Automobili

Auti - ultimativna tema

gamer34 pon 15.7.2019 22:52

Vecina novijih benzinaca nema odvojeni filter, moj iz 2002. nema, kao ni iz 2009. Frendov benzinac takoder nema filter predviden za zamjenu.

 

Pretpostavljam da je gorivo ipak cisce nego prije.

sstrmi pon 15.7.2019 23:06

Kod mene je pumpa goriva dolje ispod rezervoara,a normalno rezervar ima svoje sito.Teško da ce išta prljavštine završiti u injektorima

S tim da pumpa ima svoj filter koji ni ne mozes zamijeniti,nego kad krepa pumpa sve se komplet zamijeni

ivanzu pon 15.7.2019 23:43

Za GDI auta koja nemaju filter goriva preporucuje se aditiv za ciscenje sustava goriva na svakoj izmjeni ulja. Znam da BMW, Opel i VW preporucuju koristenje na svakom servisu i jos neki drugi, aditiv mozes sam staviti i vjerojatno jeftinije.

Lord_Marko uto 16.7.2019 08:17

Nismo u doba ww2 da mjenjamo ulje na 8tkm i sve filtere. Bože sacuvaj. 

 

Na Fordu mjenjam ulje i filter njegov na 10tkm jer ga gazim. Svaka druga izmjena promjenim i filter zraka (jer napravim 10tkm za 3/4mj). Filter nafte sam promjenil na 190tkm sad imam 235...

sstrmi uto 16.7.2019 13:22

Ja mjenjam ulje na 10-12tkm / jednom godišnje. Jer tako mi je i kilometraža,evo recimo od 10.11.18 kad sam uzeo auto,pa dosad sam napravio oko cca 7400km

A aditiv u gorivo dodajem svakih 4-5tkm. Dok injector i katalizator cleaner isto dodam bar jednom u 5tkm

Čitatelj uto 16.7.2019 13:26

Treba gledati i kako vozis - tko vozi puno otvorene ceste - ulje je duze dobre kvalitete,

dok za istu udaljenost gradske voznje - ulje je prljavije i losije kvalitete.

 

Nije isto napraviti 30.000km autoputom i 30.000km u gradu.

 

Osobno mijenjam dvaput godisnje, izmedju 13 i 16k km, kako me zadesi.

A s obzirom da vozim 70% autoput i 30% grad - mogao bi komotno do 20k vozit,

ali ne zelim to - jednostavno volim da znam da je svjeze ulje u tom normalnom rasponu, i nikad problema.

1BIT uto 16.7.2019 21:32

Vidio jednog SsanYong-a na cesti, rexton ak se ne varam, dimio plavo ko da komarce zaprašuje
I u Hr-u su dost rijetki, možda su nešto bolji za At tržište od Hr-a, mada korejske karike i gumice ventila su izgleda dost porozne, propuštaju ulje ko sredozemno more migrante...


BTW:
Ni na jednom reliability testing-u nema SsanYong, tak da ja opće nebi obračao pažnju na njih... isto kao i za indijskog tata motors-a...

hahhaajaads sri 17.7.2019 21:47

Jel tko ima kakve informacije o Tunap proizvodima ? Vidim da su frisko (valjda) stigli u Hrvatsku a isto tako se hvale po Srbiji/Bosni (iako su reklame ovih poznatijih auto jutjubera, ali valjda valja). Pa da mi netko kaze iz prve ruke da li sta valja njihov proizvod za ciscenje dizni/injektora, prociscivanje goriva i slicno ?

Dex.pwn sub 20.7.2019 13:03

Jebi ga, mene nikako neće s tim autom.

Pronašao sam di curi voda. Kod šibera ima odvod za vodu čije se crijevo spušta do vrata.

Danas sam malo prije skinuo plastike koje sam mogao i onda vidim da ne curi na spoju crijeva i pipka kod vrata već izgleda da je negdje u ploči crijevo puklo.

Doslovno cijelu tablu moram rasklopiti kako bi došao do crijeva 🤦‍♀️🤦‍♀️

Čitatelj sub 20.7.2019 15:55

Jel ima tko preporuku za Hard-Shell Roof Tent?

(krovni sator s tvrdom ljuskom)

 

Trazim nesto kao ova Aludoa, ali u EU ne mogu naci nista slicno.

