Mega17 pet 3.1.2020 11:43

Pozdrav svima, imam Golfa 5icu 1.9 TDI BKC 2004god i jutros pokušao da ga upalim ali neće. Teško vergla. Prije neka 3-4 dana normalno sve bilo. Normalno ga ostavio u garažu i nisam palio sve do danas. Akumulator stavljen nov prije 4-5 mjeseci, alnaser očišćen sad pred zimu. Zna li neko šta bi mogao biti problem? 

funny games pet 3.1.2020 11:48
Mega17 kaže...

Pozdrav svima, imam Golfa 5icu 1.9 TDI BKC 2004god i jutros pokušao da ga upalim ali neće. Teško vergla. Prije neka 3-4 dana normalno sve bilo. Normalno ga ostavio u garažu i nisam palio sve do danas. Akumulator stavljen nov prije 4-5 mjeseci, alnaser očišćen sad pred zimu. Zna li neko šta bi mogao biti problem? 

 Grijači.

mac92 pet 3.1.2020 20:10

Vjerojatno grijači kao što je kolega napomenuo. Za vodu u gorivu isto postoji šansa odnosno filter goriva. Ako nemaš grešku grijača probaj auto ostavit u kontaktu minutu pa onda upaliti ili upali kontakt i ugasi ga nakon 10-20 sekundi ( tako 2-3 puta).

Memphis uto 14.1.2020 23:20
Mega17 kaže...

Pozdrav svima, imam Golfa 5icu 1.9 TDI BKC 2004god i jutros pokušao da ga upalim ali neće. Teško vergla. Prije neka 3-4 dana normalno sve bilo. Normalno ga ostavio u garažu i nisam palio sve do danas. Akumulator stavljen nov prije 4-5 mjeseci, alnaser očišćen sad pred zimu. Zna li neko šta bi mogao biti problem? 

 Alnaser ili aku.

Silent horror1992 čet 23.1.2020 17:22
Mega17 kaže...

Akumulator je bio problem, nešto ga je iscrpilo. Uglavnom hvala svima na odgovorima. Poz

 

Iscrpit si ga mogao samo ti nekim svojim postupkom heh

Ili je neki škart akumulator pa je već nakon par mjeseci u banani.

expert man čet 23.1.2020 17:39

radim duže vrijeme mehaniku ali ne mogu razumijeti da kad je čovjek napisao da teško vergla kakve veze s time imaju grijači ismrznuto gorivo, ako teško vergla prvo se provjeri  akumulator i kleme,ako nije to onda kablovi ikoji idu od akumulatora na anlaser jer spojevi znaju oksidirati i praviti otpor , ako nije ni to onda skidaš anlaser ispitaš rotor/stator da negdje ne probija provjeriš piksne, četkice bendix,automat očistiš sve  i to je to. ako ti je izvuklo akumulator ja bih na tvom mijestu provjerio da negdje ne vuče struju zna se dosta puta otkačiti neka žica pa praviti spoj ili kad parkiraš topal auto uđu miševi pa grizu žice