Audio i video alati

Gledanje TV programa preko Interneta

FileFicho sri 25.3.2020 21:46

Prvo da kažem, nisam provider niti prodajem ikakavu listu. Jednostavno kroz godine sam sakupljao sinkronizirane filmove za brata i nećaka pa ako netko traži neki specifičan film neka se javi pa podijelim, besplatno naravno.

Genius10 čet 26.3.2020 20:54

Ima li tko ideju što bi ovdje moglo biti. Koristim IPTV Smarters Pro (MiBox) za gledanje televizije i zadnjih dana domaći kanali (HR i okolica) su počeli štekati (krene na pola minute i onda freeze), dok talijanski, portugalski, britanski... rade normalno. E sad, interesantna je stvar da domaće kanale mogu preko IPTV Smartersa pokrenuti u VLC-u i tada ti isti kanali rade normalno. Na Kodi-u instaliranom na Raspberry3 događa se ista stvar. Drugi rade, a domaći ne, samo što tamo ne mogu dodatno provjeriti situaciju preko VLC-a ili sl.

filip47 pet 27.3.2020 02:17

Pozdrav ljudi!
Uskoro ću kupit Android TV od Philipsa, i kako nemam žica, antena i slično,a u 21. smo stoljeću, te mislim da mi i ne trebaju, uzeti ću Pokućni interent preko Tele 2, koji mi se čini vrlo ok, sa velikim paketom.
Ali o IPTV-u pojma nemam. :)
Čitam malo ovu temu i par stvari me zanima:
1. Da li mi treba još jedan box za gledanje ili je dovoljan samo Smart TV i aplikacija preko njega?
2. Da li isto funkcionira IPTV preko TV-a koji je na Androidu, kao npr na LG-ovom WebOS-u?? Androim mi se čini stabilnijim i ipak mi je poznat kao sustav...ima li razlike?
3. Ne razumijem baš koji je legalan, koji nije, ali me svakako zanima najpouzdaniji. Cjenovno vidim svi isto koštaju.
Postoji li kakva lista, preporuka, bilo što - Google ih izbaci 40, a meni su svi špansko selo. Ovdje nema reklama - ali kako da znam koji je po vašem iskustvu dobar?

Eto, nadam se da ćete mi pomoći jer ja pojma nemam.
Može i link na neke liste pa da ja to proučim/tutoriale/uputstva.
Hvala puno!

Ico2005 pet 27.3.2020 06:30

okej, prvi problem kojeg vidim je tele2 pokućni, dobro provjeri koje su brzine i stabilnost na tvojoj lokaciji da ne bi bilo plakanja kad budeš imao download od 2-3-5 mbit-a... jer još uvijek po pitanju interneta žica je žica, dok je općepoznato da je taj pokućni od tele2 malo veći krš, mreža im je jako zagušena a ne ulažu u proširenje, prodani su ove (ili krajem prošle) godine, sad je status quo kod njih...

 

a ostalo, prevrti 10tak stranica unatrag, pročitaj šta se piše o kojem iptv paketu, uzmi testove od svih koji te zanimaju i probaj, turtoriala nekog posebnog nema, pusti priče i hvale, dok ne vidiš na svoje oči ne plaćaj... ni jedan iptv ne radi apsolutno savršeno, imaš dobrih i malo boljih...

fukavac pet 27.3.2020 08:02

mala nadopuna , ja sam kupio TCL 50EP660 android 9.0  na njemu  sve iptv  aplikacije rade dobro  kao što su  stb emulator , smart iptv, smarters iptv pro ,extreme ,perfect player odlično radi i mx player za filmove ,  netflix ,youtube  prodao sam android box jer mi više ne treba tako da sam prezadovoljan s androidom tv , ne znam kakav je philips što se tiče iptv-a , ali ti mogu preporučit tcl  i ima i 5 godina garancije

ZdravacVZ pet 27.3.2020 09:04

Da, kako ico kaže, preko najbitnije stvari si prešao, kao da se to podrazumjeva. Tele2 je jako rizičan izbor, i jako ovisi o mikrolokaciji. Dakle, moj savjet ti je prvo da isprobaš Tele2 u večernjim satima, kao i vikendom. NIKAKO NE POTPISUJ UGOVORNU OBAVEZU, radije uzmi od njih samo pretplatu, tj sim karticu, a router si kupi ili novi ili preko nekoga (njuškalo, ili tak nešto), tu ti se isto može pomoći u drugim temama.