 

Moze opcenito preporuke proizvodjaca, i iskustva sa krovnim satorima.

 

Dex.pwn sub 20.7.2019 17:43
ivanzu kaže...

Praksa uvijek dobro dode

 

Al doslovno ne znam odakle trebam krenuti.

Ta tabla je iz jednog komada. Vjerojatno i volan moram skinut, sve povadit

Pitao sam majstora da li radi takve stvari. Ionak će sad regres.

CyberDemonVZ sub 20.7.2019 18:04
Čitatelj kaže...

Jel ima tko preporuku za Hard-Shell Roof Tent?

(krovni sator s tvrdom ljuskom)

 

Trazim nesto kao ova Aludoa, ali u EU ne mogu naci nista slicno.

 

Moze opcenito preporuke proizvodjaca, i iskustva sa krovnim satorima.

 

 Tražim već godinu dana!!

Nula bodova kod nas.

Na Njuškalu ima dva. Jedan rabljeni, loše izgleda, za 9000 kuna

https://www.njuskalo.hr/kamp-oprema/krovni-sator-maggiolina-tvrdi-krov-1450eur-oglas-25676876

I jedan novi za 15000!

https://www.njuskalo.hr/kamp-oprema/sator-krovni-oglas-28979364

 

U DE imaš veliki izbor:

https://www.amazon.de/XPHW-Hydraulischer-Automatischer-Dachzelt-selbstfahrender-Auto-Zelt-Dachzelt/dp/B07TBKMZBP/

 

https://www.amazon.de/AUTODACHZELT-CAMPING-DACHZELT-OFFROAD-SUVS-MEDIUM/dp/B007Y4IZ0M/

 

https://www.amazon.de/Hartschalen-Autodachzelt-Öffnung-automatisch-Prime-Tech/dp/B00KL6Z27Y/

 

I pogledaš sve vezane oglase...

 

A kaj se tiče iskustva, ne samo da ne znam nikog tko ga ima, nego uopće ne znam dal sam u životu vidio jednog :D

Ostaju samo opisi na Youtubeu.

wyks sub 20.7.2019 18:20

Pored cijene misterij je i dalje koliko nivo mazohizma moras imati kako bi si "priustio" ovo.

Ovaj novi za 15 000 kuna - pa ta Kia ne vrijedi toliko!

 

I jos ga reklamiraju na GLA klasi, pa da ne uzmes bas GLA klasu (ili uzmes manje opreme) i ne uzmes taj "cator smajl age" imao bi u startu preko 5000 eura za putovanja. 

 

5-dnevno putovanje u bilo koju zemlju u okolici stoji oko 200-400eura.

CyberDemonVZ sub 20.7.2019 18:24
wyks kaže...

Pored cijene misterij je i dalje koliko nivo mazohizma moras imati kako bi si "priustio" ovo.

Ovaj novi za 15 000 kuna - pa ta Kia ne vrijedi toliko!

 

Točno to.

Ima Ok šatora za 1000 kn. Ima krovnih kutija za 1000 kn...

A krovni šator košta 15.000 kn. 

 

Valjda imaju ciljanu publiku koja si to može priuštiti, i oni imaju veliku zaradu po komadu.

Možda ih i zato ni nema u HR.

wyks sub 20.7.2019 18:37
CyberDemonVZ kaže...
Valjda imaju ciljanu publiku koja si to može priuštiti, i oni imaju veliku zaradu po komadu.

 Ja sam ti uvijek bio protiv kampera i satora.

 

Proputovao sam vecinu Europe, a nisam placen kao ministar. Ako gledas da moderniji kamper stoji oko 30-50 000 eura, tj. bolji rabljeni - ispada da mozes na 50 putovanja potrositi 1000 eura - jer bi i sa kamperom imao ostale troskove. Cak i da imas zenu i dvoje djece, pa tu racunas neku ustedu, opet je bolje potrositi na normalno putovanje jer ionako nece sa djecom na vise od 15 godisnjih putovanja jer djeca neke dobi nece uvijek htjeti ici s roditeljima.

Sator koji ce ti se isplatiti za X broj putovanja i za vise godina, kosta kao i nocenje u srednje dobrom hotelu, pogotovo ako se bolje isplanira.

 

Zadnje vece putovanje me stajalo 2540kn - 14 dana - Turska, Bugarska i Srbija. Za te novce ne mogu kupiti posteni sator.