Automobili

Pomoć pri kupnji auta,svaki savjet dobro došao

Praedator sri 10.7.2013 23:17

Hondaaaa {#} malo para, malo trosi, dobro izgleda, jeftino odrzavanje. Civic 1995-2001god.

Pocincan lim, jako rijetko hrđaju, kada nades dobar primjerak sluzit ce te dugo vremena.

 

http://www.njuskalo.hr/auti/honda-civic-1.5-oglas-8237176

http://www.njuskalo.hr/auti/honda-civic-oglas-8364690

 

Imas HB (kratka), sedan i Coupe, ovisi sta ti se vise svida, imas sredene koje nisu seljo tuning, imas obicne (stock), izbor velik i povoljne cijene.

 

Nesugeriram da moras ali pogledaj ih malo, mozda ti se nesto i svidi.

 

Lp.

Endymon sri 10.7.2013 23:49

Ovih dana budem nazvao covjeka za ovaj Fordic.

Sto se tice ove Honde,izgledaju mi oba dvije odlicno

ali problem mi je sto je ta osoba u Zagrebu.Ali hvala,

na preporukama.Ako jos tko nadje nesto,bio bih vam

zahvalan.Po mogucnosti regija Istarska zupanija.Ne mora

biti striktno njuskalo.

nine čet 11.7.2013 00:16

IMO isplati se potrošiti i koju kunu na put ako je auto fakat dobar.. sa ovim hondicama, ako su uredno održavane nećeš pogriješiti.. 1.5ils fino juri, ne troši puno u normalnoj vožnji, a jako je fin auto za voziti. probaj naći neku u svojoj blizini na njušci, pa odi pogledaj i malo provozaj..

evo ja našao ovu u istarskoj.. http://www.njuskalo.hr/auti/honda-civic-oglas-8048804

malo su mu zadnje lampe KR doduše, ali auto izgleda jako uredno {#}

 

a i pošto imaš auto, nemoj se žuriti sa kupovinom.. daj si vremena, auto se ne kupuje preko noći. odi malo pogledaj par različitih auta, provozaj ih malo da vidiš dali ti odgovaraju itd itd..

mcf čet 11.7.2013 00:45
Endymon kaže...

Ovih dana budem nazvao covjeka za ovaj Fordic.

Sto se tice ove Honde,izgledaju mi oba dvije odlicno

ali problem mi je sto je ta osoba u Zagrebu.Ali hvala,

na preporukama.Ako jos tko nadje nesto,bio bih vam

zahvalan.Po mogucnosti regija Istarska zupanija.Ne mora

biti striktno njuskalo.

Sto je @nine rekao - ako je nesto dobra ponuda, slobodno se ti zaleti do Rijeke ili Zg - ako je u pitanju dobra stvar, isplatit ce ti se taj put.

 

Sto se tice ponude, silom prilika ili neprilika, nedavno sam kupovao dva rabljena auta, i izvan Njuskala je jako slaba relevantna ponuda, bar sto se Zagreba ticalo. I kao sto je rekao, nemoj zuriti. Trziste je slabo, auti se ne prodaju preko noci (osim preko dojava, ako imas nekog poznatog u nekoj auto kuci, neka ti javi ako im nesto dobro uleti staro-za-novo). Pregledaj auto, vidi da li ti se svidja, da li si zadovoljan sa odrzavanjem unutrasnjosti, provjeri tehnikalije kod mehanicara i kreni sa cjenkanjem :) Take your time, jelte.. ili pricekaj malo pa vidi kako ce i da li ce EU utjecati na cijene rabljenih. Sretno :)

rooswelt1991 čet 11.7.2013 09:43

Čovjek ima manje od 24 godine, dakle ove honde koje mu predlažete, redom imaju više KW nego smije voziti.

Ako se kojim slučajem ne promjeni zakon (a čitao sam u nekim autonovinama da taj zakon navodno "pada" ovaj mjesec an ustavnom sudu, on će plačati kazne za vožnju gore navedenih auta.

