Automobili

Da li prodati auto star 16g?

Jakovp ned 20.10.2019 18:03
marino15 kaže...

Auto je golf 4 1.6 motor, u auto je puno uloženo i više se nema što pokvarit jer je sve izmjenjeno.Živim u malom mjestu i nema puno prometa i dok dođem do grada treba mi 5 km u jednom smjeru, a dnevno idem više puta u grad tako da se kilometraža skupi i uvijek vozim nekog unutra, nisam sam.Ne znam ni sam jer novac koji imam za to mogu kupit neki manji auto, a meni treba nešto veličine golfa. Za te novce mogu dobit npr. 10 godina starog golfa 6 1.6tdi sa +250.000km al to je ekstremno rizična kupnja, i da mi se sve živo počne kvarit to mi ne treba, kad sam kupio golfa 4 nema što se nije pokvarilo, uložio sam u njega gotovo 2,000€ i sad je ko nov.Ja sam ga platio 10.000 kuna uložio u njega skoro 15,000, a kad bi ga prodavao mogao bi dobit max 2000€ tako da sam opet u debelom minusu.Ne znam uopće što bi bilo najpametnije učinit?

 

Rabljeni električni nađi negdje u eu za te pare.

dani_os ned 20.10.2019 18:07
marino15 kaže...

Auto je golf 4 1.6 motor, u auto je puno uloženo i više se nema što pokvarit jer je sve izmjenjeno.Živim u malom mjestu i nema puno prometa i dok dođem do grada treba mi 5 km u jednom smjeru, a dnevno idem više puta u grad tako da se kilometraža skupi i uvijek vozim nekog unutra, nisam sam.Ne znam ni sam jer novac koji imam za to mogu kupit neki manji auto, a meni treba nešto veličine golfa. Za te novce mogu dobit npr. 10 godina starog golfa 6 1.6tdi sa +250.000km al to je ekstremno rizična kupnja, i da mi se sve živo počne kvarit to mi ne treba, kad sam kupio golfa 4 nema što se nije pokvarilo, uložio sam u njega gotovo 2,000€ i sad je ko nov.Ja sam ga platio 10.000 kuna uložio u njega skoro 15,000, a kad bi ga prodavao mogao bi dobit max 2000€ tako da sam opet u debelom minusu.Ne znam uopće što bi bilo najpametnije učinit?

 

mislim da ti je najpametnije vozit to i dalje...

za 4000e dizela kupovat...10god starog...

jedino ak znas da je sredio ga ko ti svog...

to bi ti bila dobra kupovina s 250 000km

inace imaju tolko za 3-4 godine stvarne kilometraže...

 

prodaces dobar auto i kupit drlog...

nema smisla...

 

daj nemoj zajebavat da si u golfa koji se nikad ne kvari uložio tolko...

meni je to super interesantno...

svakog kog znam da je kupio vw je uložio u njega brdo para...

bio on noviji ili stariji...dizel ili benzin...

 

svi koji su kupili japanca nikakih problema ili nekih eventalno manjih kvarova...

al je vw kvalitetan auto...lol

ivanzu ned 20.10.2019 18:21

Pa ako je onaj usrani 1.6FSI koji je na 150-200k km mrtav onda nije ni cudo, 1.6 8V je bio dobar, mjenjaci su crkavali dosta na 1.6.  Ostavi taj auto ne isplati se riskirati. 

Caesar et Brutus ned 20.10.2019 19:10
marino15 kaže...

1.6 16v je moj.Čak i razmišljam o nekom kreditu sljedeće godine da podignem 3000€ i uzmem si ovako nešto https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14676494&display=Kia%20CeeD%201.4%20GAS%20%20LX%20Urban piše gradska potrošnja 5 litara, nek troši 6 litara meni je to isplativo, skoro pa ta razlika u potrošnji ti pokrije cca 80% rate kredita.Jel imao tko iskustva sa Kiom?

 Taj auto troši više od navedenog na toj stranici, kao i svaki drugi auto s na taj način navedenim vrijednostima potrošnje, budući da su navedene vrijednosti potrošnje koje su oni postigli s takvim autom istog motora u tzv. idealnim uvjetima testitranja. Tako da su te brojke nedostižne prosječnom vozaču u normalnim uvjetima, tako je to u praksi naprosto i ne vrijedi ih iz tog razloga uzimati za neku referencu.

 

 

Jakovp ned 20.10.2019 19:21
marino15 kaže...

