razer1911 sub 19.5.2012 21:20
apoteka kaže...

šipak, obisao pevec, kaufland i slicno

nista ispod 800kn i to mtb

gradske po 1000+

di su ona vrimena kad je bicikla u kauflanda bila 300-500kn {#}

cuj, moj stari je kupio bicikl u kauflandu prosle godine..sav sretan dofurao ga u autu i sjeo na njega otisao do grada i zove me na mobitel savinili se kotaci da dodem po njega :D bicikl je kostao 1200 kn, 1000 kn za kešovinu.

mstaglicic sub 19.5.2012 23:45

Ja se sjećam da sam uzeo Limexicu za 600kn u AutoHrvatskoj i vozila je bez problema.

Sad vidim da ima nešto u peveca, al ovako jeftino ne baš.

 

Prije je bilo lako za kupit neku jeftinu biciklu - primjer pevec, kaufland , ....

Recimo, prije 5 godina uzmem Nakamuru Cliff Hanger za 1.700kn u Intersporta,

a danas isti model 2.749kn u Intersporta.

 

Možete recimo pogledat neke rabljene bicikle , isto nisu loši za tako neke male relacije i gradsku vožnju.

rambox ned 20.5.2012 01:25
razer1911 kaže...
apoteka kaže...

šipak, obisao pevec, kaufland i slicno

nista ispod 800kn i to mtb

gradske po 1000+

di su ona vrimena kad je bicikla u kauflanda bila 300-500kn {#}

cuj, moj stari je kupio bicikl u kauflandu prosle godine..sav sretan dofurao ga u autu i sjeo na njega otisao do grada i zove me na mobitel savinili se kotaci da dodem po njega :D bicikl je kostao 1200 kn, 1000 kn za kešovinu.

Hm ak smijem pitat a kolko kila ima tvoj stari,{#} jer ovo još nisam čul da se kotači samo tak savinu nekaj je tu gadno krenulo ukrivo jer ipak ne rade bicikle ili felge od plastike.Svi ovi jeftini bicikli su čelični jel, ovi najeftiniji čak imaju i metalne felge a ne aluminijske. Uglavnom kakvi bi to bili kotači da se samo tak savinu, kad si rekel keks osim ak nisu špice koje daju stabilnost felgi popustile ili je več koja špica i bila napuknuta ko če ga znati onda se može i savinut ili kak se kaže izvitoperit kotač to sigurno.{#}{#}

razer1911 ned 20.5.2012 11:48
rambox kaže...
razer1911 kaže...
apoteka kaže...

šipak, obisao pevec, kaufland i slicno

nista ispod 800kn i to mtb

gradske po 1000+

di su ona vrimena kad je bicikla u kauflanda bila 300-500kn {#}

cuj, moj stari je kupio bicikl u kauflandu prosle godine..sav sretan dofurao ga u autu i sjeo na njega otisao do grada i zove me na mobitel savinili se kotaci da dodem po njega :D bicikl je kostao 1200 kn, 1000 kn za kešovinu.

Hm ak smijem pitat a kolko kila ima tvoj stari,{#} jer ovo još nisam čul da se kotači samo tak savinu nekaj je tu gadno krenulo ukrivo jer ipak ne rade bicikle ili felge od plastike.Svi ovi jeftini bicikli su čelični jel, ovi najeftiniji čak imaju i metalne felge a ne aluminijske. Uglavnom kakvi bi to bili kotači da se samo tak savinu, kad si rekel keks osim ak nisu špice koje daju stabilnost felgi popustile ili je več koja špica i bila napuknuta ko če ga znati onda se može i savinut ili kak se kaže izvitoperit kotač to sigurno.{#}{#}

naravno da smijes :D, ima 90 kg..aluminijski kotaci su bili.nemas se sta cudit :D

Et_Tu_Brute? ned 20.5.2012 17:42

Evo ljeto dolazi pa nebi bilo loše izaći na zrak malo. :)

Taman gledam temu i vidim da su neki zadovoljni i nemaju problema sa biciklama (nisam krivo napisao {#}) od 800kn a dok drugi muku muče sa onima od 1500kn. :) Sada imam na raspolaganju 1200kn da uzmem neku, koju bi voza svako drugi dan cca. 10 km... Pa ima li itijedna kvalitetna marka za taj cijenovni rang? Preferiram izdržljivost preko udobnosti, tako da nepazim ko' da je od stakla, a i nisam ja baš lagan. Pa ima li neka određena marka koju preporučujete za to? Zahvaljivam.

cuspajz ned 20.5.2012 18:13
Lazarus Long kaže...

