Audio i video alati

Gledanje TV programa preko Interneta

scylla98 ned 25.8.2019 20:14
x18x05x kaže...
scylla98 kaže...
x18x05x kaže...
scylla98 kaže...
x18x05x kaže...

25 sličica u sec je NE gledljivo što se tiče Live sporta, sve je tak usporeno. Muka mi dođe kad to netko hvali.

 Ali to je standard, tek skoro vidjamo 50p, a postace standard sa 4k. Mada Amerikanci godinama gledaju u 60 slicica.

 Svi zvanicni provajderi na satelitu pustaju signal u 1080i25. Pa se do sada niko nije bunio?

 E sad ako mislis na los transkod i 25p koji rade ovi ilegalci u ovim listama, to je nesto drugo.

 Kako koji, mislim da Sky DE većinu kanala pušta u 50 sličica. Skoro svi kanali u HD+ idu u 50 sličica. 

 Hm, zapravo ovi free-to-air kanali idu u 720p i 50 slicica.
 Dok Sky DE i drugi koji idu u  1080 idu u 25 slicica. Posto pominjes sport, Sky Sport paket ide u 25 slicica.
 Ali bitrejt je oko 15ak mbpsa :D

 Onda to valjda čini razliku. Jer je miljama daleko od iptv-a.

 Ma samo sam hteo reci da 25 slicica nuzno ne mora da znaci nesto lose, jer i nasi SK, Arene i Planet sport, svi idu u 25 slicica. Lose je kad naidjes u ovim listama, smanje rezoluciju, bitrejt i onda haos.

 Dobro je sto ce izgleda u buducnosti sportski strimovi biti u 4k i 50 slicica.

kameni_zg ned 25.8.2019 20:54
TheMenstalist kaže...

Pozdrav!

 

Hito bih preporuku dobrog IPTV-a (exyu kanali + filmski), pošto u toj sobi gdje želim iptv nemam smart TV, volio bih i preporuku i nekog boxa.

Mislio sam uzeti Amazonov Firestick, ali nisam siguran koliko bi wireless veza bila dovoljna sa iptv. 

 

 

Preporucam tvviet, korisnik sam vec vise godina, zadovoljan...

Da nebude da se samo tvviet spominje, od domacih imas jos red-devils listu - ekipa govori da je odlicna.

Jeftinjara zesca a isto domace: Nova IPTV (5eura/mjesec) - koristim kao sekundarnu listu, bude problema u smislu bufferinga (rijetko) al najvise se dogadja da program koji pise da je recimo Arena, bude nesto sasvim trece ne vezano za sport, cesto se doadja na stranim kanalima. Recimo ja dosta gledam UK kanale, pa sam to primjetio.

 

A sto se tice firesticka, ja ti preporucam da si mobom stanes tamo di bi bio tv, i izmjeris koliko dobivas mobom brzinu preko wifi-a. Ako nisi zadovoljan moze se firestick kupit i sa malim ethernet adapterom tako da ga spajas zicom.

Ako trebas link za to, javi.

 

 

mmatic123 ned 25.8.2019 20:59
ZdravacVZ kaže...

kupio sam onu listu sa aliexpressa, ali 90 posto kanala ne radi

 

Evo, ko ju isto ima, neka proba pokrenuti UK HD BT Sports bilo koji (1,2,3,...)

 

ništa pametno ne radi

 

 

Evo, npr. RADI mi UK HD ITV HD 1!   Pa tko to gleda i tko može reći da je lista dobra za bilo koju lovu? Čak da je i jednu kunu, kad nerade bitni kanali, a ovi koji prodaju uopće ne odgovaraju na poruke!

 

Eto, toliko o neprovjerenim listama.

 

Za one koji kažu da je njima dobra, probajte otvoriti ove kanale (ili bilo koji pod DE kanalima - VOX, PRO7...) Pa recite iskreno jel vama rade ti kanali?

 

EDIT: Npr. od Arena Sporta, jedino radi Arena 1, a sve ostale ne rade...

ZdravacVZ, ne znam koju ti listu imaš ali evo sad isprobao, svaki do jednoga od kanala koje si nabrojao u mene radi.

Jedino su Arene pogrešno označene, srpske su hrvatske i obratno, ali to je najmanji problem.

