Automobili

Auti - ultimativna tema

aloevera13 sri 18.9.2019 08:03
hahhaajaads kaže...
aloevera13 kaže...

sta mislite o ovoj dizalici za auto?

biti ce u lidlu sljedeci tjedan za oko 222 kn ako sam dobro vidio, nosivost je 2 tone. cini mi se sasvim okej u nekakve hobisticke svrhe.. 

 Imam je ja, za tih 200kn je dobra, dize auto od 1500kg bez beda ali ja uvijek za svaki slucaj stavim one tronosce

 nisam ni mislio dizat cijeli auto nego samo stranu po stranu, znaci tebi se cini oke za dvaput na godinu dic auto?  uvijek treba stavit nesto od ispod radi dodatne sigurnosti.. te tronosce si isto kupio u lidlu ili?

 

 

nine ja isto imam astigmaziam + keratokonus te -0.5 dioptrija na oba oka.. 

dioptrija mi cak toliko i ne smeta, sve vidim super, ali me bas taj astigmazitam i keratokonus prcaju jer vidim te "bljeskove" po noci. naocale bas ne pomazu toliko tome.. 

 

 

Lord_Marko sri 18.9.2019 08:15

@nine i ekipa s time problemom.

 

sljedeći puta kad kupujete naočale spomenite da ste vozač i ponudit će Vam takozvane driver leće. skuplje su 20-30% od standardnih ali imaju premaz koji te pojave anulira.

BTW. znam to jer ih imam i jer radim u optici 

gamer34 sri 18.9.2019 08:17
aloevera13 kaže...

 nisam ni mislio dizat cijeli auto nego samo stranu po stranu, znaci tebi se cini oke za dvaput na godinu dic auto?  uvijek treba stavit nesto od ispod radi dodatne sigurnosti.. te tronosce si isto kupio u lidlu ili?

 

Za par puta godisnje ce sigurno bit dobra, ja sam koristio neku iz Metroa za jos manje love, isto do 2t i nikad problema. Cak sam znao i drzat auto na njoj bez ikakvih tronozaca, al ipak sam ih uzeo u lidlu pred koji mjesec. Nisu boga zna sta po pitanju podesavanja, al odrade posao. Za tu cijenu (100kn, 2 kom) su dobri.

 

Inace kad ce bit ta dizalica u kod nas? Imas kakvu info?

 

Mada bas me zanima kak se usporeduje sa dizalicama slicnog cjenovnog ranga s njuskala? Osobno su mi iskustva s alatom iz lidla dobra, al s drugim jeftinjacima iskustva nemam.

Čitatelj sri 18.9.2019 08:53

Koliko znam, nista skroz ne pomaze kod astigmatizma,

ali dobar opticar ce ti rijesiti lece koje ce smanjiti lomljenje svjetla,

i ublaziti ti simoptome.

 

Ex supruga je imala veoma izrazen astigmatizam, navecer nije mogla citati

reklame na izlozima, nije znala sta pise, dakle veoma mutno.

 

Al upoznao sam jednog odlicnog opticara, i to igrom slucaja

preko posla, jer u to doba sam radio IT odjelu koji

je planirao i dizajnirao backup servere i mrezu,

i tako se sprijateljili, kasnije je on za ex radio lece i pomagalo joj je,

naravno nikad do kraja se ne moze rijesiti, ali je toliko ublazeno, da je mogla

citati reklame i u hodu i u voznji, tako da dobar opticar koji zna sta radi - moze napraviti dobra stakla.

 

 

VWalentino sri 18.9.2019 09:06
RuskeGTT kaže...

 ni jedno ni drugo ni trece...ima idealna solucija po nista kuna, ali posto nitko ne vjeruje da daju bijelo svjetlo, da su jake i dovoljno kvalitetne obzirom na cijenu, onda nikom nista, pa nastavite kupovati markice po 200 300kn par i uzivajte u zutilu NBL-a ili dajte 10kn za jos zutije najjeftinije halogenke. eventualno od skupljih markica koju bi mogao prozvakati je cool blue boost 80w, ali posto je nelegalna, nece ju htjet nitko, a ja ju vozim skoro 3g na autima (prije cupra, sad laguna i jos traju) a ove jeftine bijele iz pocetka posta vec ima preko pol godine i da sad crknu, kupis jos 3 para koliko malo kostaju

 

O kojim žaruljama je riječ? Ne mogu naći nigdje u temi da si konkretno rekao marku/model a u potrazi sam i sam za nekim H7.