1.6 16v je moj.Čak i razmišljam o nekom kreditu sljedeće godine da podignem 3000€ i uzmem si ovako nešto https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14676494&display=Kia%20CeeD%201.4%20GAS%20%20LX%20Urban piše gradska potrošnja 5 litara, nek troši 6 litara meni je to isplativo, skoro pa ta razlika u potrošnji ti pokrije cca 80% rate kredita.Jel imao tko iskustva sa Kiom?

 

Što god da uzmeš na gorivo nećeš drastično uštediti. Jedno je potrošnja na papiru, a drugo u stvarnosti.

Milka30 ned 20.10.2019 19:38
dani_os kaže...

 sigurno ce nac boljeg vw, ja sam 100% uvjeren u to...jedino ako je corav i ima kvocjent inteligencije ispod 30...

susjedu mi je bas neki dan riknila dizna na na polu...

 

preko iljadu eura ga je ta zajebancija kostala...

realnost ti je da su danas svi auti "isti" u smislu održavanja...

golf, mercedes 190-a

to su bili ne poderivi auti, jeftini za odrzavanje...

da si im nasipo ulje iz trafo stanice on bi iso...

to je proslo vrijeme radnje...ne postoje vise taki...

 

kao sto sam i reko, bolje mu je kupit vw jel ce ga prodat kolki god da drlog bio...

a toyotu ce mu doc vidit 3 covjeka u godinu dana...

 

 

Stari moj,kontradiktoran si sam sebi,mjenjas iskaze svakim postom,ne citas napisano,trolas ili?

 

  Osobno mrzim Golfa,mrzim tu njegovu robusnost,drmanje,tromost,ali JBG ljudi ga kupuju,voze,lako prodaju...nije to bezveze,nisu baš svi debili da kupuju smeće!

Istina je da je danas popravak na automobilu manje-vise ista cijena-ALI zbog velikoga broja VW na trzistu,lako je naci,recimo polovni zamašnjak za 2000 KN nego platiti novi 12 000 KN.

Isto tako,vozio sam Mercedesa A 1.7 cdi i jedva sam nasao mehanicara koji ce mi promjeniti nekakve gumice na pumpi,svi ostali (oko njih 12-tak) mi je reklo,da vozim to sranje iz njihove garaže...Vozio sam Peugeota 207 1.4 vti i to govno nitko nije znao popraviti-pa cak niti ovlasteni Peugeot servis.........

JBN Golfa dovezeš,bilogdje,svatko ga popravi,"kupiš djelove u Tisku",lako ga prodas....ma hebo ga ja ako on nije bestbuy!

Naravno,ne mora biti Golf,moze to biti i Škoda,Seat  samo da je fking VW

 

...Inace,trenutno vozim Opela

dani_os ned 20.10.2019 19:40

romobil si kupi...

 

meni je svaki auto po gradu trosio 10L.

od 55konja do 110 konja

na gorivi i ulju se ne stedi...

auto kosta i to ti je to...

 

sto se tice kie, super auto ko i hundai...

hundai, onaj stariji...

98 - 99 1.3 GLS je mal potrosac...

 

ta kia ak trosi 5L ili 6 po gradu ja ti poklonim stan...

 

 

 

 

 

dani_os ned 20.10.2019 19:47
Milka30 kaže...
dani_os kaže...

 sigurno ce nac boljeg vw, ja sam 100% uvjeren u to...jedino ako je corav i ima kvocjent inteligencije ispod 30...

susjedu mi je bas neki dan riknila dizna na na polu...

 

preko iljadu eura ga je ta zajebancija kostala...

realnost ti je da su danas svi auti "isti" u smislu održavanja...

golf, mercedes 190-a

to su bili ne poderivi auti, jeftini za odrzavanje...

da si im nasipo ulje iz trafo stanice on bi iso...

to je proslo vrijeme radnje...ne postoje vise taki...

 

kao sto sam i reko, bolje mu je kupit vw jel ce ga prodat kolki god da drlog bio...

a toyotu ce mu doc vidit 3 covjeka u godinu dana...

 

 

Stari moj,kontradiktoran si sam sebi,mjenjas iskaze svakim postom,ne citas napisano,trolas ili?

 

  Osobno mrzim Golfa,mrzim tu njegovu robusnost,drmanje,tromost,ali JBG ljudi ga kupuju,voze,lako prodaju...nije to bezveze,nisu baš svi debili da kupuju smeće!