ZdravacVZ ned 25.8.2019 21:51

mmatic pa stavio sam link od toga sa alija, a on se spominjao ovdje, par stranica ispred na forumu. Toga sam uzeo po toj preporuci jel je tada  pisalo da rade ti kanali.

 

Nije do mene, jer neki kanali i rade, ali ti neki me ne zanimaju. Gledam preko aplikacije IPTV Smarters (zapravo, isprobano preko još par aplikacija, ali svugdje isto)

 

Najgore me frustrira što se lik ne javlja.

 

No dobro, naučio sam na vlastitoj grešci. Ali to mi je ionako trebala biti sekundarna lista. Primarno koristim jednu s kojom sam zadovoljan, i koja radi bez greške.

(osim kad treba snimiti boks na RTL HR u 4 ujutro, to nema, al zato ima TV PRODAJU na tome istom kanalu, to se može pustiti unazad, i pingvine s madagaskara  :///   :)

mmatic123 ned 25.8.2019 22:29
ZdravacVZ kaže...

mmatic pa stavio sam link od toga sa alija, a on se spominjao ovdje, par stranica ispred na forumu. Toga sam uzeo po toj preporuci jel je tada  pisalo da rade ti kanali.

 

 

Evo ja sam uzeo odavde a za kolegu ranije odavde, i sve to radi bez problema (PC VLC i Android Box).

On prati F1 i Moto GP i sve radilo bez problema cijelo ljeto. Ne znam stvarno u čemu je problem.

TheMenstalist ned 25.8.2019 23:29
kameni_zg kaže...
TheMenstalist kaže...

Pozdrav!

 

Hito bih preporuku dobrog IPTV-a (exyu kanali + filmski), pošto u toj sobi gdje želim iptv nemam smart TV, volio bih i preporuku i nekog boxa.

Mislio sam uzeti Amazonov Firestick, ali nisam siguran koliko bi wireless veza bila dovoljna sa iptv. 

 

 

Preporucam tvviet, korisnik sam vec vise godina, zadovoljan...

Da nebude da se samo tvviet spominje, od domacih imas jos red-devils listu - ekipa govori da je odlicna.

Jeftinjara zesca a isto domace: Nova IPTV (5eura/mjesec) - koristim kao sekundarnu listu, bude problema u smislu bufferinga (rijetko) al najvise se dogadja da program koji pise da je recimo Arena, bude nesto sasvim trece ne vezano za sport, cesto se doadja na stranim kanalima. Recimo ja dosta gledam UK kanale, pa sam to primjetio.

 

A sto se tice firesticka, ja ti preporucam da si mobom stanes tamo di bi bio tv, i izmjeris koliko dobivas mobom brzinu preko wifi-a. Ako nisi zadovoljan moze se firestick kupit i sa malim ethernet adapterom tako da ga spajas zicom.

Ako trebas link za to, javi.

 

 

 Hvala ti na odgovoru. 

 

Pitat ću Tvviet za test, pa ću vidjeti. Nisam čuo loša iskusva za njih. 

 

 

spilice05 ned 25.8.2019 23:35
mmatic123 kaže...
ZdravacVZ kaže...

mmatic pa stavio sam link od toga sa alija, a on se spominjao ovdje, par stranica ispred na forumu. Toga sam uzeo po toj preporuci jel je tada  pisalo da rade ti kanali.

 

 

Evo ja sam uzeo odavde a za kolegu ranije odavde, i sve to radi bez problema (PC VLC i Android Box).i 

On prati F1 i Moto GP i sve radilo bez problema cijelo ljeto. Ne znam stvarno u čemu je problem.

 I ja imam TopRock listu, ali nije baš da su Arene samo zamijenjene. Evo npr. Arena 3 je na sva 3 mjesta samo SD i srpska je. Hrvatske uopće nema.

frulex pon 26.8.2019 00:43
ZdravacVZ kaže...

mmatic pa stavio sam link od toga sa alija, a on se spominjao ovdje, par stranica ispred na forumu. Toga sam uzeo po toj preporuci jel je tada  pisalo da rade ti kanali.

 

Nije do mene, jer neki kanali i rade, ali ti neki me ne zanimaju. Gledam preko aplikacije IPTV Smarters (zapravo, isprobano preko još par aplikacija, ali svugdje isto)

 

Najgore me frustrira što se lik ne javlja.

