Automobili

Auti - ultimativna tema

BORG uto 15.10.2019 21:15

U danasnjim automobilima je bitno da imaju sto vecu ekrancinu unutra, i naravno oni led barovi da sto bolje svjetle po noci.
Kvaliteta izrade, odnosno materijali koji se ugraduju, to je izgleda postala sporedna stvar.

wyks uto 15.10.2019 21:16
Fake_Alert kaže...

Mekana tabla iz G4 je milina. Ovo novo sve plasticno smece a nema niti malo premium feeling za tako skup auto.

Neki dan se vozio u novom rent-a-car vw POLO. Koje govno od auta, niti rukohvat nema unutar kabine. Armatura plasticna, škripi, crappy look za svu tu plastiku a cijena nije bas mala.

Prije bi novu dacia duster 4x4 kupio sa ful opremom za 160 tkn nego to govno.

 

Frend je kupio Sedmicu sa R Line opremom, dok mi nije rekao da je R line mislio sam da je entry level, toliko je los osjecaj te plastike unutra.

Onaj fejk plis trend iz 90-ih je vise premium od ovoga...

wyks uto 15.10.2019 21:18

Ajme kako hejtam :D...

 

Taj ambient light mi je odlican katastrofa trend, kao notch na mobitelima, nesto sto se mora posto-poto ugraditi. Pa izgleda ovako nakaradno, plus sto je okruzen sa ove dvije fejk piano black lajsne koje ce se izgrebati.

 

Sve skupa izgleda kao da su Logana isli ugradjivati mahagonisjke lajsne.

wyks uto 15.10.2019 21:21
ivanzu kaže...

Golf 4 i 6 su imali najbolji interijer od svih generacija golfa. Golf 4 je imao B i A stup prekriven tekstilom sto danas samo premiumi imaju. 

Onaj Tartan iz GTI im je najbolji trend koji su imali, odlican tekstil i koza.

 

Ok, ukus dezena je na vlasniku, ali govorim o kvaliteti, taj spoj je bio pun pogodak.

Problem je sto od tada cijena osnovnog modela dosla u premium klasu, dok je kvaliteta ful opala.

nicky.sl uto 15.10.2019 21:39
ivanzu kaže...

Bas me zanima hoce li imati kljucanicu na pretincu jer kod mene na 7 FL nema.

 Moja šestica ju ima, petica ju je imala pa i jedna trica je imala. Kuda ide ovaj svijet 

ivanoile uto 15.10.2019 21:58
BORG kaže...

Bome ružno, VW Golf VIII

 

 

 Meni samo fali rucna, opet.

 

 

btw. neka me netko ispravi, ali Mercedes A klase je prestigao sve ostale u segmentu i predstavio ove "integrirane" zaslone prvi u klasi? Jedino me zanimaju elektricni modeli VW-a s obzirom da bi ovo trebala biti platforma spremna za natjecanje u tom segmentu.

Hacker002 uto 15.10.2019 22:20

Jesam ja jedini kojemu je ova unutrašnjost dobra? Doduše, ovo je vjerojatno top spec sa velikom navi i digitalnom instrument tablom, većina kod nas će biti socijalni spec sa malom navi i analognom instrument tablom što će izgledati odvratno. A izvana su svjetla pušiona, ne sviđa mi se što su ih tako podijelili u dvije zaobljene cjeline. Sve u svemu, sedmica i sedmica FL su mi top u usporedbi s ovim.

1BIT uto 15.10.2019 22:45
Hacker002 kaže...

Jesam ja jedini kojemu je ova unutrašnjost dobra? Doduše, ovo je vjerojatno top spec sa velikom navi i digitalnom instrument tablom, većina kod nas će biti socijalni spec sa malom navi i analognom instrument tablom što će izgledati odvratno. A izvana su svjetla pušiona, ne sviđa mi se što su ih tako podijelili u dvije zaobljene cjeline. Sve u svemu, sedmica i sedmica FL su mi top u usporedbi s ovim.

