Audio i video uređaji

Problem sa zvukom DENON AVR-1610 & TV Sony XF9005

dxdandy uto 7.1.2020 15:06

Pozdrav svim !

 

Molim za pomoc ako je je ima upce. Nedavno sam se na BF ponovio u novi TV. Uzeo Sony XF9005 na android platformi i jako sam zadovoljan sa i slikom i mogucnostima. E sad moj problem se javio kada sam povezao TV i AV reciver. Tv gura preko recimo ili Kodi ili MX playera filmove ili serije sa usb sticka ili hdd ali me muci zvuk. Reciver je Denon AVR 1610 i ne podrzava ovaj novi protocol ARC spajanja sa HDMI. Oni jesu povezani i kad sa daljinskim od TV pojacavam, reciver kao pojacava ton ali ga nema. Jednostavno zvuk ne prolazi a slika da.

I tako sam morao spojiti osim sa HDMI i sa optikom i dobio zvuk ali je cudan i nije mi jasno sta zapravo radi i kako.

Recimo, na youtube pokrenem neki 5.1 audi test sample i on krene paliti zvucnik po zvucnik. Lijevi prednji pa centar pa desni prednji. Pa onda ide na Zadnji lijevi a zvuk mi ide opet na prednji lijevi...isto tako se desava i sa zadnjim desno a zvuk ide na prednji desni.

E onda jos cudnije, onda se upali kao na tom test file upalikao da ide neki surround zvuk i onda ide zvuk i na zadnje zvucnike. Sta se to desava ? Gdje sta podesiti i kako ako se moze.

 

Nadam se da sam dao dovoljno podataka ako ne, slobodno pitajte da rijesim problem.

 

Hvala i LP !

hrka11 uto 7.1.2020 15:49

Jesi uopce prebacio u postavkam da ti zvuk ide na zvucnike?

Ti mozes spojit i sve ali dok ne odredist to neces ga ni imat na njemu.

Ima on dosta opcija sto se tice zvuka i kako da ga reproducira ali moras to provjerit prvo sta ti je postavljeno.

dxdandy uto 7.1.2020 16:31

Jesam, na tv sam odabrao u opcijama da zvuk ide preko recivera. Osim toga, recimo na reciver ima jos spojen i popcorn hour a200 za gledanje filmova i serija. Kako on ne podrzava 4k polako ga izbacujem iz upotrebe kad tv moze to sada sam gurati i reproducirati. Ali recimo cim bih pustio neki video sadrzaj preko tog popcorna, reciver bi skuzio o kojoj se vrsti zvuka radi i prebacio u opcijama na njega a to sada ne radi. Recimk ako bi isao dts, na njegovom displayu pise dts, isto tako i za dolby dogital ili za neku hd zvuk ali sada ne prebacuje vec ja moram postaviti neku od opcija zvuka od direct-stereo-dolby, dts i sl. sto me strasni smeta a nekad i ne provjeravam koji je zvuk a sada moram da ne gubim na necemu a opet gubim izgleda kad ni ne radi kako treba.

hrka11 sri 8.1.2020 10:36

nisam koristio nikakav reciver ali jesam razlicite zvucnike i nekakve cnovertere sve mi je radilo bez problema.

Istina,nisam spaja na hdmi nego bluetooth ili optika ili aux i sve je ok radilo,kad ides na -Action menu-zvucnici i odaberes zvucnike to je to.

A sad pod vise mogucnosti ima opcija da tv sam prepozna i spoji reciver itd...

Kad vec ne mozes sve preko 1 daljinca,spoji optikom i to je to.

 

Koliko vidim ovdje lik isto ima problem kao i ti,nema zvuka ima slike pogledaj ako ti se da.

dxdandy sri 8.1.2020 12:06

Znam ja za Action menu i da tamo u opcijama odaberem koje zvucnike zelim slusati. Nije problem sto ja nemam zvuka vec sto on nije dobro distribuiran u zvucnike. Zvuk koji treba da se cuje na zadnjim cuje se na prednjim zvucnicima. I sam reciver ne kuzi koji zvuk obradjue nego kako ga ti postavis tako da recimo ti mozes njemu pucati DTS a on pici stereo jer je recimo namjesten stereo. Dok ako isti taj zvuk pustam preko nekog odvojenog playera onda on kuzi da je to DTS i prebaci na DTS.

Jedan ili dva ili tri daljinca mi nista ne znace samo da je zvuk ispravan. Ovo sto ja napominjem jedan zvunik, znaci da su se TV i AVR povezali tj. Synckronizirali i lakse je i ugodnije raditi preko jednog daljinskog ali zvuk je problem a ne daljinski.

Zasto puca sve na prednje to me muci a zadnji se pale tj. cuje se neki zvuk u filmovima ali to je kao neki surround. Ali recimo da sad imas neki demo zvuk preleta aviona od tebi iza ledja prema naprijed. Jos kad bi avion bio tebi iza ledja ti bi zvuk cuo ispred sebe a ne iza....kuzis sta pricam...mozda krivo objasnjavam... i onda kada bi te kao avion preletio opet bi se ali sada kako treba cuo taj avion ispred tebe.

Isto taj demo zvuk pustis na media player i onda dobije kako treba. Znaci nesto je izmedju tv - avr i ne funkcionira.

E sada dali se sta podesava na reciveru za ovo i sta ili na tv jer ne kuzim i ne nalazim nigdje u opcijama nista. A mozda ne znam sta trazim pa zato i ne vidim opciju na nekom uredjaju.

 

Thx !