Jesu li skupi bicikli sa prednjom disk kocincom?

Ne mora bit. Ja sam kupio neko smeće od bicikla ali ima prednju mehaničku disk kočnicu... ali nis mi ne vrijedi ta kočnica kad je bicikl smeće

Lazarus Long ned 20.5.2012 18:27
cuspajz kaže...

Ne mora bit. Ja sam kupio neko smeće od bicikla ali ima prednju mehaničku disk kočnicu... ali nis mi ne vrijedi ta kočnica kad je bicikl smeće

Ako nista drugo mozes se brze zaustaviti kada si nizbrdo. Poanta pitanja je bila da li se moze dobiti disk na jeftinim biciklima ....

cuspajz ned 20.5.2012 19:44
Lazarus Long kaže...

Ako nista drugo mozes se brze zaustaviti kada si nizbrdo. Poanta pitanja je bila da li se moze dobiti disk na jeftinim biciklima ....

Ali taj mehanički disk ti je skoro isti ko v brake. Ako kupuješ bicikl ispod 2000kn uopće nemoj gledat dali ima disk ili nema, bolje obrati pozornost na druge djelove jel je disk na takvim biciklima obično smeće. 

 

Ali najbolje vam je kupovat bicikl na akcijama. Moj bicikl inače košta 3500kn, ja sam ga platio 1850kn.

reebeech pon 21.5.2012 12:38
Lazarus Long kaže...

Ako nista drugo mozes se brze zaustaviti kada si nizbrdo. Poanta pitanja je bila da li se moze dobiti disk na jeftinim biciklima ....

 

nemora znacit..imam bic bic od nekih 600-700kn sa diskom na prednjem kotacu (bic sam dobio)...ne koci bas nista, samo bezveze cvili...

bolje kvalitetni v-brake nego jeftini diskovi... (pod pretpostavkom da se ne vozi po blatu i jako teskom terenu, ali bicikli ovog cjenovnog ranga o kojem se vodi rasprava ionako nisu za to)

Milka30 pon 21.5.2012 13:16

U Kauflandu sam kupio neki "brdski" nabrijani bicikl za 1400 KN,ma izgledao je ko avion,ima diskove-napred,nazad,mortizere,ma ono-pila.Sjeo sam na njega i provezao se 100 m vec se cuo srednji pogon i pedale su se vidno savile.Odmah sam ga vratio i svaka cast osoblju Kauflanda vratili su mi pare bez da su me ista pitali!

Takvi bicikli koji se iz Kauflanda vrate uz reklamaciju se ne popravljaju,nego idu u prodaju jedan dan u tjednu za cc 200-300KN(nije lose-da se sve popraviti,jer su u pitanju manje-vise bizarne reklamacije)

U Sl.Brodskom kauflandu takve prodaje se odvijaju Četvrtkom poslje 17 h(brzo se proda).

 

E sada preporuka: U Mio agrostroju sam kupio gradski bicikl za 400KN(Probao sam ga naci na netu,ali uzalud),MTB je marka(100% nije onaj pravi MTB) ima 3 kruga kao logo:Čelične felge,čelični blatobrani,21 brzinu(shimano-kao),čelične pedale,masivna rama,paktreger,bočica za tekućinu,svjetla.....ma zaista sve sto treba prosjecnom vozacu.Vozim ga ja i supruga vec 2 godine,bez da ista se na njemu cuje,škripi ili savija-ma bike je za te pare +10.

Mana mu je sto je dosta tezak i nije za extremne brzine,ali pored toliko Azijskih shranja bicikli je za svaku preporuku-za te pare!

tonka86 sri 10.12.2014 10:51

iz osobnog iskustva mogu reći da su jako loši! bačen novac po mom mišljenju. kupila sam i ja bicikl u emmezeti  pa sam požalila, izašao me 900 kn, mislila sam bit će mi super za vožnju po gradu, nisam očekivala ništa ekstra, ali sic je bio toliko neudoban i lanac mi je zapinjao. uglavnom, žali bože novaca. drugi put ću biti pametnija pa ću kupiti neki solidan bicikl kako ide red, ne mora koštati 5000kn, da se već naći za 1500kn dobrih gradskih bicikala

x360gamer sri 10.12.2014 14:55

Rjesio se svog bicikla, trazim samo jeftinu alternativu - namjena: voznja po zagrebackim nogostupima... Nikakve ekzibicije ne mislim sa njim radit itd..
bitno je samo da je u voznom stanju i da se ne raspadne nakon 3 km.
Moze novi, moze rabljeni - do 300 kn cash.

