Audio i video alati

Gledanje TV programa preko Interneta

kameni_zg uto 25.6.2019 15:09
dmanz kaže...
kameni_zg kaže...

Ljudi opcenito koriste IPTV radi cijene, al sad da se je cable guy koristio samo radi cijene, i ne bih rekao. Ima jos providera sa slicnim, a sad i boljim cijenama od cable guya.

Treba uzeti u obzir da cijene s kojima je cable guy krenuo nisu vise iste. Uzeo sam 6mj za 20 eura i ajde oke. Racunamo znaci da sam mjesec platio 3.33 eura. Sad su im cijene za 3 mjeseca 26 eura, mjesecno 10 eura, 6mj bilo 20 eura sad je 50 eura, sto doslovno NOVA IPTV trenutno stavlja u najisplatljiviju listu za uzeti, bilo kao main lista ili kao sekundarna lista, mjesec im je 5 eura, 3 mjeseca 15 eura, znaci nikakav popust za 3 mj al takve liste se placaju na mjesecnoj bazi. Za 5 eura stvarno nema se kaj razmisljat, odlicna cijena za backup/sekundarnu listu.

 

Evo odma usput mala preporuka za sve koji traze providera - uzmite 2 liste. Uvijek jedna od stabilnih usluga kao main koju mislite koristit a druga lista neka jeftina koja ima masu programa + VPN obavezno. Kad sve stavite na papir, opet je jeftnije 50+ kn od MaxTv-a i slicnih usluga a imate tisuce programa.

 Pa u slučaju cableguya definitivno je bilo isplativo uzet 3 mjeseca za 10 eura.

 

Ali npr. A1 TV top paket (planetsport, arene, sk, sve) košta 60kn mjesečno a ima listu programa sličnu tvvietu, tako da ne znam zašto bi se isplatilo plaćati 10 eura mjesečno za iptv u odnosu na ovo

 

10 eura je cijena za 1 mjesec, trenutno aktualna. Cableguy je imao promo kad su krenuli mogao si uzeti 6mj za 20 eura, ali usporedjivati promo cijenu sa cijenom usluge drugih kad nemaju promo i slicno - nema smisla. :) Opcenito nema smisla usporedjivati promo cijene jer to nisu cijene koje ostaju.

Isto tako, A1 TV paket isto nema smisla usporedjivati jer ta usluga nije dostupna svima, recimo bas sam provjerio na njihovoj web stranici lokaciju u ruralnom djelu hrvatske gdje imam kucu, i nude mi Satelitsku Tv tamo s 50 programa. Tcom mi nudi max tv.. nemam nijedno jer ne zivim u toj kuci, al ono, kuzis poantu :) ako usporedjujes moras usporedit rame uz rame ono sto je dostupno maximalnom broju ljudi. Bnet (kad je bio sjecam se) isto nejde na tu lokaciju, samo satelit paket 80kn, nema sport ni nista to je sve dodatno a isto je i sad kad su A1.

 

A1 mozda ima smisla u gradu, to ti dajem za pravo, ko moze i kome ne smeta ugovor ovo je odlicna cijena tu si 100% u pravu i nema smisla uopce gledati ista drugo, no ako usporedjuju ljudi koji su limitirani izborom (i.e. izvan gradova) onda im se vrlo cesto odabir svodi na Tcoma neki nemogu ni to dobiti pa im je spas tele 2 pokucni.. Mogli bi sad uci dublje u raspravu ali uvjeravam te da Tcom u ruralnim djelovima hrvatske isporucuje najbolju brzinu, a sad mozes a i nemoras vjerovati.

Svako si radi racunicu kak njemu pase, ja osobno imam TvViet kao main providera, + uvijek uzmem nekoga kao sto su cable guy i nova, to uzimam radi UK programa i za na mobu. Posto sad cable guy propada vec sam pikirao Novu IPTV za iduci mjesec kao sekundarnu listu za sad jos imam free ovaj 4k iptv pa kad to istekne ide Nova.

U trenutku kad ovo pisem Max Tv osnovni paket je 75kn mjesecno i Max Sport paket je 89kn mjesecno. Ne znam kak kod njih funkcionira gledanje na vise uredjaja i da li se vise placa pa necu ulaziti u to, no recimo sad da mjesecni trosak za Tcom Max Tv iznosi 164kn. Znaci to sve moras uzeti da bi otprilike imao programe iste ko na TvViet.

 

TvViet koristim vec dugo, pa placam svaka 3mj 33.50 eura sto je 251.25kn sto je po mjesecu znaci 83.75kn.

Sekundarna lista, lista poput Nove Iptv, planiram placati mjesec po mjesec 5 eura, 37.5kn.

VPN sam uzeo na eBay-u za 8 eura, 3 godine sve skupa = 8 eura = 60kn za 3 godine. Ispada me VPN 1.70kn po mjesecu to kad te reseller liste pocnu stekat upalim VPN i radi sve 5.

