Automobili

Auti - ultimativna tema

hahhaajaads uto 13.8.2019 10:53
ivanzu kaže...
Rucipe kaže...
ivanzu kaže...

Imam 115 verziju i tromo je, 1.6TDI 105 koji sam vozao prije kao sluzbeni je bio jos tromiji. Svi imaju 5 brzina osim bluemotiona. Sve ovisi sta si vozio prije. 

 U usporedbi s kojim motorom je trom ? Usporedujes sa slicnim motorima , tipa 1.5 Dci ili sa 1.6 Hdi ili je trom u usporedbi s nečim jačim ? 

 Trom je sam po sebi kao i vecina motora sl. kubikaze, ubise ga omjeri. Jedino mi je 1.6dci i 1.6cdti 136 isao taman. 

 Ovisi koji izgleda, ovaj sa 5 brzina izgleda da stvarno nije neki omjer ali ovaj sa 6 je stvarno super. I jos taj 1.6tdi ima par verzija, onaj sa 75ks moze ic na 145ks tak da su dobri remaperi.

Fake_Alert uto 13.8.2019 14:02

Kupio Armaflex 19mm ( ljepljivi i onaj bez ). Postavio ispod kompletnog tepiha i stavio u vrata i bokove. Dosta je tiši. Jos mi ostaje rjesiti iza ispod tepiha od bunkera ( ceka se plin da se ugradi ), ispod krovnog tapicirunga. I iza one spužve od prednje haube za motor... I mislim da ce biti tip top tišina ( nadam se).

Moram priznati da kada se vrata sad zatvaraju da je puno dublji zvuk i vise ne zvoni kao da je samo lim.

Razmisljam da jos firewall polijepim sa armaflexom, jedino ce malo motor u ovoj fazi smetati. Jer u originalu postoji spuzva no to se stavlja kada je motor dolje, a to planiram na crvenog staviti.

Steta sto se 25mm i 6mm verzija kupuju na rolu koja ima cca 9m2. Ako je tko za da kupimo 25mm samoljepljivi pa podijelimo po pola

Malo je tesko poljepiti jer se odmah lijepi za povrsinu cim ju pipnes dok pozicioniras na mjesto gdje treba a opcenito je sve usko.

 

CroNk3r uto 13.8.2019 15:03
Jarvan kaže...

Iskreno, 120 KS kod moje stare Alfe i 140 KS kod frendovog Audia nisu ni blizu ... od osjećaja vožnje do samih performansi. Audi u usporedbi kao da ima 90 KS.

U Opelu sad imam 101 KS, imam osjećaj da stojim na mjestu, a u Peugeotu 308 starom 1.6 atmo sam imao 100 KS ... auto nejde s mjesta, ko da vozim Koral 45.

To nije do motora, to je do auta, u stabilnijem autu imas osjecaj da si sporiji.

omomomomoomm uto 13.8.2019 15:33
RuskeGTT kaže...

1. neznam ocito ste svi sumaheri kad vam 1.6 tdi trom...sta bi bilo da vozite 1.6 benzin atmo?

2. zaboravili ste revlimit uvrstit medu remapere

3. sta nije jasno, zasto 1.6 ne bi isao na 150ks? nije neka nauka, niti treba ista mjenjat...

 Nitko nije sumaher samo iznosimo cinjenice.  Ovdje si jedini sumaher ti jer vozis seata od 200+ks. 😊

Ide on na 150ks ali mjenjas stvari nakon remapa. Nema sanse da sa takvim pojacanjem snage nema posljedica.  

hahhaajaads uto 13.8.2019 16:08
omomomomoomm kaže...
RuskeGTT kaže...

1. neznam ocito ste svi sumaheri kad vam 1.6 tdi trom...sta bi bilo da vozite 1.6 benzin atmo?

2. zaboravili ste revlimit uvrstit medu remapere

3. sta nije jasno, zasto 1.6 ne bi isao na 150ks? nije neka nauka, niti treba ista mjenjat...

 Nitko nije sumaher samo iznosimo cinjenice.  Ovdje si jedini sumaher ti jer vozis seata od 200+ks. 😊

Ide on na 150ks ali mjenjas stvari nakon remapa. Nema sanse da sa takvim pojacanjem snage nema posljedica.  

