Automobili

Kia Ceed 1.4 benzin - iskustva?

Phantom_RI čet 2.11.2017 23:04

Planiram kupiti novu iz salona nagodinu, pa me interesiraju iskustva.

Za solidan paket opreme,  recimo lijep dizajn i čisto dovoljno prostora u karavanu traže 127 000 kuna.

 

7 godina garancije - 150 000 km.

Ima tko iskustava s Kiom ?

Phantom_RI čet 2.11.2017 23:19

Realno radit ću ispod 10 000 km godišnje, kamo god idem večinom mi je otvorena cesta i ravnica, sad imam Cruze od 112 ks  a teži je 100-150 kg.

Ne treba mi auto za naganjanje inače bi gledao 1.6 dizel.

overlord666 čet 2.11.2017 23:22

ja imam benzinca pro ceed iz 2008, full oprema, 1.6 93kw, kupil sam ga prošle godine početkom 6. mjeseca sa 130k km, sad ima 164k i zadovoljan sam jer nisam imal nikakvih problema za sad, nadam se da bude i dalje tak. 1.4 iz 2008 je ljen pogotovo na nižim okretajima

Phantom_RI čet 2.11.2017 23:35

Dizel mi je neisplativ, jer se malo vozim, a to što ću jednom-dvaput na more godišnje ako je mogao Yugo 45 izdržati bude i Kia...

Ne glumim Schumachera na cesti, i svjestan sam da je ovaj motor za laganu penzionersku vožnju.


Mene zanima da li tko slučajno ima kakva iskustva baš s tim motorom u njoj ili I30-ki...

Zato sam postavio tu temu. Hvala i LP.

saberrider pet 3.11.2017 09:16

Ja sam imao pro ceed 2009 godinu,novog sa 1.4 benzin motorom.

Taj motor je jednostavno preslab za tu težinu auta. Potrošnja u gradu je išla do 10 litara i to je bilo sa štedljivom vožnjom. Na kraju ispada da 1.6 ili 2.0 benzinac manje troše nego 1.4 i još su puno pokretljiviji.

 

Moja preporuka ti je ako nečeš dizel ovaj 1.6 benzinac , manje troši,bolje ubrzanje.

Što se održavanja tiče , vozio sam ga 5 godina samo sam išao na redovni servis jedanput godišnje u  ovlašteni servis zbog garancije.

 I to sam išao u krapinu kod ovlaštenog jel je bio nekad i duplo jeftiniji servis nego u Zagrebu a bili su isti radovi(nemogu se sjetiti ime kia servisa u krapini)

 

 

 

 

 

 

191x7 pet 3.11.2017 10:51

To je sve isti motor, samo ograničen čipom.

 

Ja vozam Pro_ceed 2010. godište s ondašnjom skoro full opremom. Prije toga bila isto KIA, Pride GLXi. S Kiom nema problema, kvalitetni su to automobili.

Benzinac, mislim da je 1.6 ako nije 1.4, 106KS. Leti.

tnakir pet 3.11.2017 10:51

Ja ti imam i30 iz 2009, 1.4 motor, 105hp. Auto prešlo 190.000 km

 

Motor je pouzdan, sa njim nisam imao baš nikakvih problema osim što mi je crko neki senzor radilice, 500kn. Mijenjana također brtva poklopca motora jer se bila stvrdla, popucala i malo puštala ulje. Redovno servisiram po intervalima (ulja, filteri, svjećice, diskovi 1x, pločice 2x) i to je to. 

 

Ostatak kvarova na autu:

- pukla plastična vodilica sajle podizača stakla, mijenjao cijeli podizač, cca 1000kn

- mijenjao nosače balans štangi (ne sjećam se koliko je to bilo, cca 300kn)

- često izgaraju H7 žarulje (stavljam Osram Nightbreaker 55w, traju cca 6 mjeseci), ali to je valjda do žarulja jer se svi žale da ove "jake" brže crknu.

 

Zadovoljan. Would buy again. Vjerovatno ću ponovo ić na i30 kad budem mijenjao auto.

