Audio i video alati

Gledanje TV programa preko Interneta

shilev uto 21.5.2019 20:57

meni su na tvviet dokumentarni kanali recimo vrh slika, ali na sportskim mi je malo muljavo (al i takvo je bolje od svih iptv servera koje sam probao). 

imam max tv i slika na tvviet arenama mi je recimo kao na maxtv2go na tv.

a klasicni max tv iako nije full hd nego hevc hd ready mi izgleda cisce i jasnije na arenama nego tvviet ili maxtv2go, sve na istom tv-u.

 

 

lucluc uto 21.5.2019 21:42
shilev kaže...

meni su na tvviet dokumentarni kanali recimo vrh slika, ali na sportskim mi je malo muljavo (al i takvo je bolje od svih iptv servera koje sam probao). 

imam max tv i slika na tvviet arenama mi je recimo kao na maxtv2go na tv.

a klasicni max tv iako nije full hd nego hevc hd ready mi izgleda cisce i jasnije na arenama nego tvviet ili maxtv2go, sve na istom tv-u.

 

 

 Takva je tehnologija, te se nazalost ne moze jos uvijek dobiti perfektna slika na sportskim kanalima, ali naravno dosta je blizu... Recimo ako bih arene emitovao u 16mbps, tada bi slika bila potpuno ista, ali vecina ljudi ne bi mogla gledati to...

 

Kada vecina uredjaja bude podrzavala hevc (h265), to ce biti preporod za streaming

bojannds uto 21.5.2019 21:45
Blackcastle kaže...
imam red devila i ne vidim da su mu sportklubovi i arene u 50 FPS-a

 Svi arena sport hr su 50fps sport klubovi (Sport Klub FHD SRB/HRV/SLO,Sport Klub 1 RS FHD,Sport Klub 2 FHD SRB/HRV/SLO,Sport Klub 3 FHD SRB/HRV/SLO,Sport Klub 1 HR FHD).

Pa valjda vidis kako je slika fluidna u odnosu na druge kanale,a pstoji i neki plejeri na androidu koji izbacuju u koliko fps ide koji kanal.

Mario_1988 sri 22.5.2019 09:23

Da se nadovezem na ove sto su se zalili za tvviet i pojedine kanale da im je zelena slika, a da ima tona. Meni se to desava na oba mag resivera 256 i 322. Mislio sam da je do njih i da ne mogu da poguraju, ali smesno bi bilo. Problem je do kanala. Ima jedan kanal od sinoc, cinestar comedy hd. Krene slika na 5 sekundi i zamrzne. Ne znam sta je u pitanju. Tako da, to sa crnom slikom, a da ima tona se desava na 3-4 kanala. Mogu detaljno ispitati koji su ako nekome znaci. To odavno traje...

 

Reddevils ima super listu i slika je ekstra, ali kod njega sam imao problem sa crtanim kanalima. Dva kanala koji su isto fhd krene slika i nestane nakon 2 sekunde. Da li ne moze da podrzi resiver ili sta vec, ne znam. Da li jos neko ima taj problem? Njega sam gledao preko portala na mag-u. Tvviet gledam preko siptv, jer mi je lakse da sam modifikujem kanale, gurpe i nazive.

 

@tvviet

Kada vecina uredjaja bude podrzavala hevc (h265), to ce biti preporod za streaming

 

Pa, mag resiveri koje ja imam podržavaju ovaj format i dalje je isti problem? Kada se pusti kvalitetan strim, vecina njih ce kupiti bolje uredjaje. Ovako, ima da cekas da se neko nakani. Provajder je taj koji treba da diktira, a to si ti. :D Zasto da cekam da gomila njih koja ne razmislja o kupovini novog uredjaja iz razloga sto im sve radi kupi drugi, vec se pusti kvalitet, pa kome ne bude radilo mora da kupuje drugi i sigurno ce kupiti bolji uredjaj...

scylla98 sri 22.5.2019 10:45
lucluc kaže...
shilev kaže...

meni su na tvviet dokumentarni kanali recimo vrh slika, ali na sportskim mi je malo muljavo (al i takvo je bolje od svih iptv servera koje sam probao). 

imam max tv i slika na tvviet arenama mi je recimo kao na maxtv2go na tv.

a klasicni max tv iako nije full hd nego hevc hd ready mi izgleda cisce i jasnije na arenama nego tvviet ili maxtv2go, sve na istom tv-u.

 

 

 Takva je tehnologija, te se nazalost ne moze jos uvijek dobiti perfektna slika na sportskim kanalima, ali naravno dosta je blizu... Recimo ako bih arene emitovao u 16mbps, tada bi slika bila potpuno ista, ali vecina ljudi ne bi mogla gledati to...

