Automobili

Auti - ultimativna tema

Filip720 pon 19.8.2019 13:54
gamer34 kaže...

 

Nemas ti sto gledat je isti ili malo manji sidewall nego gledaj dimenzije propisane od proizvodaca. Na 19" sigurno puno gubis na udobonosti.

 Hvala lijepo na odgovoru

sstrmi kaže...

19 za izgled

18 najbolji kompromis izgled/udobnost

 Tako sam i razmišljao samo nemam iskustva s time pa ću morat još malo istražit, hvala lp.

Jarvan pon 19.8.2019 15:20
Čitatelj kaže...

Provjeri masu, pa alternator i akumulator.

 

Al najcesce je do mase.

 Razmišljao sam malo o masi, al onda nebi bio problem samo u kratkom svjetlu ... 

Mislim da kad završim s poslom, drito auto električaru.

gamer34 pon 19.8.2019 16:24
Filip720 kaže...

 Hvala lijepo na odgovoru

 

Nema problema. A sto se tice bocnice u raznim dimenzijama, ona iznosi:

 

225/60/17 - 135mm

245/50/18 - 122.5mm

245/45/19 - 110.25mm

 

Ovo su dimenzije navedene na stranici wheel-size.com za x3 2012. 20d xdrive (pretpostavljam da se radi o tako necem). Kao sto mozes vidjet, razlika u bocnici je poprilicna izmedu 17" i 19", tako da ako bas zelis vece felge, 18" bi bio dobar kompromis. Valja bacit pogled i na cijene gume za odredenu dimenziju da ne bi zavrsio na kinezu jer ti je solidna guma preskupa.

ivanzu pon 19.8.2019 17:38

Nemam na 16, imam na 15. Dobra guma, po kisi je odlicna. Bocnica malo meksa tako da je za udobnost dobra, malo nedostaje reakcije zbog toga ali i dalje za koliko kosta odlicna. 

1BIT pon 19.8.2019 18:38
ivanoile kaže...

Netko ima iskustva sa Uniroyal Rainexpert 3 gumama? (16")

 

Ili nekim slicnim gumama u 16" velicini, bitno da su ljetne

 Rađe si uzmi Rainsport 3, nebi trebala biti znatno skuplja...

Rainexpert je niža klasa od rainsporta, rainsporta nema u manjim dimenzijama, a znam da sam vidio u 15" i rainsport i rainexpert (ali ne u istim dimenzijama), tako da bi trebalo biti u 16" rainsporta...

 

Razlika rainexpert i rainsport je isto kao i kod continentala, premiumcontact je niža klasa, a sportcontact viša klasa.

Filip720 pon 19.8.2019 20:46
gamer34 kaže...
Filip720 kaže...

 Hvala lijepo na odgovoru

 

Nema problema. A sto se tice bocnice u raznim dimenzijama, ona iznosi:

 

225/60/17 - 135mm

245/50/18 - 122.5mm

245/45/19 - 110.25mm

 

Ovo su dimenzije navedene na stranici wheel-size.com za x3 2012. 20d xdrive (pretpostavljam da se radi o tako necem). Kao sto mozes vidjet, razlika u bocnici je poprilicna izmedu 17" i 19", tako da ako bas zelis vece felge, 18" bi bio dobar kompromis. Valja bacit pogled i na cijene gume za odredenu dimenziju da ne bi zavrsio na kinezu jer ti je solidna guma preskupa.

 E da tamo sam i ja gledao malo te dimenzije i to, a jel imas mozda kakvu preporuku sta bi bilo najbolje, relativno dobrog izgleda uzet? neki brend model itd, nemam bas iskustva s time pa me malo zainteresiralo. hvala!

dv14 pon 19.8.2019 20:52
1BIT kaže...
ivanoile kaže...

