Automobili

Auti - ultimativna tema

ivanzu sri 27.5.2020 11:27

To sto ti pricas samo vrijedi da je to prva Alfa koja je pretezno koristila CAD za razvoj automobila, CAD se koristio 15 godina prije nego sto je 164 izasao. 

Lord_Marko sri 27.5.2020 15:11
ZooZ kaže...

https://regionalni.com/foto-jurnjave-quadovima-po-sumama-kod-kneginca-nekima-gust-a-drugima-devastacija-prirode/?fbclid=IwAR2TLAIgGgTtHR8oYT3ypv982csyqi1l7A23GXGm7KRNaGjV2qd16Jdnjyg

Znam ima par vozača atv-a ovdje, jel se susrećete sa ovakvim stvarima?

Zanimljivo kako nije smetalo prijašnjih godina. Jer naravno takve osobe nisu nikad vidjele šume prije, nego sad kako imale viška vremena zbog korone su krenule šetati uokolo pa se sad prave pametne.

 Ma joj. Kaj se tice buke tu se slažem da ima atv-a koji su jebeno glasni kao npr moj. Ali ja kad se vozim po mjestu je prigušivać u topu. Kad idem u šumu skidam van. Ak ga i nemam kroz naseljeno mjesto idem do 1/4 gasa.

A za uništavanje šume je idiotizam. Jer više štete naprave šumari kaj razrovaju puteve i teren, kaj pocepaju pol brega nek mi koji se vozimo s 350kg teškim 4x4 mašinama. 

A da ne velim da se je pol sljemena posjeklo u djelu di se s nizina ne vidi. Kad dojdes na to mjesto kao da se NLO spustil i sve pocepal za sobom...

Smeća u šumama ima gro, a to su upravo takvi ljudi koji ne gledaju svoja posla. Jedanputa smo zalutali s kroserima na planinarski put, smeća od hrane i koj ćega gro. A mi za sobom sve počistimo i još ljudima prokrčimo put.

 

Hacker002 sri 27.5.2020 22:19
ivanzu kaže...

Prijevoz na kamionu ti je 300-500€, usluga kompletna da ti netko ode, pregleda i obavi papirologiju ti je oko 1500€.

 Apsolutno netočno, ako si ti nekome platio 1500€ dobro te je ogulio. Neka je prijevoz 500, za uslugu špedicije/carinjenja, to jest rješavanja te uvozne papirologije ti nitko neće uzeti više od 200€. Dodatno ti plaćaš 100€ homologaciju, 100€ kile plus carinska davanja, ne možeš te tri stvari računati pod tih 1500€ jer se one ne tiču usluge riješavanja uvozne papirologije.

ivanzu sri 27.5.2020 22:31

Ja nikome nisam nista placao, to je prosjecna cijena agencija koje se bave time, a koliko to naplacuju pojedinci nemam pojma, znam ljude koji ce ti uvesti auto za 300€ ali im ne bi dao 20k€ u ruke. Ja da uvozim isao bi sa prijateljom i vratio se nazad u istom danu.

Hacker002 čet 28.5.2020 00:30
ivanzu kaže...

Ja nikome nisam nista placao, to je prosjecna cijena agencija koje se bave time, a koliko to naplacuju pojedinci nemam pojma, znam ljude koji ce ti uvesti auto za 300€ ali im ne bi dao 20k€ u ruke. Ja da uvozim isao bi sa prijateljom i vratio se nazad u istom danu.

 Kojih to agencija koje se bave time? Kad već bacaš brojeve napamet onda daj imena firmi za koje tvrdiš da to rade i provjerene informacije, ne izvlačit neistine informacije i razbacivati se njima. Tko god ti je to rekao dobro te laže.

 

Još jednom ponavljam, tko god uslugu rješavanja papira plati više od 200€ debelo je preplatio. Slobodno se javite meni, ja napravim to svakome za 200€.

