Audio i video alati

Odabir codec-a za obradu videa u Filmori

mateo pet 21.6.2019 09:31

 Pozdrav, 

 

imam namjeru napraviti jedan video na nacin da spojim vise timelapse videa u jedan.

Radim to na sljedeci nacin:

1. GoPro kamerom snimam timelapse

2. U VirtualDub2 ubacim slicice, odaberem framerate i napravim video

3. Više takvih videa planiram spojiti i obraditi koristeci Filmoru.

 

Sad me zanima sljedece:

- Koji codec koristiti za kodiranje videa u VirtualDub-u, s obzirom da ce se taj video kasnije obrađivati u Filmori (vidi sliku)?

 

Sad spremam u x264 8-bit, zbog manje veličine filea, ali mislim da to nije codec koji mi treba ako zelim dalje obrađivati filmorom. Proba sam sa ProRes codecom, ali Filmora ga "ne razumije" baš, video pozeleni i ne izgleda kako treba.

 

Hvala

Posmatrač pet 21.6.2019 09:35
mateo kaže...

 Pozdrav, 

 

imam namjeru napraviti jedan video na nacin da spojim vise timelapse videa u jedan.

Radim to na sljedeci nacin:

1. GoPro kamerom snimam timelapse

2. U VirtualDub2 ubacim slicice, odaberem framerate i napravim video

3. Više takvih videa planiram spojiti i obraditi koristeci Filmoru.

 

Sad me zanima sljedece:

- Koji codec koristiti za kodiranje videa u VirtualDub-u, s obzirom da ce se taj video kasnije obrađivati u Filmori (vidi sliku)?

 

Sad spremam u x264 8-bit, zbog manje veličine filea, ali mislim da to nije codec koji mi treba ako zelim dalje obrađivati filmorom. Proba sam sa ProRes codecom, ali Filmora ga "ne razumije" baš, video pozeleni i ne izgleda kako treba.

 

Hvala

 Pa odaberi h264 i sto veci bitrate.....

To ce ti svagdje proci.... 

 

fer-de-lance pet 21.6.2019 10:37

Probaj se igrati s Avisynthom, možeš ga koristiti kao posrednik da dobiješ nekompresirani temporary file bez praktički ikakvog opterećenja za CPU, samo treba malo proučiti kak napraviti dobru skriptu, ali kad to savladaš onda si na konju...

 

 

Posmatrač pet 21.6.2019 10:54
fer-de-lance kaže...

Probaj se igrati s Avisynthom, možeš ga koristiti kao posrednik da dobiješ nekompresirani temporary file bez praktički ikakvog opterećenja za CPU, samo treba malo proučiti kak napraviti dobru skriptu, ali kad to savladaš onda si na konju...

 

 

 Siguran si da mu je to neophodno? Covjek je ocigledno pocetnik a ti mu predlazes skriptiranje? Ne znam kakvo mu je teoretsko znanje koje mu treba za skriptiranje....

 

 

fer-de-lance pet 21.6.2019 10:58

Zapravo mu treba samo malo guglanja.

Sigurno netko drugi to isto radi, nađe gotovu skriptu i samo promijeni imena fileova...

A kad vidi kak je to moćno, onda bude dobio vjerovatno volju i još dodatne stvari naučiti, ako mu budu trebale, a ako ne, onda mu je i ovo dosta.

 

 

Posmatrač pet 21.6.2019 11:01
fer-de-lance kaže...

Zapravo mu treba samo malo guglanja.

Sigurno netko drugi to isto radi, nađe gotovu skriptu i samo promijeni imena fileova...

A kad vidi kak je to moćno, onda bude dobio vjerovatno volju i još dodatne stvari naučiti, ako mu budu trebale, a ako ne, onda mu je i ovo dosta.

 

 

 Nemam iskustva sa virtualdubom al zar nekad nije imao streamcopy tj snimanje u originalnoj kvaliteti? Doduse on ubacuje fotke a ne video....

mateo pet 21.6.2019 14:14

Mislim da avisynth necu koristiti sada, jer mi treba sto brze rjesenje, ali citao sam malo i cini se kao jako mocan alat za obradu videa.

Isplati se detaljnije prouciti. Hvala na savjetu, sigurno cu se time pozabaviti za buduce projekte.