Automobili

Auti - ultimativna tema

CroNk3r pon 22.7.2019 20:06
Čitatelj kaže...

To mi je bas bezveze - zelim kad sjednem u auto, opusteno bez da moram svaki put kacit mobitel

i ostale gluposti. Fino SD/USB i to je to. Mobitel spava negdje sa strane.

Ne bi vjeroval, al mobitel moze cim se spoji na auto pokrenuti glazbu.

Marti uto 23.7.2019 11:02

Pozdrav

Zanima me dali se može nekako namjestit da mi se šajbe spuštaju i pođižu na ključ, ako kužite na kaj mislim.

Dosta auta to ima več od kad, moj nažalost nema, tipa drži se gumb na ključu za otključavanje i šajbe se spuste isto tako samo obrnuto za podizanje, zgodna stvar recimo sad po ljeti da se malo prolufta prije ulaska u auto.

I ona stvarčica follow me home, da svjetla rade 5 - 10 sec recimo.

Radi se o mazdi 3 2011 god.

 

HVALA, LP

Čitatelj uto 23.7.2019 11:50

Kod Forda je to standardno otkljucano, kod Toyote ti to besplatno naprave u servisu,

samo moras traziti (i auto mora podrzavati), pol sata posla max.

 

A za Mazdu moras pitati u Mazdi HR. 

Jarvan uto 23.7.2019 12:23
Marti kaže...

Pozdrav

Zanima me dali se može nekako namjestit da mi se šajbe spuštaju i pođižu na ključ, ako kužite na kaj mislim.

Dosta auta to ima več od kad, moj nažalost nema, tipa drži se gumb na ključu za otključavanje i šajbe se spuste isto tako samo obrnuto za podizanje, zgodna stvar recimo sad po ljeti da se malo prolufta prije ulaska u auto.

I ona stvarčica follow me home, da svjetla rade 5 - 10 sec recimo.

Radi se o mazdi 3 2011 god.

 

HVALA, LP

 Follow me home na većini auta radi tako da nakon gašenja auta poblicaš.

1BIT uto 23.7.2019 17:08

Danas sam doživio jedno zanimljivo iskustvo.
Vozm se doma poslje posla, laganini, ne žuri mi se nigdje, čak ni pretjerane gužve danas nije bilo i dolazim do jednog djela ulice di zetov autobus iz meni suprotne trake čeka da se oslobodi njemu suprotna traka jer skreće u spremište/garažu, i provjerim iza sebe, dost je daleko bilo vozilo i nebi bilo opasnosti da me udari, te sam usporio i blenadao vozaču autobusa da prođe, on mi rukom zahvaljuje i prođe, sve pet, nastavim se vozit i gledam kako je autobus u suprotnoj traci napravio kolonu od više vozila, iz jednog vozila mi isto čovjek maše, zahvaljuje šta sam pustio autobusa da skrene, a time i njemu skratio čekanje, baš neočekivano i lijepo za vidit

Dex.pwn uto 23.7.2019 17:22
Jarvan kaže...

Da svjetla rade nakon što ugasiš auto ...

Npr. sparkiraš se pred kućom, al je sve u mraku ... pa da se ne popikneš preko nečijeg trupla i sl.

 

Jel to stvarno potrebno hahah

hahhaajaads uto 23.7.2019 19:59
Dex.pwn kaže...
Jarvan kaže...

Da svjetla rade nakon što ugasiš auto ...

Npr. sparkiraš se pred kućom, al je sve u mraku ... pa da se ne popikneš preko nečijeg trupla i sl.

 

Jel to stvarno potrebno hahah

 Za one koji zive u sumskim podrucjima i ulicama bez svjetla definitivno

andreas11 uto 23.7.2019 22:01
Dex.pwn kaže...
Jarvan kaže...

Da svjetla rade nakon što ugasiš auto ...

Npr. sparkiraš se pred kućom, al je sve u mraku ... pa da se ne popikneš preko nečijeg trupla i sl.

