Bicikli i električni romobili

Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

BorgMater čet 28.5.2020 11:16
wyks kaže...

Od ova 3 zadnji se cini odrzavan.

 

Nesto mi je bas upalo u oci sa ovom Nakamurom:

Kako je ovaj dio rame ovako izgreban?

Moj bicikl je star 8 godina pa se nisu ni odljepile one zastitne spuzve.

 To i mene zadivljuje, kao da se netko svaki dan po sat vremena vozi iskljucivo kroz ostro trnje i u prosjeku pada 16ak puta

wyks čet 28.5.2020 11:24
BorgMater kaže...

To i mene zadivljuje, kao da se netko svaki dan po sat vremena vozi iskljucivo kroz ostro trnje i u prosjeku pada 16ak puta

  Mislio sam na ovaj dio, ne znam kako je uspio bas ovako izgrebati?

 

I ovo je model star barem 9 godina...

zdgrunf čet 28.5.2020 11:26
wyks kaže...
BorgMater kaže...

To i mene zadivljuje, kao da se netko svaki dan po sat vremena vozi iskljucivo kroz ostro trnje i u prosjeku pada 16ak puta

  Mislio sam na ovaj dio, ne znam kako je uspio bas ovako izgrebati?

 

I ovo je model star barem 9 godina...

 Jednostavno, spremaš bicikl uz bicikl npr u šupi i s ovim drugim npr s pedalom koja ima pinove uvijek fino stružeš po tom drugom. Nije to problem, samo malo truda treba.

malina22 čet 28.5.2020 12:22
wyks kaže...
BorgMater kaže...

To i mene zadivljuje, kao da se netko svaki dan po sat vremena vozi iskljucivo kroz ostro trnje i u prosjeku pada 16ak puta

  Mislio sam na ovaj dio, ne znam kako je uspio bas ovako izgrebati?

 

I ovo je model star barem 9 godina...

 Chain slap...Stara mašinica bez "kvačila" i lanac prilikom offroad vožnje udara od chainstay i oštećuje ga.

ivanoile čet 28.5.2020 13:22
wyks kaže...

  Mislio sam na ovaj dio, ne znam kako je uspio bas ovako izgrebati?

 

I ovo je model star barem 9 godina...

 Jel itko od vas ikad pogledao lanac tijekom voznje koliko zapravo udara po chainstayu...pogotovo kod starih masinica. Zato i postoje raznorazni protectori

hrka11 čet 28.5.2020 13:24
wyks kaže...
BorgMater kaže...

To i mene zadivljuje, kao da se netko svaki dan po sat vremena vozi iskljucivo kroz ostro trnje i u prosjeku pada 16ak puta

  Mislio sam na ovaj dio, ne znam kako je uspio bas ovako izgrebati?

 

I ovo je model star barem 9 godina...

Sto kako...daj ga nekom mladjem pa ces vidit nakon mjesec dana...prvi ja prije dok sam mladji bio koda me briga kako sam ga ostavljao,a to je najcesce od lanca i spustanja na pod.

Ako neko ne pazi vrlo lako se to desi.

 

npr. ja sam sebi nedavno uzeo bickilo s oglasa,mislim da se model prodavao 2012-5,a ovaj ko ga je vozao predpostavljam da ga je kupio i nije ga vozio ili ga dobro cuvao.

    Znaci na biciklu nije bilo crtice,cak sam naljepnice skidao s rama i volana koje budu kad kupis novo biciklo.

 

wyks čet 28.5.2020 13:55
ivanoile kaže...

 Jel itko od vas ikad pogledao lanac tijekom voznje koliko zapravo udara po chainstayu...pogotovo kod starih masinica. Zato i postoje raznorazni protectori

 Vidis, nikad nisam obracao pozornost na to, jer imam zalijepljenu spuzvicu, pa kako ona nije otpala nisam ni primjecivao da lanac moze toliko grebati po rami.

pacijent007 čet 28.5.2020 14:17
wyks kaže...

Od ova 3 zadnji se cini odrzavan.

 

Nesto mi je bas upalo u oci sa ovom Nakamurom:

Kako je ovaj dio rame ovako izgreban?

