Softwer sub 22.6.2019 15:57

Pozdrav svima

Imam problem s autom kada radi na leru,dakle kada otpustim kvačilo iz predjela motora se čuje čudan zvuk ne znam kako bih objasnio,kasnije ću snimiti pa da čujete..(Zvuk nije sličan ni struganju ni mljevenju)

Radi se o autu : Audi a3 Limuzina 2014.god 1.6tdi 81kw. Ručni mjenjač s 6 brzina+R. Bio sam kod mehaničara on kaže kao to je normalno da auto promjeni zvuk prilikom rada na leru ali malo sam sumnjičav pa ako je netko imao slična iskustva neka napiše savjet.

Moram napomenuti da se promjena stupnja prijenosa vrši bez ikakvih problema i zapinjanja,auto ide super i kvačilo razdvaja bez problema,nema zapinjanja ili nekakvih zvukova iz mjenjača tipa grrrr..(Zvuk mjenjača kod zapinjaja prilikom ubacivanja u brzinu).

Molim vas za savjet ako je netko imao takav problem.

Posmatrač sub 22.6.2019 16:39
Softwer kaže...

Pozdrav svima

Imam problem s autom kada radi na leru,dakle kada otpustim kvačilo iz predjela motora se čuje čudan zvuk ne znam kako bih objasnio,kasnije ću snimiti pa da čujete..(Zvuk nije sličan ni struganju ni mljevenju)

Radi se o autu : Audi a3 Limuzina 2014.god 1.6tdi 81kw. Ručni mjenjač s 6 brzina+R. Bio sam kod mehaničara on kaže kao to je normalno da auto promjeni zvuk prilikom rada na leru ali malo sam sumnjičav pa ako je netko imao slična iskustva neka napiše savjet.

Moram napomenuti da se promjena stupnja prijenosa vrši bez ikakvih problema i zapinjanja,auto ide super i kvačilo razdvaja bez problema,nema zapinjanja ili nekakvih zvukova iz mjenjača tipa grrrr..(Zvuk mjenjača kod zapinjaja prilikom ubacivanja u brzinu).

Molim vas za savjet ako je netko imao takav problem.

 Lezaj na kvacilu tkz druk lezaj....

Samo kad otpustas i pritiskas kvacilo promijeni zvuk... Vozi dok ne strada a tada mijenjas sve komplet.

Softwer sub 22.6.2019 16:41
Posmatrač kaže...
Softwer kaže...

Pozdrav svima

Imam problem s autom kada radi na leru,dakle kada otpustim kvačilo iz predjela motora se čuje čudan zvuk ne znam kako bih objasnio,kasnije ću snimiti pa da čujete..(Zvuk nije sličan ni struganju ni mljevenju)

Radi se o autu : Audi a3 Limuzina 2014.god 1.6tdi 81kw. Ručni mjenjač s 6 brzina+R. Bio sam kod mehaničara on kaže kao to je normalno da auto promjeni zvuk prilikom rada na leru ali malo sam sumnjičav pa ako je netko imao slična iskustva neka napiše savjet.

Moram napomenuti da se promjena stupnja prijenosa vrši bez ikakvih problema i zapinjanja,auto ide super i kvačilo razdvaja bez problema,nema zapinjanja ili nekakvih zvukova iz mjenjača tipa grrrr..(Zvuk mjenjača kod zapinjaja prilikom ubacivanja u brzinu).

Molim vas za savjet ako je netko imao takav problem.

 Lezaj na kvacilu tkz druk lezaj....

Samo kad otpustas i pritiskas kvacilo promijeni zvuk... Vozi dok ne strada a tada mijenjas sve komplet.

 Za se druk lezaj ukoliko je pokvaren ne cuje kad se pritisne kvacilo? Jer ja kad pritisnem kvacilo ne cuje se nista,kada otpustim kvacilo onda se cuje taj zvuk.

Posmatrač sub 22.6.2019 16:44

Kada pritisnes kvacilo tada je taj cijeli sklop bez opterecenja a kada otpustis kvacilo tada je sklop kvacila opterercen i tada cujes zvuk.... Kako god okrenes mijenjaces sve komplet.....Al za sada slobodno vozi....

 

Btw to je pozicija 6 na slici.....

Softwer sub 22.6.2019 16:49

Hvala na odgovoru,zanima me koji set kvacila kupiti tj. koju marku proizvođača odabrati? Postoje li neki znakovi prema kojima mogu znati da je baš došao kraj druk ležaju i da je vrijeme za zamjenu prije nego ostanem negdje na cesti?

Posmatrač sub 22.6.2019 16:51
Softwer kaže...

Hvala na odgovoru,zanima me koji set kvacila kupiti tj. koju marku proizvođača odabrati? Postoje li neki znakovi prema kojima mogu znati da je baš došao kraj druk ležaju i da je vrijeme za zamjenu prije nego ostanem negdje na cesti?

 Neces ostati na cesti. Nije to stvar koja ce puknuti i ostati bez pogona samo ce se cuti sve vise i vise. Posto je mijenjanje dosta komplikovano jer treba skidati mjenjac onda je najbolje promijenuti sve. Mozda nije druk lezaj vec zamajac al ti se svodi na isto. Mijenjanje kompleta i onda si miran duze vrijeme....

 

http://www.oemepc.com/audi

 

ovdje imas sve sto ti treba za audi ;)