Audio i video alati

Gledanje TV programa preko Interneta

mrvica12 pon 19.8.2019 00:01

Zanima me da li se korištenjem iptv-a povećava potrošnja GB jer mi se u zadnje vrijeme drastično povećala potrošnja. Da li postoji mogućnost da mi se to dešava zbog davanja tv mac-a pa da netko koristi moj Internet?

Imao sam slučaj da mi se linija nije htjela učitati pa me je davatelj testa tražio da isključim router pa uključim i imao je moj tv mac. Ne znam samo nagađam da li je tako nešto moguće. 

sibica pon 19.8.2019 05:59
mrvica12 kaže...

Zanima me da li se korištenjem iptv-a povećava potrošnja GB jer mi se u zadnje vrijeme drastično povećala potrošnja. Da li postoji mogućnost da mi se to dešava zbog davanja tv mac-a pa da netko koristi moj Internet?

Imao sam slučaj da mi se linija nije htjela učitati pa me je davatelj testa tražio da isključim router pa uključim i imao je moj tv mac. Ne znam samo nagađam da li je tako nešto moguće. 

 Naravno kako gledanje iptv-a troši internet To je kao da pitaš ako vožnjom automobila trošiš gorivo.Neka me lucluc ili dr. potvrde ili isprave,ali išlo bi nekako:

Sd kanal od cca 2mbps za sat = 1gb

hd kanal od cca 4mbps za sat = 2gb

full hd kanal od cca 8mbps za sat = 3.8gb

 

 

 

x18x05x pon 19.8.2019 06:08
sibica kaže...
mrvica12 kaže...

Zanima me da li se korištenjem iptv-a povećava potrošnja GB jer mi se u zadnje vrijeme drastično povećala potrošnja. Da li postoji mogućnost da mi se to dešava zbog davanja tv mac-a pa da netko koristi moj Internet?

Imao sam slučaj da mi se linija nije htjela učitati pa me je davatelj testa tražio da isključim router pa uključim i imao je moj tv mac. Ne znam samo nagađam da li je tako nešto moguće. 

 Naravno kako gledanje iptv-a troši internet To je kao da pitaš ako vožnjom automobila trošiš gorivo.Neka me lucluc ili dr. potvrde ili isprave,ali išlo bi nekako:

Sd kanal od cca 2mbps za sat = 1gb

hd kanal od cca 4mbps za sat = 2gb

full hd kanal od cca 8mbps za sat = 3.8gb

 

 

 

 IPTV - Internet Protocol Television

Ili ti ga Internet televizija. Logično da troši bandwith.

lucluc pon 19.8.2019 08:38
Filip100able kaže...

Koji kanal to planiras pustit u lossless?

 Vidjet cu jos. Planiram mozda za test jedan sportski, jedan docu jer tu se najbolje videe razlike i onda jedan od ta dva ili oba u hevc i adaptive bitrate, pa da se sve isproba, odnosno sve te tehnologije koje planiram uvesti

sibica kaže...
mrvica12 kaže...

Zanima me da li se korištenjem iptv-a povećava potrošnja GB jer mi se u zadnje vrijeme drastično povećala potrošnja. Da li postoji mogućnost da mi se to dešava zbog davanja tv mac-a pa da netko koristi moj Internet?

Imao sam slučaj da mi se linija nije htjela učitati pa me je davatelj testa tražio da isključim router pa uključim i imao je moj tv mac. Ne znam samo nagađam da li je tako nešto moguće. 

 Naravno kako gledanje iptv-a troši internet To je kao da pitaš ako vožnjom automobila trošiš gorivo.Neka me lucluc ili dr. potvrde ili isprave,ali išlo bi nekako:

Sd kanal od cca 2mbps za sat = 1gb

hd kanal od cca 4mbps za sat = 2gb

full hd kanal od cca 8mbps za sat = 3.8gb

 

 

 

 Da, tako nekako otprilike, ali eto da budemo bas tacni:

 

2mbps za sat = 900mb

4mbps za sat = 1800mb

8mbps za sat = 3600mb

 

Mada ne gleda se nikad u mb. bolje zaokruzivati onako kako je sibica napisao jer mnogo pruzatelja kod transcodiranja odabire sto brzi profil ako koristi ffmpeg, pa samim time i bitrate vise varira, a tu je pitanje i samog sadrzaja. Recimo ako su mracne scene, bitrate padne, akko su "zivopisnije" skace i slicno. Evo taman jedna anegdota, bas kada sam pocinjao sa transcodiranjima prije mozda 9 godina, podesim reko da probam kako radi neki filmski kanal i gledam u statistici 800kbps. Sta li sam reko zeznuo, a stavio na 8mbps. Potrosio mozda 2-3 sata da pronadjem gresku, a nema je. Tada kad sam pogledao, bila odjavna spica - crna slika sa nekim tekstom :-))

