Benchmark

Temperature vaših PC grijalica

Tomo53nja ned 18.3.2018 22:37
nicky.sl kaže...

Dobri stari Corsair h100i je počeo neugodno cvrčati točnije pumpa cvrči, pa sam ga zamjenio sa Arctic Liquid Freezer 240. 
Razlika u temperaturama više nego iznenađujuća.

Stvarno? Jer ista stvar je bila kolegi Volegradele ako se na varam, pa je ja mislim dobio noviju seriju na reklamaciji, a i meni se, cini se, pocela dogadati ista stvar...

 

Neki dan cak nisam mogao upalit komp ni doci do biosa jer su se temperature proca naglo dizale pa se komp automatski gasio jer pumpa uopce nije radila...Prije toga sam morao doslovno svako malo lupkati po kompu jer sam pumpu cuo i preko slusalica dok sam gejmao, tj. da krcka i cvrci...Ugl. pumpa mi je pocela gadno zahebavati i iako sam mislio da ce izdrzati morat cu cijelo vodeno reklamirati jer mislim da i losije hladije nego prije...Kako je tebi bilo? Jesi corsaira nosio na reklamaciju pa dobio novi hladnjak, povrat ili nesto trece?

 

Ugl. malo sam se iznenadio kako sam neku vecer u Pubg vidio i temepraturu od 60 stupnjeva na procu sto je tesko bilo dostupno za h100i cak i tijekom ljeta...

lion002 pet 21.9.2018 22:54

.. CPU hladnjak - Be Quiet BK008 Pure Rock Slim(par postova iznad su njegove temp.) zamjen sa Arctic Freezer 33 eSports Edition. Još su naprijed za upuh dvije Noctue NF-P14s redux(prije je bio Artic F12 Silent) i jedna Noctua NF-P12(prije Artic F12 Silent) redux nazad za ispuh.

Zwer54 čet 12.3.2020 21:29
MGloc kaže...

Evo kako je kod mene na 3600 , zanemari temperaturu.

 Ma to treba maknut sa automatike... di ce to preko 1.4V na 7nm, a meni na intelu na 14nm 8 jezgri na 5.0 odradi posao na 1.36V... Ryzen ne bi trebao ici preko 1.3 nikako...

MGloc čet 12.3.2020 21:36

Izgleda da da , ne znam kakva je to ludost od strane AMD hoce riknut ili ne nisam pametan ja svoga drzim 1.325v 4.0ghz sve jezgre obicno jedino sto mi tad u Task manageru uvijek zakucan clock na 3.99ghz i u msi aft. u igrama pise uvijek 4000mhz ne skalira.Obicno ako ne ukjucim taj profil u ryzen masteru radi na 3950mhz u igrama dok u menu/lobby dok cekam na match zna podic i na 4150mhz sada na koliko jezgri nisam siguran nisam puno ni pratio sta je i kako bolje ali mislim da je mizerna razlika izmedu 3.9ghz i 4.0ghz.

Zwer54 čet 12.3.2020 21:46
MGloc kaže...

Izgleda da da , ne znam kakva je to ludost od strane AMD hoce riknut ili ne nisam pametan ja svoga drzim 1.325v 4.0ghz sve jezgre obicno jedino sto mi tad u Task manageru uvijek zakucan clock na 3.99ghz i u msi aft. u igrama pise uvijek 4000mhz ne skalira.Obicno ako ne ukjucim taj profil u ryzen masteru radi na 3950mhz u igrama dok u menu/lobby dok cekam na match zna podic i na 4150mhz sada na koliko jezgri nisam siguran nisam puno ni pratio sta je i kako bolje ali mislim da je mizerna razlika izmedu 3.9ghz i 4.0ghz.

 

Jesi probao sa manje voltaze? Ja bi to manualno probao na 1.25V poslozit... 9900k bez problema radi stabilno sve jezgre na 4.8 sa 1.25V tako da manje nm i nizi takt ne vidim zasto bi trazilo vise voltaze...

Zwer54 pet 13.3.2020 10:13
MGloc kaže...

Evo kod mene kada stavim 1.25V i clock na 4.0ghz.

VRM ide do 64C

 

 Zavrti neke benchmarke tipa cinebench pa vidi score pa spusti jos voltazu i vrti ponovo pa vidi ima li razlike... Ja bi se s tim igrao dok god ne bi dobio max score sa min voltazom da se ne grije bezveze ako ne mora...

dreadmoore pon 16.3.2020 20:40

Eto jedan bezevze test bez ventilatora.Stim da sam ga malo morao downklokati.Igrao call of duty moze i na stock ali nemam kad mjenjati thermalnu pastu, mislim nemam volje bas da je mjenjam.Zajebancija mi je skidanje hladnjaka noctua nh-d14.

hardrock uto 17.3.2020 08:12

Pozdrav ekipo, evo mene opet, znači komp mi crkava kad igram LoL,

evo ovdje je slika na kojoj je Fan 1 na 13 rpma, i uglavnom temp 1 i core mi prikazuju pregrijavanje. 

Gdje je problem u obicnom ventilatoru, napajanju il necem drugom?

Mislim si od frenda kupit coolermaster vent pa cu probat s njim.

Što mi preporučate?

Hvala i lp.

 

EDIT: Ova druga slika je u msi afterburneru, ako stavim tu fan speed na 70,80 % povečaju mi se temperature

Temp1 i Core.. Je li pametno uopće što mijenjati na tome msi afterburneru il su mi samo veće šanse da mi komp crkne?

Jer kolko sam skuzio problem je u GPU jer mi je najbolje pregrijano ovak na dodir rukom, a ovaj ventilator koji bi trebao hladit procesor

il što već mi skoro pa ne radi uopće.

Nisam baš neki ekspert što se tiče PC-ova pa ako mi netko moze pomoci bio bih zahvalan.

 

EDIT 2: Evo i slike kad igram LoL (tu je jos ucitavalo) i krepao mi je komp za 5 minuta...