 

Android TV ti je dovoljan za IPTV, a kako su kolege forumaši prije mene rekli, prelistaj stranice unazad, imaju i preporuke za aplikacije, kao i za liste.

Ako ne nađeš, ili i dalje nisi siguran, javi se, pa ćemo ti ponuditi 2, 3 dobre, i nekoliko "kompromisnih"

 

PS

Sad je bar zabrana druženja, sad bi bar trebao imati vremena da malo prelistaš unazad   ;)

 

 

Ico2005 pet 27.3.2020 09:21

što se tiče tele2, kolega ima 50/30 ali... kupio je drugi modem, ne ovaj kojeg oni daju (ne znam sad model), vanjske antene koje su zalemljene u modem i proveo je pola dana na tavanu ganjajući najbolju poziciju... samo na tom jednom mjestu ima tu stabilnu brzinu i full 4g signal, ostatak je 10-15/5... i još je odašiljač u dijelu koji nije zagušen korisnicima... u gradu, cca 20 km dalje, nemoš dobit više od 10/3 da se na glavu postaviš. ne znam kolika je razlika u cijeni spram drugih ali masu puta se pokazalo da su ljudi plakali za 10 kn jeftiniju pretplatu... optimu i tele2 treba prema osobnom mišljenju izbjegavati u širokom luku

Blackcastle pet 27.3.2020 09:51

Najbolje ti je da provjeriš svoju lokaciju s mobitelom i vidiš kolike su ti brzine na tele2....ja sam nedavno pisao da sam sherao net s telefona android tv-u i sve je radilo super....brzine su mi nikad nisu manje od 13-15 mbs Zagreb Sveti duh....

 

Nedavno sam pisao o tome da je tele2 prije par mjeseci nadogradio svoju mrežu na 4g+ i na mnogim lokacijama sam izmjerio dosta velike brzine...

Još jedna stvar ako se gleda na perfectplayeru na androidu on zapravo ima neki svoj buffering i treba mu veliki net samo na šaltanju programa kasnije ga lagano dopunjava....pisao sam već o tome....ja kad upalim tri android tv-a doma koja gledaju Red devil listu protok na mreži mi je cca 1- 1,5 mb tako da je to provjerena stvar....

 

Ako treba mogu i poslikati i poslati sve tu....

filip47 pet 27.3.2020 09:51

Bok, ne znam kako se uopće ovdje quote ubacuje.

Ok, a kako da provjerim signal na mojoj lokaciji?
Mislis, kada uzmem paket, pa onda testiram?
U tom slučaju, ne sa ugovorom? ok
ja nemam žicu na toj lokaciji gdje se selim. to je problem.
mislim da je procedura nabavljanja priključka itekako kompliciranija.
zvao sam optimu,iskon i sve to.
Ima jedino Tcom 4G uslugu mob. interneta, uz Tele2, ali naravno skuplji su.
da li je njhov set isto zagušen??

edit: prvi je odgovor za lco2005...

Blackcastle pet 27.3.2020 09:57

ja sam 90% siguran da će ti na android tv-u s skinutim perfectplayerom sve raditi kako treba....možda će ti malo više trebati pri promjeni kanala ali će sve raditi....

 

Jedino moraš uzeti dobru listu....

 

Mislim da ti tele2 ima opciju od 7 dana probnih....al vjeruj mi oni jedini imaju pravi flat internet , vip i t-com imaju 100 gb ili tako nešto što je za današnje potrebe kućanstva kad se sve upali (laptop,mobiteli,Playstation) i na to sve IPTV ispada da je 1000 gb normala....

filip47 pet 27.3.2020 10:04

Hvala.
Sad sam se sjetio da mi kolega ima Pokućni.
I gleda samo Netflix i HBO, preko tv-a. uopće nema niti jedan drugi kanal/pretplatu. :)
Nije se žalio. Naravno, i svi su spojeni na taj mali router...
Možda to nije neka referenca, ali eto - samo kažem.

