sseennoonn pet 21.6.2019 21:19

Uh....u srce si me..mjenjao sam ju dvaput na skodi 1.9 tdi 2002 god. Jedino sta je moja bila cipana na 110+hp ... ova serijska od 90hp ne ide s smjesta...troma ko krava...al izgleda da su im turbine boljka

expert man pet 21.6.2019 21:39

Zato ja bježim od starih turbo dizela i tdi-a glavom bez obzira jer kao prvo turbo dizel motori su više opterećeni i više potrošeni od običnih dizel i novijih sdi motora teoretski bi mogao staviti usisnu i ispušnu granu od običnog dizela i izbacit turbinu ali opet ostaje problem sa bosch pumpom jer je predviđena za rad sa turbinom i onda bi ubrizgavala previše goriva auto bi dimio i slabije vukao .imaš tih turbina na otpadima ko salate nađi pooovnu i vozi dok ide a ako voziš tako može turbina blokirati pa se razletiti lopatice pa povući komadiće metala u usis pa ožuljati cilindre slomiti katćrike itd...

hrčak pet 21.6.2019 21:59
Rekim kaže...

Znate li na kojoj kilometraži može riknuti turbina na 1.9 tdi 66 kilovata?

 Moj tetak ima Octaviu 2003 godina sa 400000 km i nikada nije imao problema sa turbinom, a nije baš da je čuvao auto sa svojim stilom vožnje.

nicky.sl sub 22.6.2019 02:58
Rekim kaže...

Zanima me koliko dugo može turbina trajati ako zviždi, a ne troši ulje, automobil je Škoda Octavia 1.9 tdi 66 kilovata.

 Vozio sam službeni Golf V 2.0 TDI kojem je turbina zviždila od prvog dana (sviđao mi se taj zvuk) i nikad nije bilo problema s njom. Prodan je sa 420 000 km i vozi dan dans s istom turbinom.

 

JozoBozo121 sub 22.6.2019 17:34
Rekim kaže...

Zanima me koliko dugo može turbina trajati ako zviždi, a ne troši ulje, automobil je Škoda Octavia 1.9 tdi 66 kilovata.

 Tebi i nama zviždanje ne mora bit isti zvuk. Kad je nešto neobično na autu ide se mehaničaru, a ne na forum.

JTAG ned 23.6.2019 00:56

Evo slika moje kilometraze...koja je dosta respektabilna, motor je mapiran, radi se o famoznom 1.9 TDI motoru, ne trosi ulje, prvi turbo, motor neotvaran :)
samo paziti na intervale zamjene ulja, stavljati kvalitetno ulje i peglaj :)

A za runaway kad se desi..mom prijatelju se to dogodilo na autu..otvorili smo haubu i zacepili usis zraka..ugasio se i tako uspjeli spasit motor.. :)


Fake_Alert ned 23.6.2019 16:37
JTAG kaže...
Evo slika moje kilometraze...koja je dosta respektabilna, motor je mapiran, radi se o famoznom 1.9 TDI motoru, ne trosi ulje, prvi turbo, motor neotvaran :)
samo paziti na intervale zamjene ulja, stavljati kvalitetno ulje i peglaj :)

A za runaway kad se desi..mom prijatelju se to dogodilo na autu..otvorili smo haubu i zacepili usis zraka..ugasio se i tako uspjeli spasit motor.. :)

 Rijetko tko zna za to