GoodAngel pet 11.5.2018 20:19
Kajima kaže...

Zna li mi itko reći kakva su njegova vlastita iskustva sa bonbon uslugama?

 moja odlična, svako malo nadoplatim 20 kuna, i nikada ne uzimam "pakete" koje mi nude, i onda kod mene mirno ko u Bosni nakon Daytona.

izzy007 pet 11.5.2018 20:29

Imao Bonbon i prešao na Vip. Ne znam da bih ikada više na bonbon. Razlog je da izgleda prvenstvo imaju HT korisnici pa onda Bonbon ekipa. Znači građanin drugog reda. Kad god sam ušao u neki šoping centar nisam imao mobilni internet ili je bio na Edge. Mobilni internet u takvim prostorima nije postojao. A kad bolja polovica šopingira po par sati ti se možeš lagano...
Bio sam na Bonbon mreži jer u tom trenutku jedini nisu imali naplatu uspostave poziva. Čim je došla Chil tarifa u Vip koja također nema uspostave ja prebjegao i kako sad stvari stoje ne vraćam se više.

zbuzanic sri 13.6.2018 22:00

U početku sam imao nekih problema, sada trenutno u obitelji imamo 7 brojeva na bonbonu, uzmemo Internet i minute, 45 Kn mjesečno, 4G super radi, nikakvih većih problema. Zna biti da ti se poziv ne spoji iz prve, ali to je rijetko, samo nazoveš opet i GG.

ivo454 čet 14.6.2018 06:59

Ja sam od nedavno u "Bonbonu" na pretplati i jedina zamjerka je na načine plaćanja računa, nemaju trajni nalog, imam pet brojeva i svaki moram pojedinačno plaćati. Što se tiče kvalitete signala, isti je kao u T-mobile, a još jedna sitnica su neke lipe (9lp), na nekim od brojeva, koje svako malo dodaju povrh računa. Nemaju trenutni ispis potrošnje, nego samo okvirno, dok je ispis poziva moguć samo na kraju mjeseca.

ridealong sub 21.7.2018 16:20
Kajima kaže...

Zna li mi itko reći kakva su njegova vlastita iskustva sa bonbon uslugama?

 Kao mreža-kćer HT-a, kvalitetom su jednaki kao i HT. Koristim bonbon nekoliko godina i tehnički su sve bolji i bolji, pogotovo 4G mreža. Pokrivenost signalom je jako dobra.


Jedino im je služba za korisnike koma. Ako ti treba nešto što znaju napraviti poput aktiviranje nove SIM kartice koju si zamijenio ili nekih problema s paketima, tu su ok. Sve mimo naučenog napamet i nečega što im nije napisano pred nosom - ne znaju.

 

 

CPU ned 25.8.2019 11:14

Malo da oživim temu. Prešao na bonbon prije nešto više od mjesec dana. Užas, 4g ne postoji, prebacim na 3G ajde i nekako ok. Sami centar Zagreba, a malo dalje od centra da ne pričam. Bio na ljetovanju u Splitu, užas, jednostavno nemam interneta. Uzeo 6GB bezveze.

Rekao sam nikad više!!! Još sad ne znam na šta da se prebacim. Tele2 navodno se prodaje...

rosen pet 20.9.2019 07:12
GoodAngel kaže...
Kajima kaže...

Zna li mi itko reći kakva su njegova vlastita iskustva sa bonbon uslugama?

 moja odlična, svako malo nadoplatim 20 kuna, i nikada ne uzimam "pakete" koje mi nude, i onda kod mene mirno ko u Bosni nakon Daytona.

 

kod mene ista situacija, 20kn ... ne mijenjam ih

GoodAngel čet 26.9.2019 11:02
rosen kaže...
GoodAngel kaže...
Kajima kaže...

Zna li mi itko reći kakva su njegova vlastita iskustva sa bonbon uslugama?

 moja odlična, svako malo nadoplatim 20 kuna, i nikada ne uzimam "pakete" koje mi nude, i onda kod mene mirno ko u Bosni nakon Daytona.

 

kod mene ista situacija, 20kn ... ne mijenjam ih

 glupo mi je što su sad stavili 30 kuna bon, a 15kn se može kupit samo na t com prodajnim mjestima, bilo bi ok da puste i na kioske 15kn, ovako nas prisiljavaju da kupujemo najmanje 30, jer neću sigurno ići samo zbog bonova od 15kn u t centar.

no dobro, nije da bacam pare ionako potrošim, ali bih volio da ta opcija od 15kn bude dostupna i na kioscima, kako je bila ona od 20kn. inače za internet mi je najbolji bon bon, dobra pokrivenost i 7GB si kupim za 60kn. praktički cijeli mjesec surfam za te pare, odlična stvar.

generator čet 26.9.2019 12:42
ivo454 kaže...