 

Jel to stvarno potrebno hahah

 Nije ti potrebno tako dugo dok jednom ne isprobas..

zeryx sri 24.7.2019 07:48
Dex.pwn kaže...
Jarvan kaže...

Da svjetla rade nakon što ugasiš auto ...

Npr. sparkiraš se pred kućom, al je sve u mraku ... pa da se ne popikneš preko nečijeg trupla i sl.

 

Jel to stvarno potrebno hahah

 uvezem se navecer u dvoriste, upalim follow me i bez brige odem do ulaza u kucu.

 

Čitatelj sri 24.7.2019 08:37

Trebas istrenirat zenu da ti upali ulazno svjetlo - ili bar si postavi senzore pa da se svjetla sama pale (ili ukljuce, ako su LED),

a ne dok ti tako u mraku tapkas, da postar joza kroz zadnji prozor bjezi.

Jarvan sri 24.7.2019 12:24

Imam pukotinu cca 10 cm na autu, pa gledam jel se to da zakrpati.

Car glass i slični pišu o maksimalnim puknućima do 3 cm ... jel ima kakva šansa za nekaj treće da pokrpa se šoferšajba ... iskreno dosad nisam nikad imao takvih problema u 12 godina vožnje.

hahhaajaads sri 24.7.2019 13:18
Jarvan kaže...

Imam pukotinu cca 10 cm na autu, pa gledam jel se to da zakrpati.

Car glass i slični pišu o maksimalnim puknućima do 3 cm ... jel ima kakva šansa za nekaj treće da pokrpa se šoferšajba ... iskreno dosad nisam nikad imao takvih problema u 12 godina vožnje.

 Koliko sam vidio, ne. I male udubine od 2cm je teško popravit a ove od +5cm nikak (+ ti se sajba moze rasut)

Čitatelj sri 24.7.2019 14:22

Rasut se ne moze, jer je izmedju folija, bas zato da se ne raspe.

 

Al tesko je ta veca ostecena popraviti. Na Rocky-ju sam jednom tako dobio,

pukotina 15cm, ali sam na slijedecoj bengi kupio super ljepilo - zalio da stisne,

izgledali je sranje ali se sprijecilo danje pucanje, jer jos sam imao oko 2400km puta do kuce,

i nisam zelio u stranoj drzavi mijenjati sajbu - dok ne dodjem doma, i to rijesim sa osiguranjem.

CroNk3r sri 24.7.2019 18:19
Dex.pwn kaže...
Kako?

Neki playeri ti imaju opciju autoplay, ja sam to prije koristio na spotify-u, ali sad imam app bluetooth connect and play gdje odaberes koji bt uredaj pokrece koji music player(ili streaming app) i na kolko % volume.

Fino odaberem da mi u autu svira cim se spoji, a kad mi se slusalice spoje onda moram manualno pokrenuti.

Dex.pwn sri 24.7.2019 19:53

Netko mi je od vas dao link za LED žarulje s kojim sam siguran na tehničkom.

Trenutno imam halogene kratko i dugo unutra(tri pina imaju, GND, kratko i dugo).

Jel može opet? :D

Dex.pwn sri 24.7.2019 22:37
ivanzu kaže...

To nije legalno, pogotovo ako auto nema lecu. 

 

Bilo je davno pa se ni ne sjećam baš najbolje.

Mislim da su Philipsove bile, moguće čak i da nisu LED-ovi u pitanju već halogenke s hladnijom bojom.

Farovi su mi uvijek spušteni na jedinicu.

gamer34 čet 25.7.2019 09:15
andreas11 kaže...

Jedine s kojima 100% neces imati problema na tehnickom su Erfolg led. 

 

 

Erfolg kao ni ostale LED-ice NIJE tehnicki ispravan sto god oni po fejsu objavljivali. Jednostavno nije i tocka.

Necu ulazit u to dali je bolji od drugih, dali baca snop u nebesa ili ne, ali po pitanju tehnicke ispravnosti je isti kao i sve druge LED zarulje s kojima auto nije izasao iz tvornice.