Automobili

Auti - ultimativna tema

Čitatelj uto 19.5.2020 12:49

Rijesio straznja vrata koja mi je netko prosle godine polupao na parkingu u noci

sa cetvrtka na petak.


Kasko je za sad sve platio, jos nisam dobio racun za selbstbehalt (samoucesce),

jer pocinitelj nikad nije pronadjen - jedino sto znam je vozilo vjerovatno bijele boje,

jer su bile ostale bijele crte od laka, a bijelih vozila je uglavnom najvise, mogu mu stavit soli na rep.

 

Nova vrata, cijela desna strana prelakirana, ne vidi se nikakva razlika izmedju novog i starog laka,

odlicno odradjeno u Lexusovom servisu.

hrčak uto 19.5.2020 12:50

Pozdrav, našao sam dosta mikro ogrebotina po autu, pa me zanima kako se to najbolje može riješiti, ja sam mislio odvesti auto negdje na poliranje (ako imate neku preporuku u Zagrebu ili okolici) ili da ga probam doma sam ispolirati? Ako bi ga doma sam polirao, što preporučujete kupiti od potrebnog materijala? Hvala

Tony1999 uto 19.5.2020 12:51
bunker kaže...

U Bauhausu ima set za poliranje farova

https://www.bauhaus.hr/quixx-set-za-poliranje-farova.html

Uspio sam s ovim setom (pastom za poliranje) 2 auta ispolirat, dalo bi se i 3, sredstva za zastitu ima i vise nego dovoljno. Ali bez ovako neceg nemojte niti pokusavat.

 

I moja preporuka je uzet dodatnog vodobrusnog, pogotovo ako su farovi u losijem stanju jer ovdje se dobije 2000,3000,5000, dok ako je far losiji prvo treba 800-1000 pa onda na dalje. U pakiranju dodu mali komadici 3x5cm pa je nezgodno za radit

Milki uto 19.5.2020 13:17

Postoji li neki zakon koji autokuću obavezuje za navedenu cijenu u oglasu ( s tim da im nije naglašeno u opisu da se cijena može mijenjati i ono ostalo ograđivanje)? 

 

Našao sam jedan auto za 10400e na jednom oglasniku (index) , a isti auto kod iste autokuće na njuskalu je stavljen za 14500e. 

 

Valjda su podigli cijenu na njuskalu a zaboravili i na indexu. Ja nazvao preko indexa i oni kazu ne znamo gdje ste vidili cijenu tu ali cijena je 14500... Plus sto se nisu ni pokusali opravdat da su imali ulaganja ili da su krivo napisali, nego sam ja kao glup.

Čitatelj uto 19.5.2020 13:22

Koliko znam, ne. Drugo je kad ti narucis automobil i ostavis polog (kaparu, sta vec),

onda se bez obzira na sve cijena ne smije mijenjati.

 

Sestricna je ostavila polog za EcoSport-a u iznosu od 2500€, naruceno sve po mjeri,

od boje, opreme itd. Cekala je 7 mjeseci na automobil (rok isporuke od narudzbe je 3-9 mjeseci),

u medjuvremenu su maknuli osnovni infotainment i nadogradili sve u toj klasi sa skupljim infotainmentom,

te grijanje volana u Winter paketu, ukupno 850€ bi kostala oprema, no zbog pologa nisu smjeli

dizati cijenu, jer u tom slucaju ona moze odustati i traziti sudski nadoknadu stete u izgubljenom vremenu,

te postotak na polozeni novac.

Milki uto 19.5.2020 13:29

Mislio sam da možda ima nešta jer ipak prodaje autokuca a ne fizicka osoba.

 

Bas sam naletio na neki clanak iz amerike , kod kupnje psa nisu smjeli podic dogovorenu cijenu jer im prijeti kazna zatvora od nekoliko godina,makar radi par dolara... Kod nas bi pola države bilo u zatvoru samo radi tog lol.

Čitatelj uto 19.5.2020 13:34

Prices are subject to change - cjene se mijenjaju zbog mnogih uvjeta.