 

No dobro, naučio sam na vlastitoj grešci. Ali to mi je ionako trebala biti sekundarna lista. Primarno koristim jednu s kojom sam zadovoljan, i koja radi bez greške.

(osim kad treba snimiti boks na RTL HR u 4 ujutro, to nema, al zato ima TV PRODAJU na tome istom kanalu, to se može pustiti unazad, i pingvine s madagaskara  :///   :)

Ne znam, evo isprobao sve te kanale koje si spominjao i rade bez greške (još da napomenem da sam trenutno na moru gdje nemam interneta već tablet u kojem je Tele 2 4G kartica te na njega laptop spojem wifijem preko hotspota - uz još 5 drugih uređaja ). Ali koliko vidim po linku, to je ista lista s Alija koju sam i ja uzeo te na mobu također imam IPTV Smarters za koju sam dobio podatke, a dobio sam i m3u listu za VLC. Evo SS, ako treba pošaljem i snimku.

PS. I ja sam također već godinu dana na NEXT Genu kao primarnoj listi i vrlo sam zadovoljan, ovo sam uzeo više iz zeza, tj. da žena može neš gledat ako sam ja na nekom sportu 

mmafan pon 26.8.2019 10:29

Jedno pitanje za vas koji imate Serious iptv, jel cete sutra imati gdje gledati utakmicu Dinama? Znam da na ovim domaćim prenose na planet sportu.

 

Inace uzeo sam tvviet, imao sam i ranije, pa da vidimo kako sada stoje. I moj prijedlog da se uvedu BT sport kanali na Tvvietu, mislim da bi onda sto se tice sporta bila kompletna ponuda.

mmafan pon 26.8.2019 13:26
Klipson kaže...
Dinamo sutra

 Zanimljivo, nisam znao da BT sport prenosi, jer baš sam se pitao ako Dinamo igrao ligu prvaka jel ce ga ti strani programi prenositi. 

 

Daj mi još samo reci od tih programa što su tu na toj listi koje imaš u Serious iptv?

Hexfire pon 26.8.2019 13:35
mmafan kaže...

 Zanimljivo, nisam znao da BT sport prenosi, jer baš sam se pitao ako Dinamo igrao ligu prvaka jel ce ga ti strani programi prenositi. 

 

Daj mi još samo reci od tih programa što su tu na toj listi koje imaš u Serious iptv?

 Ovo je pretkolo i samo su tri tekme na rasporedu, pa nije niš čudno da prenose. Kad krene grupna faza biti će drugačije jer je hrpa tekmi istovremeno i očekujem da će Dinamo ići uživo samo onda kad će igrati s nekim velikim klubom. Baš da će prenositi nešto tipa Dinamo vs Club Brugge, ne vjerujem. Uglavnom, ne bih baš stavio ruku u vatru da će itko drugi prenašati baš sve tekme Dinama osim Planet Sporta. 

Blackcastle pon 26.8.2019 15:04

na srpskim arena u 99 % slučajeva prenose Dinamo ZG.Sutra na AS3 SR prenose tekmu Dinama i Rosenborga.Inače nemali broj puta sam prebacio na AS SR jer im je kometator kod i kamo bolji od Planetsporta gdje samo što ga ne otprate na Mirogoj....probajte okrenuti...inače navijač sam DZG-a!!!

Hexfire pon 26.8.2019 15:12

I ja često gledam na Arena SR. Pretpostavljam da će oni prenositi večinu Dinamovih tekmi ako uđu u LP. Eventualno može biti "problem" ako uđe i Zvezda pa će prenositi i sve njihove. Ne znam sad na pamet koliko tekmi prenose u živo. 3-4?

Marinzgb pon 26.8.2019 16:43

Mali osvrt na pružatelje.

 

Next gen: Imam preko android aplikacije. 
Kvaliteta slike 3

Komunikacija 5+

VOD 3

Cijena 5 (19 € 3 MJESECA)

 

Boom Iptv: Smart iptv app 

Kvaliteta slike 4.