Istina je da je danas popravak na automobilu manje-vise ista cijena-ALI zbog velikoga broja VW na trzistu,lako je naci,recimo polovni zamašnjak za 2000 KN nego platiti novi 12 000 KN.

Isto tako,vozio sam Mercedesa A 1.7 cdi i jedva sam nasao mehanicara koji ce mi promjeniti nekakve gumice na pumpi,svi ostali (oko njih 12-tak) mi je reklo,da vozim to sranje iz njihove garaže...Vozio sam Peugeota 207 1.4 vti i to govno nitko nije znao popraviti-pa cak niti ovlasteni Peugeot servis.........

JBN Golfa dovezeš,bilogdje,svatko ga popravi,"kupiš djelove u Tisku",lako ga prodas....ma hebo ga ja ako on nije bestbuy!

Naravno,ne mora biti Golf,moze to biti i Škoda,Seat  samo da je fking VW

 

...Inace,trenutno vozim Opela

 

vidi golf je smece, jako veliko smece...

opel isto tako,

a ovi ostali sto si nabrojo su jos vece smece...

 

al ti si slobodno kupi smece i vozi smece,

a mene ostavi da vozim japance...

 

prestani meni pricat o vw i ostalim smecadi...

 

da je neko normalan u ovoj državi jel bi nas krali 25god i oni opet glasali za iste lopove?

 

 

procitaj post od covjeka...

 

 

 

 

Definitivno plus za Toyotu.

Žena je vozila Yarisa 1.4 D4D 10 godina. Možda koja žarulja, te akumulator nakon 9 godina.

Ostalo mali servisi, 90% gradska vožnja.

"Na zub" palio na -20°

 

znaci akumulator i zarulja...znam da ti to ne mos shvatit

jel mislis da je normalno promjeniot cjeli auto za 9god...

al ti je to kod japanaca tako...

 

filter ulja, ulje, filter zraka, gume ljetne i zimske...

akumulator rikne nakon 9god.

 

ne nakon 3 ko kod tvojih auta sto vozis...

ajd probaj shvatit...

 

opet da ti probam pojasnit...

 

bmw X3 kupljen novi

nakon 35 000km nove dizne i jos nesta...zaboravio sam sta...

 

34 000kn i njemu je to dobar auto...

 

toyota, u 10god. zarulja i akumulator...

kuzis razliku?

 

al nece toyotu, toyota smece...

bmw je dobar auto...

hahhaajaads ned 20.10.2019 20:16
marino15 kaže...

1.6 16v je moj.Čak i razmišljam o nekom kreditu sljedeće godine da podignem 3000€ i uzmem si ovako nešto https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14676494&display=Kia%20CeeD%201.4%20GAS%20%20LX%20Urban piše gradska potrošnja 5 litara, nek troši 6 litara meni je to isplativo, skoro pa ta razlika u potrošnji ti pokrije cca 80% rate kredita.Jel imao tko iskustva sa Kiom?

 Trosti jedino 5 u leru, proslu stranicu sam ti rekao da meni 1.6 tdi trosi cca 8 litara u gradu, istina islo bi to nize na 6.5 ali nista ispod toga. + je moj jos bio zagrijan, bila bi jos veca da je bio hladan...

 

Edit: dobre su ove spike da su njemci losi, to sto je netko ko zna sta radio sa novim autom da su mu dizne otisle, ne znaci da su svakom otisle nakon toliko km... isto ce ti neki toyota hejter doc i rec da se nakon tolko i tolko km desilo to i to, isto se usporedjuje auto star hrpa godina sa novijim (svi znao da su ti stariji motori dobri, kako kod toyote pa cak i poznati 1.9 tdi...).

 

Isto kak su govorili da je Ford smece sa onim svojim TDCI (peugotovim) motor, promijenio ih 4-5 komada, na par njih napravljen veliki servis (~1700kn) jer su 100% imali skinutu kilometrazu, remen bio u kifli, nakon toga toci i vozi.

Evo sad prvi puta na 1.6TDI i Touranom, napravljen veliki servis (1450kn, continental set), promjenjen akumulator (normalno da je losiji jer ima start stop, koji ja gasim), imao problem sa strujom (ali zbog radija kojeg sam ugradio), rijesio za parsto kn i evo vec 4mj toci i vozi. (da kucnem od drvo).

mystik ned 20.10.2019 21:00

Aj ostavi si tog Golfa kojeg imaš, nećeš se usrećiti s ničim što kupiš osim ako ne naletiš na nešto za što znaš kako je održavano i što je sve napravljeno na autu.