Stric_Jura sri 18.9.2019 09:13
Lord_Marko kaže...

@nine i ekipa s time problemom.

 

sljedeći puta kad kupujete naočale spomenite da ste vozač i ponudit će Vam takozvane driver leće. skuplje su 20-30% od standardnih ali imaju premaz koji te pojave anulira.

BTW. znam to jer ih imam i jer radim u optici 

 Da prisnažim:

 

bio je Policeov model Driver, jedne od rijetkih polariziranih s gradijentom naočale...

 

ali čak i ove jeftikaner plastične s polarizacijom (npr. sportske u Lidlu) su dobre za vožnju, osobito žute/smeđe leće koje pojačavaju kontrast...

aloevera13 sri 18.9.2019 10:00
gamer34 kaže...
aloevera13 kaže...

 nisam ni mislio dizat cijeli auto nego samo stranu po stranu, znaci tebi se cini oke za dvaput na godinu dic auto?  uvijek treba stavit nesto od ispod radi dodatne sigurnosti.. te tronosce si isto kupio u lidlu ili?

 

Za par puta godisnje ce sigurno bit dobra, ja sam koristio neku iz Metroa za jos manje love, isto do 2t i nikad problema. Cak sam znao i drzat auto na njoj bez ikakvih tronozaca, al ipak sam ih uzeo u lidlu pred koji mjesec. Nisu boga zna sta po pitanju podesavanja, al odrade posao. Za tu cijenu (100kn, 2 kom) su dobri.

 

Inace kad ce bit ta dizalica u kod nas? Imas kakvu info?

 

Mada bas me zanima kak se usporeduje sa dizalicama slicnog cjenovnog ranga s njuskala? Osobno su mi iskustva s alatom iz lidla dobra, al s drugim jeftinjacima iskustva nemam.

 biti ce sljedeci tjedan u lidlu.

dizalica 222kn cca, tronosci 111kn cca (sad ne znam dal su 2 ili 1 za tu cijenu) te jos neke druge stvari za auto...

ne znam ni ja kakva je kvaliteta pa zato pitam tu, ali bi radije kupio u lidlu zbog nekakve garancije i jer znam da je nekoristeno..

 

 

Lord_Marko , Čitatelj 

 

lece mogu dosta pomoci jer bi one bas sjedaju uz oko i isprave tu nepravilnost astigmatizma i keratokonusa, ali se ne pronalazim u nosenju leca trenutno.

 

ivanoile sri 18.9.2019 10:25
mystik kaže...

Koga briga za RH tržište? Možda Hrvate koji žive u HR? I dalje hrpa ljudi kupuje nova vozila kod naših zastupnika, ne odlazi kupovat u DE pa samostalno radit uvoz u RH. 

Omjer cijena u DE je jako sličan omjeru cijena u RH između istih vozila. Osim što je tu uvećan za PPMV. 

Fiesta ST u HR ima sve osim jedne opcije u standardnoj verziji. Logično je da košta preko 30k EUR. I to s PPMVom. Košta 15EUR iznad 30k. Verzija s 5vrata. S 3 je 500tinjak ispod 30k. 

U DE je cijelih 100 EUR jeftinija. Vau. A nema PPMVa. 

Distributeri u RH su sami krivi što nisu "konkurentni". Pa pola njih treba zatvoriti i zabraniti više ikad imati ikakve veze s prodajom ičega. 

 

Kao što rekoh, Supra je ok autić koji košta daleko previše. BMW zamotan u Toyotin dizajn i naplaćen više.