Moj bicikl je star 8 godina pa se nisu ni odljepile one zastitne spuzve.

 Svaki put kad predes preko rubnjaka lanac lupi po chain stayu zato de i koristi spužva ili neki drugi materijal kao zaštita

sibica pet 29.5.2020 10:22

Pozdrav,

Rezmišljam o novom trekking biciklu i zaustavio sam se na dva modela. Koji se vama čini bolji? Uglavnom, vozim dosta, većinu cesta, malo makadam, ponekad nešto sitno šume. Do sada sam imao Author Vertigo koji me super služio, ali bi ga sad prodao dok mogu dobiti još nešto novaca za njega. Uglavnom, čine mi se ok ova dva modela:

 

http://www.ciklus.hr/bicikli/ktm/life-action/ ne mogu sad linkati model 2020. g., ali je oprema tu negdje

http://www.ciklus.hr/bicikli/giant/roam-1-disc-2/

 

U principu, vrlo teško ću brzo naći bicikl svoje veličine jer su na zalihi uglavnom samo oni manje rame, a za mojih 188 cm ipak treba nešto više, pa bi još pričekao mjesec, dva jer će u nekim trgovinama navodno tada početi dobivati i veće rame, ali će i modeli 2020 biti dodatno sniženi zbog dolaska novijih modela za 2021. g.

evang pet 29.5.2020 12:27

Iako su jako jako slični reko bi da je KTM za nijansu bolja kupnja,jeftiniji je a ima bolje kočnice,al velim da sam u ovakvoj nedoumici išao bi na izgled i koji mi bolje paše (geometrija).

 

EDIT: Zapravo KTM kad podvučeš crtu,bolji pogon,bolje kočnice,manje love.

evang pet 29.5.2020 14:01

Pa mene ne bi odbijalo to što je prošlosezonski model,dapače,nema ti nekih radikalnih pomaka iz sezone u sezonu na istim modelima,a obično dobiješ za razinu višu opremu nego na tekućem modelu.

Čak i triple pogon na ovakvom tipu bicikla nije neki minus.

 

Ovaj zadnji koji si linkao ti ima Shimano kotače i Alivio kočnice,sad dal' ti to opravdava cijenu to je do tebe.

Po mišljenju ,na ovakvom tipu bicikla koji spada u kategoriju "Katica za sve" zračne vilice i sve iznad Alivio/Deore razine opreme je overkill.

 

Mislim da bilo koji od sva 3 linkana odabereš nećeš fulat,ja osobno bi išao na KTM 2018. jer mislim da najviše dobiješ za lovu koliko košta.

volegradele pet 29.5.2020 22:43

Evo danas posli posla se odlucio za Perun,brdo povise Stobreca,do sad najveca kosina uspona na kojoj sam ikad bio..na kraju je bika i morala na ramena!Sam uspon je jako zahtijevan ali zato je na kraju pogled nadoknadio,bika je sve izdrzala i zadovoljan sam,otkrio sam dosta novi staza i dosta je bilo offroad,pozarni,kozijo put..odlican dan...sad volio bih to isto probat sa kvalitetnijom biciklom da vidim tu razliku!

acmilan2 sub 30.5.2020 22:40

Pozdrav svima.

Novi sam ovdje, stvarno se ne kuzim nista i trebam neki moguci savjet iako ce to biti tesko.

 

Visok 192cm, tezak oko 115kg, htio bih proci sto jeftinije koliko je moguce, a trebao bih za na cestu, eventualno ce biti 20-ak kilometara tjedno. Jel moguce do 2000kn proci s takvim zahtjevima? Znaci rekreativno, lagana voznja po cesti malo ubrdo/nizbrdo i to je to, ne znam za velicine rame, kotaca i sl. sto treba gdje gledati da ne budem ko na slici. Hvala!

 

EDIT: evo pogledao sam malo, vidim da bi trebala biti velicina kotaca 29" ili sto blize tome zbog moje visine. Jel bi ovako nesto bilo okej? - klik

sibica ned 31.5.2020 11:17
acmilan2 kaže...

Pozdrav svima.

Novi sam ovdje, stvarno se ne kuzim nista i trebam neki moguci savjet iako ce to biti tesko.