Što se tiče ovog dijela da treba dati par € više za dobro učuvan auto, s tim se potpuno slažem.

Vlak do Zagreba ti je iz rijeke nekih 150kn, dođeš jednu nedelju kad je sajam u Zagrebu, i vidjet ćeš uživo auta na prodaju, više nego što ih cijela istra uopće ima {#}

A ako ne nađeš ništa, onda imaš cijeli dan za pogledati aute u Zagrebu...

Asta čet 11.7.2013 17:33

Elantru 2.0 150 ks stara 10 god, 44.000km, ful oprema a on je navodno promijenio sve što je trebalo, provela pola vremena u garažama, kolega traži 5k eura, da li vrijedi 4000?

pijaštrela sri 19.12.2018 18:55

NEVJEROJATNO NISKE CIJENE AUTA DA BI BILO ISTINITO ... MOLIM POMOĆ ...

 

Pozdrav svima na forumu novopečeni sam na forumu i trebam vašu pomoč ... savjete ... evo moje nedoumice i sumlje ...

 

Naime ja i žena kupujemo auto i tako mi čačkamo po netu ... njuškalu itd i naletimo na oglas firme iz Engleske grad luton koji odkupljuje aute koje ljudi ne mogu plačati leasing itd od banaka po Engleskoj, Njemačkoj, Poljskoj.

Te ih onda u većini slučajeva 2 puta mjesečno prodaju na dražbama na koje dođu predprodavači iz cijele Eu pa tako i iz Hrvatske.

Ja iz kontaktiram preko maila i stvarno čovjek sa imenom i prezimenom mi odgovori da je moguče i privatnoj osobi kupiti po toj cijeni auto ali oni vam ga dostavljaju u grad nama npr u Pulu za 300 eu jer dolazi iz Poljske ako je auto iz skladišta u Njemačkoj može biti i skuplje.

Dobi se mailom ovjeren i pečatiran ugovor o kupnji vozila i sve ostalo šta ide kao račun potvrda o uplati itd.

Ako je auto jeftiniji od 10.000 eu onda se mora platiti kompletan iznos a ako je skuplji od 10.000 eu onda pola avansno pola kada vam dovezu auto i vidite da je sve sa njim ok.

Auti Imaju garanciju 1 godinu, 7 dana ga možete voziti probavati ali da ne prođete više od 100 km i ako vam ne odgovara oni vam o njihovom trošku dolaze po auto i vraćaju novac.

 

Ja iskreno ne vjerujem da tako vrhunski auti koji su kod preprodavača npr 30.000 eu ovdje dođu ispod 10.000 eu.

 

Evo stranice pa slinite koje su to mašine ali mislim da je MULJAŽA ... MOLIM VAŠA MIŠLJENJA ...

 

 

https://mscarstrading.net/

 

Caesar et Brutus sri 19.12.2018 19:08
pijaštrela kaže...

 

 Ništa od toga, slobodno preskočite. Možda je netko stvarno i dobio auto po toj cijeni, ali vrlo malobrojni su takvi.

 Prilično sam siguran da se radi o muljaži. 

 Biće vjerovatno oni isti kao listonscars, pročitajte post člana manolo i otprilike sve će vam biti jasno. Zanimljivo je da je par stranica identičnog modusa operandi (uplate unaprijed, ovo-ono) ugašeno u međuvremenu; 99% sigurno prijevara/muljaža samo takva.

 Kome je njegov novac drag i mio, triput će razmisliti prije. 

 Ako se netko odluči na ovakav vlastiti rizik, neka ex post facto javi razvoj situacije, npr. je li mu vozilo isporučeno, itd.

 Imajte na umu, enti puta ponovljeno i utvrđeno; ako je nešto predobro da bi bilo istinito, najčešće i jest. Nažalost.