Horatio_Hornblower čet 28.5.2020 07:38

Pa zna li itko koja se firma s tim bavi?  Mislim čudno mi za auto imam nekoga ko ce ga pogledat i sve to bi mi mogao napraviti  sad ono sto bi mintrebalo je dovesti taj automobil u hrv... Mislim netko ko ide nece ic samo za moj auto... 

ivanzu čet 28.5.2020 07:56

To su sve cijene od prijatelja koji je trazio auto za uvesti, bio se tu netko isto se raspitivao za uvesti BMW-a pa mu je receno oko 1000€ ako se dobro sjecam, a ja pricam o ukupnoj usluzi od prijevoza do kompletne papirologije.

minarelli čet 28.5.2020 10:01
ZooZ kaže...

https://regionalni.com/foto-jurnjave-quadovima-po-sumama-kod-kneginca-nekima-gust-a-drugima-devastacija-prirode/?fbclid=IwAR2TLAIgGgTtHR8oYT3ypv982csyqi1l7A23GXGm7KRNaGjV2qd16Jdnjyg

Znam ima par vozača atv-a ovdje, jel se susrećete sa ovakvim stvarima?

Zanimljivo kako nije smetalo prijašnjih godina. Jer naravno takve osobe nisu nikad vidjele šume prije, nego sad kako imale viška vremena zbog korone su krenule šetati uokolo pa se sad prave pametne.

 

Ma našlo se par zelenih slučajno u blizini i odma digli buku, a i novinari su isto bistri, vele: ima ih i neregistriranih

 

Pa dobro jutro, za šumu ne treba registrirano vozilo, ak si ga dofurao prikolicom koga zaboli jel regan ili ne, pravi kros motor ni ne možeš regat, al bitno da se pametuje

 

Mada sam gledao par filmića na yt di se ekipa koja piči po šumi kolje sa šumarima, šumar doleti sa sjekirom i tak to 

ivanoile čet 28.5.2020 10:01
Horatio_Hornblower kaže...

Pa zna li itko koja se firma s tim bavi?  Mislim čudno mi za auto imam nekoga ko ce ga pogledat i sve to bi mi mogao napraviti  sad ono sto bi mintrebalo je dovesti taj automobil u hrv... Mislim netko ko ide nece ic samo za moj auto... 

 Klaric u Zagrebu ako se ne varam je jedan od jacih, a ja sam cuo da traze isto koliko je i kolega rekao, oko 1500€. (pa na vise)

Horatio_Hornblower čet 28.5.2020 10:29

Za te pare neka njega u njemackoj... Auto vrijedi 3000eura a oni mi uzmu 1500 bolje onda ic sam po njega... Koji poduzetnici unajmi trailer prebaci ih 6 i eto 10 k eura  sto je ok da kupujem audi neki od 30 keka pa mi je 1500eura sitnis ovako hvala nista... 

hahhaajaads čet 28.5.2020 10:34
Horatio_Hornblower kaže...

Za te pare neka njega u njemackoj... Auto vrijedi 3000eura a oni mi uzmu 1500 bolje onda ic sam po njega... Koji poduzetnici unajmi trailer prebaci ih 6 i eto 10 k eura  sto je ok da kupujem audi neki od 30 keka pa mi je 1500eura sitnis ovako hvala nista... 

 Normalno da je bolje ic sam flixbus za sitnu lovu i cao...

ivanoile čet 28.5.2020 10:50
Horatio_Hornblower kaže...

Za te pare neka njega u njemackoj... Auto vrijedi 3000eura a oni mi uzmu 1500 bolje onda ic sam po njega... Koji poduzetnici unajmi trailer prebaci ih 6 i eto 10 k eura  sto je ok da kupujem audi neki od 30 keka pa mi je 1500eura sitnis ovako hvala nista... 

 Uvoz od 3000€ iz Njemacke ne znam kako moze bit dobra kupnja, ali ok.

 

Ljudi kad uvoze auto od 30k+ €, a takvih ima i vise nego dovoljno po Zagrebu, onda 1500-2000€ nije puno jer ima ljudi koji se ne kuze u auto i zele nekog strucnog da to pogleda prije kupnje. Tako da kad gledas pljunut 1500€ na pregled i uvoz vozila nije puno, ako toliko kosta da ne kupis totalan drlog od auta s kojim ces kasnije imat hrpu problema.

big_guy čet 28.5.2020 11:53

Ekipa jel ima tko iskustva sa FA car detailing.Pratim ih malo po instagramu i cini mi se stvarno decki dobro odrade posao poliranja i kemijskog ciscenja vozila.Kako mi je auto u banani sa ogrebotinama(usput jebem majku svima koji me zakace vratima na parkingu) razmisljam odvesti auto k njima.Cak dodju osobno po auto i daju zamjensko vozilo dok je vas auto na tretmanu pa eto ako ima tko kakav info bio bih zahvalan.

