Filox uto 19.5.2020 13:20
Adoxxxxxsdi kaže...

Zdravo,da li neko ima iskustva sa ovim pojacalima. Konkretno centrum titan 500 model. Ima 6x120w izlaze. Hvala unaprijed.

 Prvo, to nije pojačalo, nego digital home cinema receiver.

 

Nisam dugo vidio ništa jeftinije i lošije, ali ako je cijena ispod 300 kuna, onda OK.

 

Za pretpostavit je da je to slabo, ni blizu 6x120W, bez obzira što piše, a kvaliteta zvuka ti je kao i cijena, dno dna. Vidim neke aukcije po Njemačkoj za 20 do 40 Eura. Nemoj očekivat čudo, ali ako radi, davat će zvuk i pogonit će neke obične zvučnike.

 

Ako želiš išta konkretno, nemoj trošit pare, nego se javi u temu Vaš Audio Kutak, pa ti možda nađemo nešto bolje. Ako ti je ovo onako, samo da svira, onda je OK, jer je jeftino, trebalo bi bit bar.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/periferija/vas-audio-kutak/256234.aspx?page=220

Filox sri 20.5.2020 07:56
Adoxxxxxsdi kaže...

A sony str-de597 je li ono ok 5x100w je? Taj reciever je nekih 30e (60KM) kod nas u Bosni.

 Sve ti je to slična klasa, ali Sony je sigurno bolji od neke nepoznate marke. Između ta dva, ja bi gledao Sony. Ne trebaš puno gledat snagu, nemaju takvi uređaji nikad puno snage, ali za manje zvučnike su dovoljno jaki. Za 30E je OK.

Filox čet 21.5.2020 11:41
Adoxxxxxsdi kaže...

Ne mogu probati nisam u istom gradu u kojem je prodavac. Koliko znam Čajavec je dobar proizvodjac a i 120w je ok za mene. Sta Vi mislite o tom pojacalu?

 Ma sve ovisi što ti očekuješ i želiš. Sva ova 3 pojačala koja si naveo, odnosno pojačalo i receiveri, su OK za proizvest zvuk. Svi spadaju u niže klase po kvaliteti zvuka i izrade, zato i jesu tako jeftini.

 

Centrum je neka lijeva marka, nebitna.

 

Sony su stare legende, ali ovo je neki od jeftinijih uređaja, pa to što je Sony ne znači previše.

 

Rudi Čajavec su kvalitetno rađena pojačala, što znači da će trajat. Ovo je razglasno pojačalo, nije namjenjeno slušanju u kući, nego za razglase. Može se koristit i u kući, čak će možda bit i nešto bolji zvuk od ova dva gore.

 

Sve ovo ti samo nagađam, jer zapravo, nisam slušao ni jedan od ova 3 uređaja.

 

Srećom, sva tri su relativno jeftini uređaji, pa ne možeš puno pogriješiti. 

 

Što je uređaj stariji, to je istrošeniji, pa se boljim da bi Čajavec mogao otkazati poslušnost prije Sony-a, jer mi djeluje dosta stariji. Sva elektronika ima svoj vijek trajanja, bez obzira na cijenu i kvalitetu.

 

Moja preporuka ti je da skupiš još malo para, oko 100-150 Eura, pa onda možeš već počet gledat nešto vrijedno spomena. Za ispod 50E više manje ti je sve to jednako loše, što kupio da kupio.

Filox pet 22.5.2020 08:35
Adoxxxxxsdi kaže...

Kupio bih ovaj cajavec a da li je to pravih 120w treba mi za 12" zvucnik. U odlicnom je stanju pojacalo.

 

 

A šta ti piše na tom zvučniku, lako za 12", ima li još koji podatak?

 

U svakom slučaju, Cajavec sigurno ima više snage od ona 2 prije spomenuta, jer je Cajavec razglasno pojačalo, a ono su neke kućne jeftine igračke, za surround.

Filox pet 22.5.2020 10:53
Adoxxxxxsdi kaže...

Ne pise nista osim sto je veliki magnet 17cm i ima veoma ozbiljan bas. Testiran je na denon pma 700v i odlican je zvuk. Denon ima 105w po izlazu a cajavec 120w. Da li bi bilo ok ovaj cajavec na taj zvucnik?

 Po meni bi bilo OK, što se snage tiče.

 

Pogotovo ako je prije već radilo dobro na tom Denonu. Inače, taj Denon baš dobro izgleda, dosta kvalitetno izrađen.

