Automobili

Auti - ultimativna tema

hahhaajaads sub 20.7.2019 19:04
ivanzu kaže...

Radije spavam u gepeku nego da dam 15k za to govno. 

 Pa realno da, uzmes nadmadrac za sicu, sklopis siceve i eto ti kreveta (jedino treba imat one siceve koji se sklope pa su skoro u ravnini sa gepekom)

Čitatelj sub 20.7.2019 19:04

Zelim taj koji se otvara na koso, taj bi mi pasao zbog visine i duzine,

i fino taj predsator ti sluzi i da ispod objesis obucu i odjecu da se susi, zastiti je od kise, a mozes i mali stolic stavit ispod

pa da doruckujes na suhom.

 

Inace je firma http://www.can-corp.jp/

a njihov odjel za krovne satore je Aludoa Roof Tent.

http://www.aludoa.jp/PRODUCT/rooftent/index.html#about

 

https://www.youtube.com/watch?v=_jGh0wX8P_o

 

 

Najslicniji sam nasao ovdje:

https://www.ikamper.com/pages/skycamp2x

https://www.ikamper.de/en/company/about-us/

 

Verzija 2x je za dvije osobe, meni dovoljno.

 

Samo pise da je rasprodano i ne pise cijena, a verzija za 4 osobe je skoro 4000USD.

 

https://www.youtube.com/watch?v=-TFZbNfQFuk

 

Cini se da je taj iKamper kopija, ili samo narucuje od japanaca i rebrandira,

lako moguce, jer je mehanizam, lojtrica, ma sve je gotovo identicno.

 

 

Inace, gledam ovu listu, al sve je il nedostupno ili brutalno neisplativo:

https://www.youtube.com/watch?v=P-rxKTp2qLs

 

1BIT sub 20.7.2019 21:02
nine kaže...

 E nine, ja mislim da ti je auto uklet
Ti si preludu prodao zbog odlaska u inozemstvo i sad ti ga frend prodaje iz istog razloga, izgleda da i onaj tko ju kupi, neće dugo ostati u hrv haha
OGLAS

Ajme kad se samo sjetim, kako vrhunski položaj sjedenja ima, fantazija, šteta da se takvi auti više ne proizvode...

Čitatelj ned 21.7.2019 00:33

Tamo gdje nema hotela i ljudi - po divljini, kao i do sad.

 

Pa umjesto da postavljam svakih par dana sator,

pripremam teren, okopavam okolo satora oluke za odvod vode u slucaju kise,

ovdje sam siguran, suh, tlo je mekano, nema prljavstine i sitnih gmizavaca.

 

A i gotov si sa raspremanjem za 5-10min, pobacas sve unutra, zaklopis i vozis dalje.

 

Jedini nedostatak je, relativno gledajuci, nemogucnost postavljanje ispod natkrovljenog,

jer si prenizak - makar imaju i dodatak za kupiti - nogare za sator - pa ako se skine

s krova, mogu se fiksno montirati nogari i staviti pod natkrovljeno, za veci konfor (hladovina).

 

Meni ionako treba samo nocu - a s obzirom da po danu sklopim - ne moram gledati jel imam

zmija, pauka, miseva i ostalih gamadi koji su se uvukle, dok me nema - jer po danu sam pjeske

na plazi, brdima, u obilascima svega u svacega.

 

Meni je motel/hotel/apartman tlaka, previse ljudi i svega. Divlji sam covjek i naucio sam zivjeti divlje u prirodi.

(s obzirom na struku se to nebi reklo, ali za mene je onaj "medo koji rostilja" mala maca)

CyberDemonVZ ned 21.7.2019 01:35
Čitatelj kaže...

Meni je motel/hotel/apartman tlaka, previse ljudi i svega. Divlji sam covjek i naucio sam zivjeti divlje u prirodi.

(s obzirom na struku se to nebi reklo, ali za mene je onaj "medo koji rostilja" mala maca)

 Ja sam do sad uvijek bio u apartmanima.

Al nekako mi je dosta: parkiraj se na parkirno mjesto, uđi u apartman, raspremi se, najedi se, ajmo na plažu, vratimo se na ručak...

 

Ja bi nešto ovakvo:

  

 

Gdje da idemo? Nemam pojma, ajmo probati tu!

A sad? Ajmo ravno u more!

A poslije? Nemam pojma, možda nešto zgrijati na plameniku :D

 

 

Čitatelj ned 21.7.2019 09:29

Pa to i radim. Uglavnom kampove kao takve zaobilazim,

osim ako bas moram - jer i oni su prepunjeni.

 

Meni je dovoljan mali sator za dvoje, na drvo objesim eko-bojler za tusiranje,

vani bacim rasklopivu klupu sa stolcima u komadu (izgleda kao kofer kad je sklopljeno),

plinsko kuhalo i to je to. Sve ostalo mozes kupiti po potrebi, nosis samo osnovnu klopu

i vodu.