Za 5-6k € možeš kupiti Cruzea, vjerojatno jedan od boljih izbora, Astru(za motore ti vjerojatno može ivanzu reći što valja). I to se vjerojatno da naći 2010-2012 sa cca 100k km. 

Golfa sa 100-150k km 2010-2012 nećeš naći po toj cijeni.

Još jedna stvar koje se daju nać po toj cijeni su Alfe. Preporuka pogledati njihov forum. 

Uglavnom, ak nemaš problema trenutno s autom, vozi i skupi lovu za nešto gdje će ti prelazak biti puno značajniji i po pitanju opreme i po pitanju kvalitete. 

 

torente 35 ned 20.10.2019 21:16

Da sutra kupujem auto to bi bila nova Toyota Corolla hibrid karavan,i bio bi miran 15 godina,novog dizelaša ni u ludilu više,takva sa sranja napravili sa DPF-om i regeneracijama,AD BLUE i sl.. prijatelj mi radi u Mercedes servisu i kaža da imaju problema ogromnih sa dizelašima.

Čitatelj pon 21.10.2019 09:34

Iskreno, kupit vozilo od 10.000kn pa ulozit 15.000kn u njega, daje do znanja jedno od dvije stvari:

1. Jako si zaljubljen u to vozilo, i stalo ti je do njega, makar i sam znas da je veliki potrosac i rupa bez dna

2. Malo je mjesto, i ako ne vozis Golfa, nisi jebac. Jer jebac ne vozi Toyotu, Hondu, Suzuki... jebac vozi VW, BMW, Audi, Merca, svabo bajo moj, svabo, a ne tu neki zuti.

 

 

Kao sto sam vec rekao - a drugi to nisu dobro prihvatili - Skuter 300-400cc, brz, startan,

a trosis kao Zippo. Jedino ako prevozis cjepanice, pa ti treba auto i prikolica,

al onda valjda i zaradis na tome sta prevozis, dovoljno za gorivo.

 

 

Znam da je sad kasno plakat nad prolivenim mlijekom, ali puno si love ulozio u vozilo koje ne vrijedi upola tog novca.

Al automobil je rizik i trosak, s njim u privatnom vlasnistvu nemas zarade, samo gubitak.

Ako ga koristis za posao, to je nesto sasvim drugo - onda je to alat koji placa sam rad, i nakon sto

se izrauba, vrijeme je za novi, isto kao i sa busilicom, brusilicom i ostalim alatom.

 

 

A gle, vozi ga ako bas toliko volis, makar kao sto sam kazes, mozes dobiti 2000€ za njega.

I recimo da ti se pokvari nesto za 1000€, hoces ga popravljat ili dati skrsit?

 

 

Sve je na tebi. Kao sto rekoh - skuter, bicikl, tuci. Stavljaj lovu sa strane, osobito sto

ti ostane od nepotrosenog benzina i ultra-jeftinog osiguranja. Il ako ga neces prodat,

bar si uzmi neki 50cc za sicu, vjerujem da i s njim mozes tih 5km poderat za gotovo isto vrijeme,

ustedjet ces si hrpu love, pa kad tad uzmes nekog hibrida, da ti bude ta kratka voznja isplativa.

mystik pon 21.10.2019 11:08

Jebo vas skuter i bicikl. Nije da dolazi ljeto, i opet skuter nije jebeno rješenje koje možeš koristiti 100%. A gdje sad pred zimu savjetovati čovjeka da zamjeni auto skuterom.

domac5 pon 21.10.2019 13:23
Milka30 kaže...
dani_os kaže...

 

kao sto sam i reko, bolje mu je kupit vw jel ce ga prodat kolki god da drlog bio...

a toyotu ce mu doc vidit 3 covjeka u godinu dana...

 

Osobno mrzim Golfa,mrzim tu njegovu robusnost,drmanje,tromost,ali JBG ljudi ga kupuju,voze,lako prodaju...nije to bezveze,nisu baš svi debili da kupuju smeće!

Istina je da je danas popravak na automobilu manje-vise ista cijena-ALI zbog velikoga broja VW na trzistu,lako je naci,recimo polovni zamašnjak za 2000 KN nego platiti novi 12 000 KN.