vidim gore da kaufland neke ponude ima?? Dal je to istina i kad i gdje se u zagrebu mogu nac te ponude?

ivo454 sri 19.8.2015 08:51

Ako hoćete pouzdano biciklo, onda izdvojite više od dvije tisuće kuna. Ja sa kupio u nekadašnjeg "getroa", za 400kn i evo već 10-ak godina vozim. Moram reći da je bilo sitnih nedostataka, ali sam sve sam popravio. Ako niste vični samostalnim popravcima, ne kupujte jeftino biciklo.

P.S. Ja upotrebljavam srednji rod, jer ima muških i ženskih bicikala.

Webgraf sub 30.4.2016 07:35

Mislim da je bolje kupiti polovan, a normalan bicikl nego ovo iz shopping centara. Naravno uvjet je da želite živjeti, a ne nastradati ili ne daj Bože poginuti, zbog gluposti. Sto sam sve vidio po tim trgovinama (pogotovo u proljeće, kad svi porodaju bicikle), pitam se postoji li minimalna zaštita kupaca. No srećom postoje i cjenovno prihvatljivi biciikli koji su dobri (naravno ne za 500 kn).

Povoljni reketari.com sub 30.4.2016 10:08
djdino0402 kaže...

Ima li tko iskustva sa ovim čudesima od bicikla?!

 

http://www.ekupi.hr/MASSIF-bicikl-MTB-WZD-ZXC036-26-crni-867909.aspx

 

Kakve su kvalitete? Vrijedi li tih para? Bicikl mislim voziti po gradu, eventualno makadam uz rijeku, ništa brdsko i ništa opako, ono, sat do dva na njemu 3x na tjedan i lagano... Jel nosivost vrlo važna?! Čitam u uputama da je 100 kg, što ako imam više?! Hvala na odgovorima...

Šta mu fali za te pare ?!

Ništa.

Za po gradu i malo po okolici ide bez problema. Mani se ti polovnih bicikla koje su momci gazili po rupčagama.

 

To je čelična rama i možeš imati i 150 kg, neće se saviti.

jasmin1991 uto 3.5.2016 10:54

Bijezite od tih jeftinih iz peveca itd. Prosle godine sam uzeo genesis biciklu staru 5 g za 1500 kn, i nisma pozalio.

Znaci skoro svaki dan prijedem oko 30 km(ne po zimi) s njom i dalje ide ko zvijer bez skripljenja itd. Stajala je cijelu zimu na terasi samo je treablo podmazati lanac i federe od prednje mjenjaca i tjeraj dalje.

Bolje si nadite neku ocuvanu biciklu na njuskalu al da je barem puzdana marka.

JEr ovo sto kupite u pevecu,kaunfladnu itd cim izades van vec ti tockovi idu u krivo a da nepricamo kad je provozas malo. Kazem iz vlastitog iskustva :)

vlovrec pet 17.7.2020 08:35

na ove jeftinjare iz peveca, kauflanda i sličnih zaboravi. To je kinesko smeće... 

Ja sam pred 10g uzeo Nakamuru u intersportu, bila snižena s 3500 na 1300, još me služi, a imam 110kg. 

za te novce bi gledao neku rabljenu ili Meridu ili nakamuru ili sl. Ima ih koji su kupljeni radi rekreacije, a u biti su stajali u podrumu par godina

Spiridon pet 17.7.2020 10:08

Koliko para toliko kilometara... Ja kupio u Kauflandu 2007. kineski bic za 390 kn, odmah sam skužio da, doslovno, teško ide.

Nizbrdo ne ubrzava ko normalan bicikl. Ležajevi na kotačima su mi sumnjivi...

Ali zato amortizeri... Ko na motoru, ništa rupe, šahtovi, prijeđe ih kulturno bez udarca.

Imam i talijanski Peripoli iz '97. Ide već 23 godine bez nekih problema.

Na oba je raštiman mjenjač pa ni ne mijenjam brzine, stoji lanac na "medium"...