Tincha čet 5.12.2019 14:01

Pozdrav, prilikom kupnje stana dobio sam obavijest da je u kupaonici u stropu zvučnik koji se može spojiti na tv i sl.
Obzirom da sam laik po tom pitanju, molio bih pomoć u vidu objašnjenja kako se uopće spojiti na taj zvučnik i imaju li konektori sa slike veze s tim?
Lp

Filox pet 6.12.2019 12:03
Tincha kaže...
Pozdrav, prilikom kupnje stana dobio sam obavijest da je u kupaonici u stropu zvučnik koji se može spojiti na tv i sl.
Obzirom da sam laik po tom pitanju, molio bih pomoć u vidu objašnjenja kako se uopće spojiti na taj zvučnik i imaju li konektori sa slike veze s tim?
Lp

 Možda uz još koju sliku bolje vidimo, ali ovako to meni izgleda...

 

Okrugli konektori (komada 2) su antenski koaksialni kabeli, najvjerojatnije za antenu od TV-a na krovu kuće. Na suprotnoj strani je onaj kvadratasti konektor, to mi ovako izgleda kao mrežni kabel. Neman ideje di je to spojeno, možda vodi do mjesta gdje ti je (bio nekad ako ne danas) router. A ono u sredini, molim te slikaj bez tog bijelog komada. To meni izgleda kao obična utičnica (bez uzemljenja), a onaj bijeli komad koji se nalazi zasebno na slici je samo neki prazni  utikač. Prazni, kao bez kabela.

 

Ništa od toga mi ne izgleda kao nešto povezano sa zvučnikom u stropu.

 

Zvučnik prvo fizički lociraj gdje je, valjda je to moguće. Onda dođi do njega, snimi žice i prati gdje vode. Ako je baš problem upratit vizualno, postoje oni uređaji koji ti sviraju kad naletiš na žicu u zidu, a koriste se prije bušenja zidova, da ne probiješ žicu ili cijev. Ili da baš nađeš žicu ili cijev, ako ti treba.

 

Ne može bolje od ovoga.

 

P.S.

 

Možda je zvučnik neki bežični, ali u tom slučaju će negdje opet morat bit žica, samo za napajanje, ne za signal. Što se žice tiče, ista ti je stvar. Što se spajanja na TV, PC ili liniju tiče, nije ti ista stvar.