Automobili

Auti - ultimativna tema

mystik uto 25.6.2019 22:47
jopis kaže...

 Iznenadio bi se koliko je lakše izganjat štetu nekad u wieneru nego u croatii. To su sve navikane gluparije ekipe koja ima mutne situacije bez policijskog zapisnika pa se čudi zašto im naplata štete toliko traje. Kad je šteta čista bez ikakvih muljanja, postoji policijski zapisnik i alkotest, više se čeka na zapisnik nego na isplatu odštete ;), sve se ekspresno rješava u 99% osiguranja u Hr.

Sve to dosta ovisi, ali kroz godine najmanje problema smo imali s Croatiom.

Ostali kak vjetar puhne, neke bijesne ideje izvode i smiješne nagodbe nude. Zadnje relativno loše iskustvo s Jadranskim. 2 put šalju glupavu nagodbu koja nije ni bliuz dostavljene ponude za popravak. 

Apsolutno svaki put kad se traži naplata od osiguranja, postoji policijski zapisnik. Jer nemam volje se ganjati godinama oće'l mi mamlaz doć popraviti ogradu ili ne na njegovu majkemi rješt ćemo to sutra.

Lijepo policija, zapisnik, izvid štete, račun od građevinske firme, plati i gg.

sstrmi uto 25.6.2019 23:58

Nedavno sam tu pisao

E63 630i 1900KW - Croatia osiguranje, 50% , grad Slatina 1900kn.Da ima 200KW koliko je max polica bilo bi 2000kn.

S tim da imam 24god pa sam još mlad vozač za osiguranjemod 26-te cu biti stariji vozač i bit će još 300-350kn jeftinije.

A ovo je croatia osiguranje koje je skuplje,imaš dosta jeftinijih

   I da,tehnički je max oko 1800kn jednom kad pređe 2.5 zapremnina motora

1BIT sri 26.6.2019 00:09
Dex.pwn kaže...
Jel wooferi idu u vrata?
Imam samo dva zvučnika ispod šajbe, ovi u vratima izgleda ne rade (ne znam zašto)

 idu ak si amer...
  
Vjeroajtno su ti oksidirali kontakti, skini zvučnike, pogledaj, pošpricaj malo wd40 ili kontakt sprej još bolji na kontakte i pogledaj hoće radit...
za početak pogledaj dal opće imaš zvučnike u vratima, da ti nije buraz skinuo, a da ni neznaš

gamer34 sri 26.6.2019 01:11
sstrmi kaže...

Nedavno sam tu pisao

E63 630i 1900KW - Croatia osiguranje, 50% , grad Slatina 1900kn.Da ima 200KW koliko je max polica bilo bi 2000kn.

S tim da imam 24god pa sam još mlad vozač za osiguranjemod 26-te cu biti stariji vozač i bit će još 300-350kn jeftinije.

A ovo je croatia osiguranje koje je skuplje,imaš dosta jeftinijih

   I da,tehnički je max oko 1800kn jednom kad pređe 2.5 zapremnina motora

 

I kako onda netko moze rec da nije razlika izmedu ZG i drugih producja??

Ja sam imao ponudu u HOK-u kad sam htio registrirat auto s 94kw, 1598cm3 na ZG tablice 2900kn na rate ili cca 2750kn jednokratno. Ako se dobro sjecam tad sam imao 20 god. i 50% bonusa prenesenog s roditelja.

Za takav E63 bi me u to vrijeme izaslo izaslo blizu 4000kn... 

 

Kad odem na Generalijev kalkultor osiguranja, koji je meni dosad bio poprilicno precizan, za osobu 95. godiste (50% bonus), 190kw osiguranje u ZG ispada 3654kn, a u SL 2323kn. Pa i nije bas mala razlika.

sstrmi sri 26.6.2019 05:02

Pa nije da.U SL je jedno od jeftinijih osiguranja u RH.Nismo daleko od Daruvarske cijene.

To je zato jer je manji gradić,a oni sigurno imaju koji je postotak nesreća na SL tablama pa zato i je manja cijena.Mislim pretpostavljam da tako gledaju za osiguranje,u ZG je ipak najveća šansa za nesreću kad je najveći grad s najviše auta.Ja se svakako ne žalim na slatinsku cijenu osiguranja,meni je to za jedan takav auto itekako prihvatljivo.Svega 400kn više sam dao ove godine naspram prošle za E46 320D 110KW,a ta dva auta nisu za usporedbu

jopis sri 26.6.2019 07:54
gamer34 kaže...
sstrmi kaže...