Isto tako,vozio sam Mercedesa A 1.7 cdi i jedva sam nasao mehanicara koji ce mi promjeniti nekakve gumice na pumpi,svi ostali (oko njih 12-tak) mi je reklo,da vozim to sranje iz njihove garaže...Vozio sam Peugeota 207 1.4 vti i to govno nitko nije znao popraviti-pa cak niti ovlasteni Peugeot servis.........

JBN Golfa dovezeš,bilogdje,svatko ga popravi,"kupiš djelove u Tisku",lako ga prodas....ma hebo ga ja ako on nije bestbuy!

Naravno,ne mora biti Golf,moze to biti i Škoda,Seat  samo da je fking VW

 

...Inace,trenutno vozim Opela

 A za koji to prosjecni auto zamasnjak kosta 12 000 kn? setovi kvacila sa zamasnjakom su 3000-4500 kn u trgovinama tipa auto kreso.. taj mercedes i peugeot s vti motorom to stvarno je dno dna i treba ih izbjegavati.. konkurencija nudi bolje aute a ti usporedujes vw sa ova 2 krsa jer rijetko koji je bas toliko los.. usporedi ga s nekim normalnim autom a ne ta 2 faila proizvodnje

Čitatelj kaže...

A gle, vozi ga ako bas toliko volis, makar kao sto sam kazes, mozes dobiti 2000€ za njega.

I recimo da ti se pokvari nesto za 1000€, hoces ga popravljat ili dati skrsit?

 

 

Sve je na tebi. Kao sto rekoh - skuter, bicikl, tuci. Stavljaj lovu sa strane, osobito sto

ti ostane od nepotrosenog benzina i ultra-jeftinog osiguranja. Il ako ga neces prodat,

bar si uzmi neki 50cc za sicu, vjerujem da i s njim mozes tih 5km poderat za gotovo isto vrijeme,

ustedjet ces si hrpu love, pa kad tad uzmes nekog hibrida, da ti bude ta kratka voznja isplativa.

 A koji to kvar na njegovom golfu 4 benzincu kosta 1000 eura? a vec je ulozio 2000 u njega.. u hrvatskoj smo a ne vani gdje su ruke majstora skupe a da bi skuterom ustedio za hibrida to ce potrajati

mystik kaže...

Jebo vas skuter i bicikl. Nije da dolazi ljeto, i opet skuter nije jebeno rješenje koje možeš koristiti 100%. A gdje sad pred zimu savjetovati čovjeka da zamjeni auto skuterom.

 Upravo to, ne bi se ja ujutro po zimi tresao od hladnoce na tome zbog parsto kuna ustede.. bolesno, a da ne spominjem kisu snijeg, bljuzgu, hladan vjetar.. ma bjez, auto je zakon

 

Ja sam imao slicnu situaciju, tak voznjice po 5 km i tu i tam neka po 60 km.. to savrseno odradi uz malu potrosnju twingo od 5000 kn al tebi treba veci auto.. ja isto kazem ne mozes normalno funkcionirat s takvim twingom, ne moze ti to bit primarni auto jer nekad ces htjet i na more, otic nekam malo dalje posjetit nes, ture po 200-300 km, trta te malo s takvim autom to odradit, trebas nesto bolje, pouzdano..

Ono sto bi ja uzeo sebi za to bi bila astra j sa 1.4t motorom.. ne trosi tak puno, ide bolje od atmo benzinaca, ima sestu brzinu kad zatreba, mozes s njom i nekam dalje kad bus trebao, jeftiniji je od te kie sto si gore linkao i jeftinije se odrzava od nekog dizela sa svim svojim klasicnim problemima, pogotovo ako se vozi na kratke relacije kao ti

Silent horror1992 pon 21.10.2019 14:25

Ja sam od 2007. do 2011. vozio golf 4 2003. god pumpa dizna motor 101 konj direktno rađen u Wolfsburgu i za 4 god prešao sa njim preko 200 000 i nikad ništa sem malih servisa radio.

Imao 150 000 kad kupljen, a prodan sa preko 350 000, kilometraža je vjerodostojna bila.

Čovjek koji ga je kupio i dan danas ga vozi, prošle godine ga sreo i kaže nikad nikakav kvar, sve što je uložio u njega čim ga kupio je veliki servis.

Anegdota za dotičnog čovjeka, 98. kupio golfa 2 i vozio ga sve do kupovine ove četvorke 😂

Auto je prodan za 2000e manje no što je izašao skup sa svim davanjima i registracijom kad je uvezen.

Pitanje za pametne.