Netko ima iskustva sa Uniroyal Rainexpert 3 gumama? (16")

 

Ili nekim slicnim gumama u 16" velicini, bitno da su ljetne

 Rađe si uzmi Rainsport 3, nebi trebala biti znatno skuplja...

Rainexpert je niža klasa od rainsporta, rainsporta nema u manjim dimenzijama, a znam da sam vidio u 15" i rainsport i rainexpert (ali ne u istim dimenzijama), tako da bi trebalo biti u 16" rainsporta...

 

Razlika rainexpert i rainsport je isto kao i kod continentala, premiumcontact je niža klasa, a sportcontact viša klasa.

 

Vidiš, nisam ni znao da ima Rainsport 3 za 15"

Mislio sam da su te samo za 16"+

 

 

Ima netko iskustva sa Vredestein gumama? Čuo sam od par ljudi pohvale. 

gamer34 pon 19.8.2019 21:32
Filip720 kaže...

 E da tamo sam i ja gledao malo te dimenzije i to, a jel imas mozda kakvu preporuku sta bi bilo najbolje, relativno dobrog izgleda uzet? neki brend model itd, nemam bas iskustva s time pa me malo zainteresiralo. hvala!

 

A gle, ja sam dosta "konzervativan" i prvenstveno bih gledao OEM felge. Koliko sam uspio pronaci, na F25 su dolazile 3 vrste felgi u 18": style 307, 308, 368 pa baci pogled na nesto od tog zapocetak.

 

A sto se tice aftermarket proizvodaca, stvarno ih ima previse, a da ne govorim koliko modela ima pa mozda najbolje bacit pogled na neke BMW forume i vidjet sto drugi stavljaju na taj auto pa mozda dobijes neku inspiraciju. Samo ekipa obicno kad ide na aftermarket, ide na nesto vece.

hahhaajaads pon 19.8.2019 22:11

Dobio sam air bubble na gepeku. Gledam video na ytu i vidim da neki to rijese da piknu unutra i sa prstima vuku prema sredini, no meni je opala boja nazalost i sad na bijelom autu onak iza crno... Kroz par dana idem napravit boju za auto (tj. prema kodu) ali pretpostavljam da bi to trebao jos trljat sa vodenim brusnim papirom da bude sve ravno, no ne znam koje granulacije sve da gledam (pretpostavljam da cu trebat bar 2-3 razlicite granulacije)... 

1BIT pon 19.8.2019 22:20
dv14 kaže...

 

Vidiš, nisam ni znao da ima Rainsport 3 za 15"

Mislio sam da su te samo za 16"+

 

 

Ima netko iskustva sa Vredestein gumama? Čuo sam od par ljudi pohvale. 

 Nisam ni ja znao, dok nisam slućano baš tražio za 15"

Rainexpert je balonka u 15"
185 60 R15

Rainsport je niskoprofilna "sportska" u 15"
195 50 R15

Ali da, raspon je tak negdje: 14", 15", 16" rainexpert, a 15", 16", 17", 18", 19", 20" rainsport

u 14" je rainexpert best buy, ništa lošiji od konkurencije (continental eco/dunlop street response), na kiši vjerojatno i bolja guma, a cijenovno dosta jeftinija, sitno skuplja od save perfecte/intense koja je sranje plastično već nakon godinu dana...

Jarvan uto 20.8.2019 09:57

Sutra odo na Malinsku, pa si razmišljam dok sam na moru riješiti problem struje/kratkog svjetla.

Jel može preporuka, ako ima na otoku električara, ili da zapičim do Rijeke ako imate nekog kvalitetnog, a da ne košta ko koalicija HDZa i SPDa?

gamer34 sri 21.8.2019 11:01
Batista kaže...

Novi RS6

 

Holly Molly - novi RS6

 

Bome dobar, samo da je zacrnit ove srebrne dijelove jer su dosta veliki pa se ovako malo previse isticu.