 

Visok 192cm, tezak oko 115kg, htio bih proci sto jeftinije koliko je moguce, a trebao bih za na cestu, eventualno ce biti 20-ak kilometara tjedno. Jel moguce do 2000kn proci s takvim zahtjevima? Znaci rekreativno, lagana voznja po cesti malo ubrdo/nizbrdo i to je to, ne znam za velicine rame, kotaca i sl. sto treba gdje gledati da ne budem ko na slici. Hvala!

 

EDIT: evo pogledao sam malo, vidim da bi trebala biti velicina kotaca 29" ili sto blize tome zbog moje visine. Jel bi ovako nesto bilo okej? - klik

 Na tvom mjestu bi radije još dodao cca 500-1000 kn više, u tom slučaju bi mogao uzeti nijansu bolji novi bajk ili jako dobar polovni bajk. Isto tako, ako uglavnom voziš cestu ne bi bilo loše gledati neki trekking ili cross bicikl. Oni su pogodni i za vožnju cestom, ali možeš napraviti i neku turu po makadamu, jednostavnijem šumskom putiću i tako..Trenutno vozim Author Vertigo, novi je trenutno oko 3600, ali imaš neke Authorove ili Cube trekking modele i jeftonije, po cca 3000 kn. Većina bicikala te cijene ima sličnu opremu i za rekreativnu vožnju bi trebali biti svi ok.

Ovaj tvoj Capriolo ima čeličnu ramu, dakle relativno je težak, dok većina malo skupljih modela ima aluminijsku ramu. Također, većina cross ili trekking modela ima gume od 28. Ovaj moj Vertigo ide brzo u prodaju i kad bi bio ti blizu Crikvenice, mogao bi ga isprobati.

Isto računaj kako je trenutno u velikoj većini trgovina manjak bicikala, posebno veličine rame koja bi bila tebi odgovarajuća. Znam po tome jer za sebe tražim novi bajk pa je velika većima toga rasprodana.

acmilan2 ned 31.5.2020 17:48
sibica kaže...
acmilan2 kaže...

Pozdrav svima.

Novi sam ovdje, stvarno se ne kuzim nista i trebam neki moguci savjet iako ce to biti tesko.

 

Visok 192cm, tezak oko 115kg, htio bih proci sto jeftinije koliko je moguce, a trebao bih za na cestu, eventualno ce biti 20-ak kilometara tjedno. Jel moguce do 2000kn proci s takvim zahtjevima? Znaci rekreativno, lagana voznja po cesti malo ubrdo/nizbrdo i to je to, ne znam za velicine rame, kotaca i sl. sto treba gdje gledati da ne budem ko na slici. Hvala!

 

EDIT: evo pogledao sam malo, vidim da bi trebala biti velicina kotaca 29" ili sto blize tome zbog moje visine. Jel bi ovako nesto bilo okej? - klik

 Na tvom mjestu bi radije još dodao cca 500-1000 kn više, u tom slučaju bi mogao uzeti nijansu bolji novi bajk ili jako dobar polovni bajk. Isto tako, ako uglavnom voziš cestu ne bi bilo loše gledati neki trekking ili cross bicikl. Oni su pogodni i za vožnju cestom, ali možeš napraviti i neku turu po makadamu, jednostavnijem šumskom putiću i tako..Trenutno vozim Author Vertigo, novi je trenutno oko 3600, ali imaš neke Authorove ili Cube trekking modele i jeftonije, po cca 3000 kn. Većina bicikala te cijene ima sličnu opremu i za rekreativnu vožnju bi trebali biti svi ok.

Ovaj tvoj Capriolo ima čeličnu ramu, dakle relativno je težak, dok većina malo skupljih modela ima aluminijsku ramu. Također, većina cross ili trekking modela ima gume od 28. Ovaj moj Vertigo ide brzo u prodaju i kad bi bio ti blizu Crikvenice, mogao bi ga isprobati.

Isto računaj kako je trenutno u velikoj većini trgovina manjak bicikala, posebno veličine rame koja bi bila tebi odgovarajuća. Znam po tome jer za sebe tražim novi bajk pa je velika većima toga rasprodana.

