FiCoO pet 24.6.2011 11:41

Uskoro cu navrsiti 16 godina i sad me zanima koliko sam ja razumio mogu poloziti A kategoriju?! i onda mogu voziti motor do 125cm3?! Koliko danas kosta vozacka za takvu kategoriju te imate li neke preporuke koji bi motor mogao uzeti?

Hrvojestr pet 24.6.2011 11:44

u osposobljavanje za A1 kategoriju mogu se uključiti osobe koje su navršile 15 godina i 6 mjeseci (za motocikle čiji obujam motora ne iznosi više od 125 cm3).
Osobe mogu polagati završni ispit tek s navršenih 16 godina

 

Cijena iznosi 3.906,96 kn

 

 

Mislim da ova cijena ne uključuje liječnički(cca 400kn),plačanje ispita..računaj na gore navedenu cijenu još 100€ ako sve prođeš iz prve ;)

gjurki pet 24.6.2011 11:48

Možeš polagat sa 15 i 6 mjeseci ali samo pismene ispite, vožnje polažeš tek sa navršenih 16 godina. Ja sam se upravo prijavio za polaganje, cijena je 3950 za vozači i još 1000 kn za onaj lječnički i ta sra*a. Kad budeš polago za auto cjena će ti bit oko 1900 kn manja:)

 

FiCoO pet 24.6.2011 11:53
Hrvojestr kaže...

relativno skupo da nažalost...pogledaj na njuškalu samo pazi što kupuješ...npr za runnericom nemo´š fulat ;)

De link da vidim jer nisam neki pro u tome...ja znam da kawasaki puno kosta i to je to {#}

 

 

gjurki pet 24.6.2011 11:55
FiCoO kaže...

Uh znaci puno kosta {#}

 

Nadam se da cu nac neki posao pa da radim, da bar platim te ispite i ljecnicki i ostala sr.

 

A neka preporuka motora? Ima neki sajt gdje ih se prodaje polovnih?

Mah ja radim cjelo ljeto pa nije problem:)

Ja bih ti preporučio Piaggio NRG, nemoš fulat, kvalitetni ne tako skupi ko bog! Vozio sam ga i stvarno je odličan, taj koji sam vozio ima skinutu blokadu i potego je do 90 na ravnici!

Runner je malo veći, ali ti ima isti motor ko i nrg, a sje*an je jer je skup i ono izmedu stopala tamo je nešto da nemoš noge spojit i stvari stavit između pa je to zeznut:)

Ta 2 a možeš još birat Yahama aerox, speedfight, Derbi gp1, derbi atlantis(taj ja imam, ni loš al je star i spor:))

 

EDIT: misliš vozit do 50 kubika ili 125?? jer ja polažem za 125 a vozit ću od 50 :)

FiCoO pet 24.6.2011 11:57
Spoter kaže...

decki su ti sve rekli za vozacku, preporuka motora hm hm... ja sam imao apriliu sx125 i stalno problema s njom, makar jede cetverotaktne 125-ice..

dobro sad za tu aprilu nema se para

FiCoO pet 24.6.2011 11:59
Hrvojestr kaže...

Do kolko para? :)Vrlo bitno

hmm...pa racunat negdje bi 2 mjeseca radio hmm nekih 5 tisuca+ vjerojatno jos od stednje 1000kn eto tako da bude oko 5k a onda kad kupim motor vozit se dok neskupim pare za voazcki..hahaha

gjurki pet 24.6.2011 12:06
FiCoO kaže...

E a oni neki kao mini motocross, to me najvise privlaci...nasao sam bio neki na njuskalu sad nije onaj pravi od 30k kuna ali eto...meni se oni jako svidjaju, skuteri mi nisu nesto

Mini nemoj niš kupovat, vjeruj mi! Teško se vozi, niko te ne vidi, opasno za poludit!

Ako oćeš motocross uzmi si pravi neki od KTM-a ili slično, ali je*iga skupi su:)

FiCoO pet 24.6.2011 12:08
gjurki kaže...
FiCoO kaže...

E a oni neki kao mini motocross, to me najvise privlaci...nasao sam bio neki na njuskalu sad nije onaj pravi od 30k kuna ali eto...meni se oni jako svidjaju, skuteri mi nisu nesto

Mini nemoj niš kupovat, vjeruj mi! Teško se vozi, niko te ne vidi, opasno za poludit!

Ako oćeš motocross uzmi si pravi neki od KTM-a ili slično, ali je*iga skupi su:)

daj to malo pojasni xD

gjurki pet 24.6.2011 12:12

Mini motocross, jesi ikad vidio kakvo je to?

