Prilika čet 12.7.2012 22:40

Da li je to : Aprilia, Piaggio, Yamaha, Baotian, Honda, Gilera, Malaguti, Kymco, CPI, Keeway .... ?

 

-Da li je urađen tuning, ili je serijala?

 

-Dojmovi, putovanja, projekti/tuning, i ostale stvari slobodno napišite, za koje mislite da će se većini forumaša svidjeti, a i možda biti i od koristi. 

 

-Podijelite slike sa ostalima.. - Projekti - prije/poslije, farbanje, i ostalo. {#}

 

 

Moj skuter - Gilera Runner 50cc 1998god

 

speedfreak18 čet 12.7.2012 23:34

Vozio sam Piaggio Diesisa do prije dvije godine, bio sam prezadovoljan sa njim, skinute blokade i sportski ispuh išao je oko 90-95, bio sam prezadovoljan sa njim.

 

Ali otkad sam položio B kategoriju prodao sam ga, ipak mi je draži auto :)

Prilika čet 12.7.2012 23:38

Planiram kupiti Gileru Runner 50 , a do sada sam vozio Malaguti f15 koji je išao 90, Kymco agility 50 4T, mnogo dobar motor... malo mi je falilo da uzmem keeway ali sam odustao i gledam da upecam Gileru.

Magnum1654 pet 13.7.2012 12:14

Počeo i naučio se vozit na malom Peugeotu Vivacity 50, zatim prešao na Apriliu Leonardo 125, ona je isla oko 115km/h, te zadnji skuter koji sam vozio dok ga nisam prodo je bio Piaggio X9 250 Evolution e to je prava krstarica, udoban za vozit, ima mjesta za stvari stavit ko u Smartu valjda hehe.

Sad vozim motor jer ipak je veći gušt {#}

alankish pet 13.7.2012 15:13
Prilika kaže...

Planiram kupiti Gileru Runner 50 , a do sada sam vozio Malaguti f15 koji je išao 90, Kymco agility 50 4T, mnogo dobar motor... malo mi je falilo da uzmem keeway ali sam odustao i gledam da upecam Gileru.

Kakva jsu ti iskustva sa Malagutijem, odnosno dali mislimo na Firefox?

Prilika pet 13.7.2012 15:19
alankish kaže...
Prilika kaže...

Planiram kupiti Gileru Runner 50 , a do sada sam vozio Malaguti f15 koji je išao 90, Kymco agility 50 4T, mnogo dobar motor... malo mi je falilo da uzmem keeway ali sam odustao i gledam da upecam Gileru.

Kakva jsu ti iskustva sa Malagutijem, odnosno dali mislimo na Firefox?

Pouzdan, brz skuter. Prostran je, ima dovoljno mjesta. Ne treba previše ulagati, možda promjeniti opruge kvacila, i tako te sitne stvari, i staviti zx auspuh ili yasuni, ili technigas ako hoces bas neko ubrzanje.

Skuter je dobar, ali ne znam koji te segment zanima, poređenje sa drugima ili ? Ako si mislio da li je dobar? Da. Izivljavao sam se na njemu i nista mu nisam mogao {#}

alankish pet 13.7.2012 15:31
Prilika kaže...
alankish kaže...
Prilika kaže...

Planiram kupiti Gileru Runner 50 , a do sada sam vozio Malaguti f15 koji je išao 90, Kymco agility 50 4T, mnogo dobar motor... malo mi je falilo da uzmem keeway ali sam odustao i gledam da upecam Gileru.

Kakva jsu ti iskustva sa Malagutijem, odnosno dali mislimo na Firefox?

Pouzdan, brz skuter. Prostran je, ima dovoljno mjesta. Ne treba previše ulagati, možda promjeniti opruge kvacila, i tako te sitne stvari, i staviti zx auspuh ili yasuni, ili technigas ako hoces bas neko ubrzanje.

Skuter je dobar, ali ne znam koji te segment zanima, poređenje sa drugima ili ? Ako si mislio da li je dobar? Da. Izivljavao sam se na njemu i nista mu nisam mogao {#}

Pa, iskreno trebam pouzdan ozbiljan 50ccm skuter, dakle Malaguti mi se uklapa u tu filozofiju, za doći s točke A na točku B, imam priliku za dosta jeftino ga dobiti, pa hoću čuti iskustva iz prve ruke.

doky01akablava ned 22.7.2012 15:29

Ovo rijetko vozim ( slika 1 ) ( peugeot elyseo 50ccm 2003.)

do 9 mjeseca prosle godine vozio Apriliu RS 50 ( kit top perfomance 75 ccm ) - max brzina oko 100-105kmh

a sada trenuto gustam na ovome i nadam se barem 2 godine bez ikakvih vecih kvarova i troskova

( Aprilia Pegaso Strada 2006 )

Prilika pon 23.7.2012 14:28
doky01akablava kaže...