Koliko bi Alfa, Pežo, Tojota, Kia, Reno i ostala "super" kvalitetna vozila izgubila na vrijednosti za to vrijeme i toliko kilometara ???

Da se razumijemo, golf nije neka sreća danas, ne bih ga kupio, ali za te odrone i sepete koje gore mnogi spominju je spejs šatl.

bumbumzvonko pon 21.10.2019 14:26

Da se i ja ubacim kao padobranac. Nisam ljubitelj nikakvih marki, jedino mi srce tuče kad vidim alfu, a nisam je nikad vozio. Prvi auto kao mladić mislio sam kupiti alfu 156 tamo neke 2006g i prijatelj mehaničar me odgovori naravno, di ćeš alfu, to ovjes, to dijelovi te ovo ono. I uzmem a4. Nisam se pokajao, služio je odlično iako je bio star 10ak godina u to vrijeme. Nakon toga promijenio par krševa jer financije nisu dopuštale ništa skuplje. Na kraju me ti krševi izašli i novaca i živaca. Sad kad radim za neku solidnu HR plaću uz stambeni kredit koji imam tražio sam auto i na nagovor brata kupio golf 5 plus 1.9 od prvog vlasnika 2007g sa 208 000 na satu. Km su stvarni jer je kupljen u hrvatskoj i ima servisnu skoro do zadnjeg dana. Brat ima sličnog ali 2005g i njegov ima 285 000km prijeđenih. I to ide. Od kvarova mi nekidan puklo crijevo od goriva i pošpricalo po motoru, starost, dogodi se. Toči i vozi. Stvarno je za pohvalu. No da imam malo više novca i da nemam stambeni kredit vozio bi alfu jer mi je napetija od golfa. Nemam problema sa dpf filterom jer je to stari 1.9 motor. Ne troši puno, 5.8 prosjek i većinom kratke relacije. Grad je mali pa ne mogu tvrditi da je to prava gradska vožnja. Rekao bih da sam kupnjom pogodio, služi i ne kvari se. Kvačilo sa zamašnjakom i veliki servis odrađeni na 190 000km kod bivšeg vlasnika. Ima par sitnica na limariji i to im je mana ali ništa strašno. Moj savjet je opet gledaj povijest održavanja vozila, ako ikako možeš. Najbolje je kupiti održavani auto bez obzira na marku.

Milka30 pon 21.10.2019 15:10
dani_os kaže...

Definitivno plus za Toyotu.

Žena je vozila Yarisa 1.4 D4D 10 godina. Možda koja žarulja, te akumulator nakon 9 godina.

Ostalo mali servisi, 90% gradska vožnja.

"Na zub" palio na -20°

 

znaci akumulator i zarulja...znam da ti to ne mos shvatit

jel mislis da je normalno promjeniot cjeli auto za 9god...

al ti je to kod japanaca tako...

 

filter ulja, ulje, filter zraka, gume ljetne i zimske...

akumulator rikne nakon 9god.

 

ne nakon 3 ko kod tvojih auta sto vozis...

ajd probaj shvatit...

 

opet da ti probam pojasnit...

 

bmw X3 kupljen novi

nakon 35 000km nove dizne i jos nesta...zaboravio sam sta...

 

34 000kn i njemu je to dobar auto...

 

toyota, u 10god. zarulja i akumulator...

kuzis razliku?

 

al nece toyotu, toyota smece...

bmw je dobar auto...

Zaista ispricavam se,ali glup si ko tuka,nasrčeš ko konj na tarabu,ne citas napisano-niti ono sto sam ja napisao,niti ono sto je autor napisao.

Znas li da sam ja sa Fiat Punto 2 1.2 prešao 250 000 bez ikakvoga kvara?Znas li da moj kum vozi Citroena C4 Diesela preko 300 000-tek nedavno je mjenjao kočioni cilindar?Znaš li da moj susjed vozi Renault Clio benzinjara,na njemu ima preko 200 000 bez kvara.....jel ti sada jasnije sto zelim reci...nije?..Bivši kolega kune dan kada je kupio Hondu Civic (2015 g),jer mu se stalno kvari,taj isti kolega vozio je i Lancera,pukao mu remen na 57 000 km,poznanik je vozio Yaris preko 10 godina,stalno ju hvalio,kupio novi Avensis,vec je pod garancijom mjenjao jednu diznu....

Kao sto napisah,ali ovaj puta budi pametniji i ćitaj!