 

Ti i dalje mozes print-screenati oglas na njuskalu, nazvati, reci da si vidio na njuskalu,

jel to ta cijena, i ako nije, mozes li ju dobiti. To je polovno vozilo, cijena moze pregovorima

ici samo dolje.

luka94 uto 19.5.2020 13:54
hrčak kaže...

Pozdrav, našao sam dosta mikro ogrebotina po autu, pa me zanima kako se to najbolje može riješiti, ja sam mislio odvesti auto negdje na poliranje (ako imate neku preporuku u Zagrebu ili okolici) ili da ga probam doma sam ispolirati? Ako bi ga doma sam polirao, što preporučujete kupiti od potrebnog materijala? Hvala

 Toplo preporučujem FB grupu "Balkan Detailing", tamo se najbolje raspitaš i postaš slike ogrebotina. 

bubimir13 uto 19.5.2020 15:06
Tony1999 kaže...

Modificiraj, bio sam braticu u audi 80ku b3 ubacio hertz 10cm i nije nista poseban zvucnik bio. Bili su spojeni na PIONEER MVH-181UB. U tom autu zvučnici idu u tablu naprijed pa nije bilo moguće ni dampirat niti što.

 

Koje bi uzeli prije od ove dvoje;

 

Gume 1

 

Gume 2

 

Ne radim puno km i za prvu ruku nek budu, bit ce bolje od trenutne fulde

 

Bridgeston mi izgleda ispucalo, a Uniroyal (iako ih i ja imam i super su mi) mi izgledaju dost nezbrinuto i olinjalo.

Tony1999 uto 19.5.2020 15:32

Hvala

Ma necu se onda zafrkavat, zaletit cu se do Bosne po nove i miran sam.

 

Auto sto gledamo je u rijeci, a nas je na karlovackim tablicama, jel mogu ja njega prepisat i ostavit si rijecke tablice do registracije (ili dok mi ne dodu ove s brojevima koje zelim) ili bas moram cim prepisem uzet karlovacke.

 

Jer vidao sam ljudi sto kupe auto i do registracije voze na tablicama od kud je auto pa tek onda promijene tablice

Pero Dinamit uto 19.5.2020 15:40
hrčak kaže...

Pozdrav, našao sam dosta mikro ogrebotina po autu, pa me zanima kako se to najbolje može riješiti, ja sam mislio odvesti auto negdje na poliranje (ako imate neku preporuku u Zagrebu ili okolici) ili da ga probam doma sam ispolirati? Ako bi ga doma sam polirao, što preporučujete kupiti od potrebnog materijala? Hvala

 Ja sam imao na vratima iza vozača dosta crta od torbe, kako su ljudi prolazili,.... i to sam riješio polir pastom (neka skuplja (70ak kn mala piksa, kvalitetnija valjda?) i nekom krpom koja ne ostavlja tkaninu (ja sam koristio staru potkošulju).

Prije toga dobro oprao auto. I da, imao sam na zadnjem braniku isto ogrebotinu od nekog stupića za koji sam isto mislio da neće tako lako otići, ali je otišlo 90% toga, ni ne primjeti se ako se baš ne zagledaš u to mjesto.

 

Ugodno me iznenadilo kako je lako sve otišlo, nekoliko poteza i sve je nestalo. Piše u uputama kako se koristi i tako sam i radio.

 

Evo pogledaj na slici prije i poslije kako je to izgledalo:

Uran 11 uto 19.5.2020 16:23

Bok ljudi.

Ovako, imam problem sa prebacivanjem ventilacije grijanje- hlađenje.

Auto je bio na servisu i rekli su da se je istrošio ovaj dio na slici.

Auto je Peugeot 307,  2001 god. 1.6 benzinac.

Tražio sam na internetu taj dio ali nisam našao ništa.

Nudi mi samo kit za dual zone klimu.( a to mislim da nije to).

Ako netko od vas zna koji je to dio, molio bih da mi javi.

hvala i pozdrav.