Svida mi se kako su ubacili farove s A7 da naprave vecu distinkciju izmedu obicnog A/S6 i RS6, a i izgledaju agresivnije.

Fake_Alert sri 21.8.2019 11:41
Batista kaže...

Novi RS6

 

Holly Molly - novi RS6

Meni se taj model oduvijek svidao.

Gepek ogroman, stane svega...zeninih gluposti najvise... Na krov kutiju ako zafali mjesta.

Iza dvoje...troje djece.............

I opet si najbrzi na cesti. Niti osjeti tu tezinu

3dfx sri 21.8.2019 12:16
Fake_Alert kaže...
Batista kaže...

Novi RS6

 

Holly Molly - novi RS6

Meni se taj model oduvijek svidao.

Gepek ogroman, stane svega...zeninih gluposti najvise... Na krov kutiju ako zafali mjesta.

Iza dvoje...troje djece.............

I opet si najbrzi na cesti. Niti osjeti tu tezinu

 po kakvim se ti cestama vozis da ti treba 600 konja auto koji ide 250+ ?

 

nitko ne kupuje aute iznad 200 konja, "jer mu trebaju" za po doma

 

Ovo kupis iskljucivo za stazu, i da imas gepek u koji mozes dofurat rezervne gume koje ces trositi na toj pisti 

 

2015g sam morao voziti godinu dana, RS4 karavana sa "samo" 450 konja, Zagreb i okolica vecinom vremena, te europa, ispilio na zivce, od guzvi, od losih cesti, od parkinga, itd, totalno besmisleno imati takav auto koji je neiskoristen 99% vremena

 

U nizozemskoj na autoputu 90kmh, za plakat, i onda dodes do svabije, i onaj dio bez ogranicenja na autoputu, i stisnes ga do jaja, i to je to par minuta uzivancije, i onda radovi, male kolonice, pa opet guzva i pa ga malo stisnes, i opet ispocetka

 

osim staze, nemas gdje uzivati u autu

 

hot hatch neki 200-300 konja uvrh glave i u svakodnevnoj voznji, bolje nego ovakve zvijeri, a nisi nista "sporiji"

1BIT sri 21.8.2019 17:31
Horatio_Hornblower kaže...

Ekipa punto mk2 1.2 16v 80ks 2003 garaziran prosao oko 70 000 za 1500e ima li tko kakva saznanja o puntu iz prve ruke citam sve i svasta po raznim forumima i okolo.... 

 punto mk2a/mk2b

Imao ih tri doma, ostala još dva

dobar motor za po gradu, obavezno pogledati pragove, 99% su hrđavi i treba krpat, pogledat poklopac bregaste, zna slinit ulje (što je standardno za talijane), to se privremeno riješi novom brtvom (koja ne drži opet dugo zbog tvornički loše ljevanih aluminijskih poklopaca bregaste, no ništa strašno), probati brisače prednjih stakla, na većini pukne zglob pa jedan od brisaća opće ne radi, to se pokrpa tako da se kroz zglob probuši prolazna rupa i stavi šraf sa kontra maticom, poželjno je provjerit po broju šasije podatke sa zadnjeg tehničkog pregleda, ti puntači imaju manu sa ručnom kočnicom, drži auto na mjestu (izbacuje sa valjaka na stp-u), ali je razlika sile kočenja lijevog i desnog kotača podosta velika pa ponekada zbog toga padaju na tehničkom, a nemoguće ih je podesit idealno (kao kod ostalih vozila), moguće je samo smanjit razliku da bude u toleranciji i da se prođe tehnički, ako je kilometraža stvarna, bilo bi poželjno na 100 000km promjenit zupčasti remen, komplet vodenu pumpu, antifriz i termostat usput te španer zupčastog, jer pretpostavljam da je to prvi zupčasti još gore koji je tvornica ugradila...
Na nekima škripi primarni cilindar spojke (onaj u kabini), a sad ljeti kada je izrazito vruće osim škripanja se zna dogodit da počne zapinjati, pa čak i ostati stisnut te je treba trknut da se vrati, čim se prvi put dogodi da pedala spojke/kuplunga ostane na podu/stisnuta, odma ju promjenit (115-200kn je novi cilindar i bolje uzet skuplji, jer jeftiniji opet počnu škripat...)