 

pijaštrela sri 19.12.2018 19:20

A gledaj ja se već 3 dana dopisujem sa tim likom iz te firme i baš sam mu nedavno napisao da nikako da mi da neki konkretan razlog uvjerenje da sam ajde barem 90 % siguran u kupnju. Kaže da je prodao u zadnjih 10 dana 2 auta u hr i ja ga pitam pa može nekakav mail ili broj od tih ljudi pa da čisto vidim dali je prošlo ok Ne kaže to ne mogu davati, pitam ga pa došao bi ja u Poljsku po auto da ga pogledam i ako je sve ok evo pare i uzmem auto kaže on auti su zapečačeni u nekakvim garažama i otvaraju ih samo kad licitiraju itd ...  

jozef sri 19.12.2018 19:35

ja sad malo prošvrljao iz znatiželje i stvar je legit, ali... da, ima ALI!!! 

1. to su početne cijene, radi se o aukcijama

2. aukcije su otvorene samo za dilere

3. Englezi iz ovog posta na forumu su čak i bili na aukciji: https://liveforspeed.uk/lfs.net/forum/Buying-a-2nd-hand-car-from-MS-Trading-Private/         jedan od njih je u zadnjem postu ustvrdio da konačne cijene budu visoke i da nije isplativa kupnja.
4. neke automobile iz njihove ponude je moguće naći i u ponudi drugih autosalona koji ne izgledaju sumnjivo.

pijaštrela čet 20.12.2018 19:39

Pričao sam sa čovjekom iz firme



Dwight Taylor

CUSTOMER SUPPORT TEAM



i pošto mi ne može dati od nekoga privatno mail ili broj (radi zaštite osobnih podataka GDPR-a) iz hrvatske tko je kupio auto od njih da provjerim da je sve prošlo ok, predložim mu ja ok onda mi javite kada budete nekome vozili auto u Hrvatsku i ja ću doći na primopredaju (di god u bilo koji grad pa makar za Dubrovnik npr) ne zanima me ni kako se zove i preziva kupac ali ću vidjeti auto koji je kupio čovjek i vidim sa njim kako je išlo plačanje.



On mi napiše ...



Mislim da to mogu učiniti jer neću slati ime i broj telefona, mogu vam poslati adresu na kojoj će se isporuka odvijati i možete otići tamo vidjeti - recite mi svoju lokaciju i provjerit ću kada je to isporuke na vašem području (biti bliže vama) i možete otići i vidjeti kako se isporučuje automobil.



i kasnije u još jednom mailu


Čim dobijemo isporuku u roku od 100 do 150 km od vaše lokacije, obavijestit ću vas.



Pa evo sad ćekam da netko kupi auto i idem na primopredaju di god ...



Javim koji je grad pa ako ste iz tog grada ili blizu možemo se naći na kavi pa idemo svi koje nas zanima kupovina vidjeti šta će ispasti ...

darkborg čet 20.12.2018 21:34
pijaštrela kaže...

Čim dobijemo isporuku u roku od 100 do 150 km od vaše lokacije, obavijestit ću vas.

  A obavijestiti će te za svetog nikada. Skužio je da nisi toliko naivan i prešao na iduću potencijalnu žrtvu.

Endymon sri 22.5.2019 11:31

Pozdrav.Imam jedno pitanje.Nasao sam neku mazdu 6 karavan.Motor je 2.0.Dizel.Godiste 2003,ima oko 280 soma kilometara i lik prodaje za 19 000 kn.Pa me zanima vase misljenje jel se isplati takav auto uzimati i kakva su vam iskistva sa mazdama?

hahhaajaads sri 22.5.2019 12:25
Endymon kaže...

Pozdrav.Imam jedno pitanje.Nasao sam neku mazdu 6 karavan.Motor je 2.0.Dizel.Godiste 2003,ima oko 280 soma kilometara i lik prodaje za 19 000 kn.Pa me zanima vase misljenje jel se isplati takav auto uzimati i kakva su vam iskistva sa mazdama?

 Sve ovisi kakvo je stanje, neki auti sa 50-100tkm izgledaju gore nego neki sa 300+ tkm. Bilo bi dobro da imas jos nesto love sa strane za svaki slucaj jer ipak je auto star 16 godina, otici kod mehanicara i provjeriti podvozje, kompresiju motora i slicno ako je moguce.