 

83.75 + 37.5 + 1.70 = 122.95kn mjesecno, gledam TvViet na 2 tv-a u kuci a sekundarna lista je moguce samo na jednom TV. Razradio sam si puno opcija al ovo mi se pokazalo kao najbolje i najjeftinije vec puno godina za moj djep a i gledam sve sto hocu i nisam limitiran ugovornim obvezama, dodatnim paketima i slicno.

cesnjovka uto 25.6.2019 15:58

Meni kihnuo vpn koji sam uzeo na e-bayu zbog iptv usluge ispario čovjek, sad sam se prebacio na accountbox puno sigurnije nego preko ebaya tamo kad blokiraju onog koji vam je prodao nema šanse da ponovo stupite u kontak sa njime. Tih problema na accountboxu nema. Puno bolje iskustvo u svakom pogledu. Taj vpn osim što je dobro imat zbog IPTV-ija dobro je imat i zbog nekih drugih situacija 

bojannds uto 25.6.2019 17:45
alfi kaže...

Pozz

Molio bih nekoga da mi pošalje kontakt od red devil  iptv na pm.

Uzeo bih test listu a najvjerojatnije i plaćenu samo da vidim s čim raspolažu.

Cableguy je riknuo pa sad nemam nikakvu

lp

 Imas PM.

skroby17 uto 25.6.2019 18:41

Mislim da je cableguy gotov za stalno, osim ako nekako ne uspije izgladiti situaciju ali kada sam otvorio stranicu od njihovog glavnog dobavljača pod sellerima velikim slovima piše da ukoliko netko prodaje listu jeftinije od navedene na njihvoj stranici će dobiti momentalni ban tako da eto...

bojannds uto 25.6.2019 21:36
bojannds kaže...
gsustek kaže...
samsung, sumnjam da ima app za taj tv.

 Otvori PM.Ne mogu nista da ti posaljem.Pozdrav.

 Ne mogu da ti posaljem PM.Zatvorio si ga.Primio sam poruku od tebe ali ne mogu da ti odgovorim.

cizma sri 26.6.2019 07:48

Ma krasno..."pametan" sebi i starom uzeo po godinu dana cableguya i sada ćorak hahaha...

 

Može li mi netko reći koji sportski kanali su u FHD na novaiptv? U biti zanima me samo ima li kanala koji prenose ligu prvaka, a da su FHD?

 

Imam maxtv pa su mi ostali nebitni 😁

BugLove sri 26.6.2019 08:12

Može preporuka za listu. Uzeo bih nešto na tri mjeseca ali treba mi 100% da radi  u tom intervalu( ajde dobro 98%  ). Dakle nekoga tko ima povijest.  Treba mi za turiste znači bilo bi poželjno da je lista sortirana po državama i da imam  njemačke, talijanske, ruske, poljske kanale itd..

lucluc sri 26.6.2019 08:42
gsustek kaže...
samsung, sumnjam da ima app za taj tv.

 Ako tvoj tv podrzava ministra player, mozes dobiti licencu besplatno od nas...

 

Takodjer, jos nesto zanimljivo, a to je da testiramo adaptive bitrate... Kada to bude gotovo, ocekujte povecanje bitrate... Tako da ce ljudi sa brzim internetom moci gledati kanale u jos visem bitrate, a ljudi koji imaju nesto slabiji intenret, bitrate ce se automatski smanjiti... Tako da ce svi biti zadovoljni... Ovako kako je trenutno, povecam bitrate i uvijek netko ispasta, odnosno vecina ispasta... :-))

 

Za cableguy ne mogu previse da komentiram jer zaista nisam previse upucen... Neki dogovor koji su imali, morali su debelo prekrsiti cim su banovani i vlasniku se isplatilo da raaskine ugovor sa njima... Mislim takodjer daa covjek sam sebe potkopava jer sad tvrdi da usluga nevalja uopste, a do tada je tvrdio da je naj naj... a i ne znam ni kakav je to biznis kad plati 150e vlasniku... Morala je biti opcija da je jedna aktivacija isla na vise korisnika i slicno.. Uglavnom, boriti se konkurencijom obaranjem cijena i pravljenje pite od g... nikad nije islo...

vide sri 26.6.2019 09:10

Lucluc,jel dosta brzina 100/40 i kad ce bit gotovo dodavanje kanala?Peporuka da odma poslozite kanale(i stare i nove) po abecedi i nazivu jer npr hbo2 je skroz izdvojen od drugih hbo.Hvala

lucluc sri 26.6.2019 09:14

Brzina 100/40 je i vise nego dovoljna. Kriticna masa je 80% ljudi koji imaju 16mbps, a osim kanala i drugi ukucani koriste internet, pa imaju stvarnu brzinu ispod 8mbps... tako da takvim ljudima svi naasi full hd kanali prekidaju, pa misle da smo smece od usluge, tvrde da troduplo jeftinije kupe kvalitetniju uslugu bez prekida i slicno... Imao sam opciju da unazadim uslugu i na taj nacin se domognem jos korisnika, ali to mi nije bila opcija ni u snu... Ovako mozemo jos vise napredovati, a i biti dostupni bukvalno svima... :-))

 

Nadam se u toku dana da cu srediti dodaavanje kanala

ZdravacVZ sri 26.6.2019 10:35
lucluc kaže...