 

Taj veliki sator je super - ali za to ti treba kao prvo - truck, a kao drugo,

ne smijes snjim na parkiraliste - a ja mogu i u nuzdi biti i na parkiralistu, nitko mi ne smije reci ni rijec,

jer uzimam samo jedno parkirno mjesto.

 

Najbolje negdje u divljini, divlje plaze itd. A i super je kad ides na festivale - Nova Rock ili nesto slicno,

gdje moras imati sator, a ovako vec imas sve spremljeno i bas te briga.

RuskeGTT ned 21.7.2019 10:30
wyks kaže...
CyberDemonVZ kaže...
Valjda imaju ciljanu publiku koja si to može priuštiti, i oni imaju veliku zaradu po komadu.

 Ja sam ti uvijek bio protiv kampera i satora.

 

Proputovao sam vecinu Europe, a nisam placen kao ministar. Ako gledas da moderniji kamper stoji oko 30-50 000 eura, tj. bolji rabljeni - ispada da mozes na 50 putovanja potrositi 1000 eura - jer bi i sa kamperom imao ostale troskove. Cak i da imas zenu i dvoje djece, pa tu racunas neku ustedu, opet je bolje potrositi na normalno putovanje jer ionako nece sa djecom na vise od 15 godisnjih putovanja jer djeca neke dobi nece uvijek htjeti ici s roditeljima.

Sator koji ce ti se isplatiti za X broj putovanja i za vise godina, kosta kao i nocenje u srednje dobrom hotelu, pogotovo ako se bolje isplanira.

 

Zadnje vece putovanje me stajalo 2540kn - 14 dana - Turska, Bugarska i Srbija. Za te novce ne mogu kupiti posteni sator.

 

 

odustao od komentara jer ne bi bio previse uljudan

Dex.pwn ned 21.7.2019 15:58

Jel netko ima iskustva s modiranjem osjetljenja komandi u Golfu MK3? 

Htio bi zamjeniti zeleno osvjetljenje komandi s crvenim.

Vjerojatno nije skup posao samo me muči to da ne znam kako doći do osvjetljenja, da li su SMD LED-ice, žaruljice s folijom u pitanju....

1BIT ned 21.7.2019 18:52
ivanzu kaže...

U tokicu imate Eibach pro kit na popustu za golf 6 traktore 1200kn.

 there i fixed it
EDIT2:
Evo službeno:
 

Dex.pwn kaže...

Jel netko ima iskustva s modiranjem osjetljenja komandi u Golfu MK3? 

Htio bi zamjeniti zeleno osvjetljenje komandi s crvenim.

Vjerojatno nije skup posao samo me muči to da ne znam kako doći do osvjetljenja, da li su SMD LED-ice, žaruljice s folijom u pitanju....

 Sve se može napravit, samo je pitanje svrhe...

Prekidači skoro sigurno imaju malu žaruljicu ispred koje je folija ili sama prozirno obojana plastika u koju gledaš dok si u autu, žaruljica sama po sebi svjetli bjelo, a zelena boja je ta folija/prozirna plastika koju sa flomasterom možeš ofarbati ili najbolje zamjeniti ako je folija...

Instrument tabla (brzinomjer, brojač okretaja) je u svakome vozilu drugačije izvedena, pa dok se ne otvori i vidi kako je složeno, teško je reć kakvo pozadinsko osvjetljenje ima...
Ali da, najčešće su smd ledice na pcb-u...

Ja bi ti uglavnom preporučio da sa nekog otpada kupiš sve kaj misliš mjenjati i kemijati, tak da ak zezneš, nije ti žao bacit a ak uspiješ složit, samo zamjeniš sa svojim autom...


EDIT:
Meni osobno je bedasto mjenjati tako boje osvjetljenja u autu (osim ako nisu ujednačene...), rađe bi zamjenio instrument tablu sa tablom od gti ili tako nešto slično...

Dex.pwn ned 21.7.2019 19:27

Cajgeri imaju dvije bijele žaruljice i preko zelene folije ide bijela svjetlost. Jučer sam s eBaya kupio crvene T5 LEDice. Izbacim zelenu foliju, ubacim žaruljice i tjt.

No želio bi i te module uraditi da je crveno osvjetljenje. Auto-radio(Sony, nezz model) ima crveno osvjetljenje. Nije zelena loša, ali ipak crveno na crno u mraku je nekako više seksi 😍

nine ned 21.7.2019 19:59
1BIT kaže...

 E nine, ja mislim da ti je auto uklet
Ti si preludu prodao zbog odlaska u inozemstvo i sad ti ga frend prodaje iz istog razloga, izgleda da i onaj tko ju kupi, neće dugo ostati u hrv haha
OGLAS

Ajme kad se samo sjetim, kako vrhunski položaj sjedenja ima, fantazija, šteta da se takvi auti više ne proizvode...