Ovo rijetko vozim ( slika 1 ) ( peugeot elyseo 50ccm 2003.)

do 9 mjeseca prosle godine vozio Apriliu RS 50 ( kit top perfomance 75 ccm ) - max brzina oko 100-105kmh

a sada trenuto gustam na ovome i nadam se barem 2 godine bez ikakvih vecih kvarova i troskova

( Aprilia Pegaso Strada 2006 )

Puno sretnih kilometara, bez padova... aprilia te nadam se, nece izdati, mada peugeot isto tako drzi rijec..

doky01akablava pon 23.7.2012 16:38
Prilika kaže...
doky01akablava kaže...

Ovo rijetko vozim ( slika 1 ) ( peugeot elyseo 50ccm 2003.)

do 9 mjeseca prosle godine vozio Apriliu RS 50 ( kit top perfomance 75 ccm ) - max brzina oko 100-105kmh

a sada trenuto gustam na ovome i nadam se barem 2 godine bez ikakvih vecih kvarova i troskova

( Aprilia Pegaso Strada 2006 )

Puno sretnih kilometara, bez padova... aprilia te nadam se, nece izdati, mada peugeot isto tako drzi rijec..

 

 

Par puta me iznevjerila RS 50,ali to nije usporedivo sa 4T masinom,RS 50 je 2T frizirana,moja isla do 17 tisuca obrtaja,frendova do 20 tisuca :O

A za Pegaza nemam rijeci,fantazija,ubrzanja,medjuubrzanja,zvuk i jos imam tvornicke,kocnice brembo cetveroklipna,ma fantazija.

Nadam se,treba s tim oprezno voziti,lako te povuce brzina i osjecaj brzine.
Hvala jel ti sta vozis ?  

Prilika pon 23.7.2012 22:51
doky01akablava kaže...
Prilika kaže...
doky01akablava kaže...

Ovo rijetko vozim ( slika 1 ) ( peugeot elyseo 50ccm 2003.)

do 9 mjeseca prosle godine vozio Apriliu RS 50 ( kit top perfomance 75 ccm ) - max brzina oko 100-105kmh

a sada trenuto gustam na ovome i nadam se barem 2 godine bez ikakvih vecih kvarova i troskova

( Aprilia Pegaso Strada 2006 )

Puno sretnih kilometara, bez padova... aprilia te nadam se, nece izdati, mada peugeot isto tako drzi rijec..

 

 

Par puta me iznevjerila RS 50,ali to nije usporedivo sa 4T masinom,RS 50 je 2T frizirana,moja isla do 17 tisuca obrtaja,frendova do 20 tisuca :O

A za Pegaza nemam rijeci,fantazija,ubrzanja,medjuubrzanja,zvuk i jos imam tvornicke,kocnice brembo cetveroklipna,ma fantazija.

Nadam se,treba s tim oprezno voziti,lako te povuce brzina i osjecaj brzine.
Hvala jel ti sta vozis ?  

Kymco agility city 4t 50cc ide 90 ak je raspolozen hahah... a iduce ljeto planiram uzeti stariju gileru runner 50cc, kao vino su, sto stariji to bolji.. a i peugeot jet force je u igri.

Prilika čet 16.8.2012 21:17
geek_boy1 kaže...

dali je bolje (radi motora pod time mislim ocuvati sto vecu trajnost motora ) skinuti blokadu ili ostaviti kako je tvornicki??? ( misli se na baotian )

Pa ako ti je baotian dobro očuvan i ništa nije promijenjeno, možeš skinuti blokadu nakor par tisuća km.. s stim da moraš paziti, ne silovati ručicu gasa jer tako uništavaš motor.. a što se blokade tiče svaki skuter kome se skine blokada može disati punim plućima.

Nebi bilo loše nabaciti koji stage 6 base kit, ili malossi, znači nabaci nekih sitnih tuning dijelova, opruge za kvačilo, prijenos(ako možeš), remen, itd.. da budeš miran, ali na prvom mjestu ti je da redovno održavaš motor i neće biti problema.

Kruže priče da kada se skine blokada skuter se počne raspadati, da ali zato što nakon skidanja blokade taj "vozač" ne spušta gas.. siluje motor i to je to.

 

LP {#}

iPaleas čet 16.8.2012 21:20

Baotian Rocky 125ccm, nije ništa dirano na njemu....ide 90km/h

 

Stavit ću sportske valjčiće, variomat i remen pa ćemo vidit ima li ikakvog napretka...auspuh sam isto gledao al ne vjerujem da ću još to

iPaleas čet 16.8.2012 21:24
Prilika kaže...
iPaleas kaže...

Baotian Rocky 125ccm

Kako te služi ? {#}

Pa dobro, pao sam jednom sa njega po kiši preko ulja koje je iskapilo iz starog mercedesa. Vozio sam 10km bez kacige po pljusku i pao ispred kuće.

Ide dobro, čistim filtere, mijenjam ulje (ne često jer je skupo xd) a i ne troši puno. Jedini je problem što malo trese pri startu al i to ću riješit.