Blackcastle pon 19.8.2019 10:34

Ja doma gledam nerjetko na tri televizora zajedno...uglavnom uvecer preko dana jedan tv radi...+ svi mobovi doma na wi fi+ malo kompa...na mjesecnoj razini oko 750- 1000 gb...jedan mjesec mislim u zimi je bilo i preko 1000 gb

izzy007 pon 19.8.2019 12:39

Ono što korisnici IPTV-a svakako trebaju provjeriti sa svojim davateljem internet usluga (ne davateljem iptv liste) je kad na snagu stupa FAIR USAGE. Iako imamo flat internet, nakon određenog broja gigabajta se brzina smanji na neku mizeriju.

MasterG pon 19.8.2019 13:21

pozdrav ekipa...htio bih si sredit IPTV, ali sad nešto čitam da možda nemam dobar tv za to u smislu appova.

 

Imam Panasonic TX-50EX703E...pa jel moguće da su iz Panasonica toliko u banani da se ne može preko TV-a sredit IPTV? Neda mi se sad kupovat još jedan hardware sa strane pa još jedan daljinski itd...dosta su mi 2 kojima moram baratat. pomaže li plejka (iako mi je to onda preko joysticka što mi opet nema smisla), PLEX preko TV-a?

 

cesnjovka pon 19.8.2019 14:33
mrvica12 kaže...

Čini mi se da se i meni to desilo.Inače imam brzinu do 30 Mbps a sada ide najviše do 20 Mbps.Potrošeno je 750 GB.Na T Comu sam.

 Ja sam isto na T.comu i mogu ti iz prve ruke reć da je bilo mjeseci da sam znao povuć preko net-a i 5-7TB (masovno torrentiranje) i nikad nije bilo ograničavanja brzine ili tog tkz. fair usagea.

Dok na Bnet-u kad sam bio, oni su imali taj neki fair usage kad nakon određenog potrošenog prometa od 750 ili 1600Gb za najveću brzinu, ako to prekoračiš smanje brzinu između 18 i 24h u danu do isteka mjeseca.

plavi_medved pon 19.8.2019 16:08
izzy007 kaže...
Ono što korisnici IPTV-a svakako trebaju provjeriti sa svojim davateljem internet usluga (ne davateljem iptv liste) je kad na snagu stupa FAIR USAGE. Iako imamo flat internet, nakon određenog broja gigabajta se brzina smanji na neku mizeriju.

 

Mislim da to vrijedi za nove korisnike od 1.6.2019, za stare ne vrijede. Naime uvode FAIR USAGE kao namjeru da pokusaju manipulirat s internet prometom korisnika, flat kao flat bi trebao biti flat , znaci neogranicen ali eto u RH postoje zakoni kojima oni mogu da tretiraju vlastita pravila i izgovore, nazalost isto tako oduvijek postoji limitiran fair usage, naime nemoze svako mjesecno na bazi potrositi ajmo reci cca 1000 gb jer automotski provajderi blokiraju tog korisnika. Imao prijatelj taj slucaj pa eto znam. Cak je i morao za taj mjesec tada nadoplatiti prekoracenje flat interneta u Tcomu, posle konzultacija s odvjetnikom je uspio smanjit nesto ali tcom je svejedno odnio paru. I to pomalo vecu.

mmafan pon 19.8.2019 16:54
Q-Tip kaže...

Nakon par sati testiranja Serious IPTV-a mogu reći da je ovo najbolji IPTV kojeg sam probao, nema dalje. Tko ima Android TV neka si instalira TiviMate IPTV Player (https://play.google.com/store/apps/details?id=ar.tvplayer.tv), ubaci linkove za playlistu i EPG i ovo čudo će mu povući sve što je potrebno uključujući i logotipe svih kanala. Sve grupirano po tematici, a vrijedi i otključati premium verziju aplikacije za hrpu dodatnih opcija uključujući i setupiranje favoritesa. Aplikacija je sjajna, jednostavna i izgleda odlično, bez suvišnih akrobacija u dizajnu.

 

Treba napomenuti da nije za one koji traže domaće programe, od toga ima samo Arena sport HR 1-6. Ako vam to nije bitno (meni osobno uopće nije), ovo je vrh. Slika vrhunska, nema bufferinga.

