Benchmark

Temperature vaših PC grijalica

kratos091 ned 29.3.2020 18:13

Vrte se.
Jedan 12mm iza na ispuhu.
Sad sam pronasao jos jedan vent u ormaru. Je li bolje da ga namontiram gore da ispuhuje ili naprijed da upuhuje prema grafi?
Iako, ne znam koliko moze upuhivati kad kuciste ima neke mini proreze naprijed.

flex001 ned 29.3.2020 18:59

Nakon 3-4 godine prvi put promjenio termalnu pastu na grafičkoj XFX RX 480, držala je uvijek temperaturu do 70 C , al u zadnje vrijeme je dizala ventove na 75 % i postala je jako bučna. Na slikama se vidi da termalne paste skoro nije ni bilo .

Nakon promjene termalne paste temperature su manje za 4-5 C al ventovi ne idu preko 45%, tako da je sada puno tiša.

captainvuki ned 29.3.2020 19:41
dreadmoore kaže...
captainvuki kaže...

Moje temperature procesor bez opterecenja i pod opterecenjen i graficka pod opterecenjen nakon 10 minuta Furmark burn-in testa.

https://imagizer.imageshack.com/img921/8996/b51eQW.jpg

https://imagizer.imageshack.com/img921/3980/FtV43f.jpg

https://imagizer.imageshack.com/img921/7969/MiLroi.jpg

 

 

 

 Mogu mislit koja je buka kod tebe kad ti vent vrti na 5000 rpm

 To nije ocitanje brzine ventilatora nego brzina okretaja pumpe od vodenog ladenja,zato neman veliku buku. 

cvaja997 ned 29.3.2020 21:20

AMD boost algoritmi rade jako dobro. Vidjet ćemo za 5,6 godina kome će i hoće li degradirat radi tih 1,4+V u "leru". Naravno da se kosa digne na glavi kad to vidiš, ali to je Ryzen. Netko je tu jednom rekao: posloži i ne diraj ništa, tako će se najviše izvuć.

Valentin17 ned 29.3.2020 21:34
kratos091 kaže...

Meni je to nekako puno za RTX 2060 još i više jer su ventilatori na 100 posto.

ps. mislim da ti ulaganje u ventilatore neće puno pomoći jer taj tvoj Antec je prilično ograničen

što se tiče prednje maske, mijenjaj ti i kućište za neki model koji ima "mesh" napred, a ne ovako male 

otvore kako to tvoje ima.

kratos091 pon 30.3.2020 09:15

Možda je i do paste, ali ne smijem ju otvarati kad je pod garancijom...

Slažem se.
Malo sam pogledao cijene nekih boljih ventova. Dok kupim 3-4 komada, mogu dodati još malo i kupim neko bolje kućište. Vjerojatno ću tako i napraviti.

Kresaux uto 31.3.2020 23:16

Imam istu tu karticu i također sam se mučio s temperaturama, tj. bukom. Promjena paste u mom slučaju nije pomogla, taj savjet je korisniji kod starijih kartica s 3+ godina kad se originalna pasta stvrdne.

Problem su ventovi koji na temperaturama iznad 80°C idu na preko 90% i počnu vibrirati tako da se trese cijelo kućište. Prilagodbom krivulje na manje agresivnu sam sveo buku na ok razinu. Sad po zimi mi temp idu do 82-83° u igrama što mi je ok jer ne throttla i nema buke.

Ugl. taj model ima sranje od hladnjaka i idući put ću izbjeći gigabyte kod odabira GPU. Ovdje imaš iskustva drugih i jako puno ih ima isti problem:
https://www.techpowerup.com/forums/threads/rtx-2060-gigabyte-oc-reaches-80-84-degrees.251769/page-2

mrssmit uto 31.3.2020 23:34
Kresaux kaže...
Imam istu tu karticu i također sam se mučio s temperaturama, tj. bukom. Promjena paste u mom slučaju nije pomogla, taj savjet je korisniji kod starijih kartica s 3+ godina kad se originalna pasta stvrdne.

Problem su ventovi koji na temperaturama iznad 80°C idu na preko 90% i počnu vibrirati tako da se trese cijelo kućište. Prilagodbom krivulje na manje agresivnu sam sveo buku na ok razinu. Sad po zimi mi temp idu do 82-83° u igrama što mi je ok jer ne throttla i nema buke.

Ugl. taj model ima sranje od hladnjaka i idući put ću izbjeći gigabyte kod odabira GPU. Ovdje imaš iskustva drugih i jako puno ih ima isti problem:
https://www.techpowerup.com/forums/threads/rtx-2060-gigabyte-oc-reaches-80-84-degrees.251769/page-2

 Ja sam na svojoj stavio temp limit od 70°c preko Gainward experttoola, takt je pao za nekih 100mhz(sad je konstantno oko 2000mhz), inace mi je lupala takoder preko 80°c, mjerio sam u nekim benchmarcima razlika je nikakva.

kratos091 sri 1.4.2020 08:58

Vidim na pakiranju da joj se ventovi vrte u suprotnim smjerovima i da zrak izbacuje samo na vrh. Bi li imalo smisla kupiti kućište u kojem se graficka može montirati vertikalno? Pa da ispuhuje topli zrak direkt prema gore?

 

 

picajzla0707 sri 1.4.2020 10:25
kratos091 kaže...