 

Uglavnom za 1500€ dobar deal, sigurno će služit i dopeljat od a do b, najveći problem im je što hrđaju pragovi, ali imaj na umu da se na ovoj kilometraži bliži servis, mada su dijelovi kikiriki, za cca 3000Kn zamjeniš komplet kuplung/spojku, svo ulje i sve filtere, komplet zupčasti i sve popratno, pakne, diskove, sajle ručne kočnice i zadnje kočione obloge sa bubnjevima, ramena ako su otišli seleni + na to cijena satnice ovisno o majstoru...
Uniroyal rainexpert 3 185 60 R14 su 1200Kn sve 4 nove gume, best buy u 14" za punta...
Tak da za 11 700Kn imaš skoro pa novi auto, jedino još ostaje utvrdit stanje limarije, pa i to sredit ovisno o potrebi...

EDIT2: zaboravio sam napisati, zna im se začepit crijevo povratnih benzinskih para kod spremnika goriva, pa ako se prilikom punjenja goriva "pištolj" drži okomito, stalno izbacuje "okidač" i ne dozovljava punjenje goriva, riješenje je držati "pištolj" vodoravno (okrenuti za 90°) prilikom punjenja i nema problema...



OT:
Inaće ne fotkam "obične" aute, al znam da će se većini ovdje svidjeti
Vw passat, spušten, na distancama, sa širim gumama, ispoliran, zatamnjeni štopovi i ima onaj drek da mu žmigavci stalno svjetle
EDIT: zaboravih sticker design by pininfarina (vjerojatno skinuto sa grande punta, ista takva)

  

BTW:
Friško se na podvožnjaku kod Domovinskog mosta pojavila fiksna kamera koja snima od iza, nisam ziher koja je svrha, ali na njoj piše velikim slovima philips, šta su počeli od iza snimati tablice za prebrzu vožnju, jer vidim da likovi ulijeću u podvožnjak ko Janica u cilj

gamer34 sri 21.8.2019 17:47
1BIT kaže...

BTW:
Friško se na podvožnjaku kod Domovinskog mosta pojavila fiksna kamera koja snima od iza, nisam ziher koja je svrha, ali na njoj piše velikim slovima philips, šta su počeli od iza snimati tablice za prebrzu vožnju, jer vidim da likovi ulijeću u podvožnjak ko Janica u cilj

 

Kad je to postavljeno? Znao sam tamo uletit dosta iznad ogranicenja (koje je po meni debilno)...

1BIT sri 21.8.2019 18:00
gamer34 kaže...

 Kad je to postavljeno? Znao sam tamo uletit dosta iznad ogranicenja (koje je po meni debilno)...

 Ja sam ju uočio ovaj ponedjeljak (19.08, a svaki radni dan idem tuda od kad je Zagreb prokopan) sa lijeve strane na zidu je, mala bijele boje kao i zid, pa nije uočljiva, ali mi je interesantno da snima od iza što znači da i motocikle snimi...

Je ma cijela Radnička je debilno ograničena, trebala bi biti kao Slavonska 80 ograničenje, jer su to ipak dvije fizički (travnjakom) odvojene trake u oba smjera i nije čak ni naseljeno, više je kao industrijska zona, ali ne, stave 60, tako da policija ima berbu, a nikada se nesreće nisu na Radničkoj događale da bi bilo potrebe za nadzorom i kontrolom...
Tam di su stvarno potrebni ih nema, a tamo di nema potrebe (na ravnoj cesti) su stalno...

ivanzu sri 21.8.2019 18:13

Kod nas policija sluzi da puni proracun, a ne da sprjecava nesrece. Milijardu sam ih puta vidio u prekrsaju tako da nije ni cudo sto se vozi bez vozacke, registracije i opcenito rade sranja. Ove balavce sto su otisli u inozemstvo pa se dodu ovdje ku*cit treba dobro oderat i oduzet auto. 

gamer34 sri 21.8.2019 18:22
1BIT kaže...