@fa_cardetailing na instagramu pa ako se kome da pogledati radove...

1BIT čet 28.5.2020 16:54
oddball kaže...

Je li puknuta manžeta kugle pad na tehničkom?

Nije zapravo ni pukla, nego se odvojila donjim dijelom od kugle, kugla još uvijek nema lufta.

 Je, tj trebao bi biti, jer ti je izložena kugla vanjskim utjecajima i tjekom vožnje ti se mast razbaca po svuda, pa osim što kugla ostane bez podmazivanja, vanjske nečistoće se sakupe na kugli i vrlo brzo dođe do lufta koji je vrlo opasan pri većim brzinama, tj postaješ opasnost za sebe i druge sudionike u prometu...

 

Pa ako nije pukla, vrati ju natrag i stegni sa šelnom ili ako nemaš alata, plati majstoru pivu i to ti vrati za 5min, niti je skupo (jedna piva), niti puno vremena zahtjeva...

omomomomoomm čet 28.5.2020 17:35

Meni je klaric prije cca 6 godina rekao 1500€.

 

Ove godine u 1. mjesecu sam kupovao auto.  Ja i frend smo sami otisli po njega sa flix busom. Jedino mi je bilo bed nositi tolku lovu sa sobom cca 23k€.  

Kupio sam dvije karte za flix bus za 900kn. Napravio dva velika sendvica, kupio dosta soka i grickalica i to je to.

U 8 smo stigli na odrediste a salon je radio od 9. U 9 smo bili kod salona. Provozao sam auto cca 20km, malo ga pregledao i to je to. Uspio sam spustiti cijenu 500€ i dobiti jos jedan set kotaca sa zimskim gumama. Nakon toga smo isli rijesiti col tablice, vratili se do salona i gas doma. Oko 12:30 smo krenuli prema zagrebu.  U doslovno 24h sam bio doma. 

Bus mi je kretao u 21h u srijedu a mi smo bili doma u cetvrtak u 21h. Jos smo se stigli i napiti kad smo dosli doma 😀.

 

Znaci karte 900kn, probne njemacke tablice cca 85€, pun tank goriva mislim da cca 60€ plus sendvici,kava i mcdonalds u austriji i vinjete nek bude jos 200€.

 

Prije puta sam se cuo sa prodavacem u par navrata. Poslao mi je cca 30 slika od auta dao mi je broj sasije da si ja to kod nas provjerim i to je to. Nemas tu sta puno razmisljati oko svega toga veliku ulogu ima faktor srece. 

Za sad u ova 4 mjeseca nisam otkrio nikakve skrivene mane ni nedostake na autu.

Jedinu stvar koju cu drugacije napraviti za cca 3 godine je ta da ce me netko voziti autom a ne da idem busom.

ivanoile čet 28.5.2020 18:48
omomomomoomm kaže...

Mozes da. 10000 eura sjedne odmah. Ako je vise moze se cekati do 24h. Bio sam u banci pitati i tako su mi rekli pa sam se odlucio na ovu drugu soluciju.

 U autokucama ne mozes dati kes njima na ruke vec samo uplata preko banke koja sjedne izmedu 24 i 48h (ovisno o banci itd itd), barem u ovim ovlastenim.

ivanoile čet 28.5.2020 19:35
ivanzu kaže...

Tako je bilo u HR, ne znam je li isto u DE ili to do auto kuce. 

 I BMW i Audi kuce, tj ovlasteni zastupnici su zahtjevali da se uplati, kada to dode oni provjere i onda se vozilo moze preuzeti. Pa neces doci covjeku u ured i izbacit lovu, vec donjet potvrdu o uplacenom.

Takoder i u Italiji je isto bilo.

 

Prvi put cujem da je netko htio novac na ruke, ne znam tko bi sa pravnog stajalista se ubacivao u tako nesto. 

omomomomoomm čet 28.5.2020 20:04

Ja sam kupio bas audi.  I primili su lovu. Kad sam 2016 isao po A3 nisu primali cash samo preko banke. 

Nemam razloga lagati ako si na to aludirao.

 

EDIT: @ivanzu- u slucaju A3 su inzistirali da vide lovu na racunu. Nisu prihvacali potvrdu uplate od banke.