Nedavno sam tu pisao

E63 630i 1900KW - Croatia osiguranje, 50% , grad Slatina 1900kn.Da ima 200KW koliko je max polica bilo bi 2000kn.

S tim da imam 24god pa sam još mlad vozač za osiguranjemod 26-te cu biti stariji vozač i bit će još 300-350kn jeftinije.

A ovo je croatia osiguranje koje je skuplje,imaš dosta jeftinijih

   I da,tehnički je max oko 1800kn jednom kad pređe 2.5 zapremnina motora

 

I kako onda netko moze rec da nije razlika izmedu ZG i drugih producja??

Ja sam imao ponudu u HOK-u kad sam htio registrirat auto s 94kw, 1598cm3 na ZG tablice 2900kn na rate ili cca 2750kn jednokratno. Ako se dobro sjecam tad sam imao 20 god. i 50% bonusa prenesenog s roditelja.

Za takav E63 bi me u to vrijeme izaslo izaslo blizu 4000kn... 

 

Kad odem na Generalijev kalkultor osiguranja, koji je meni dosad bio poprilicno precizan, za osobu 95. godiste (50% bonus), 190kw osiguranje u ZG ispada 3654kn, a u SL 2323kn. Pa i nije bas mala razlika.

 A kad će tebi i ekipi koja osigurava auto preko kalkulatora ili online sranja postat jasno da je sasvim druga cijena osiguranja kad si ti osobno tamo. Popusti koje ti imaš na kojekakvim onlajn stranicama i popusti koje ima pribavljač osiguranja na svom radnom mjestu su drastične razlike.

Ni u zlatnim godinama osiguranja u HR (do 2008e) nije polica za 94kW na zg tablice koštala 2900kn sa tada maksimalnih 50% bonusa.... A tad su Zg i Kr bili u najskupljoj zoni u HR, sedmoj, pa je opet ta polica koštala manje nego taj tvoj famozni generali kalkulator.

 

Ljudi ne budite gotovani i ljenčine, prošetajte se do dva tri osiguranja, po mogućnosti što bliže lokalnim STP-ima, pa ćete vidjeti kakve su i kolike razlike u cijeni, kakvi pusti kretenski online kalkulatori i online ugovaranja polica, to je za šišanje ovaca....

gamer34 sri 26.6.2019 12:08
jopis kaže...

 A kad će tebi i ekipi koja osigurava auto preko kalkulatora ili online sranja postat jasno da je sasvim druga cijena osiguranja kad si ti osobno tamo. Popusti koje ti imaš na kojekakvim onlajn stranicama i popusti koje ima pribavljač osiguranja na svom radnom mjestu su drastične razlike.

Ni u zlatnim godinama osiguranja u HR (do 2008e) nije polica za 94kW na zg tablice koštala 2900kn sa tada maksimalnih 50% bonusa.... A tad su Zg i Kr bili u najskupljoj zoni u HR, sedmoj, pa je opet ta polica koštala manje nego taj tvoj famozni generali kalkulator.

 

Ljudi ne budite gotovani i ljenčine, prošetajte se do dva tri osiguranja, po mogućnosti što bliže lokalnim STP-ima, pa ćete vidjeti kakve su i kolike razlike u cijeni, kakvi pusti kretenski online kalkulatori i online ugovaranja polica, to je za šišanje ovaca....

 

Eh da mi je sad negdje pronac policu koju sam imao u ruci i ponudu s kalkulatora pa da vidis da je cijena gotovo ista. 

A sto se tice same cifre, jbga ocito me zena U POSLOVNICI koja je starom slozila vjerojatno 100tinjak osiguranja, sto za osobne aute, sto za firmu i koja mi je odmah rijesila 50% bonusa htjela zahebat pa je tu cifru izvukla iz guzice. Mozda nisi pazljivo citao, al tad sam imao 20. god. sto je zasigurno uvelike pridonijelo visoj cijeni. Auto sam na kraju prebacio na majku te je onda polica bila 1500-1600kn, cak mislim da sam pisao tu na temi o tome. Al i dalje stojim iza toga da je barem u mojem slucaju kalkulator bio vrlo precizan s pravilno unesenim parametrima.