 Ja sam ju uočio ovaj ponedjeljak (19.08, a svaki radni dan idem tuda od kad je Zagreb prokopan) sa lijeve strane na zidu je, mala bijele boje kao i zid, pa nije uočljiva, ali mi je interesantno da snima od iza što znači da i motocikle snimi...

Je ma cijela Radnička je debilno ograničena, trebala bi biti kao Slavonska 80 ograničenje, jer su to ipak dvije fizički (travnjakom) odvojene trake u oba smjera i nije čak ni naseljeno, više je kao industrijska zona, ali ne, stave 60, tako da policija ima berbu, a nikada se nesreće nisu na Radničkoj događale da bi bilo potrebe za nadzorom i kontrolom...
Tam di su stvarno potrebni ih nema, a tamo di nema potrebe (na ravnoj cesti) su stalno...

 

Zadnji put sam tamo prosao prije vise od 2 tjedna i to s kombijem od firme... Valjda je tad jos nije bilo.

 

Inace, malo ubijam dosadu i gledam kakvi se lijepi auti mogu uzet u USA za male pare u odnosu na EU i naletim na ovu zvijer. V8TT, RWD i sto je najvaznije 6MT, za 50ak tisuca eura. Idealan daily koji moze posluzit i za gustanje vikendom. Takoder, bijelo crvena kombinacija boja mi super izgleda, makar inace nisa fan bijelih autiju.

hahhaajaads sri 21.8.2019 19:18
ivanzu kaže...

60k km, a volan vec izlizan, kugla mjenjaca neka izgrebana. Skidana kilometraza ili los kvalitet, drugo ne moze biti. 

 Bas, volan i rucica izgleda kao da vec imaju 300-400tkm 

mystik sri 21.8.2019 20:23
gamer34 kaže...

 

Zadnji put sam tamo prosao prije vise od 2 tjedna i to s kombijem od firme... Valjda je tad jos nije bilo.

 

Inace, malo ubijam dosadu i gledam kakvi se lijepi auti mogu uzet u USA za male pare u odnosu na EU i naletim na ovu zvijer. V8TT, RWD i sto je najvaznije 6MT, za 50ak tisuca eura. Idealan daily koji moze posluzit i za gustanje vikendom. Takoder, bijelo crvena kombinacija boja mi super izgleda, makar inace nisa fan bijelih autiju.

Bliže je 40kEUR nego 50k. Al u tom rasponu istog godišta ih imaš i po EU. Tak da razlika rabljenih u cijeni nije nešto previše. Na stranu import u RH i PPMV ili porezi na luksuz u određenim zemljama EU. No da je USA bolja za kupnju novih vozila definitivno. Ne nužno zbog cijene koliko zbog konkurencije. 

gamer34 sri 21.8.2019 21:07
mystik kaže...

Bliže je 40kEUR nego 50k. Al u tom rasponu istog godišta ih imaš i po EU. Tak da razlika rabljenih u cijeni nije nešto previše. Na stranu import u RH i PPMV ili porezi na luksuz u određenim zemljama EU. No da je USA bolja za kupnju novih vozila definitivno. Ne nužno zbog cijene koliko zbog konkurencije. 

 

Bome da, bas bacih pogled na mobile.de i ima ih i tu za slicnu cijenu. Deprecijacija te klase automobila je stvarno strasna.

USA je zemlja snova za petrol headse, iz vise razloga. Kako za kupce novih, tako i za kupce rabljenih.