Nisu izabrali BMW jer je "kvalitetno i testirano" nego jer je bilo financijski isplativo. Da ne moraju sami potrošiti lovu na razvoj nečega. Ista priča kao i sa GT86. 

 

 S obzirom da sam citao dosta istrazivanja, privatni kupci cine manje od 30% kupovine novih automobila u RH. Od tih 30%, ako se ne varam, samo 5% otpada na vozila skuplja od 300k kn. Dakle taj broj je minimalan i nebitan ikojem zastupniku, a pogotovo proizvodacu.

Vecinu novih auta kupuju firme, rent-a-car i fleet prodaja vozila. Dakle RH trziste je potpuno nebitno, vecina privatnih kupaca odlazi van po aute, to je rekao i Tomic, ali i par manjih zastupnika. Mozemo zakljucit da RH trziste najvise ovisi o uvozu (vecina prodanih auta je iz uvoza vec 3. godinu za redom), pratimo vanjske trendove i sami ovisimo o najcescem, Njemackoj.

 

btw. stavio sam vec link na Fiestu ST sa 5+k km, u ovlastenom Fordu u Rijeci, 28 ili 29k €, hvala dovidenja.

 

I napisao sam, da je Toyota gledala financije, imali su Lexusov sestak koji su mogli najisplativije prebacit u Supru, ali nisu.

sstrmi sri 18.9.2019 11:01

Koje zarulje?

Ja sam sebi jucer uzeo Narva H7 range power white+ 85W. Za duga svjetla, jesu nelegalne ali ionako su za duga. A i imam bi xenon pa nece biti problema svakako

Uglavnom imao na proslom bmw-u narvine hb4 maglenke range power white i brutalno bilo (isto nelegalne)

Ocekujem da ce i ove biti dobre

140kn dao sa mall.hr, sutra trebaju doci pa javim

ivanzu sri 18.9.2019 11:43
Lord_Marko kaže...

@nine i ekipa s time problemom.

 

sljedeći puta kad kupujete naočale spomenite da ste vozač i ponudit će Vam takozvane driver leće. skuplje su 20-30% od standardnih ali imaju premaz koji te pojave anulira.

BTW. znam to jer ih imam i jer radim u optici 

 Imam te sve premaze donekle pomogne ali i dalje vidis linije ali ne zasljepljuje toliko. 

hahhaajaads sri 18.9.2019 11:59
aloevera13 kaže...

 biti ce sljedeci tjedan u lidlu.

dizalica 222kn cca, tronosci 111kn cca (sad ne znam dal su 2 ili 1 za tu cijenu) te jos neke druge stvari za auto...

ne znam ni ja kakva je kvaliteta pa zato pitam tu, ali bi radije kupio u lidlu zbog nekakve garancije i jer znam da je nekoristeno..

 

 

 

 Kvaliteta je ok za lovu koju se dobije, ja sam uzeo pred 2 godine dizalica+tronosci (2 komada) za cca 300kn zajedno i za dic neku stranu ili cak cijeli auto je sasvim ok (doduse ja je koristim par puta godisnje)...

omomomomoomm sri 18.9.2019 17:26

Gdje reparirati zadnji most na peugeotu 206. Vazno mi je da bude cim prije gotovo pa makar i malo skuplje.  Moj meho mi je rekao 1800kn sa poslom ali moram mu ostaviti 5 dana auto a to ne dolazi u obzir.  

 

Moze zagreb,zapresic,samobor i zagorje. Ima tko kalva iskustva?

1BIT sri 18.9.2019 17:29

 85W ne samo da više troši i jače svjetli, nego ti se i više grije
Takve žarulje hoće ošteti farove, otopit plastiku...
Tak da sretno sa njima
EDIT:
Ako se ne varam, to su žarulje za šlepere/kamione, jer samo oni imaju dizajnirane farove za 85W žarulje...