Adoxxxxxsdi sri 27.5.2020 16:31

Da ne otvaram novu temu da nastavim na ovoj. Kupio sam ovaj Čajavec stvarno pojacalo grmi. Ali imam problem ulaz sam povezao na mic jer drugog ulaza nemam. Sada imam potentiometre na ulazu tj mic i potenciometre na master tj izlazu. Kada povecem sve i pojacam potenciometar koji sluzi za izlaz cuje se sustanje. Kada se pusti muzika sve je ok ne cuje se ali dok nema muzike znaci samo kada pojacam taj master cuje se ono ssssssssssss. I tako kada vise pojacam vise se cuje.

Filox sri 27.5.2020 16:37
Adoxxxxxsdi kaže...

Da ne otvaram novu temu da nastavim na ovoj. Kupio sam ovaj Čajavec stvarno pojacalo grmi. Ali imam problem ulaz sam povezao na mic jer drugog ulaza nemam. Sada imam potentiometre na ulazu tj mic i potenciometre na master tj izlazu. Kada povecem sve i pojacam potenciometar koji sluzi za izlaz cuje se sustanje. Kada se pusti muzika sve je ok ne cuje se ali dok nema muzike znaci samo kada pojacam taj master cuje se ono ssssssssssss. I tako kada vise pojacam vise se cuje.

 Aj jel možeš slikat naprijed i iza, kako je spojeno i koji potenciometri.

 

Šum koji čuješ je šum koji proizvodi pojačalo, kabeli i uređaj koji je spojen na pojačalo. Šta si spojio, mikrofon ili? Nisam dobro to shvatio. Svako pojačalo proizvodi neki šum kad ga se pojača do kraja, bez da pustiš muziku, kvalitetnija pojačala imaju manje šuma.

 

Probaj ulaz ne držat do kraja, to će ti umanjit šum i vjerojatno ti nije potrebno sve napucat na max.  

 

Mic potenciometar smanji, na pola otprilke. Kontroliraj s masterom. Daj slike.

 

Edit:

Našao sliku na google. Spoji u Tape, ne u Mic. Ako dobro kužim sliku, tape nema potenciometre i signal ide normalno, direktno iz uređaja, bez predpojačanja. Tako imaš samo Master za kontrolirat glasnoću i to tako treba bit. Osim ako ne koristiš mikrofon, onda ga spoji i mic i nemoj pojačavat do kraja da ti ne šumi toliko, radije manje na ulazu, a više na izlazu, tako bi trebalo bit manje šuma. Isprobaj to malo, najbolje ćeš to sam skužit.

Adoxxxxxsdi sri 27.5.2020 19:08

Ne pravi sum kada pojacam ulaz tj mic na koji mi je povezan racunar. Sum pravi kad pojacam master. Inace malo samo pojacam ne moze se biti u sobi. Kablove koristim obicne neke sto sam dobio od kucnog kina napravio sam sebi izlaz sto se stavi ziva i zavrne se ne znam kako se taj konektor zove. Moguce da su kablovi jer su tanki od lg kucnog kina. A zvucnik je 12 inca i ima auto skretnicu moze li do nje biti mozda je prejaka skretnica?

Filox čet 28.5.2020 08:04
Adoxxxxxsdi kaže...

Ne pravi sum kada pojacam ulaz tj mic na koji mi je povezan racunar. Sum pravi kad pojacam master. Inace malo samo pojacam ne moze se biti u sobi. Kablove koristim obicne neke sto sam dobio od kucnog kina napravio sam sebi izlaz sto se stavi ziva i zavrne se ne znam kako se taj konektor zove. Moguce da su kablovi jer su tanki od lg kucnog kina. A zvucnik je 12 inca i ima auto skretnicu moze li do nje biti mozda je prejaka skretnica?

 Probaj malo deblji kabel nabavit, debljina žice ti može svašta poboljšat.

 

Probaj TAPE ulaz, a ne MIC. 

 

A šum je možda dio rada tog pojačala, ipak je to razglasno pojačalao, za malo para.

 

Skretnica ti samo otkine jedan dio zvuka, ako je to neki bass zvučnik, onda ti skretnica kida visoke tonove, koje ne trebaju tom zvučniku. Ne mislim da ti skretnica ovde radi problem i šumove.

Adoxxxxxsdi čet 28.5.2020 17:35

Stavio sam kabal od instalacije licnati i stvarni je bolji i jasniji zvuk. Ali sum nije prestao. Vjerovatno je pojacalo takvo jer ipak je razglasno pojacalo nije pravljeno da tiho pjeva. Neka suma bitno da pojacalo radi i da je glasno. Hvala Vam na pomoci.