Automobili

Auti - ultimativna tema

Čitatelj pon 7.10.2019 15:36

I ne smije - u AT je zakon jasan - vozila iznad 3.5t je ogranicenje 80kmh - za cijelu AT.

A to sto ti vozis prikolice iznad 80kmh u DE, ili iznad 90 u HR, ne znaci da si u pravu,

nego samo da te jos nisu uhvatili.

Čitatelj pon 7.10.2019 15:40
roby27 kaže...

Izasao je i adacov test za 2019/2020 zimskih guma

 

https://www.adac.de/der-adac/aktuelles/winterreifentest/

 

 

Imas jos prije linkan - ADAC i ÖAMTC rade testove zajedno, tako da tu nemas greske.

love2ml86 pon 7.10.2019 16:35

Ima li netko za preporuku auto lakirera u Rijeci, farbati ću prednji i stražnji branik u bijelu (auto je bijel - sjajno bijel?), a krov sam mislio u sjajno crnu. 

Imate li ideju koliko bi to otprilike koštalo da me ne oderu? Malo su izgrebuckani branici ali ništa jako.

gamer34 pon 7.10.2019 17:03
theJurke kaže...

Da, vidim sad i taj Kleber. Mozda ce bit najlakse preko ankete.

 

 

Kleber nije los. Ja bih bacio pogled i na Fuldu kristall montero 3 ili Savu Eskimo HP2 ako ima u tvojoj dimenziji.

gamer34 pon 7.10.2019 17:14
ivanzu kaže...

Od save hp2 bjezi, imam je i katastrofa po svemu osim po snijegu. 

 

U odnosu na sta?

Koliko citam iskustva ljudi, HP2 je vrlo dobar u svim uvjetima, ali nesto losiji u snijegu u odnosu na S3+... Naravno, nije to Conti, Michelin i ostala top ekipa, ali i cijena ide sukladno tome.

theJurke pon 7.10.2019 17:17

Detaljno sam sad pregledao ove najnovije testove, mislim da je Kleber daleko najbolji omjer cijene i kvalitete. Tak da uzimam HP3, moram narucit i pricekat par dana da stignu jer nemaju tu dimenziju na lageru sigurno.

BabyDriver420 pon 7.10.2019 19:51

Kao prvo lažu sa godinom proizvodnje, nije 2015. nego je proizveden 20.11.2014 (provjeri po vin numberu) za francusko tržište. ,ima stariji motor sa oznakom N47 koji ima problema sa lancem iako je ovaj sa kraja proizvodnje. Uz to oglas je seljački napisan, pogotovo na kraju i nimalo profesionalno, po tom se vidi koliko drže do sebe kao firme i nekakvog ozbiljnog pristupa. Ja bi ga osobno zaobišao u širokom luku.

ivanzu pon 7.10.2019 20:19

Po tome sto po kisi proklize kao da je led, cim malo jace krenem toliko proklize da prednji kraj krene ici u stranu dijagonalno, guma pisti na brzini od oko 50-60kmh, auto mi je par puta proklizalo bocno sa sva cetiri kotaca na mokrom, a kada se to dogodi mozes se j*bati, sva sreca nikada nije bilo drugog auta u blizini.Gume napravljene u DE. 

Fake_Alert pon 7.10.2019 20:29
ivanzu kaže...

Po tome sto po kisi proklize kao da je led, cim malo jace krenem toliko proklize da prednji kraj krene ici u stranu dijagonalno, guma pisti na brzini od oko 50-60kmh, auto mi je par puta proklizalo bocno sa sva cetiri kotaca na mokrom, a kada se to dogodi mozes se j*bati, sva sreca nikada nije bilo drugog auta u blizini.Gume napravljene u DE. 

 Rijetko tko si uopce to da priznati, ili bilokoji korisnik low budget guma..... Svi hvale svog konja, i tako low budget korisnici da su gume super u svim uvjetima a rijetko tko se vozi malo jace po zavojima da vidi drzi li guma uopce.

Koliko sam put skoro najebao po kiši radi savine gume. A u ZGu je poznato da je više kiše i bljuzge nego pravog snijega po cesti.

Čitatelj uto 8.10.2019 08:33

Ledena kisa je najgora, bez obzira koje gume - pada kisa a u dodiru sa tlom se ledi.

Nema gore od toga. A i pohvata se na gramana, pa pucaju, treba paziti gdje se parkira.

Snijeg je tu mila majka naspram ledene kise.

jopis uto 8.10.2019 10:48
Čitatelj kaže...

Ledena kisa je najgora, bez obzira koje gume - pada kisa a u dodiru sa tlom se ledi.

Nema gore od toga. A i pohvata se na gramana, pa pucaju, treba paziti gdje se parkira.

Snijeg je tu mila majka naspram ledene kise.

 Kontam da si u austriji, ali jebote bar pročitaj šta čovjek piše.

A piše o Savama na najobičnijoj kiši, nebitno u koje doba, a to već i vrapci na granama znaju da su save po kiši koma komine kome. Kakav faking led i ledena kiša, tu jedino čavlarice vrijede kurtza. Prije replya ubuduće duboko udahnit i pročitat što piše -.-

RuskeGTT sri 9.10.2019 18:58

decki, koliko kosta foliranje cijelog komplet auta? u recimo neku sjajno bijelu, lagano perla? tj u ovom slucaju ne bi isao veci dio prednjeg branika, retrovizori i krov...sve ostalo treba u bijelo...

ramzocro-HCR sri 9.10.2019 19:49
RuskeGTT kaže...

decki, koliko kosta foliranje cijelog komplet auta? u recimo neku sjajno bijelu, lagano perla? tj u ovom slucaju ne bi isao veci dio prednjeg branika, retrovizori i krov...sve ostalo treba u bijelo...

 Nazovi autošac, pa nam tu ostavi dojam koji će ti ostaviti kad ti kaže cifru.

ivanoile sri 9.10.2019 20:43
RuskeGTT kaže...

decki, koliko kosta foliranje cijelog komplet auta? u recimo neku sjajno bijelu, lagano perla? tj u ovom slucaju ne bi isao veci dio prednjeg branika, retrovizori i krov...sve ostalo treba u bijelo...

 Glupo iz razloga sto kosta vise od lakiranja, a za par godina se mora maknut s auta. + ako je stariji auto, boja na autu mora biti u dobrom stanju, inace foliranje ce ostavit tragove kad se skinu

nine kaže...

dobro postavljena folija je skuplja od lakiranja, višestruko..

 Ne bas, zadnjih par mjeseci gledam lakiranje za auto. Ponude (Ri-Zg) su od 9 tisuca kuna do 14 tisuca + tu i tamo mrvicu vise radi procesa skidanja lukova i pragova. Folijama je pala cijena, ali su jos uvijek oko 14 do 18 tisuca kn sto sam se raspitao. Visestruko tesko, ali da je skuplja, je.

Čitatelj čet 10.10.2019 07:56

Znam ekipu, rade OK posao, cijene za Sk sasvim OK.

Foliraju i alu-felge, tako da za nekog tko ima ogrebane ili ostecen

lak na felgama, to je isto jedna od opcija - a izgleda puno puno bolje od jeftinog plasti-dipa.