 

 

Jesi još uvijek zadovoljan s ovom IPTV uslugom? I daj mi reci u kojoj su kvaliteti Arena  sport HR 1-6?

cesnjovka pon 19.8.2019 17:06
Blackcastle kaže...
Meni na b netu nisu nikada jos smanjili brzinu iako sam znao proći 1000 gb...

 Ali na t-comu kao na A1 nigdje nisam našao ovakav dokument koji je i dan danas važeći:

https://ssc.a1.hr/documents/10307706/46952206/A1-kodeks-ponasanja-na-internetu.pdf/ced1ff55-b6e6-4bfa-40b0-66c0e78c359d

 A sad ovaj kolega gori dva posta iznad piše da je i T.com po novom od 1.6.2019 isto uveo taj neki fair usage za nove korisnike samo što ja takav dokument i link koji to potvrđuje, nemogu nać ko za A1 i Bnet.

I ovdje fino piše da fair usage postoji na A1(bnet) Mrežama.

Q-Tip pon 19.8.2019 18:14
mmafan kaže...
Q-Tip kaže...

Nakon par sati testiranja Serious IPTV-a mogu reći da je ovo najbolji IPTV kojeg sam probao, nema dalje. Tko ima Android TV neka si instalira TiviMate IPTV Player (https://play.google.com/store/apps/details?id=ar.tvplayer.tv), ubaci linkove za playlistu i EPG i ovo čudo će mu povući sve što je potrebno uključujući i logotipe svih kanala. Sve grupirano po tematici, a vrijedi i otključati premium verziju aplikacije za hrpu dodatnih opcija uključujući i setupiranje favoritesa. Aplikacija je sjajna, jednostavna i izgleda odlično, bez suvišnih akrobacija u dizajnu.

 

Treba napomenuti da nije za one koji traže domaće programe, od toga ima samo Arena sport HR 1-6. Ako vam to nije bitno (meni osobno uopće nije), ovo je vrh. Slika vrhunska, nema bufferinga.

 

 

Jesi još uvijek zadovoljan s ovom IPTV uslugom? I daj mi reci u kojoj su kvaliteti Arena  sport HR 1-6?

 

Bojim se da ne ureknem, ali sve radi sjajno, vrlo sam zadovoljan. Što se Arene tiče, svih 6 je u full HD-u i imaju vrlo dobru sliku. Nisu na razini britanskih i američkih programa, ali i dalje vrlo solidno.

 

Preporučam ti da probaš mjesec dana i odlučiš, tako sam i ja, 10 eura manje-više, ne znači mi puno. 

Reedy pon 19.8.2019 18:37
Q-Tip kaže...
mmafan kaže...
Q-Tip kaže...

Nakon par sati testiranja Serious IPTV-a mogu reći da je ovo najbolji IPTV kojeg sam probao, nema dalje. Tko ima Android TV neka si instalira TiviMate IPTV Player (https://play.google.com/store/apps/details?id=ar.tvplayer.tv), ubaci linkove za playlistu i EPG i ovo čudo će mu povući sve što je potrebno uključujući i logotipe svih kanala. Sve grupirano po tematici, a vrijedi i otključati premium verziju aplikacije za hrpu dodatnih opcija uključujući i setupiranje favoritesa. Aplikacija je sjajna, jednostavna i izgleda odlično, bez suvišnih akrobacija u dizajnu.

 

Treba napomenuti da nije za one koji traže domaće programe, od toga ima samo Arena sport HR 1-6. Ako vam to nije bitno (meni osobno uopće nije), ovo je vrh. Slika vrhunska, nema bufferinga.

 

 

Jesi još uvijek zadovoljan s ovom IPTV uslugom? I daj mi reci u kojoj su kvaliteti Arena  sport HR 1-6?

 

Bojim se da ne ureknem, ali sve radi sjajno, vrlo sam zadovoljan. Što se Arene tiče, svih 6 je u full HD-u i imaju vrlo dobru sliku. Nisu na razini britanskih i američkih programa, ali i dalje vrlo solidno.

 

Preporučam ti da probaš mjesec dana i odlučiš, tako sam i ja, 10 eura manje-više, ne znači mi puno. 

 Ima li taj SRSiptv kakvih ex-yu dokumentarnih kanala?

 

Hvala

Q-Tip pon 19.8.2019 18:55
Reedy kaže...

 Ima li taj SRSiptv kakvih ex-yu dokumentarnih kanala?