Nitko ne sumnja u Japanske automobile,zaista su kvalitetni i izdrzljivi,ali su na nasem trzistu slabo zastupljeni!Koliko god mi blatili WV,on nije nekvalitetan automobil,vrlo su pouzdani,jednostavni i relativno jeftini,uostalom,ne bi ih ljudi toliko kupovali!

Nase trziste je pretrpano inozemnim WV polovnjarama sa 300 000+ km,kojima se uredno vraca kilometraza i nama prodaje pod "mlado".Isto tako 98% vas mu sudi zbog tih polovnjara.

Treba kupiti novoga WV i onda reci kako je to smeće!

Koliko god vi to negirali,statistika govori kontra vas,ljudi ne kupuju ono sto ne valja!

 

 

.....Zasto imam feeling da ce sada netko napisati:Ja sam kupio novoga Golfa i stalno mi......

marino15 pon 21.10.2019 18:13

Joj kad vidim te vw oglase na njuškalu iz uvoza odmah mi slabo dođe, valjda 98% njih je skidana kilometraža, karambol, sastavljeno od više auta, ne znam tko to uopće kupuje.Inače živim u brdovitom kraju i kad dođem u grad(3.000stan) mislim tu nema semafora niti ništa tako da se ne može uspoređivat sa Zg, al ono kad slušam frendove koji voze dizelaše svi se gotvo hvale da ima auto troši oko 5 litara.Prijatelj koji vozi golfa 4 tdi 101 kaže da sa 100kn pređe 160km i to dosta agresivne vožnje.Ja kad stavim 100 kuna rezerva mi se upali na 65-66km i vozim do 100km, najviše sam do 110km, sad koliko je još litara goriva kad se upali rezerva?Negdje sam čitao da se pali na 7 litara, znači onda bi ja sa tom rezervom mogao preć sigurnih 60km i onda to ispada da troši manje od 10 litara, al ja ga uvijek natankam kad dođe do 100km.Mislim da bi najbolja solucija bila štedit još 2-3 godine i onda kupit nešto staro 2-3 godine i provjereno.Može se sa te novce koje imam nać fini manji auto, al kad meni treba nešto veće jer uvijek prevozim više osoba i uvijek treba nešto prevest tako da nema smisla.

evang pon 21.10.2019 18:45

Pa šta je VW jedina marka automobila?

 

Moderni benzinci su se jako približili po potrošnji dizelima, koji kak stvari stoje nemaju neku svijetlu budućnost.

U rangu 5-6-7k€ se mogu naći čisto ok auti.

Ruku na srce,ak kupuješ auto 10+ godina star kupuješ groblje.

kenjac12 pet 5.6.2020 22:13
marino15 kaže...

Auto je golf 4 1.6 motor, u auto je puno uloženo i više se nema što pokvarit jer je sve izmjenjeno.Živim u malom mjestu i nema puno prometa i dok dođem do grada treba mi 5 km u jednom smjeru, a dnevno idem više puta u grad tako da se kilometraža skupi i uvijek vozim nekog unutra, nisam sam.Ne znam ni sam jer novac koji imam za to mogu kupit neki manji auto, a meni treba nešto veličine golfa. Za te novce mogu dobit npr. 10 godina starog golfa 6 1.6tdi sa +250.000km al to je ekstremno rizična kupnja, i da mi se sve živo počne kvarit to mi ne treba, kad sam kupio golfa 4 nema što se nije pokvarilo, uložio sam u njega gotovo 2,000€ i sad je ko nov.Ja sam ga platio 10.000 kuna uložio u njega skoro 15,000, a kad bi ga prodavao mogao bi dobit max 2000€ tako da sam opet u debelom minusu.Ne znam uopće što bi bilo najpametnije učinit?

Najbolje je ako mozes naci da ti ugrade plin koji ti rucno mjenjas i palis. tako da mozes odmah prebaciti na plin kad palis ako je sve u redu, ako nije onda upalis na benzin pa posle pola minuta prebacis na plin. Tako moj stirc radi na pasatu 10 godina nikad nista se nije pokvarilo. Ako ne mozes naci i ako je protizakonito da se sad ugradjuje na bilo koje auto, onda nadjes auto na plin koje vec ima taj rucni mod za mjenjanje i to je pun pogodak.