Vidim na pakiranju da joj se ventovi vrte u suprotnim smjerovima i da zrak izbacuje samo na vrh

to je ponajprije marketinška fora, čisto sumnjam da je to puno drukčije od hladnjaka gdje se ventovi vrte u istom smjeru 

to sa usmjeravanjem zraka vrijedi kod blower ventova i dizajna koji baš usmjerava zrak kroz hladnjak i ispuhuje ga prema zadnjem dijelu

 

kod tvog tipa hladnjaka ventovi zrak guraju prema dolje na hladnjak i onda zrak ide kud ga usmjeravaju rebra hladnjaka i kroz njega do pcb-a 

oni su nacrtali kao da ventovi 'skupljaju' zrak cijelim krugom vrtnje i onda ga izbacuju gore, što je nemoguće i netočno 

kratos091 sub 2.5.2020 18:56

Pozdrav,
update na moj post. Promijenio sam kućište, uzeo sam Meshify C, ovo su temperature sa stock kućištem (120mm naprijed, 120mm iza):

 

Meshify C + 2 x Arctic P14 140mm fanovi naprije:

 

Međutim ni sa time nisam bio prezadovoljan. Onda sam pročitao da se grije vjerojatno zbog nVidia boost 3.0, da je preagresivan ponekad i da bi undervoltanje moglo pomoći. Čak budu bolji rezultati i na benchmarcima, što je i kod mene bio slučaj:

  

 

A ovo su temp s undervoltanom grafom:
 
To je sad to, komp je uz sve to i gotovo nečujan na idle. 

kiwi_91 pet 8.5.2020 17:28

S obzirom da nisam nikako mijenjao pastu na G2030 i R7 250 (računalo složeno 2015. god.) i samo sam jednom ili dva puta malo očistio računalo od prašine koliko se to može bez rastavljanja komponenti, uzeo sam Arctic MX-2 (28 kn - Links) i to obavio. 

 

Temperature prije čišćenja (7 min Furmark GPU + CPU stress test):

CPU: 64 °C

GPU: 89 °C

 

Temperature poslije čišćenja (12 min Furmark GPU + CPU stress test):

CPU: 50 °C

GPU: 67 °C

 

Ventilator od GPU-a je lockan na 50 %.

Bastard2000 sub 9.5.2020 14:04

Kupio sam si neko polovno racunalo pa evo i temperatura, cudna mi je samo za cpu jer je prek 90°c(početna 53) mislim da to nesto krivo pokazuje jer svaki drugi program nikad nije presao 71°c, odradio sam sve testove i posebno ovaj Fpu na kojem mi se to desava.

Konfiguracija je i7 8700, 16gb ddr4, rtx 2060, 5x hdd, 3xssd, Fractal R5, hladenje je neko vodeno od Arctic Cooling 120mm.

 

 

Bastard2000 sub 9.5.2020 20:39
Valentin17 kaže...
Bastard2000 kaže...

Kupio sam si neko polovno racunalo pa evo i temperatura, cudna mi je samo za cpu jer je prek 90°c(početna 53)

Možda stara ili nekvalitetna pasta.

 Na novo je sve slozeno. Procesor je cak i delidan, u prime95 temperatura je takoder maksimalna oko 71°c zato mislim da to nesto krivo pokazuje jer su cijevi od vodenog samo tople, na 90°c vjerujem da bi bile vruce na dodir?

Xtr Zodiac čet 4.6.2020 21:27

Pozdrav. Imam laptop star ca. godinu i pol dana nikad unutrašnjost čišćen od prašine, termalna pasta nije mjenjana dosad jer su temp kao i prvog dana. A i znam dobro iz iskustva da je na bivšem Lenovu mjenjana jednom nakon 5 godina i onda ponovo nakon 9 mjes! Pa sam ga prodao

Acer je iz Moj PC Aspire 5 temp su u idle.

Još postam kasnije temperature na zagrijavanju kod benchmarka!

 

update zadnje dvije slike nakon Geekbench 5

 

Pod opterećenjem je CPU cores od 57-59 stupnjeva, a GPU na 65 stupnjeva.

kratos091 pet 11.9.2020 21:28

Pozdrav,
čisto da pokažem dobre rezultate nakon čišćenja curinog laptopa starog cca. 9 godina (Acer 5755ZG).  Ovo je 2. ili 3. put da ga čistim, i bome se nakupi prašine u rebrima nakon 2.-3. godine.
Napokon sam joj ubacio SSD i laptop može i dalje pristojno služiti. Možda još proc upgradeam (ako netko slučajno ima neki 2nd gen i3 ili i5, javite se na pm).

 

Uglavnom, -20* u idleu za proc, i nešto manja razlika na grafi.

 

 

Xtr Zodiac sub 9.1.2021 20:14

idle temperature

EDIT

nakon zamjene termalne paste na laptopu cpu-gpu temperature su ostale približno jednake

laptop je star više od 3 god

dok se temperature u idle snižene na 44-45 "C sa prijašnjih 59-61 "C

dole posljednja 2 screenshota 

Stress testiran je sa Heavy Load softverom dok je inače mi intrigantno kako sam isto čitao na net-u kod gameplaya NFS Heat-a dosezale su mi i 98 " C na jezgri dok je TMAX procesora 100. Sad je 5-6 " C manje u istoj igri