 Ma kakav top spec, pa vidiš da je konkretni primjerak sa slike ofarban u bijelo, bijela boja koja je došla tvornički na vozilima je najjeftinija boja, pa se po tome da zaključit da je to entry spec, a ne top spec(primjeti da ni maglenke nema)
Iz tog su razloga sva službena/dostavna vozila bijela, jer nikome nije bitno da službeno vozilo bude lijepo, već funkcionalno, zato ih se lakira u najjeftiniju bijelu boju pri proizvodnji...


BTW:
O ne, opet smo počeli raspravu o golfu...
kratak sam sa kokicama...

nine uto 15.10.2019 23:24
ivanzu kaže...

Golf 4... 

 

ako izuzmeš činjenicu da je auto općenito škripavo govno  još je moj bio benzinac, mogu misliti kako ga tek 1.9tdi razmrda 

Hacker002 sri 16.10.2019 01:04
1BIT kaže...

 Ma kakav top spec, pa vidiš da je konkretni primjerak sa slike ofarban u bijelo, bijela boja koja je došla tvornički na vozilima je najjeftinija boja, pa se po tome da zaključit da je to entry spec, a ne top spec(primjeti da ni maglenke nema)
Iz tog su razloga sva službena/dostavna vozila bijela, jer nikome nije bitno da službeno vozilo bude lijepo, već funkcionalno, zato ih se lakira u najjeftiniju bijelu boju pri proizvodnji...


 Ne drži mi to tvoje vodu. Maglenke auti sa LED svjetlima uglavnom nemaju, a suditi po samoj boji nema smisla. Možda nije top spec zbog felgi, ali unutrašnjost možda i je, upravo zbog tih ekrana. Lošije opreme će sigurno imati dosta manji nav ekran i lako moguće da će biti analogni satovi. Ali šta mu vrijedi dobra unutašnjost kad su prednja svjetla katastrofalna, nisu tako ružan auto napravili od petice. Zadnja će vjerojatno biti ista kao na T-Rocu, što isto ne izgleda baš nešto, ali ova prednja su posebno ružna. (no opet to je subjektivno, možda su nekome prekrasna)

 

I u čemu je problem da je počela rasprava o Golfu, priča se o bilo kojem novom autu pa nije problem, ali čim se Golf spomene odmah kreće pametovanje.

andreas11 sri 16.10.2019 06:31
jopis kaže...

Samo da mi neko pojasni, strmi, kako pobogu bi-xenon sa h7 na dugima?

Bi-xenon je BI-xenon, za oboje, a xenon je xenon za kratka plus duga na halogenke.

 Kaj kako?

Ima duplo dugo svjetlo. Xenon + H7. 35w + 55w. To dok upalis imas dan pred sobom.

Isto imam na B6 audiju..

pukycro sri 16.10.2019 07:47

Da li bi imalo smisla plastificirati prednju haubu, branik i eventualno pragove kao zaštitu od kamenčića, transparentnom

folijom i bi li došlo do promjene boje nakon skidanja folije nakon par godina ?

Radi li to tko u Zagrebu ili okolici ?

Jarvan sri 16.10.2019 08:17
pukycro kaže...

Da li bi imalo smisla plastificirati prednju haubu, branik i eventualno pragove kao zaštitu od kamenčića, transparentnom

folijom i bi li došlo do promjene boje nakon skidanja folije nakon par godina ?

Radi li to tko u Zagrebu ili okolici ?

 Linea, Golmax.

ivanoile sri 16.10.2019 10:48

Ajde barem novi Yaris nije copy/paste starog modela.

 

Fora podaci, 5cm sira i duza, 4cm niza od prethodnika. 3 cilindra i ovdje u Hybridu, navodno do 120km/h na struju ce moci (vrlo upitno).  Stize krajem 9/2020.

 

 

Subjektivno, naprijed Fiesta, iza Peugeot. Iznutra Fiestasto takoder.

Čitatelj sri 16.10.2019 10:50

Ova fotografija iznutra se cini jako fini pomak - nije samo "refresh", nego se stvarno malo i potrudilo.

Vise je iznutra slicniji novoj Corolli nego starom Yarisu. A cini mi se da sad ima i sredisnju konzolu za odmor ruke.