Al jes teze naci to ali to je sad lopovluk sto su izmislili automatski da se prebacuje bas zbog vas koji zivite po gradovima vecim i onda njima se nije isplatilo da ti vozis na plin te kratke relacije, pa su ti ugradili automatski da bi ti izvukli sto vise para(benzina). A te sto vozis sa sobom, naplacuj nemoj ih dzaba voziti. Reci ovo auto trosi 10 litara, a kad vi sjedete ono je teze i trosi jos vise. Tako da uzmi od njih pare i onda ti nece biti toliko skupo ili ako neces da im naplacujes, onda ko ih sisa kupi skuter za lijepe dane i kisobran ako te sa posla nahvata kisa da imas, a za ruzne dane upalis auto i neces puno izgubiit :D

Soldier977 sri 24.6.2020 08:55
lomba100 kaže...
dani_os kaže...
Milka30 kaže...

Niti diesel,niti benzin se neće ugrijati na toj relaciji,to je činjenica!

Davno su dieseli prestali biti automobili koji pate zbog cold-starta,1998 je Ford Focus imao tehnoligiju "cold start".Ja sam imao Opel Astru G 1.7 dti koju sam koristio na krace relacije,imala je 360 000 km.

Kada bi ti prodao svoj auto i još nadodao,ako se ne varam,imao bi oko 5 000 eura.Za tu sumu mozes si kupiti ok diesela.

Visegodisnje iskustvo me poučilo da trebaš kupovati VW mašine i tu ne mozes pogrešiti,svaka čast ostalima,ali VW je kod nas jako zastupljen,ima djelova,svatko ih popravlja i kvalitetni su!

 bas i nisu najkvalitetniji, ima puno kvalitetnijih za manje novaca...

al eto vas je ko i sve tu na balkanu naucilo iskustvo da je vw svetinja...

ima djelova, da...super lako ga se rjesit...

u kakom god stanju bio...

tipa corolla koji je svjetlosnim miljama daleko od vw...

da je u odlicnom stanju

pored golfa izrraobanog

prije ce se prodat golf izraubani...

Definitivno plus za Toyotu.

Žena je vozila Yarisa 1.4 D4D 10 godina. Možda koja žarulja, te akumulator nakon 9 godina.

Ostalo mali servisi, 90% gradska vožnja.

"Na zub" palio na -20°

Potpisujem.

 

Imam Toyotu Yaris 1.4 d4d 2006g, prešla 210000km većinom gradske vožnje zadnjih 50k km (2-10km max udaljenosti - cold start). Troši 5.4l po gradu, a na otvorenom i manje od 4l (podaci sa Car Expenses aplikacije). Osim zamjene ulja ništa drugo nisam radio na njoj, a auto imam 4-5 godina, kupljena na 167.000 prijeđenih km. Nikad bolja investicija za prijevozno sredstvo.

 

Doduše jednom se desilo da je počela nemirno raditi na leru, ali je bilo jednostavno riješeno čišćenjem dijela motora od nagomilanog karbona preko ovog posta na netu . :)

Što me začudilo EGR je bi čist ko suza nakon tolikog gradskog "silovanja".

 

 

 

 

Strm uto 21.7.2020 16:05

Puno faktora tu igra, koliko sam shvatio, jedini razlog zašto bi prodao auto je potrošnja?

 

U opisu mog posla je, među inim, i financiranje te održavanje voznog parka, pa evo kako ja razmišljam, jer imam nekakvog iskustva iza sebe....

 

Ako je jedini razlog potrošnja (kako si naveo), i ako računamo da taj auto troši 10lit,a ti praviš 1000km mjesečno, on u 5 godina potroši 6.000lit goriva, cca. 54.000kn.

Kupit ćeš drugi auto, koji god da kupiš, a da nije nekakav shitbox, po gradu neće trošiti manje od 6lit, a to bi značilo u 5 godina 3.600lit goriva, cca. 32.000kn.

 

U 5 godina ćeš uštedjeti 22.000kn, ono šta si rekao, 360kn mjesečno, a imati ćeš investiciju 45.000kn.

 

Znaći ako uspiješ taj auto voziti 5 godina pola ćeš ga otplatiti u uštedi novca, po meni se to se isplati samo ako gledaš auto do 30.000kn, da ostalih 15.000 čuvaš, i trošiš na održavanje.

 

A dali ćeš naći auto za 30.000kn koji ćeš voziti barem 5 godina? I da u tih 5 godina neće uzeti više od 15.000kn? I da neće trošiti više od 6lit?

 

Ako je odgovor na sve yes, onda go for it, inaće mir.