Neznam kolko si ti visok, ali to ti noge onako jedva se sav sklupčaš u to:)

Malo je i vozači ne obaziru previše pažnju na tebe i onda si u većoj opasnosti. Vjeruj mi nije to kako se čini, to je za po vinogradima i poljima, za gradsku vožnju rađe uzmi skuter ili cross pravi neki!

FiCoO pet 24.6.2011 12:14
gjurki kaže...

Mini motocross, jesi ikad vidio kakvo je to?

Neznam kolko si ti visok, ali to ti noge onako jedva se sav sklupčaš u to:)

Malo je i vozači ne obaziru previše pažnju na tebe i onda si u većoj opasnosti. Vjeruj mi nije to kako se čini, to je za po vinogradima i poljima, za gradsku vožnju rađe uzmi skuter ili cross pravi neki!

a koliko bi kostao najjeftiniji motocross? xD

 

btw 185 ;)

gjurki pet 24.6.2011 12:15

Uff ja imam 179 pa mi je problem to vozit, di ćeš ti, em si vjerojatno pretežak(sa 185 imaš nekih cirka 75 kila:) tako da zaboravi:)

A neznam stvarno, više se kužim u skutere, al isto ti je i kod crossova, kolko para tolko muzike, imaš japanaca od 3000-4000 novih.

FiCoO pet 24.6.2011 12:16
gjurki kaže...

Uff ja imam 179 pa mi je problem to vozit, di ćeš ti, em si vjerojatno pretežak(sa 185 imaš nekih cirka 75 kila:) tako da zaboravi:)

A neznam stvarno, više se kužim u skutere, al isto ti je i kod crossova, kolko para tolko muzike, imaš japanaca od 3000-4000 novih.

pa dajte mi neki link vise..haha, ma moram na dijetu xD (sala)

nick54312 pet 24.6.2011 12:17
gjurki kaže...

Mini motocross, jesi ikad vidio kakvo je to?

Neznam kolko si ti visok, ali to ti noge onako jedva se sav sklupčaš u to:)

Malo je i vozači ne obaziru previše pažnju na tebe i onda si u većoj opasnosti. Vjeruj mi nije to kako se čini, to je za po vinogradima i poljima, za gradsku vožnju rađe uzmi skuter ili cross pravi neki!

Pravi full cross ne možeš registirat tako da ti ni vozačka ne treba.

Za te pare si uzmi yamahu dt 125 cm3, nju možeš registrirat i može se vozit i po šumama (blato, putevi, skokovi) i po cesti (gradu).

 

Ja sad mislim uzet tu yamahu ili imam ponudu i za yamahu yz 125 koja se ne može registirat.

 

Probaj malo pogledat u SLoveniji ima dosta jeftinijih motora.

Pogledaj na www.avto.net

http://www.avto.net/_MOTO/

gjurki pet 24.6.2011 12:20
nick54312 kaže...
FiCoO kaže...

a koliko bi kostao najjeftiniji motocross? xD

 

btw 185 ;)

Ma nađe se za 6000/7000kn pravi full cros, ali to se ne može registirat.

 

@gjuki misliš kinez? Nikako to ne uzimaj

HAHAHa da kinez:) za*ebo sam se:) mah sve je to isto, al da nemoj to uzimat. Rađe pješke odi nego na tome, namučit ćeš se više nego navozit.

FiCoO pet 24.6.2011 12:34
nick54312 kaže...
gjurki kaže...

Mini motocross, jesi ikad vidio kakvo je to?

Neznam kolko si ti visok, ali to ti noge onako jedva se sav sklupčaš u to:)

Malo je i vozači ne obaziru previše pažnju na tebe i onda si u većoj opasnosti. Vjeruj mi nije to kako se čini, to je za po vinogradima i poljima, za gradsku vožnju rađe uzmi skuter ili cross pravi neki!

Pravi full cross ne možeš registirat tako da ti ni vozačka ne treba.

Za te pare si uzmi yamahu dt 125 cm3, nju možeš registrirat i može se vozit i po šumama (blato, putevi, skokovi) i po cesti (gradu).

 

Ja sad mislim uzet tu yamahu ili imam ponudu i za yamahu yz 125 koja se ne može registirat.

 

Probaj malo pogledat u SLoveniji ima dosta jeftinijih motora.

Pogledaj na www.avto.net

http://www.avto.net/_MOTO/

 

gjurki kaže...

http://www.motori.hr/  tu pitaj:)

dobro koji k? obadva ste suspendirani? lol