 

hehehe kak si ju prepoznal.. kao što je lega rekao, nije auto, država je..

baš sam jučer bio sa frendom, pa sam naravno malo i sjeo u svoju ex.. baš mi fali taj auto, položaj sjedenja, mjenjač, odziv gasa čista perfekcija 

1BIT ned 21.7.2019 23:05
nine kaže...

 

hehehe kak si ju prepoznal.. kao što je lega rekao, nije auto, država je..

baš sam jučer bio sa frendom, pa sam naravno malo i sjeo u svoju ex.. baš mi fali taj auto, položaj sjedenja, mjenjač, odziv gasa čista perfekcija 

 Ostalo mi u sjećanju kad sam je prvi put videl slovo H na tablici, a i jedina je luda sa slovom H kao Honda

Je, ja sam si u swiftu spustio sic do poda, al nije to to, kod honde je položaj sjedenja kao u formuli, da odmakneš sic skroz iza, mislim da bi imao ispružene noge, a zanimljivo opće nije problem gledati preko komandne ploće, tj sjediš nisko ali opet imaš odličnu preglednost, baš mi je ostalo urezano u sjećanju, vrhunski posložen auto

BTW:Ja mislim da bi si ti trebao nać neku u DE ali sa H22 motorom, samo za vikend gušte, lakše se ex preboli


disclaimer!!!
Poslušaj na vlastitu odgovornost
video

nine pon 22.7.2019 07:51
1BIT kaže...

BTW:Ja mislim da bi si ti trebao nać neku u DE ali sa H22 motorom, samo za vikend gušte, lakše se ex preboli

 

nemam trenutno kam sa drugim autom, to je najveći problem u toj priči 

možda jednoga dana..

CyberDemonVZ pon 22.7.2019 09:43

I ja sam odokativno naručivao... I naravno, pogriješio. 

Tim slikama nije za vjerovati.

Ili kupi negdje kod nas, pogotovo ako možeš isprobati, ili prema nečijem iskustvu s istim autom (što je vjerojatno nemoguća misija)

 

Btw, xiaomi ima svoj uređaj, jako mnogo ljudi ga je kupilo. Nisam čuo da nekome ne paše. Ali vjerojatno košta dosta više.

Edit: Roidmi

Čitatelj pon 22.7.2019 09:53

Sestricni sam kupio ovaj, ima vise od 2 godine, sluzi joj super, glazba sa microSD kartice,

usput i hands-free preko bluetootha, USB punjac za mobitel. Je u startu skuplji, ali

ima vise funkcija - pa ako zbrojis sva tri uredjaja u jednom, i nije tako skupo.

 

https://www.amazon.de/dp/B01MZADLK8

 

Imas i skupljih i jeftinijih modela od tog proizvodjaca, za svakog po nesto.

aloevera13 pon 22.7.2019 10:35
CyberDemonVZ kaže...

 Roidmi

 a da cuo sam za njega, ali mi se nikako ne sviđa sta nema usb utor/ utor za sd karticu jer bi tako htio slusati muziku.

 

Čitatelj kaže...

 

 

https://www.amazon.de/dp/B01MZADLK8

 

Imas i skupljih i jeftinijih modela od tog proizvodjaca, za svakog po nesto.

 a taj ide u vecinu auta? opet ne bi htio kupit to na neviđeno pa kao da njemu ne radi..

 

mislim da cu na kraju kupit tu u nekakvoj trgovini do 80 kn pa ako ne radi cu vratit..

hahhaajaads pon 22.7.2019 12:10
aloevera13 kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 Roidmi

 a da cuo sam za njega, ali mi se nikako ne sviđa sta nema usb utor/ utor za sd karticu jer bi tako htio slusati muziku.

 

Čitatelj kaže...

 

 

https://www.amazon.de/dp/B01MZADLK8

 

Imas i skupljih i jeftinijih modela od tog proizvodjaca, za svakog po nesto.

 a taj ide u vecinu auta? opet ne bi htio kupit to na neviđeno pa kao da njemu ne radi..

 

mislim da cu na kraju kupit tu u nekakvoj trgovini do 80 kn pa ako ne radi cu vratit..

 Uzmi xiaomi roidmi 3s za 140kn, pase u sve aute i kvaliteta zvuka je odlična. Ali da napomenem, on ima opciju slusanja glazbe samo preko bluetootha. Sto se tice slusanja preko usba ili kartice, po meni je to besmisleno, ovak sve prebacis na mob i deri...

hahhaajaads pon 22.7.2019 13:09
bumbumzvonko kaže...
Ja baš tražim taj roidmi ali nema ga nigdje, ni kod nas u trgovinama ni u ovima online što može doći za par dana, ima na aliju ali mi se neda čekati 20 i više dana

 Pitaj mobis.hr, oni ga dosta cesto imaju na stanju al se brzo rasproda.

hahhaajaads pon 22.7.2019 13:44
bumbumzvonko kaže...
Baš sam gledao na njihovim stranicama i piše da nemaju na stanju

 Kontaktiraj ih preko maila pa ti budu javili kad bude dostupno, tak sam ja radio isto preko njih...