 Dobro, to sto je tezi, meni nesto nesto posebno znaci?

Ja sam iz Međimurja, tako da nikako hehe

Pa kazem, 29" vjerojatno meni treba (najvise sto ima zapravo, jel?), A toga stvarno skoro nigdje ne pronalazim, evo na ovog slucajno naletio. Svakako planiram uzeti na rate gdje god da ga uzmem pa sad stvarno bih htio proci sto jeftinije, a kako to biva, proci sto bolje.

ludimata ned 31.5.2020 22:22

Rambox eo odgovaram tek sad
je, 42 su u pitanju,al jesenas, kad su na akciji bile 125.
Zaštita od bušenja-samo pohvale i ovoj. još nisam niti jednom probio gumu, svaki dan na posao, 10 km u jednom pravcu.

Branimir2412 pon 1.6.2020 07:17
acmilan2 kaže...
sibica kaže...
acmilan2 kaže...

Pozdrav svima.

Novi sam ovdje, stvarno se ne kuzim nista i trebam neki moguci savjet iako ce to biti tesko.

 

Visok 192cm, tezak oko 115kg, htio bih proci sto jeftinije koliko je moguce, a trebao bih za na cestu, eventualno ce biti 20-ak kilometara tjedno. Jel moguce do 2000kn proci s takvim zahtjevima? Znaci rekreativno, lagana voznja po cesti malo ubrdo/nizbrdo i to je to, ne znam za velicine rame, kotaca i sl. sto treba gdje gledati da ne budem ko na slici. Hvala!

 

EDIT: evo pogledao sam malo, vidim da bi trebala biti velicina kotaca 29" ili sto blize tome zbog moje visine. Jel bi ovako nesto bilo okej? - klik

 Na tvom mjestu bi radije još dodao cca 500-1000 kn više, u tom slučaju bi mogao uzeti nijansu bolji novi bajk ili jako dobar polovni bajk. Isto tako, ako uglavnom voziš cestu ne bi bilo loše gledati neki trekking ili cross bicikl. Oni su pogodni i za vožnju cestom, ali možeš napraviti i neku turu po makadamu, jednostavnijem šumskom putiću i tako..Trenutno vozim Author Vertigo, novi je trenutno oko 3600, ali imaš neke Authorove ili Cube trekking modele i jeftonije, po cca 3000 kn. Većina bicikala te cijene ima sličnu opremu i za rekreativnu vožnju bi trebali biti svi ok.

Ovaj tvoj Capriolo ima čeličnu ramu, dakle relativno je težak, dok većina malo skupljih modela ima aluminijsku ramu. Također, većina cross ili trekking modela ima gume od 28. Ovaj moj Vertigo ide brzo u prodaju i kad bi bio ti blizu Crikvenice, mogao bi ga isprobati.

Isto računaj kako je trenutno u velikoj većini trgovina manjak bicikala, posebno veličine rame koja bi bila tebi odgovarajuća. Znam po tome jer za sebe tražim novi bajk pa je velika većima toga rasprodana.

 Dobro, to sto je tezi, meni nesto nesto posebno znaci?

Ja sam iz Međimurja, tako da nikako hehe

Pa kazem, 29" vjerojatno meni treba (najvise sto ima zapravo, jel?), A toga stvarno skoro nigdje ne pronalazim, evo na ovog slucajno naletio. Svakako planiram uzeti na rate gdje god da ga uzmem pa sad stvarno bih htio proci sto jeftinije, a kako to biva, proci sto bolje.

 Pozdrav kolega,

ovako ti gledaš da ti je okvir rame 21", što navedeni i ima. Što se tiče Capriola, ok je to bajk i sam sam imao jednog, puno jeftinijeg od gore navedenog. Poslužio me je kojih 9 godina i 5000-6000km, na njemu sam mjenjao jedino gume i jednom je bio na centriranju kotača, kada je otišao srednji pogon stavio sam ga na oglasnik za male novce uz navedeni problem i sebi uzeo novog. Tako da ako ti je bitno da što jeftinije prođeš, a opet da to što kupiš bude ok, go for it, nećeš požaliti.