 

https://www.youtube.com/watch?v=2eP-0TNdA_U

 

Da, ima sad napokon pravu sredisnju konzolu - naspram samog naslona za ruku koji je montiran na sic.

Veliki napredak za jedan mali auto.

Al ne svidja mi se sto ce i 1.5l hibrid biti 3 cilindra. Al hej, tko sam ja da kazem da nece valjati.

To ce vrijeme pokazati. Al za mene je to veliki "no go". Jedini 3 cilindra koji mi je legao je EcoBoost od Forda.

Rucipe sri 16.10.2019 15:11
1BIT kaže...
Hacker002 kaže...

Jesam ja jedini kojemu je ova unutrašnjost dobra? Doduše, ovo je vjerojatno top spec sa velikom navi i digitalnom instrument tablom, većina kod nas će biti socijalni spec sa malom navi i analognom instrument tablom što će izgledati odvratno. A izvana su svjetla pušiona, ne sviđa mi se što su ih tako podijelili u dvije zaobljene cjeline. Sve u svemu, sedmica i sedmica FL su mi top u usporedbi s ovim.

 Ma kakav top spec, pa vidiš da je konkretni primjerak sa slike ofarban u bijelo, bijela boja koja je došla tvornički na vozilima je najjeftinija boja, pa se po tome da zaključit da je to entry spec, a ne top spec(primjeti da ni maglenke nema)
Iz tog su razloga sva službena/dostavna vozila bijela, jer nikome nije bitno da službeno vozilo bude lijepo, već funkcionalno, zato ih se lakira u najjeftiniju bijelu boju pri proizvodnji...


BTW:
O ne, opet smo počeli raspravu o golfu...
kratak sam sa kokicama...

 Kod VAG koncerna ti to nema veze , npr mozes uzet Highline a da auto iznutra bude sirotinja , kod VW je bitnije uzet dobre doplate nego jak paket opreme . 

omomomomoomm sri 16.10.2019 15:59
ivanzu kaže...

Bas me zanima hoce li imati kljucanicu na pretincu jer kod mene na 7 FL nema.

 Ja imam obicni 7 i ima bravu na pretincu. Zar su je na FL modelu izbacili. Ha ha...  

 

Vozim sedmicu vec sestu godinu i mislio sam uzeti novu osmicu kad izade ali po ovome sto vidim nema sanse. Auto mi izgleda jako lose. 

Zapravo kad pogledam komplet c segment neznam sta bi uzeo.

 

CroNk3r sri 16.10.2019 17:53
Čitatelj kaže...

Nemam nista protiv, ali do sada su Toyotini 3l motori bili veoma tromi.

Tako da ovdje sa 3l hibrid mora odraditi vecinu sa elektromotorom.

Pa bit hibridnog pogona kod auta za obicne smrtnike(ne sportskih hibrida) je da elektromotor ubrzava, a benzinac odrzava brzinu jer tad najmanje trosi i po tome ne vidim zasto bi to bio tako los motor za navedenu uporabu, pogotovo ako elektricni bude sposobniji za vece brzine u odnosu na trenutni model.

Gale92 sri 16.10.2019 19:45

Ekipa eto sada imam novi "problem" al ovoga puta na mojem auto (ono jučer je bio od frenda)...

Naime imam Nissan Note 2006, danas sam primjetio da pri okretaju između 1,5-2 tisuća kao da mi se čuje neko lupkanje u motoru a kada pređe 2 na više, toga lupkanja nema, odnosno i kada je manje od 1,5.... zanima me što bi moglo biti? Neka iskustva....

rambox sri 16.10.2019 22:28
BORG kaže...

U danasnjim automobilima je bitno da imaju sto vecu ekrancinu unutra, i naravno oni led barovi da sto bolje svjetle po noci.
Kvaliteta izrade, odnosno materijali koji se ugraduju, to je izgleda postala sporedna stvar.

Da šminkeraj+hrpa plastike, ili večina auta je onako kao "moderna/ne traje dugo vešmašima"=istek garancije pa kvar i eto ti moždani udar.

 

https://youtu.be/XaKxz2VJAdQ

 

Zaboravil si napomenut da su električni auti onako prilično ekološki orjentirani.

 

https://youtu.be/73M80tZPSIg