 Mjenjas stvari tako je. Manja potrosnja, gas ne mora bit do poda da bi povukao itd... Na taj 1.6tdi mozes stavit veci turbo, bacit remap i nece bit problema.

ivanzu uto 13.8.2019 16:50

Samo ce se mjenjac rasut. Trebas ukloniti DPF ako ides na 150ks, a uz veci turbo ide veci intercooler i nove cijevi. Za pare koje si dao za to sve mogao si kupiti jaci motor i biti 100% legalan i pouzdaniji. 

hahhaajaads uto 13.8.2019 17:07
ivanzu kaže...

Samo ce se mjenjac rasut. Trebas ukloniti DPF ako ides na 150ks, a uz veci turbo ide veci intercooler i nove cijevi. Za pare koje si dao za to sve mogao si kupiti jaci motor i biti 100% legalan i pouzdaniji. 

Zasto bi se rasuo ? Pa nije on na 200+ks... Vidim neki stavljaju turbinu od 2.0tdi 110kw (plug&play), naprave remap i auto im jos vise prodise a kvacilo traje kao i kod normalne konjaze... Ne treba skidat DPF ak se ide na 150ks, revo na valjcima mjeri 1.6tdi 145ks sa dpfom a ak se skine dpf svaki gas bi ostao crni dim iza tebe. I sam revo je rekao da su im 1.6tdi najcesci motori na remapiranju i da im oni postizu jako dobre vrijednosti nakon remapa od 0-100 i od 80-150. Evo tipa golf 7 1.6tdi 105hp radi od 0-100 za 10.7sec i od 80-150 za 19.2sec dok stage 1 0-100 8sec i od 80-150 12.2sec... Naravno sa DPF/EGR off rezultat bi bio jos bolji ali to onda dimi dok mu nabijes pun gas.

hahhaajaads uto 13.8.2019 17:24
bruno11 kaže...

zato što je taj mjenjač projektiran i proizveden da drži 250 NM, nakon takvog remapa ode na 340-350. Što misliš koliko će izdržati?

 Mapa za 1.6tdi je vec dosta dugo vani, i jos nisam vidio da je netko imao problema sa mjenjacem.

Rucipe uto 13.8.2019 17:26
bruno11 kaže...

zato što je taj mjenjač projektiran i proizveden da drži 250 NM, nakon takvog remapa ode na 340-350. Što misliš koliko će izdržati?

 Jesi čuo za faktor sigurnosti ? Koliko znam automatski mjenjaci koji su se ugrađivali u e46 330d su imali faktor sigurnosti 1.6 .  Znači ako je nešto deklarirano na 100 Nm to može zapravo izdržat 160 Nm samo što to za posljedicu ima kraći životni vijek . 

 

ivanzu motor kao motor je dobar ali za prijenosne omjere si upravu , mjenjac je predugacak u svim pogledima, jedino je na autocesti dobar . 

Fake_Alert uto 13.8.2019 17:51
Rucipe kaže...
bruno11 kaže...

zato što je taj mjenjač projektiran i proizveden da drži 250 NM, nakon takvog remapa ode na 340-350. Što misliš koliko će izdržati?

 Jesi čuo za faktor sigurnosti ? Koliko znam automatski mjenjaci koji su se ugrađivali u e46 330d su imali faktor sigurnosti 1.6 .  Znači ako je nešto deklarirano na 100 Nm to može zapravo izdržat 160 Nm samo što to za posljedicu ima kraći životni vijek . 

 

ivanzu motor kao motor je dobar ali za prijenosne omjere si upravu , mjenjac je predugacak u svim pogledima, jedino je na autocesti dobar . 

 Mozda covjek nije inzinjer da zna za faktor sigurnosti. Btw pitanje je kakvi proracuni ulaze u igru sa takvim stvarima.

Jarvan uto 13.8.2019 18:28
CroNk3r kaže...
Jarvan kaže...

Iskreno, 120 KS kod moje stare Alfe i 140 KS kod frendovog Audia nisu ni blizu ... od osjećaja vožnje do samih performansi. Audi u usporedbi kao da ima 90 KS.

U Opelu sad imam 101 KS, imam osjećaj da stojim na mjestu, a u Peugeotu 308 starom 1.6 atmo sam imao 100 KS ... auto nejde s mjesta, ko da vozim Koral 45.

To nije do motora, to je do auta, u stabilnijem autu imas osjecaj da si sporiji.

