Audio i video uređaji

HDMI konverter na 5.1 analogno

Griz pon 3.6.2019 16:43

Imam 5.1 zvučnike sa integriranim pojačalom koji imaju samo analogne ulaze. Htio bih spojiti zvučnike na tv ili neki drugi source, te mi treba mi neki converter iz HDMI LPCM/DTS/AC3... u analogni 5.1 audio. Problem je što zvučnici nemaju hardversko podešavanje bass cutoff frekvencije već je to potrebno regulirati prije nego signal dođe do zvučnika, što znači da bi se to trebalo moći regulirati na ovom hardverskom konverteru.

 

Postoji li neki ovakav uređaj?

ihush pon 3.6.2019 16:59

zvučnik (čisti) je pasivna komponenta, ima samo analogan ulaz, +/- .. pojačalo je ono što misliš.. koje može tad imati dekoder za digitalni signal ili neki dodatni kao dolby-thd itd..

-pojačalo može imati analogni/digitalni ulaz dok ima analogni izlaz za zvučnike, to se u pravilu ne naziva konverter (jer je konačna komponenta, smisao..) .. tj tad je to nazovimo predpojačalo koje obradi signal, dok pojačalo snage može biti drugi dodatni uređaj (kao što su stare klasične linije-komponente..).

-ugl teško ćeš tako nešto pronaći, tj vjerojatno samo stereo-2x na stereo jack jer sve ostalo bi bilo hrpa kablova .. ali moguće, ovisno o potražnji kinezi rade sve.

 

-teoretski bi se takav željeni kable-konverter zapravo trebao nazvati digitalno predpojačalo s 5.1 izlazima.. DAC.. ulaz hdmi (hdmi-digital audio.. optical-coax..) koji podržava navedene želje kao ac3, dts itd. i ima 5.1 analogne izlaze za odgovarajuće pojačalo (koje je u zvučnicima..). No jasno ti je vjerojatno da bi to bilo preskupo ili da ti je tad jeftinije kupiti sve novo nego kemijati, nije to nešto za 100kn.. ali možda google nešto pronađe, kinezi rade sve..

++loš primjer sam linkao, jer nema 5.1 izlaze, samo stereo, ostalo je digital..

ihush pon 3.6.2019 21:47

-to uopće nema analogni izlaz 2.0/2.1/5.1 .. a traženo je za 5.1 aktivne zvučnike analogno. tj RCA je isti činč, ali to je samo fizički konektor, digitalni signal s kojim obični zvučnici ne mogu ništa.

... da je to za analogni izlaz, imalo bi barem 3 para stereo jackova ili 6 komada rca.. (za 5.1.. ili barem dva left-right crveno/bijelo..).

ihush uto 4.6.2019 12:28
om-prat kaže...

Mislim da ti je ovo najjeftinije ako izbjegneš HDMI. Pitanje je kakve zvučnike i TV imaš?

 -da, to bi bilo 'skoro' ono što se traži.. ali traži se hdmi.

-u ovom slučaju je to beskorisno, tj nepotrebno, jer svaka mbo ima onboard audio karticu (ili se kupi za šaku kuna..) a nužna je za izlaz koji je na ovom uređaju ulaz.. no tad je uređaj višak, jer zvučne imaju i 5.1 izlaze itd..

ili i uz to trbao dodatni konverter za hdmi itd..

u čitavoj priči je kemijanje koje treba eliminirati, pitanje kako bi radilo, što bi podržavalo a sve samo zbog postojećih zvučnika (koji kao neki dvd player-kompleti koštaju manje.. ili neko drugo rješenje..).

om-prat uto 4.6.2019 14:16
ihush kaže...
om-prat kaže...

Mislim da ti je ovo najjeftinije ako izbjegneš HDMI. Pitanje je kakve zvučnike i TV imaš?

 -da, to bi bilo 'skoro' ono što se traži.. ali traži se hdmi.

-u ovom slučaju je to beskorisno, tj nepotrebno, jer svaka mbo ima onboard audio karticu (ili se kupi za šaku kuna..) a nužna je za izlaz koji je na ovom uređaju ulaz.. no tad je uređaj višak, jer zvučne imaju i 5.1 izlaze itd..

ili i uz to trbao dodatni konverter za hdmi itd..

u čitavoj priči je kemijanje koje treba eliminirati, pitanje kako bi radilo, što bi podržavalo a sve samo zbog postojećih zvučnika (koji kao neki dvd player-kompleti koštaju manje.. ili neko drugo rješenje..).

-Da traži se HDMI, ali primarno spominje tv bez analognih izlaza šta ne znači da nema S/PDIF tj vjerojatno ga ima ka 99% TV-a iza 2010...

sve ostalo(ma šta to bilo, ali ako mu triba 5.1 zvuk možemo pretpostavit andoid box, konzola...)može spojit kroz TV HDMI ulazima.

 

-Nigdi ne vidim da se spominje PC tako da..... Većina video playera ima mogućnost odabira audio izlaza tako da ono ne znam oćemu mi, tj. ne bi uopće ima problem da se radi o PC-u..