 

Hvala

 

Spomenuo sam to ranije, nije za one koji primarno traže ex-Yu kanale. Nema ništa od ex-Yu kanala osim Arena Sporta, sve su strani kanali. Veliki plus je i to što osim standardne televizije u paketu ima i kompletno sve godišnje passove koji ti padnu na pamet (Formula 1 Pass, UFC Pass, ESPN+ Pass, Fox Soccer Pass, NHL Pass, NBA Pass, MLB Pass, NFL Pass...) 

cesnjovka pon 19.8.2019 19:30
dmanz kaže...

U A1 postoji to ograničenje brzine na 1 mbps ako prekoračiš 100gb prometa samo ako si na homeboxu, dakle. mobilnoj mreži.

 Postoji i na fiksnoj i link prema tome dokumentu koji potvrđuje da A1 ima fair usage na fiksnoj mreži sam gori iznad postavio, za mobilnu sve znam.

Dok sam bio na Bnetu prije godinu dana fair usage je bio raspoređen premo uzetoj i ugovorenoj brzini, npr. sa najvećom 120/15Mbps je smanjenje brzina nastupalo ako potrošiš oko 1600GB mjesečno a za 70/10Mbps je bilo mislim oko 800/1000GB neznam sad točno itd..itd

 

EDIT: T-com nema FAIR USAGE na fiksnom netu kao A1. Potvrđeno maloprije preko njihove tehničke službe (znači ne preko studenata koji pojma nemaju)

dado16 pon 19.8.2019 20:25
cesnjovka kaže...
dmanz kaže...

U A1 postoji to ograničenje brzine na 1 mbps ako prekoračiš 100gb prometa samo ako si na homeboxu, dakle. mobilnoj mreži.

 Postoji i na fiksnoj i link prema tome dokumentu koji potvrđuje da A1 ima fair usage na fiksnoj mreži sam gori iznad postavio, za mobilnu sve znam.

Dok sam bio na Bnetu prije godinu dana fair usage je bio raspoređen premo uzetoj i ugovorenoj brzini, npr. sa najvećom 120/15Mbps je smanjenje brzina nastupalo ako potrošiš oko 1600GB mjesečno a za 70/10Mbps je bilo mislim oko 800/1000GB neznam sad točno itd..itd

 

EDIT: T-com nema FAIR USAGE na fiksnom netu kao A1. Potvrđeno maloprije preko njihove tehničke službe (znači ne preko studenata koji pojma nemaju)

 ima Fair usage, jer sam radio u t-comu, ali je on na 3 TB

cesnjovka pon 19.8.2019 20:44

Ma nepričamo o nikavim hibridnima nego pravim fiksnim uslugama osnovnim, nebitno sad jel imaš 4mbit/s ili 500.

E ovo za 3TB nemam pojma, moguće iako ja takav odgovor od tehničke službe nisam dobio nego suprotno da nema nikakvih ograničenja na fiksnom net-u.

A takav trag i dokument o fair usageu kao što ga ima A1 ne postoji.

Filip100able uto 20.8.2019 00:27

Znaci arene  (1 2 3) i sportske i sa HEVC ne spustaj ispod 5000mbps..jer bolje je imati vise bolja slika ti je..a HEVC je pre zahtjevan za uzivo..a za ovako 7 mbps je najbolje za sportke ove glavne kanale za ostale spusti 

Filip100able uto 20.8.2019 00:34

Hehe imam srece imam t com..DOWN 4mbps MAX 0.5 UP u teoriji nmg vise preko 700gb a  realno nekih 300gb svaki mj i to jedva zimi samo..E a pazite ovo..dali mi hibrid opciju radi na 4g...100gb samo..a i to radi signal od 5mbps do 30 varira al zesce..a ako zelis vise moram platit za vise gb..pa gdje to ima?? ja moram to placat  jer oni koriste mrezu koji je Ferdinand onaj iz davne AUSTROUGARSKE napravio..a drugi imaju i jeftinije od mene 10 puta brze...svaka cast

dado16 uto 20.8.2019 08:47
cesnjovka kaže...

Ma nepričamo o nikavim hibridnima nego pravim fiksnim uslugama osnovnim, nebitno sad jel imaš 4mbit/s ili 500.

E ovo za 3TB nemam pojma, moguće iako ja takav odgovor od tehničke službe nisam dobio nego suprotno da nema nikakvih ograničenja na fiksnom net-u.

A takav trag i dokument o fair usageu kao što ga ima A1 ne postoji.

 Bio je jedno vrijeme objavljen na stranici pod opcim uvjetima ali ni ja sad nemrem naci, jedino ako se u meduvremenu nesto nije promjenilo