 

Inace zadnje dvije godine sam policu za auto na majku napravio preko kompare.hr, osnovna polica me ispala oko 800kn (44kw, 50% bonus, 67. godiste, ZG tablice) i sumnjam da bi u poslovnicama dobio puno bolju ponudu, ako bi uopce i bila bolja pa mi je ovako najkomotnije, najbrze i najjednostanije. 

CroNk3r sri 26.6.2019 14:20
ivanzu kaže...

Mislim da osiguranja smatraju ljude ispod 30 godina mladim vozacima pa zato skuplje osiguranje? Kod mene je bonus 70%.

Mislim da 24, nakon 24 je osjetno jeftinije osiguranje.

1BIT sri 26.6.2019 17:46
Dex.pwn kaže...
Ako nisam? Koji onda idu?

 woofer nejde, woofer ti je bass/kick bass, tj zvučnik za niske tonove (duboke)...
A treba provjerit koju veličinu zvučnika imaš, tj šta je predviđeno za ugradnju, idu ti u vrata okrugli 100% (ne elipsasti) e sad koji promjer, standard je 10cm, 13cm, 16.5cm, 17cm, ostalo su rariteti...
Imaš dvije vrste, koaksijalci (prevedeno visokotonac i srednje-tonac u jednom) ili komponentni (dvosistemci, srednjetonac odvojeno od visokotonca), komponentni je kvalitetniji i bolji zvuk daje, jer je svaki zvučnik ipak zasebno + što visokotonac ima skretnicu...

Najjednostavnije ti je nać koaksijalca nekog i to uzet, plug & play, samo pogledaj koju dimenziju trebaš prvo...

CroNk3r kaže...
ivanzu kaže...

Mislim da osiguranja smatraju ljude ispod 30 godina mladim vozacima pa zato skuplje osiguranje? Kod mene je bonus 70%.

Mislim da 24, nakon 24 je osjetno jeftinije osiguranje.

 24 je za mup, možda je za osiguravajuće kuće drugačije, al nikad ne znaš, svakak se ljudi danas osjećaju
INFO

INFO2

OT:
Stiglo danas, pašu mi uz auto
  
I za radoznale -> LINK

Jarvan čet 27.6.2019 09:25

E ljudi, jel ima ko kakvih isksutava sa Fordovim 2.0 dizelom od 2004-2007?

Jel to valja kaj, po pitanju nekakvih kritičnih kvarova i grešaka, koliko su česte i jel ih ima uopće?

Lord_Marko čet 27.6.2019 12:23
Jarvan kaže...

E ljudi, jel ima ko kakvih isksutava sa Fordovim 2.0 dizelom od 2004-2007?

Jel to valja kaj, po pitanju nekakvih kritičnih kvarova i grešaka, koliko su česte i jel ih ima uopće?

 To ti je ubiti 2.0 PSA (HDI) 136ks motor. Znaci isti k ko u c4 c5 c6 i ostalim francuzima. Ok je motor. Rekel bi pouzdaniji od 1.6 ali je i rijeđi kod forda. Standard dpf, injektori i turbo...

 

RuskeGTT čet 27.6.2019 16:28

da se malo izjasnim: sa 50% ispadne 4200kn, ali samo zato jer sam tu uracunao i dokumenti + tablice...inace je nesto manje od 4000. hvala bogu da imam 62%...i da, 3,0 + plin

doktor1 čet 27.6.2019 18:18

Dali je netko zadnje vrijeme produživo vozačku...

Ja sam položio 2000 godine te mi je vozačka vrijedila do 2043!! godine no u međuvremenu sam ostao bez nje te kada sam radio novu zahvatila me ona trajnost od 10 godina...

 

E sada, nosim naočale i u vozačkoj to piše kao i obavezan lječnički pregled... Pošto radim na benziskoj imam valjani lječnički od tamo gdje se testira vid, krv, psihotest, sluh bla bla bla pa mezanima dali bi mi vrijedio taj lječnički da nemoram na novi...

ivanzu čet 27.6.2019 19:57

Sa cime ukloniti mrlje nastale od vode? Ne sjecam se da je voda ikada bila ovako losa da od bilo kakve kapljice ostane mrlja koju jedva skines, izgleda treba poceti prati auto na praonici ili ugraditi neki filter. 

dv14 čet 27.6.2019 20:51
doktor1 kaže...

Dali je netko zadnje vrijeme produživo vozačku...

Ja sam položio 2000 godine te mi je vozačka vrijedila do 2043!! godine no u međuvremenu sam ostao bez nje te kada sam radio novu zahvatila me ona trajnost od 10 godina...