 Sama stabilnost je diskutabilna između dva navedena, a i bogami smo probao head 2 head ... Audi smiješno ostaje pozadi .

Rucipe uto 13.8.2019 19:23
ivanzu kaže...

E46 je imao mjenjac od GM-a, faktor sigurnosti na njemu je 25%.

 Ovo za 1.6 sam na nekom forumu procito . Odakle sve te podatke uopce vadis ? 

1BIT uto 13.8.2019 21:04

INFO

Od ponedjeljka sljedeći tjedan se u Zg-u zatvara Držićeva:

A trenutno su na Slavonskoj, nadvožnjaku iznad Držićeve također radovi...

Ljeto nam se vratilo
Zagreb je opet prokopan


 

XXX-Man uto 13.8.2019 22:10
1BIT kaže...

INFO

Od ponedjeljka sljedeći tjedan se u Zg-u zatvara Držićeva:

A trenutno su na Slavonskoj, nadvožnjaku iznad Držićeve također radovi...

Ljeto nam se vratilo
Zagreb je opet prokopan


 

Svaki dan prolazim tuda do posla, na sreću baš sam tad na godišnjem 

 

Fake_Alert sri 14.8.2019 08:21
1BIT kaže...
Fake_Alert kaže...

 Friški video, danas objavljen
(interesantno za pogledat)
video

 Muka s tim karburatorima. Hvala ne zelim gledat sta su nasi stariji prolazili s tim krtijama od benzinaca 

RuskeGTT sri 14.8.2019 09:35
omomomomoomm kaže...
RuskeGTT kaže...

1. neznam ocito ste svi sumaheri kad vam 1.6 tdi trom...sta bi bilo da vozite 1.6 benzin atmo?

2. zaboravili ste revlimit uvrstit medu remapere

3. sta nije jasno, zasto 1.6 ne bi isao na 150ks? nije neka nauka, niti treba ista mjenjat...

 Nitko nije sumaher samo iznosimo cinjenice.  Ovdje si jedini sumaher ti jer vozis seata od 200+ks. 😊

Ide on na 150ks ali mjenjas stvari nakon remapa. Nema sanse da sa takvim pojacanjem snage nema posljedica.  

 cekaj necemo se vrijedati...

i vise vozim na noz u partneru sa mocnih 90ks nego u cupri...cupru laganica vozikas, tu i tamo potegnes do 3000 okr i mir, nakon 300km na dan sa glavom u torbi, i tih 3000 okr u cupri je previse

omomomomoomm sri 14.8.2019 15:30
RuskeGTT kaže...
omomomomoomm kaže...
RuskeGTT kaže...

1. neznam ocito ste svi sumaheri kad vam 1.6 tdi trom...sta bi bilo da vozite 1.6 benzin atmo?

2. zaboravili ste revlimit uvrstit medu remapere

3. sta nije jasno, zasto 1.6 ne bi isao na 150ks? nije neka nauka, niti treba ista mjenjat...

 Nitko nije sumaher samo iznosimo cinjenice.  Ovdje si jedini sumaher ti jer vozis seata od 200+ks. 😊

Ide on na 150ks ali mjenjas stvari nakon remapa. Nema sanse da sa takvim pojacanjem snage nema posljedica.  

 cekaj necemo se vrijedati...

i vise vozim na noz u partneru sa mocnih 90ks nego u cupri...cupru laganica vozikas, tu i tamo potegnes do 3000 okr i mir, nakon 300km na dan sa glavom u torbi, i tih 3000 okr u cupri je previse

 Ja uopce nisam vrijedao nit mi je to bila namjera.

ShadoW sri 14.8.2019 18:27
Dex.pwn kaže...

Jel točno da se na autoputu smije voziti do 154 km/h bez da me diraju zbog brzine?

130 + 10 km/h u kojemu me neće dirati + 10% na izmjerenu brzinu = 154 km/h

 

 da

 

i nije "10km/h u kojem me nece dirati" nego 10km/h na nenaseljenim cestama ne postoji kazna

+ 10% tolerancija

1BIT sri 14.8.2019 21:26
hrčak kaže...

Pozdrav, što mislite o marki Kormoran za autogumu, dvoumim se između nje ili Toyo, razlika je cca 50 kn po gumi. Hvala

 Kormoran samo na prikolicu...