Komunikacija 3

VOD 5 

Cijena 2 (15€ mjesec )

 

Tvviet: MAG 

Kvaliteta slike 3,5

Komunikacija 5

VOD 1

Cijena 3 (12 € mjesec) 

 

A1. Reciver 

Kvaliteta slike 5

Komunikacija 1

VOD 1

Cijena 1 (339 kn mjesec)


Glavni problem loše slike je Tv od 195 cm kojem nitko osim legalnih providera nije ili ne može ponuditi.

Uzeo sam ih par radi arene sporta, ali prvenstveno VOD-a. 
VIP se riješavam ovaj mjesec jer sam na bakru (30mbs) trebao bih dobiti optiku od Ht-a

 

 

 

x18x05x pon 26.8.2019 17:04
Marinzgb kaže...

Mali osvrt na pružatelje.

 

Next gen: Imam preko android aplikacije. 
Kvaliteta slike 3

Komunikacija 5+

VOD 3

Cijena 5 (19 € 3 MJESECA)

 

Boom Iptv: Smart iptv app 

Kvaliteta slike 4.

Komunikacija 3

VOD 5 

Cijena 2 (15€ mjesec )

 

Tvviet: MAG 

Kvaliteta slike 3,5

Komunikacija 5

VOD 1

Cijena 3 (12 € mjesec) 

 

A1. Reciver 

Kvaliteta slike 5

Komunikacija 1

VOD 1

Cijena 1 (339 kn mjesec)


Glavni problem loše slike je Tv od 195 cm kojem nitko osim legalnih providera nije ili ne može ponuditi.

Uzeo sam ih par radi arene sporta, ali prvenstveno VOD-a. 
VIP se riješavam ovaj mjesec jer sam na bakru (30mbs) trebao bih dobiti optiku od Ht-a

 

 

 

 Ono tu si dva dana i niko te nebu uzeo za ozbiljno sa ovom recenzijom.

Marinzgb pon 26.8.2019 18:25
cesnjovka kaže...

Vidim sve intelektualci ovdje svršili na IPTV temi, fino.

 

Pa to sam i ja rekao da sam "čitao" tri godine a on meni pravi screenshot mog accounta starog "dva" mjeseca, smiješno.

 Ne, nazvao si me padobrancem, a profil imaš dva mjeseca a ja dva dana.

Ovo je forum gdje ljudi traže mišljenja ili odgovore na stvari koje ih zanimaju. Televizija je zabava opusti se. 
Nakon što sam čitajući druga mišljenja isprobao više listi, kupio neku dodatnu opremu za iptv, zaključio da na 195 cm Tv-u nitko nema kvalitetu osim legalnih pružatelja (na žalost).

Svoje mišljenje sam dao jer nisam u vojsci da ”zatražim dopuštenje da se obratim” pogotovo od dragih vođa kao što si ti.

 

 

lucluc pon 26.8.2019 18:42
Marinzgb kaže...

Mali osvrt na pružatelje.

 

Next gen: Imam preko android aplikacije. 
Kvaliteta slike 3

Komunikacija 5+

VOD 3

Cijena 5 (19 € 3 MJESECA)

 

Boom Iptv: Smart iptv app 

Kvaliteta slike 4.

Komunikacija 3

VOD 5 

Cijena 2 (15€ mjesec )

 

Tvviet: MAG 

Kvaliteta slike 3,5

Komunikacija 5

VOD 1

Cijena 3 (12 € mjesec) 

 

A1. Reciver 

Kvaliteta slike 5

Komunikacija 1

VOD 1

Cijena 1 (339 kn mjesec)


Glavni problem loše slike je Tv od 195 cm kojem nitko osim legalnih providera nije ili ne može ponuditi.

Uzeo sam ih par radi arene sporta, ali prvenstveno VOD-a. 
VIP se riješavam ovaj mjesec jer sam na bakru (30mbs) trebao bih dobiti optiku od Ht-a

 

 

 

 

Smatram da nije to stvar da li je provajder legalan ili ne... nego isporucuju signal drugacijom tehnologijom... Ovo sve sto se gleda preko interneta je ott - over the top. h264. da bi slika na areni bila kao recimo na a1, morala bi ici u 16mbps i uredjaj bi morao imati hardversko - softversku deinterlaciju

x18x05x pon 26.8.2019 18:43
Marinzgb kaže...
cesnjovka kaže...

Vidim sve intelektualci ovdje svršili na IPTV temi, fino.