Brzina 100/40 je i vise nego dovoljna. Kriticna masa je 80% ljudi koji imaju 16mbps, a osim kanala i drugi ukucani koriste internet, pa imaju stvarnu brzinu ispod 8mbps... tako da takvim ljudima svi naasi full hd kanali prekidaju, pa misle da smo smece od usluge, tvrde da troduplo jeftinije kupe kvalitetniju uslugu bez prekida i slicno... Imao sam opciju da unazadim uslugu i na taj nacin se domognem jos korisnika, ali to mi nije bila opcija ni u snu... Ovako mozemo jos vise napredovati, a i biti dostupni bukvalno svima... :-))

 

Nadam se u toku dana da cu srediti dodaavanje kanala

 E, ovo je odlična vijest.

Tako nešto imam na npr. SlingTV, ili FuboTV američkim providerima. (Jer i ja sam jedan od onih sa max. 16 - 20 MBit/sec

 

Da li će ovo biti npr prema stepenicama (znači npr. fullHD pa jedan stream 4, pa 8, pa 16 itd, ili je baš varijabilno?

cesnjovka sri 26.6.2019 10:38

Ja imam VDSL2 50/10Mbps stabilnu brzinu jer sam 50m od FTTC kabineta ali šteta da nisu više ove gulikože iz HT-ea  pustili taj vectoring preko bakra i 100Mbps brzine.
Ali dosta je zasad i ovih 50Mbps za FullHD na IPTV-iju a moguće i 4K UHD rezoluciju kanala.

scylla98 sri 26.6.2019 10:46
cesnjovka kaže...

Ja imam VDSL2 50/10Mbps stabilnu brzinu jer sam 50m od FTTC kabineta ali šteta da nisu više ove gulikože iz HT-ea više pustili taj vectoring preko bakra i 100Mbps brzine.
Ali dosta je zasad i ovih 50Mbps za FullHDna IPTV-iju.

 dovoljno i za 4k

skroby17 sri 26.6.2019 13:57
Dado19 kaže...
To je izgleda to od cableguya

Ugasili web stranicu

 Izgleda da su stavljali obavijest u tom trenutku pa valjda zato nije otvorilo...ja baš sada provjerio i stavili obavijest da je servis trenutno u kvartu i da će se 27.6 znati konačna odluka

spikektm sri 26.6.2019 15:19
lucluc kaže...

Brzina 100/40 je i vise nego dovoljna. Kriticna masa je 80% ljudi koji imaju 16mbps, a osim kanala i drugi ukucani koriste internet, pa imaju stvarnu brzinu ispod 8mbps... tako da takvim ljudima svi naasi full hd kanali prekidaju, pa misle da smo smece od usluge, tvrde da troduplo jeftinije kupe kvalitetniju uslugu bez prekida i slicno... Imao sam opciju da unazadim uslugu i na taj nacin se domognem jos korisnika, ali to mi nije bila opcija ni u snu... Ovako mozemo jos vise napredovati, a i biti dostupni bukvalno svima... :-))

 

Nadam se u toku dana da cu srediti dodaavanje kanala

 

Ajde samo javi ovde kada ubacis nove kanale za nas koji gledamo preko liste da znamo da trazimo novu :)

dado16 sri 26.6.2019 16:22
lucluc kaže...

Brzina 100/40 je i vise nego dovoljna. Kriticna masa je 80% ljudi koji imaju 16mbps, a osim kanala i drugi ukucani koriste internet, pa imaju stvarnu brzinu ispod 8mbps... tako da takvim ljudima svi naasi full hd kanali prekidaju, pa misle da smo smece od usluge, tvrde da troduplo jeftinije kupe kvalitetniju uslugu bez prekida i slicno... Imao sam opciju da unazadim uslugu i na taj nacin se domognem jos korisnika, ali to mi nije bila opcija ni u snu... Ovako mozemo jos vise napredovati, a i biti dostupni bukvalno svima... :-))

 

Nadam se u toku dana da cu srediti dodaavanje kanala

 sad nisam imao pretplatu nekih mj dana, daj sredi i ak je kanal docubox da se zove docubox a ne neki deseti kanal....ko i onaj vjeciti viasat explore a stoji discovery