Paolo Maldini uto 28.5.2019 09:28
Jakovp kaže...
Paolo Maldini kaže...

Da ne otvaram novu temu, ovdje ima najviše korisnika.

Neka grupa procjena motora Tomos BT 50, ne radi mu 3. brzina, treba ispjeskariti rezervoar, maska je čitava i solidno očuvana, sjedalo nanovo presvučeno, ima papire.

 Između 300 i 400€.

 Tnx!

minarelli čet 30.5.2019 07:26
bunker kaže...

 

@minarelli

 

Misliš na markušića ?

 Pogledaj si eventualno apriliu rally, nade ih se za male novce a vrlo kvalitetan i pouzdan skuter, frend ju ima, gore je kit 70cc i to ide jako dobro. Zracno hladena masina pa imas manje brige jer nema antifriza, kilera, indikatore nikakve itd

bunker ned 2.6.2019 13:06

 

@minarelli

 

Ma 15 god stare su od 500 do 900 eura po oglasnicima.... 

 

I dalje naginjem novom, sa cijenom cca 12000 kn, a ro su sym, peugeot i kymco.  Delam cjele dane pa moram koju subotu slobodnu uvatiti da obidjem ta tri prodavača da vidim koji kaj točno daje uz motor, oooust neki i sl.... 

 

Cjene su im tu negdje, jedino neznam imali li medju njima kakvih razlika u kvaliteti i pouzdanosti. Svi su 4T 50.

 

 

minarelli pon 3.6.2019 10:26

Onda sretno, ne znam kaj da ti drugo velim, oko kvalitete se ne zamaraj jer sve ti je to danas kina, nema tu neke kvalitete nego ovisi kakve si sreće, ali rekao bi da kymco ipak malo odskače po kvaliteti pa baci oko na njega, moj skuter je bio dosta skuplji od cifre koju misliš dat pa sam praktički od početka imao velikih problema, natezanja sa ovlaštenim, na kraju nije valjalo dok se sam nisam primio šarafcigera, neko naleti na dobar primjerak, neko na šrot

 

Samo sa 50ccm 4t ćeš bit ko topovsko meso u prometu, čak i s odblokiranim, isfrustrirat će to kad tad, ubiti vrlo brzo nakon kaj shvatiš da će te 95% prometa pokušat pregazit čim izađeš na cestu

Pislje uto 23.7.2019 08:59

To bi ti bio viktor motosport,

 

Trenutno mozes dobiti icon airmada, provjereno dobra kaciga u tom cijenovnom rangu za 1500kn i jos ide 20% dolje.

 

od njih znam da su mesh jakne ok imas overlord primary za 1000 kn,

 

ja imam icon pursuit  kozne rukavice, ok su za grad i ljeto ali ako šljokneš nemoj se zavaravati, to nije ozbiljna rukavica i neće te ništa posebno zaštititi, ja sam svoje uzeop od ovog tipa za 160 kn https://www.njuskalo.hr/moto-rukavice/kozne-moto-rukavice-oglas-22001135 i zadovoljan sam.

 

To ti je ok od icona kolko ja znam. uzmi neke cizme na njuski mozes cak nac alpinestar ili sidi za male pare. npr https://www.njuskalo.hr/moto-cizme/sidi-cizme-oglas-29003226

 

 

 

 

 

 

Dex.pwn uto 23.7.2019 16:02
Pislje kaže...

Uzmi bar neke ozbiljne moto cipele ili tenisice iznad gležnja koje se dobro vežu. hi viz prsluk je dzabe a dobar je sejfti fećur

 

Hi Viz a-a

Realno opet te neće vidjeti.

Budem kroz godina uzeo cipele, no to mi je onda više oprema za stazu.

 

Pislje uto 1.10.2019 11:33

Da ne oftopičarimo stalno ahaha, razbio mi ga bivši prijatelj. Mat boja i renthal drag bar. Volan je prva liga s 30m rizerima.

 

Jakne, po meni je tekstil bolji. ja imam neku dainese koja dode s podslojem koji se oblači ispod, s tim se vozi ok dok nije manje od 5 stupnjeva celz. Imam i par kožnih i mogu reć da kad staneš na semaforu po ljetu poželjeti ćeš se skinuti gol.

 

Po meni treba imati teksitilnu, mesh i kožnu. ali teksitil ti je najsvestraniji i ne izgledaš ko troy corser kad udes u trgovinu. Njuškalo majka kupiš tri jakne za 2000k. Kornjača je ok. nikad previše zaštite na bajku.

 

 

Z004 sub 26.10.2019 09:24

Peugeot Speedfight 2

jel mi može netko reči koji antifriz da nalijem unutra i do koje razine u plastičnoj posudi koja je potpuno prazna.

nisam ništa dirao na skuteru već nekih 7-8 godina pa sam primjetio da je temperatura na maksimumu, pretpostavljam jer nema antifriza ?

 

hvala !

Dex.pwn sub 26.10.2019 11:38
Z004 kaže...

Peugeot Speedfight 2

jel mi može netko reči koji antifriz da nalijem unutra i do koje razine u plastičnoj posudi koja je potpuno prazna.

nisam ništa dirao na skuteru već nekih 7-8 godina pa sam primjetio da je temperatura na maksimumu, pretpostavljam jer nema antifriza ?

 

hvala !

 

Koliko znam, bitno da ne miješaš dvije vrste antifriza. Ide 50:50 antifriz:voda.

Da.

Uliješ do vrha antifriz, upališ skuter da pumpa protjera antifriz, razina će pasti(kad zrak izađe), nadospeš ga i tako.

Imaš oznake gdje ti je maksimum, a gdje minimum

minarelli uto 5.11.2019 09:15

U skutere ide antifriz na bazi etilen-glikola, ja točim g12 i tu nema problema, ak skuter po zimi ne stoji vani na -20 nije potrebno pretjerivat s mješavinom da drži sibirske hladnoće, tak će semering vodene duže trajat, to govorim iz iskustva

 

Kaj se tiče odzračivanja šema nalij - upali da protjera - nadolij je recept za zakuhavanje, npr. piaggio mašina ima na glavi cilindra odzračnik i to ide jednostavno, za pežu se ne mogu sjetit jel ima, čini mi se da neka godišta imaju, a neka ne, uglavnom ak nema onda se otpusti šelna na crijevu koje se spaja na glavu cilindra, i kad se malo ugrije na leru crijevo se na vrhu stisne prstima i tu izađe još pun kufer zraka

intelpro ned 19.7.2020 14:32

Pozz, moze li preporuka za quad do 5/5,5k € ? Ne razumijem se gotovo ništa u to, pa me zanima u tom cjenovnom rangu rabljeno ili novo traziti ?

namjena za gradsku voznju, kvart i ove neke ne pre ekstremne dionice na staze na Sljemenu i tako to.

dv14 čet 20.5.2021 03:43

Ima netko iskustva sa SR50 Ditech? Naslušao sam se svakakvih priča, neki ga hvale, drugi govore ga treba izbjegavati..

 

Nebi ni razmišljao o tome da nisam dobio ponudu da kupim taj isti od poznanika za 350-400 eur od prvog vlasnika, registriran, 17k km. Sad se mislim, cijena je ok, sačuvan je, samo me brine taj ajnspric.