Ja sam od nedavno u "Bonbonu" na pretplati i jedina zamjerka je na načine plaćanja računa, nemaju trajni nalog, imam pet brojeva i svaki moram pojedinačno plaćati. Što se tiče kvalitete signala, isti je kao u T-mobile, a još jedna sitnica su neke lipe (9lp), na nekim od brojeva, koje svako malo dodaju povrh računa. Nemaju trenutni ispis potrošnje, nego samo okvirno, dok je ispis poziva moguć samo na kraju mjeseca.

 Pa po meni je to čak i plus da nemaju pretplatu kao i drugi provideri. Pretpostavljam da nema trajnog naloga jer potrošnja varira od mjeseca do mjeseca, odnosno krojiš si pakete po potrebi, što je po meni veliki plus. 
Trenutnu potrošnju, kao i stanje svih paketa, možeš provjeriti u Moj Bonbon aplikaciji.. Nisam sto posto siguran, ali mislim da mozes provjeriti i kodom *121# 

ivo454 pet 27.9.2019 09:33
generator kaže...

 Pa po meni je to čak i plus da nemaju pretplatu kao i drugi provideri. Pretpostavljam da nema trajnog naloga jer potrošnja varira od mjeseca do mjeseca, odnosno krojiš si pakete po potrebi, što je po meni veliki plus. 
Trenutnu potrošnju, kao i stanje svih paketa, možeš provjeriti u Moj Bonbon aplikaciji.. Nisam sto posto siguran, ali mislim da mozes provjeriti i kodom *121# 

 Imaju pretplatu i za mene jako dobru, 750MB 100min,sms ne trošim, za 40kn, što ne potrošim, prenosi se u sljedeći mjesec. Bitno je odmah u startu zabraniti sve nepotrebne usluge, da se nebi dodatno naplaćivalo. Otkrio sam nedavno, da im se računi mogu platiti karticom, preko mobilne aplikacije "Moj telekom", bez naknade, inače to mi je bio jedan jedini njhov problem.

D3lBoy pet 29.11.2019 16:41

Ja sam na bonovima i tak mi je najbolje, skineš njihovu aplikaciju i u njoj si odaberes sta god zelis, recimo ja uopce ne uzimam ni pozive ni sms. Samo net, za te rijetke pozive mi ostane para od bona, a svaki mj. dobis free 20 sms poruka kroz njihovu aplikaciju, to ne potrošim ni 5 u prosijeku, sve na net. Još ti se stacka net koji ne potrošiš ovaj mj.

Zato sam i prešao kod njih, iako i oni lagano dižu cijene bonova i malo su mijenjali kombinacije, ali i dalje je ok

Primjer mjesecne kombinacije: 100min razgovora (20kn) i 4gb interneta (45kn).

fer-de-lance pet 29.11.2019 22:26

Šteta jedino kaj nemaju nikakve kombinacije s internet paketima, osim one najveće, zapravo samo uvale popust u iznosu cijene sms paketa koji ionak nitko ne koristi...

A baš je promocija onih 7+7 GB pa je primamljiva opcija uzeti jako veliku kombinaciju kome treba, jer za 15 kn više od velike pruža praktički sve...

  

ivo454 sub 30.11.2019 18:23

Još sam na bonbonu i sve je relativno dobro, pretplata obavezno, jer na bonove, nemam pregled potrošnje. Plaćanje računa se konačno može vršiti karticama, preko aplikacije "Moj telekom ID". Nije obavezan papirnati račun.

Anđeo bez falinge ned 1.12.2019 09:44

Hvala svima, nego, prije dva mjeseca me nazvala gospođa iz T-com-a i kao pošto sam dugogodišnji pretplatnik Max-tv-a, interneta ponudila je za 105 kn mjesečno s popustom M tarifu s 2000 min i 10 GB te ako želim samsung Galaxy S20e sve me izađe 115 kn na dvije godine... osim toga, smanjen mi je mjesečni račun za Max tv za 20 kn te sam dobio Max to GO koji sada tek nude.

Nisam mogao vjerovati ali sam pristao, mobitel i pretplatu dao sam sestri koja se preporodila nakon starog, kvalitetnog Samunga s3 koji još uvijek radi bolje fotke s digitalnom elektronskom stabilizacijom od puno današnjih uređaja, ali s 1 GB ram memorije ne možeš na webu otvoriti dvije stranice.