 

Pa to sam i ja rekao da sam "čitao" tri godine a on meni pravi screenshot mog accounta starog "dva" mjeseca, smiješno.

 Ne, nazvao si me padobrancem, a profil imaš dva mjeseca a ja dva dana.

Ovo je forum gdje ljudi traže mišljenja ili odgovore na stvari koje ih zanimaju. Televizija je zabava opusti se. 
Nakon što sam čitajući druga mišljenja isprobao više listi, kupio neku dodatnu opremu za iptv, zaključio da na 195 cm Tv-u nitko nema kvalitetu osim legalnih pružatelja (na žalost).

Svoje mišljenje sam dao jer nisam u vojsci da ”zatražim dopuštenje da se obratim” pogotovo od dragih vođa kao što si ti.

 

 

 Ja sam skužio da se ti hvališ sa 195 cm TV-om.  No, koji je to tv?

cesnjovka pon 26.8.2019 18:52
Marinzgb kaže...

 Ne, nazvao si me padobrancem, a profil imaš dva mjeseca a ja dva dana.

Ovo je forum gdje ljudi traže mišljenja ili odgovore na stvari koje ih zanimaju. Televizija je zabava opusti se. 
Nakon što sam čitajući druga mišljenja isprobao više listi, kupio neku dodatnu opremu za iptv, zaključio da na 195 cm Tv-u nitko nema kvalitetu osim legalnih pružatelja (na žalost).

Svoje mišljenje sam dao jer nisam u vojsci da ”zatražim dopuštenje da se obratim” pogotovo od dragih vođa kao što si ti.

 

 

 Ispričavam se za uvredu, ali me je izazvao ovaj splićo iz splita @matteo.st pa sam malo temperamentnije reagirao prema tebi a nije mi bila namjera.

Neću više.

scylla98 pon 26.8.2019 18:52
Marinzgb kaže...
cesnjovka kaže...

Vidim sve intelektualci ovdje svršili na IPTV temi, fino.

 

Pa to sam i ja rekao da sam "čitao" tri godine a on meni pravi screenshot mog accounta starog "dva" mjeseca, smiješno.

 Ne, nazvao si me padobrancem, a profil imaš dva mjeseca a ja dva dana.

Ovo je forum gdje ljudi traže mišljenja ili odgovore na stvari koje ih zanimaju. Televizija je zabava opusti se. 
Nakon što sam čitajući druga mišljenja isprobao više listi, kupio neku dodatnu opremu za iptv, zaključio da na 195 cm Tv-u nitko nema kvalitetu osim legalnih pružatelja (na žalost).

Svoje mišljenje sam dao jer nisam u vojsci da ”zatražim dopuštenje da se obratim” pogotovo od dragih vođa kao što si ti.

 

 

 Kako si to zakljucio kad si isprobao samo 3 provajdera? Hmm

scylla98 pon 26.8.2019 18:56
lucluc kaže...

 

Smatram da nije to stvar da li je provajder legalan ili ne... nego isporucuju signal drugacijom tehnologijom... Ovo sve sto se gleda preko interneta je ott - over the top. h264. da bi slika na areni bila kao recimo na a1, morala bi ici u 16mbps i uredjaj bi morao imati hardversko - softversku deinterlaciju

kakvih bre sad 16mbpsa? jesi ti uopste video stream iz a1?

primetio sam da uvek koristih tih 16mbps, o cemu god pricao

nemoj tako da generalizujes, ako npr jedan sky sport de ide u tih 16mbps

da li znas u koliko mbps A1 pusta HD strimove?

lucluc pon 26.8.2019 19:10

malo bolje procitaj sta sam napisao

 

Aa evo svakako sta je ternutno na planet sport i to bitrate nesto nizi - zavisno uvijek od boja, pokreta i slicno

 

Na slici je originani stream - bez transcodiranja, deinterlacije, kompresije i slicno... I da 16mbps je u originalu iako je na slici u trenutku kada sam radio screen 12mbps, mada to nisam ni htio reci u prethodnom postu, nego ti nisi ispravno procitao ili nisi shvaatio sta sam napisao

 

I molim te, nema potrebe da me smatras neznalicom i slicno... Ja ne teoretisem bespotrebno - nikad... :-))