fer-de-lance pet 5.1.2018 20:23

Inače bi se morao zagušiti kad se zagrije a zatvoriš mu dovod zraka.

Znači morao bi baš krepati u tom slučaju.

Ako ne krepa tak onda znači da negdje ne dihta dobro i vuče zrak.

A kad se zagrije kažeš da radi ok tak da je vjerovatno neki od dihtunga ili semering.

Jimmy Lenard pet 5.1.2018 20:36

Najgore što bezveze kupi novi karb,vjerovatno je i stari bio ispravan.
Ne znam ni sam šta više da radim.
Jedino još sumnjam na ler diznu,očistio sam je i rupica je skroz mala,jedva vidljiva,kada uporedim sa glavnom.Al valjda to i treba tako biti jer je na oba karba isto

fer-de-lance pet 5.1.2018 20:42

Da, to je normalno.

A sad znaš da je omjer zraka i goriva na karburatoru vjerovatno ispravan kad na oba karburatora je isto.

Probaj prodati taj nekome, malo spusti cijenu i prodao budeš, a ne budeš na prevelikom gubitku.

Uglavnom, jel on ima neke usisne lamele između cilindra i karburatora (ne znam kak se to inače zove, a vjerovatno nema na skuteru toga)?

Mogu i one zajebavat.

fer-de-lance pet 5.1.2018 21:14

Čudno.

Obično bi ispod prirubnice morale biti usisne lamele.

Ali to valjda ovisi o sustavu ubrizgavanja.

Ali opet, moralo bi nekaj takvo biti.

Inače bi vraćao gorivo nazad u karburator i filter.

Možda oni to imaju u karburatoru.

Tko zna...

Nego, koji je to tip motora?

Npr.ono GY6 i te oznake kak imaju.

Jimmy Lenard sub 6.1.2018 12:21

Ovo je ajnšpric koliko vidim,al ne bitno,ja sam gledao po ytu kad sklapaju ove gy6 mašine i nema ništa slično.
Svjećica mi je suha poslije verglanja,što znači da je sigurno da karba,ali ne znam šta više da uradim s njim,mogu li ga rastaviti i staviti u vodu i stavit vodu za suđe ? Jbg žao mi da ga u benzin stavim haha

Jimmy Lenard sub 6.1.2018 12:21

Ovo je ajnšpric koliko vidim,al ne bitno,ja sam gledao po ytu kad sklapaju ove gy6 mašine i nema ništa slično.
Svjećica mi je suha poslije verglanja,što znači da je sigurno da karba,ali ne znam šta više da uradim s njim,mogu li ga rastaviti i staviti u vodu i stavit vodu za suđe ? Jbg žao mi da ga u benzin stavim haha

fer-de-lance ned 7.1.2018 12:16

Čekaj, gedora preskače jer su matice ili gedora neispravni ili navoj ne valja?

Ako navoj ne valja možda te baš zato i zajebava.

A u tom slučaju je malo veći zajeb, možeš probati s dva ključa zacvikati drugu maticu pa ih obje zajedno izvadit.

I onda narezat novi navoj za manju maticu ali pazi da ti špranje ne ulete u blok.

I teško budeš vratio kapice gore na federe bez alata za ventile.

Bongo55 čet 25.4.2019 20:00

Pozdrav,

 

Naime imam isti problem sa kinezom ali je 2t kymco, kad stoji preko dva dana nemozes ga upalit bez da zatvoris zrak na filter kutiji, kad upali pustim zrak i normalno radi, to netreba raditi ako se skuter vozi svaki dan jer pali normalno bez zatvaranja zraka.

 

Nisam skuzio sto si napravio da nemas taj problem vise?

Jimmy Lenard ned 19.5.2019 18:53

Nisam bio dugo na forumu,ne znam hoces vidit odg..

 

Kod mene je tada bio 4t skuter i bili su ventili rastelani,al ti ventile na 2t nemas..

Vjerovatno ti negdje vuce fals zrak..

Upalis skuter i uzmes parfem i spricas oko karba,oko usisa i vidi hocel se gusit skuter(nemoj na filter zraka spricat naravno)