 

Pitam zato jer sam nazvao ovaj puta ja njih za sličnu ponudu kad jok, nema više..mogu dobiti M tarifu za 129 kn a mobiteli nisu nešto jeftini , a pošto imam LG G5 bolji mi ne treba...

 

Da je akcija kao što sam uzeo sestri, zemio bih taj S 20e te bih ga prodao i to bi bio posao.  

Margo-I uto 25.2.2020 13:11

Pozdrav svima,

od početka ove nove godine iliti još bolje od kada je bila ona akcija 7 + 7gb meni se gb-ti smanjuju kao blesavi....bio sam na win 7 i radilo sve ok do unazad

2 godine a sada bez obzira na Windowse desi mi se da nesmijem otići od kompa i konstantno moram pratiti potrošnju.... podaci o potrošnji stoje a onda nakon par minuta

samo počnu rasti kao da nešto skidam a nema ničega.... promjenio windowse i trenutno imam Win10 pro sa plaćenim instaliranim antivirusnim programom i opet se

dešava.....probao sve na drugom kompu - isto.... drugi usb stick - isto....

Ako ovako nastavi onda tih 7gb uopće nema smisla a da imam flat nebi ni primjetio (istina moj se susjed žali da mu sporije radi komp ali to je drugi operater)

Ima li tko kakav savjet?

meme3 uto 25.2.2020 17:22

Probaj postaviti mrežu na koju si spojen kao mrežu s ograničenim prometom u Windowsima. Klikni na ikonu mreže u donjem desnom kutu, odaberi mrežu na koju si spojen, odaberi "Svojstva" i uključi "Postavi kao mrežu s ograničenim prometom".  To bi trebalo smanjiti potrošnju šta se tiče Windows Updatea i Microsoft Storea.

meme3 uto 25.2.2020 17:50

Može pomoći kod ovih feature updatea. Ovisno o tome koju verziju Windowsa 10 ima, možda ni to nije potrebno. Ako se dobro sjećam, u ovoj najnovijoj verziji feature updates i cumulative/quality updates se ne preuzimaju automatski, nego moraš sam kliknuti da se preuzmu. Samo se sigurnosna ažuriranja skidaju automatski.

Marko :D uto 25.2.2020 17:57
fer-de-lance kaže...

Ne funkcionira to, i dalje mu bude skidalo.

U services.msc i group policy editoru ugasiti.

Ne bude. Ako je mreža postavljena kao ograničena, neće se skidati ažuriranja. Skinuti će se i instalirati jedino hitna i mala ažuriranja (maksimalno par MB), sve ostalo se neće instalirati dok se ne spoji na neograničenu mrežu ili dok sam ne pokrene ažuriranje.

 

➡️ https://support.microsoft.com/hr-hr/help/4028458/windows-metered-connections-in-windows-10

Marko :D uto 25.2.2020 19:00
meme3 kaže...
Hoću još dodati i da nije baš najbolja ideja isključiti sva ažuriranja, pogotovo ne ona sigurnosna.

Naravno da ne treba isključiti WU. U zadnjim verzijama Windowsa je dosta unaprijeđen i sada imaš veću kontrolu nad istim nego što si prije imao.

fer-de-lance kaže...

Valjda su to u novijim buildovima uveli, meni se updatealo i na metered connectionu.

Nisu, to postoji već dosta dugo. Da nisi možda imao uključenu opciju da ti skida ažuriranja preko ograničene veze? 

Horatio_Hornblower pon 6.4.2020 11:19

Dakle samo da pitam dali je normalno da bon bon dava brzinu mobilne mreže na kili u splitu od 1.5mbs.... S time da to padne popodne na 0.5.... Osjecam se zakinuto jer evo kraj mene sim od t coma radi na 4g pri brzini od 25 do 50 a moj bon bon na 4g ne radi (ok nije dealbreaker) i brzina mu je smece... Korisnik sam bon bona od prvog dana kad je izasao ne znam koliko ali iskreno skupi su 90 kn je 4gb i neometano pricanje dok tcom ima 3gb 1000sms 1000min 64 kn plus bez uspostave 14 kn... 

S time da tcom ima ociglednu prednost na spajanju na mreži i sad kad su svi kući bon bon je mrtav za otvorit forum treba mu 5 min.... 

Ima li tko jos slicna iskustva ili je meni samo dosadno 😂...  E i da u aplikaciji se ne moze kupit bon nego treba preko weba....nakon dugo vremena mislim da cu ic na nesto drugo...