Automobili

Polovni automobil - kompaktna klasa

itomic009 uto 16.4.2019 12:42

  Ajmo narode, malo da čujem mišljenje više ljudi. Koji je po vama ponajbolji kompkat kad se gleda rabljeni ? Uzmite u obzir recimo 3 - 4 godine starosti da je, ispod 100 000km, to je cijenom negdje oko 12k - 13k eura. Ali na stranu sada i cijena, koji kompakt od dostupnih kod nas starosti oko 3 godine bi bio generalno najbolja kupnja. Dakle, ako uzmemo u obzir da su svi iste cijene i stanja/kilometara te motorizacije. Ne računam premium kompakte. Dodam malu anketu najboljih kandidata, tko ima drugog, neka spomene u komentarima. Pitanje je, koji je najbolji izbor generalno ? Iskustva iz prve ruke su poželjnja u komentarima.

 

 

 

 

dadotb sri 17.4.2019 07:38

da ne otvaram novu temu, iskustva sa Reno Clio 2013./2016, 1,5 dci, 90% bude gradska voznja, supruga i 2 djece, ja rijetko vozim, imam svoj auto... cijena sa ok opremom oko 6500 eur, predjenih 130 000 km, odrzavan redovito, uvoz Francia..zanima me udobnost, prostranost, gepek...imali smo renoa modusa, sjajno iskustvo imamo...hvala

itomic009 ned 21.4.2019 19:02

 Pa samo za grad i nije loš Clio, ali meni taj auto izgleda preloše i preplastično. A za ženu i dvoje djece mora bit dobar što se tiče prostranosti, za odrasle i ne baš. A gepek nije velik baš. Plus ti je tu što ima štedljiv i dobar motor i što ne bi trebao bit skup za održavat.

hahhaajaads ned 21.4.2019 19:15
itomic009 kaže...

 Pa samo za grad i nije loš Clio, ali meni taj auto izgleda preloše i preplastično. A za ženu i dvoje djece mora bit dobar što se tiče prostranosti, za odrasle i ne baš. A gepek nije velik baš. Plus ti je tu što ima štedljiv i dobar motor i što ne bi trebao bit skup za održavat.

 Nije da samo izgleda plasticno nego je (barem prednji dio), bio kod kume na zamjeni guma i bio udaren clio (2017 godina), znaci prednji dio cista plastika posto se sve vidi po samom udarcu (clio sav rastelan, a focusu se zeznuo branik i hauba je dobila trunku "lufta").

 Sto se tice stedljivosti, dobar je ali sto se tice sigurnosti katastrofa...

 

itomic009 ned 21.4.2019 19:40

 Slažem se, meni isto Clio iznutra, izrada i materijali, djeluju katastrofa. Moj Focus MKII iz 2008. je kvalitenije složen nego 10 godina mlađi Clio. Jedino što je dobro je taj dobar Reanultov dizel.