Ico2005 pet 27.3.2020 11:23

probaj se raspitat tko ima pokućni u tvojoj blizini ili ne znam... uzmi neku sim karticu sa kioska, bubni neki bon unutra i testiraj preko mobitela... to nije najsretnije i najtočnije rješenje al bar ćeš znati na čemu si... 

 

tcom nema zagušenu mrežu, odnosno imaju najjaču mrežu ali su naravno i skuplji... i vip isto ima dosta solidnu mrežu sa dobrim brzinama 

 

izbor liste ti je trenutno najmanji problem

filip47 pet 27.3.2020 13:23

Evo jedan zanimljiv podatak.

Cura mi ima tele2 mobilni, s tim da ona preko sim kartice svog mobitela ga koristi. Isto plaća 169kn i ima taj paket od 1000 gb. Vrlo vjerojatno je to ista stvar.
i sad ona ne živi gdje i ja, i ima na speedtestu DL/UL : 10/9 cca Mbitps, a ja na Bon bonu imam 26/26 !!! .
Dakle, mogu njen mob uzeti i testirati situaciju u svom novom stanu??
Zanima me da li je na mobu limitirana neka brzina , i možda taj Tele2 Huawei router propušta?!:) veću brzinu? Ne bi htio krivo protumačiti te podatke, a da ne znam sve informacije.
Hvala

Blackcastle pet 27.3.2020 14:38
filip47 kaže...
Evo jedan zanimljiv podatak.

Cura mi ima tele2 mobilni, s tim da ona preko sim kartice svog mobitela ga koristi. Isto plaća 169kn i ima taj paket od 1000 gb. Vrlo vjerojatno je to ista stvar.
i sad ona ne živi gdje i ja, i ima na speedtestu DL/UL : 10/9 cca Mbitps, a ja na Bon bonu imam 26/26 !!! .
Dakle, mogu njen mob uzeti i testirati situaciju u svom novom stanu??
Zanima me da li je na mobu limitirana neka brzina , i možda taj Tele2 Huawei router propušta?!:) veću brzinu? Ne bi htio krivo protumačiti te podatke, a da ne znam sve informacije.
Hvala

 Eto prije nego se pomazite samo rokni s njezinog moba sppedtest da vidiš brzinu , najbolje negdje od 20-22 h tada je naveća opterećenost iako mislim da je sada zbog situacije stalno opterećenost dosta velika....

 

Nešto sam naišao neki dan da tele2 daje neke nove router s cat6 al nisam ziher...i da s routerom bi signal trebao biti ipak malo bolji....ipak je on za mreže malo jači stroj jer radi samo to u mob na ploči je utrpano svašta....

the.shano pet 27.3.2020 21:29
filip47 kaže...
Pozdrav ljudi!
Uskoro ću kupit Android TV od Philipsa, i kako nemam žica, antena i slično,a u 21. smo stoljeću, te mislim da mi i ne trebaju, uzeti ću Pokućni interent preko Tele 2, koji mi se čini vrlo ok, sa velikim paketom.
Ali o IPTV-u pojma nemam. :)
Čitam malo ovu temu i par stvari me zanima:
1. Da li mi treba još jedan box za gledanje ili je dovoljan samo Smart TV i aplikacija preko njega?
2. Da li isto funkcionira IPTV preko TV-a koji je na Androidu, kao npr na LG-ovom WebOS-u?? Androim mi se čini stabilnijim i ipak mi je poznat kao sustav...ima li razlike?
3. Ne razumijem baš koji je legalan, koji nije, ali me svakako zanima najpouzdaniji. Cjenovno vidim svi isto koštaju.
Postoji li kakva lista, preporuka, bilo što - Google ih izbaci 40, a meni su svi špansko selo. Ovdje nema reklama - ali kako da znam koji je po vašem iskustvu dobar?