 

E sada, nosim naočale i u vozačkoj to piše kao i obavezan lječnički pregled... Pošto radim na benziskoj imam valjani lječnički od tamo gdje se testira vid, krv, psihotest, sluh bla bla bla pa mezanima dali bi mi vrijedio taj lječnički da nemoram na novi...

 

Ja sam produživao prošle godine. S tim da sam možda pola godine prije toga radio lječnički za posao. 

Došao na isto mjesto gdje sam obavljao i za posao, platio 300-400kn, samo mi isprintali potvrdu i to je to. Bar nisam morao prolaziti kroz preglede. 

BORG čet 27.6.2019 21:08
ivanzu kaže...

Sa cime ukloniti mrlje nastale od vode? Ne sjecam se da je voda ikada bila ovako losa da od bilo kakve kapljice ostane mrlja koju jedva skines, izgleda treba poceti prati auto na praonici ili ugraditi neki filter. 

Iskreno to i mene muci, pogotovo na crnim plastikama i staklima.

Katastrofa, ako se odmah ne obrise, ostanu odvratni bijelkasti flekovi od kamenaca.

Treba auto odmah susiti onim rucnicima, i nikako ne prati na suncu.

 

ivanzu čet 27.6.2019 21:24

Perem auta u garazi posto ima odvod tako da nije skroz do sunca. Obrisem auto sto prije mogu ali ako ostane imalo traga vode odma sutradan se pretvori u bijelu mrlju koju ne mozes skinuti bez brisanja kao lud, izgleda ima previse kamenca u vodi. Mislio sam staviti vosak na auta ali nista od toga dok ne skinem te usrane mrlje.

 

 

 

 

sstrmi čet 27.6.2019 22:54
CroNk3r kaže...
ivanzu kaže...

Mislim da osiguranja smatraju ljude ispod 30 godina mladim vozacima pa zato skuplje osiguranje? Kod mene je bonus 70%.

Mislim da 24, nakon 24 je osjetno jeftinije osiguranje.

 Meni su rekli do 26 godine da ce me osiguranje tretirati mladim vozačem

1BIT čet 27.6.2019 23:10

Lupam random, al upravo mi pada na pamet...
A da si filter goriva ugradite negdje u vodovodne instalacije?
Možda filter goriva sa dizel kamiona, on vjerojatno podnosi veće tlakove, ak je dobar za dizne, morao bi bit i za pipu/slavinu
I kad se poštopaju, mjenjate ih kao na vozilu

 



OT:
Sumnjam da ću ovdje dobit odgovor, jer je stvar malo kompleksnija, ali vrijedi probati

Prebacio sam si radio iz punta u swifta (samo zbog usb supporta) i sve štima osim komandi na volanu...
Komande na volanu normalo ne rade, jer na ISO konektoru niti nema predviđene žice za to...
Vođen ovim videom dolje, navodno preko 3.5mm konektora sa stražnje strane radia imam support za komande na volanu, naručio sam si par viška ISO konektora, danas stigli, izvadio iz jednoga dvije stopice, zalemio na 3.5mm konektor i spojio na pin 19 (DATA) i pin 20 (GND), stvar štima, komande rade ali... moj pioneer radio nema S remote/SWC opciju u postavkama, te nemogu odaprati "preset" za tip vozila, pa mi tipke za mjenjanje stanica prebacuju modove (USB/AUX/RADIO), tj nemaju zadanu funkciju prematanja, a sve ostale tipke volume +-, mute i mode imaju istu opciju, da mi vrte info display-a, dali želim da mi tjekom sviranja se prikazuje vrijeme pjesme, naziv albuma/izođača ili kvadratići equalizer-a, tj također ne odrađuju svoju zamišljenu funkciju...
video

Pa dali netko zna da li se može i kako ubaciti preset auta da radio prepozna zadane komande, a ne da su pomješane...(kao što na videu u settingsma lik bira na S remote preset proizvođača auta, na 12:12min videa), tj sad kad sam napokon dobio da mi rade kontrole, kako ih kalibrirati?
Radio je Pioneer MVH-280FD
datasheet

 
Nisam htio rezati i lemiti na žice od samog auta, pa sam si složio na pinove koji su falili defotno u konektoru za ISO konektor koji vode na pin 19DATA (plava) i pin 20GND(crna), potrebna za komande volana ("Steering Wheel Controls")