Off topic:

Vraćam se sa posla danas, vozim se po Radničkoj, taman prelazim preko nadvožnjaka, preko pruge i vidim sa desne strane uz nogostup policajac sa prslukom stoji naslonjen na upravljački ormarić od semafora, nema policijskog auta, ničeg u blizini, lik sam samcat tako ležerno odmara, bilo mi je odma čudno, nema mu auta, naslonjen je, znači ne upravlja semaforom (niti ima potrebe, jer se tu ne stvaraju gužve), uglavnom bio sam zadnji u koloni, nakon nadvožnjaka se dvije trake šire u tri na Radničku i uvijek idem u krajnju desnu jer na kraju skreće u Koledovčinu prema gradu, bio sam najbliži tom policajcu i kako sam zadnji prošao, vidim ga u retrovizoru kako diže kameru i ide snimat brzinu svih nas (tri trake) u tom trenu, tako me nasmijao, da sam ga premišljao pozdravit sa sva četiri, ali nisam na kraju, ograničenje je 60km/h i točno 60km/h sam se vozio, a smješno mi je kako je skrivao kameru dok svi ne prođu i tek nakon zadnjeg (mene u ovom slučaju) kreće snimat sa leđa da ga se kao ne vidi kako diže kameru, haha

Šteta da na google mapsu nema novijih snimki sa ceste, tj nakon uređenja Radničke, pa da točno pokažem di se nalazio, ali eto uglavnom da ljudi znaju za ubuduće policija snima brzinu (nama sa leđa) na Radničkoj nakon nadvožnjaka preko pruge sa desne strane u smjeru Heinzelove!
 

Samo ne znam dal taj slika regu, jer sam znatiželjno baš tražio u nastavku Radničke drugu policijsku patrolu, tj pretpostavio sam da ovaj šta snima dojavi kolegama koji te u nastavku zaustave i kazne, ali nisam primjetio te druge kolege, pa ne znam na koji način tu oni dokažu prekršaj i kazne te?

RuskeGTT sri 18.9.2019 18:09

od ponudenih auta kao alternativa supri, biram RS3...nevjerovatan auto...nedavno se vozio u primjerku sa 520ks...nezamislivo ide i cuje se...

 

ugl, ponavljam pitanje: prstenovi za felge debljine pol mm, postoje li? dakle sa 67 na 66mm

 

i iduce pitanje: koji sve evropski oglasnici postoje, osim mobile.de i autoscout?

gamer34 sri 18.9.2019 18:21
omomomomoomm kaže...

Gdje reparirati zadnji most na peugeotu 206. Vazno mi je da bude cim prije gotovo pa makar i malo skuplje.  Moj meho mi je rekao 1800kn sa poslom ali moram mu ostaviti 5 dana auto a to ne dolazi u obzir.  

 

Moze zagreb,zapresic,samobor i zagorje. Ima tko kalva iskustva?

 

U Zelini ima odlican majstor, bas za to Zuby s peugeot kluba pa mozes probat njega kontaktirat. Imao sam negdje njegov broj jer sam isto razmisljao o reparacija, ali ga ne mogu nac pa sam ga nasao na njuskalu - 091/780-7322

 

Valjda nije mijenjao broj.

1BIT sri 18.9.2019 18:43
omomomomoomm kaže...

Gdje reparirati zadnji most na peugeotu 206. Vazno mi je da bude cim prije gotovo pa makar i malo skuplje.  Moj meho mi je rekao 1800kn sa poslom ali moram mu ostaviti 5 dana auto a to ne dolazi u obzir.  

 

Moze zagreb,zapresic,samobor i zagorje. Ima tko kalva iskustva?

 Kupiš zadnji most od 206sw ugradiš i nemaš brige, pitaj mehu koliko mu treba za skinut most i stavit drugi, najbrže je, a sw ima kvalitetniji jači most...


Off topic:
supra:
video

RuskeGTT sri 18.9.2019 19:16
ZooZ kaže...

Naravno da ima. Nego de reci koje su te žarulje koje govoriš da su dobre, a jeftine već par ljudi pitalo, a i mene zanima.

 MI3 xenon blue

 

ajmo sad pljuvanje...

 

 

koliko je sigurna ta plastika? a pogotovo kod ovakvog tankog profila (pol mm) skeptican sam jako

jopis sri 18.9.2019 20:33
1BIT kaže...
omomomomoomm kaže...