Eto, nadam se da ćete mi pomoći jer ja pojma nemam.
Može i link na neke liste pa da ja to proučim/tutoriale/uputstva.
Hvala puno!

  Ja imam Philipsov Android TV vec skoro 3 godine i mogu reci da sve radi perfektno.

Sto se tice iptv-a netrebas nikakav box kupovati jer imas integriran Play Store mozes sve poznatije Iptv player-e instalirati bez po muke.

Ja sam veliku vecinu player-a isprobao ali stalno se vratim na Smart IPTV app jer mi najbolje odgovara i najjednostavnija je, dok jos koristim i od Tvvieta AKIPTV app jedino ako nesto zelim on demand pogledati. 
Vezano za internet providera u to nezelim ulaziti jer neznam ponudu, samo nemoj ds fali brzine, a sto se tice 21st. i zica moja preporuka ti je iako na TV-u wifi radi bez greske ipak je bolje ga spojiti ethernet kablom jer ako je los router zna wifi da puca i onda se desi da stopa slika

stipest sub 28.3.2020 13:41
the.shano kaže...
filip47 kaže...
Pozdrav ljudi!
Uskoro ću kupit Android TV od Philipsa, i kako nemam žica, antena i slično,a u 21. smo stoljeću, te mislim da mi i ne trebaju, uzeti ću Pokućni interent preko Tele 2, koji mi se čini vrlo ok, sa velikim paketom.
Ali o IPTV-u pojma nemam. :)
Čitam malo ovu temu i par stvari me zanima:
1. Da li mi treba još jedan box za gledanje ili je dovoljan samo Smart TV i aplikacija preko njega?
2. Da li isto funkcionira IPTV preko TV-a koji je na Androidu, kao npr na LG-ovom WebOS-u?? Androim mi se čini stabilnijim i ipak mi je poznat kao sustav...ima li razlike?
3. Ne razumijem baš koji je legalan, koji nije, ali me svakako zanima najpouzdaniji. Cjenovno vidim svi isto koštaju.
Postoji li kakva lista, preporuka, bilo što - Google ih izbaci 40, a meni su svi špansko selo. Ovdje nema reklama - ali kako da znam koji je po vašem iskustvu dobar?

Eto, nadam se da ćete mi pomoći jer ja pojma nemam.
Može i link na neke liste pa da ja to proučim/tutoriale/uputstva.
Hvala puno!

  Ja imam Philipsov Android TV vec skoro 3 godine i mogu reci da sve radi perfektno.

Sto se tice iptv-a netrebas nikakav box kupovati jer imas integriran Play Store mozes sve poznatije Iptv player-e instalirati bez po muke.

Ja sam veliku vecinu player-a isprobao ali stalno se vratim na Smart IPTV app jer mi najbolje odgovara i najjednostavnija je, dok jos koristim i od Tvvieta AKIPTV app jedino ako nesto zelim on demand pogledati. 
Vezano za internet providera u to nezelim ulaziti jer neznam ponudu, samo nemoj ds fali brzine, a sto se tice 21st. i zica moja preporuka ti je iako na TV-u wifi radi bez greske ipak je bolje ga spojiti ethernet kablom jer ako je los router zna wifi da puca i onda se desi da stopa slika

 Sve ok, ali mogao si mu napisati da se Smart IPTV app plaća. Jednokratno, ali se plaća.

dado16 sub 28.3.2020 13:45

ja imam cca 5 godina android tv, i razocaran sam, prve dve godine je jos ok bilo, no to sad tako steka, okej radi smart iptv aplikacija(ali uz poneka stekanja) al ostatak aplikacija nula, kodi da ne pricam koliko da stutterat, mislim si do interneta je pa buffera a ono uopce nije nego jbni tv steka....uzeo sam sad samsung qled sa tizenom i preporodio sam se, osnovne aplikacije iptv itd ima na samom tvu i nikad ne steka, za ostatak sam si nabavio firetv stick 4k i to je svemirski brod naspram androida u philips tvu