Lady1297 uto 19.5.2020 16:45

Ako ti prodavač ostavi tablice možeš ih držati na vozilu se dok ga prepišeš na svoje ime u stanici za tehnički pregled. Prijepis se mora napraviti u roku od 15 dana od preuzimanja vozila(datuma na kupoprodajnom ugovoru) inače bivši vlasnik može slobodno odjaviti auto.

 

Inače uzimaš probne tablice(mislim da traju 15 dana za registrirani auto) u gradu gdje kupuješ auto, pa ga onda prepišeš kad dodjes doma.

Ili 3 rješenje uzimas KA tablice u rijeci, u slučaju da želiš odmah stavit auto na sebe.

 

Ta ekipa što vozi do registracije na drugim tablicama obično se ne pridržava zakonskog roka za prijepis vozila.

pozz

hrčak uto 19.5.2020 17:25
ivanzu kaže...

To najcesce nije ogreban lak nego ostala mrlja od toga sa cime je doslo u kontakt , to vam skida magicna spuzva sve. 

 Najveći problem je taj kaj sam primjetio da nam mačke su počele skakati po autu, i da nekad znaju ostaviti male ogrebotine, pa me zanimalo kako najučinkovitije to riješiti

1BIT uto 19.5.2020 18:23
hrčak kaže...

Da su moje, više ih ne bi bilo, ali sestra neda pa kaj ja tu mogu. Nisu to sada ogrebotine ne znam kako velike, ali se pod određenim kutom ipak vide.

 Ostaviš krastavac na autu i neće ti više hodat po autu

video

Milki uto 19.5.2020 21:31

Ima li netko ili zna nekog ko prodaje mercedes w126 coupe ili w140 coupe , za restauraciju/restauriran /polu restauriran?

 

Zanimaju me ovi što nisu na oglasnicima već.

 

Ima ih par na oglasnicima ,po svakakvim cijenama ali mi nijedan ne odgovara. 

 

Znam i ja nać one za 35k eura no 15k eura mi je budžet za bilo kakve akcije s tim autom, znači kupit ga i restaurirat ili već sređenog za 15k eura kupit.

 

 Ovih par što ima na oglasima sam ili ja ili kolega obišli i mala je razlika između onog od 5000eura i od 15000eura. 

 

Ovaj od 5000 eura ima rupu hrđe od 10cm a ovaj od 15000eura rupu od 2cm (želim reć da se svejedno mora limarija radit i na jednima i na drugima a cijena je značajno veća, što sve oko motora još da ne pričam...)

Milki uto 19.5.2020 22:13

Za 15000e bi mogao nac neki srednje opremljeni model u ok stanju u inozemstvu. Ali nekako me tog strah zbog "skrivenih troskova".

 

Odi tamo, obiđi 5 auta u 5 različitih mijesta ,plati smještaj vamo plati tamo, taksi, rentaj auto , javni prijevoz... Znači 2000e ode u startu +tjedan dva hodanja s tim da ni tad nije garantirano.

Pero Dinamit sri 20.5.2020 09:03
ivanzu kaže...

To najcesce nije ogreban lak nego ostala mrlja od toga sa cime je doslo u kontakt , to vam skida magicna spuzva sve. 

 Moguće. Bilo je na zadnjem braniku od nekog stupića isto, lijepo je skoro sve skinulo. Šteta što to nisam slikao.

hrčak sri 20.5.2020 11:49
sakho kaže...

Ima koga da je mijenjao lanac za bmw n47 motore kod molydona? Kakva su iskustva općenito s njihovim servisom?

 Ja sam o njima čuo sam negativna iskustva, o tome da dosta fušare i da su jako nekulturni prema kupcima

ivanoile čet 21.5.2020 15:36

Ne znam je li netko linkao, ali VW je u problemima sa Golfom VIII. Naime, moze otkazati eCall opcija, dakle treba ih poslati na servis na update: Klik

 

Mali razlog, ali dovoljan da zaustavi narudzbe tj isporuku svih osmica.