 

saberrider pet 3.11.2017 13:28

Nisu toliko bitni konji na njemu kad je kubikaža mala. I ovako su ti konji napucani sa čipom(za 1.4. govorim).

 

Ja imam sad trenutno seat alteu 1.9 tdi 105 ks i  auto leti naspram kie 1.4 benz. a bogme i troši skoro duplo manje.

Sa kijom oko  7-10 l a sa alteom  5-6 max .

saberrider pet 3.11.2017 13:31

Uglavnom i ja sam sa kijom bio prezadovoljan. Izgled,kvaliteta izrade, unutrašnjost lijepa, stvarno je auto odličan. Jedino mi je bilo žao što nisam uzeo jači motor, a danas kad bi ga išao uzimat uzeo bi ga u dizel varijanti

Sado_Numpsi ned 12.11.2017 20:24

Ja vozim 1.4 skoro 2,5 godine. Kupio novi. Motor i ostalo radi kako treba, a imam uglavnom gradsku vožnju. Cca 8000-9000 km godišnje, s 80% po gradu. 

Motor je trom, sa malo Nm. Fali mi nekako više...

I potrošnja je cca 7,75l, mjereno u dvogodišnjem periodu (ne prema kompjutoru, već samo matematika). 

Btw, pokazuje mi putno računalo potrošnju cca 0,8-1l manje, nego računski izračun.

Vožnja uglavnom "penzionerska", sa prebacivanjem brzina prema sugestiji putnog računala :)

Servis u ovlaštenom servisu, cca 1100-1200 kn (za sada, 2x)...

 

Jedini manji problem je bilo pucanje capice kućišta koje drži zadnje svjetlo koje osvjetljava zadnju tablicu. Samo od sebe je pukla capica, kućište mi ispalo sa žaruljicom, ali ostalo visjeti na spojenom konektoru. U servisu se čudili malo, ali zamijenili bez beda..

 

I konstrukcijski problem. Kada pada kiša, pod zadnja/peta vrata se zavuće voda u donji utor na spoju staklo-lim, a onda kada se dignu vrata onako bočno fino iscuri voda u prtljažnik, tako da izbjegavam dizanje zadnjih vrata više od horizontale, kada je kiša ili mokro..

Mladen85 pon 3.6.2019 21:37

Osnovna jedinica 1.4 je motor preuzet od prethodnika, ali prilagođen je strožijim standardima emisije izduvnih gasova – ima 100 KS, retko se suočava sa ozbiljnim problemima, mada bi potrošnja moglo biti nešto manje. Preporučujemo ga ljudima koji voze uglavnom po gradu (nema dovoljno snage na brzim rutama) ili ljubiteljima LPG instalacija (dobro radi).

1.6 GDi / 135 KS (direktno ubrizgavanje goriva), a karakteriše ga dobra efikasnost. To nije loš motor, ali u modelima iz ranih godina proizvodnje (pre restailinga) bilo je nekoliko slučajeva okretanja ležajeva na radilici – majstori preporučuju zamenu ulja svakih 10-12 000 km.

Verzija 1.0 R3 T-GDi je debitovala 2015. Međutim, motor 1.6 T-GDi / 204 KS bio je rezervisan za GT varijantu – to nije hot-hatch sa performansama koje oduzimaju dah, ali ima dobru opremu, prilično je brz i ne košta mnogo.

 

https://mlfree.com/kia-ceed-2-gen-polovnjak-iskustva/

Endymon sub 29.8.2020 23:51

Pozdrav ljudi. Evo ja kupio kia pro ceed 1.4 i ovo mi je prvi dan da ga vozim. Trenutno sam vrlo zadovoljan. Ugodan u voznji i istina da je malo lijen, ali iskreno ne smeta mi. I imam dva pitanja. Kako zamijeniti poziciju od prednjih svijetla? Danas sam pogledao jer je pregorila o ne vidim nikako nacin kako do i do nje.?A drugo me zanima na vratima dali ove crvene macije oci, dali one imaju u sebi za rulju ili ona ne svijetle?