Gdje reparirati zadnji most na peugeotu 206. Vazno mi je da bude cim prije gotovo pa makar i malo skuplje.  Moj meho mi je rekao 1800kn sa poslom ali moram mu ostaviti 5 dana auto a to ne dolazi u obzir.  

 

Moze zagreb,zapresic,samobor i zagorje. Ima tko kalva iskustva?

 Kupiš zadnji most od 206sw ugradiš i nemaš brige, pitaj mehu koliko mu treba za skinut most i stavit drugi, najbrže je, a sw ima kvalitetniji jači most...


Off topic:
supra:
video

 I onda mu auto stoji ko koza jer sw ima deblju torziju za veće opterećenje. A i 'kvalitetniji' most u kom smislu? Konstrukcijski je isti, dakle problem je isti, u ležaju koji drži 'ruku' na mostu pa se isti razgloda i onda se kotači raskrenu, a sve zbog toga što je francuzima bilo lijeno ugradit mazalice u dio mosta gdje stoji ležaj. Svaki dobar reparator mosta ugradi mazalice kad mijenja ležaj, tako se vijek trajanja zadnjih ležaja produži višestruko. Najveći problem je što ekipa to zapostavi dok se kotači skroz ne iskrenu, a onda nastrada i most, pa ga je teže ispiksirati.

jopis sri 18.9.2019 20:35
RuskeGTT kaže...
ZooZ kaže...

Naravno da ima. Nego de reci koje su te žarulje koje govoriš da su dobre, a jeftine već par ljudi pitalo, a i mene zanima.

 MI3 xenon blue

 

ajmo sad pljuvanje...

 

 

koliko je sigurna ta plastika? a pogotovo kod ovakvog tankog profila (pol mm) skeptican sam jako

 Pa šarafi ti drže felgu sasvim dovoljno da se ne miče nikuda, ovo je samo dodatno 'osiguranje' prihvata tj nasjedanja felge.

1BIT sri 18.9.2019 21:25
jopis kaže...

 I onda mu auto stoji ko koza jer sw ima deblju torziju za veće opterećenje. A i 'kvalitetniji' most u kom smislu? Konstrukcijski je isti, dakle problem je isti, u ležaju koji drži 'ruku' na mostu pa se isti razgloda i onda se kotači raskrenu, a sve zbog toga što je francuzima bilo lijeno ugradit mazalice u dio mosta gdje stoji ležaj. Svaki dobar reparator mosta ugradi mazalice kad mijenja ležaj, tako se vijek trajanja zadnjih ležaja produži višestruko. Najveći problem je što ekipa to zapostavi dok se kotači skroz ne iskrenu, a onda nastrada i most, pa ga je teže ispiksirati.

 hm, ne znam detalje, al pričao mi je frend koji vozi 206-cu sa istim problemom da je zadnji most od sw-a ugradio i da mu je vrhunski, sad šta je on stvarno sve napravio, a šta mi je prepričao ne znam, al ak veliš da problem ostaje, onda nije neko riješenje


Offtopic:
Vrhunski posao na alfici, samo mi se ne sviđa ogroman difuzor na guzici, da je diskretniji, bilo bi bolje i žmigavce nisu trebali dirat, prednji kraj mi je odličan
video

nine sri 18.9.2019 22:56
jopis kaže...

 ..ovo je samo dodatno 'osiguranje' prihvata tj nasjedanja felge.

 

da budemo precizni, prsten zapravo pomaže centrirati felgu.. bez njega, samo stezanjem konusnih šarafa, felga ne mora biti savršeno centrirana.

jopis sri 18.9.2019 23:07
nine kaže...
jopis kaže...

 ..ovo je samo dodatno 'osiguranje' prihvata tj nasjedanja felge.

 

da budemo precizni, prsten zapravo pomaže centrirati felgu.. bez njega, samo stezanjem konusnih šarafa, felga ne mora biti savršeno centrirana.

 Na 3 i 5 rupa da, al na 4 je to to, nema kud nego u sredinu.