Automobili

Golf 3 1.9 (sdi) nece preko 3000 obrtaja)

gagidragan pon 27.5.2019 22:42

Golf 3 1.9 sdi motor 47kw prvi vlasnik kupljen 1997 godine.Presao 282k kilometara originalna kilometraza.Servirisan redovono.Prije 2 godine poceo da trosi 10 litara na 100km i da obrtaji variraju opasno,ugrijan 1200 hladan 600-700(hoce da se ugasi).

Radio reparaciju bosh pumpe problem rijesen sto se toga tice,poslednjih 3-4 mjeseca auto nece u visocije obrtaje znaci 3000+ motor pocne da vibrira i ne prima vise gas.Ako je opterece vece znaci ako nas je recimo 5 u autu to se desi vec na 2500 obrtaja a do toga motor radi sasvim normalno.Bas sam testirao jedno veliko brdo kod moje kuce u prvoj brzini nece preko 3000 obrtaja samo stane osjeca se otpor motora i ne moze preko a koliko znam da je brdo i naopako on bi morao u prvoj razviti obrtaje vece od 3000.

Isao sam kod 2 majsotra i 2 boshiste.Majstori kazu da je do bosh pumpe a boshiste kazu da nije.Sta sad da radim ako neko ima neku ideju otvoren sam na sve vise mi je dopizdilo opasno

expert man uto 28.5.2019 00:49

Može biti više stvari čini mi se da ne dobiva dovoljno goriva za početak promjeni filter goriva ili spoji direktno bez fltera naravno treba provjeriti crijeva i kompletan dovod od samog rezervara  a ako neće možeš probati začepiti egr ventil izreži komad lima od konzerve ili nešto pa ubaci umjesto dihtunga ako to ne pomogne onda traži kvar u elektroničkom gasu pedala ili na Bosch pumpi  prvo napiši jel neće u više obrtaje u leru ili samo pod ooterećenjem? I ako ti slučajno bude trebala bosch pumpa ili nešto imam ja cijeli motor u dobrom stanju inače provjeri usis zraka maf senzor ali prvo počni od goriva

gagidragan uto 28.5.2019 11:07

Mjenjao sam filter goriva prije 15tak dana nije pomoglo.U mjesto hoce u visoke obrtaje on samo ne moze kad je opterece vozila veliko znaci ako je ogromno brdo ili ako nas ima 5 u autu.Krenucu dalje sa ovim sto si naveo pa da projverim javicu se.Hvala na pomoci druze

gagidragan čet 30.5.2019 19:29

U mjestu radi bez problema,niz strmo radi bez problema pa donekle i na pravcu moze ici mnogo visocije.Problem se desava kad dolazi do veceg opterecena vozila znaci brdo+4-5 ljudi u vozilu tacno se osjeti kako kazaljka zablokira na nekih 3200-3500 zavisi kako kad i motor vibrira osjeti se kroz papucicu gasa ako drzim zakovan gas posle 3-4 sekunde on ce to probiti i nastaviti da raste u jos vece obrtaje 4-4.5k.Neko drugi da vozi auto i da ne ide preko 3000 obrtaja ne bi ni znao da ima problema.Cijelu zimu pali na pola kljuca obrtaji u mjestu odlicni postigne odlicno temepraturu nikad ne varira ne dimi skoro nikako trosi 5l na 100km stvarno sto se toga tice dobro je.Mjenjao sam filter sad sam uzeo kvalitetniji i problem je malo smanjen obrtaji pocinju malo kasnije da koce negdje oko 3500 sad mozda i 3700 a prije je znao na 3000.neki govore da ima problem sa diznama i bosh pumpom ali nesta mi je cudno zar ne bi pravio probleme i u normalnoj voznji a ne samo kad su visoki obrtaji?Zacepio sam i ventil nije pomoglo.