Toyo ima i vrhunskih modela ali i škarta od guma uglavnom ono šta vrijedi, to i košta...
BTW: nisi ni modele naveo, a pitaš koja je bolja???

U kojoj dimenziji tražiš?
Ak ti 50Kn po gumi igra ulogu pri kupnji guma koje mjenjaš/investiraš jednom u 4-5 godina (ovisno koliko često voziš), onda si pogledaj uniroyal, best buy budged guma...

hahhaajaads kaže...

 Baš sam htio napisat kak se kazaljke jedva pomiću, kao da gledam brojilo struje (enofazni števec), a onda sam skužio da je to ustvari 4th/5th gear roll pull

 

Nisam sad ziher za dizela, al ak prešaltaš u krajnji stupanj prijenosa pri pre maloj brzini za taj stupanj prijenosa i stisneš full gas, onda stvaraš veliki "engine load" koji dugoročno šteti motoru, e sad dobro dizel ima max moment na niskim okretajima, pa lakše savlada engine load...
Al nekako si mislim da si radio 4gear pull u 3oj i 5gear pull u 4oj da bi brže išao, življe bi kazaljke bile?


EDIT:
Pogle za usporedbu koliko je življi atmosferski 1.6 benzinac sa pomaknutom blokadom (s obzirom da se već spominje 1.6atmo vs 1.6tdi)
roll pull sa 40km/h u 1brzini, šaltao je do 4-te, nije još u 5u prešaltao
video

Mada ajde dobro, nije stock, piše da ima ugrađene agresivnije bregaste, remap + pomaknuta blokada, mada osobno ne bi rekao da ide znatno bolje od stock-a, osim šta se više vrti, ali rekao bi da je dosta loš remap napravljen...

Ne mogu nać, ima negdje na you tube-u filmić od nekog grka šta je turbo ugradio, al to ni za ljude kak divlja...

EDIT2:
Skroz sam zaboravio na hondu
civic 1.6 atmo (B16) vjerojatno najjači stock 1.6 atmo benzinac proizveden sa 160Ks from factory
video


hahhaajaads sri 14.8.2019 23:35

Nisam nit planirao snimit, al kad je mala dionica bila prazna probo sam malo.

Inace, drzao sam ga u 4 na 60 i onda pun gas (jedini problem je to sto mi je klima tad bila upaljena pa se vidi bolji pull od 5 brzine). I u 5oj sam ga drzao na 90 i onda pun gas.  Nemojmo zaboravit da se ovdje radi o monovolumenu a ne auto koji je slicne duzine smarta  Sto se tice ovoga da sam radio pull sa svake brzine, definitivno bi bolje isao, no nisam imao te ceste a i dodatne ruke 

ivanzu sri 14.8.2019 23:52
Rucipe kaže...
ivanzu kaže...

E46 je imao mjenjac od GM-a, faktor sigurnosti na njemu je 25%.

 Ovo za 1.6 sam na nekom forumu procito . Odakle sve te podatke uopce vadis ? 

 Podatak je iz prodajnog kataloga.

hahhaajaads kaže...

 Trebao bi krenuti ubrzavati u trecoj pa ubaciti u cetvrtu. AC ti ne utjece na jaka ubrzanja jer se on tada gasi.

 

Na banggood imate pametan punjac aku-a.

https://www.banggood.com/Enusic-1224V-8A-Touch-Screen-Pulse-Repair-LCD-Battery-Charger-For-Car-Motorcycle-Lead-Acid-Battery-Agm-Gel-Wet-p-1525893.html?rmmds=cart_middle_products&ID=47184&cur_warehouse=CN

hahhaajaads čet 15.8.2019 14:10
ivanzu kaže...

 Trebao bi krenuti ubrzavati u trecoj pa ubaciti u cetvrtu. AC ti ne utjece na jaka ubrzanja jer se on tada gasi.

 

 

 Dobro ali ovo sam prikazao tipa ako idem na nekakvo preticanje, sumnjam da ce bas netko ubacit u nizu, pa do 4k obrtaja pa u sljedecu brzinu isto tako... Ovo je nekakvo realno gledanje ako se pretjece par auta da vidi sta moze iz vece brzine pri manjim obrtajima. Sto se tice klime, ja bih rekao da utjece jer sam iz 5 osjecao vise zaljepljivanje za sjediste nego kao kod 4te kad je klima bila upaljena, mislim bar mi je tak djelovalo.