 

Kada vecina uredjaja bude podrzavala hevc (h265), to ce biti preporod za streaming

zasto 16mbps? mislim da ne treba
cak ti arene hr idu u 50fps (barem tako pise, ali to je vestacki podignuto)
kod reddevila 5-6-7mpbs bitrejt ali slika identicna kao na maxtv, kristalno cisto i fluidno

Mashke sri 22.5.2019 15:13
Mario_1988 kaže...

Mozes da mi posaljes listu kanala? Hvala. Imas sigurno posto znas da nema doku. :D

 Sa mobitela pisem. Nisam kuci. Da koristim RD listu ja zadovoljan. Kada budem mogao posaljem listu. Ima sve najbitnije programe. Pitaj test pa vidi. 

Seki001 sri 22.5.2019 18:20

Stigao update manjih poboljšanja na google play store za AKiptv tvviet iptv app! Sad to još malo brže  i bolje radi, doduše ona crna epg traka je još tu ali više me neživcira toliko jer sam skuža kako je uvik maknit  

bravo 
lucluc



skroby17 sri 22.5.2019 19:31

Može molim vas pomoć. Uzeo firestick i prilikom skidanja bilo koje aplikacije traži me da u account-u dodam podatke za billing adress. Ne mogu apsolutno ništa bez toga skinuti...nije valjda da se ne može bez toga :(

x18x05x sri 22.5.2019 20:01
skroby17 kaže...

Može molim vas pomoć. Uzeo firestick i prilikom skidanja bilo koje aplikacije traži me da u account-u dodam podatke za billing adress. Ne mogu apsolutno ništa bez toga skinuti...nije valjda da se ne može bez toga :(

 Jesi probao instalirat na mobitel AppsToFire ili Easy Fire Tools? Sa njima možeš prebacivat app na Fire Stick.

Red Devils IPTV sri 22.5.2019 21:40
Mario_1988 kaže...

Hvala ti. Samo nazive kanala mozes da mi posaljes. Nije hteo da mi da m3u listu kao test dok ne platim, pa sam dobio link samo za portal. Hvala ti puno.

 Izvinite, samo da ispravim nesto, posto ne volim kada vidim nesto sto nije tacno.
 Znaci nije tacno da trazimo uplatu za test, nismo to nikada radili niti cemo to ikad raditi. Nista vise ;)
 Pozdrav 

Mario_1988 čet 23.5.2019 09:25

Nismo se razumeli. Trazio sam listu, ali mi je dat link za mag resiver. Kada uplatim mesecno onda dobijam i listu da mogu gledati. Nije niko rekao da se placa da bi se dobila lista na test, vec da tada dobijas sve u fulu. Test sam uredno probao i sve radi, ali nisam dobio listu da mogu u vlc plejeru da gledam. :D

Seki001 čet 23.5.2019 09:47

Koliko vidim iz priloženog nastao je nesporazum u razumijevanju tvoje prve poruke 

Tebi kao nije stigla lista u m3u obliku da je možeš gledat u VLC playeru koliko sam skužio.

Pa dat će ti valjda čovik nije to njemu velik problem.

Mario_1988 čet 23.5.2019 10:04

Ma, ljudi su sve uradili kao sto sam trazio. Nego mi je rekao da listu dobijam kada postanem pretplatnik. Test mi je dao u vidu link adrese, posto me je pitao i rekao sam mu da gledam na mag resiverima. Sve je ok. :D

 

Sinoc sam testirao na tvviet i samo par kanal je pravih 1920x1080 i to se vidi koliko vuce protok... :D Comedy cinestar hd nema potrebe da bude hd, vec manje rezolucije. Treba gurati druge kanale u hd, a ne neke koje slabo ko gleda...

 

Evo, ekipa reddevils mi je upravo poslala listu. Sve brzo i ekspresno. Hvala momci i bacam se popodne na uporedjivanje i test. tvviet or reddevils :D

Splićanin čet 23.5.2019 12:56
Mario_1988 kaže...

Ma, ljudi su sve uradili kao sto sam trazio. Nego mi je rekao da listu dobijam kada postanem pretplatnik. Test mi je dao u vidu link adrese, posto me je pitao i rekao sam mu da gledam na mag resiverima. Sve je ok. :D

 

Sinoc sam testirao na tvviet i samo par kanal je pravih 1920x1080 i to se vidi koliko vuce protok... :D Comedy cinestar hd nema potrebe da bude hd, vec manje rezolucije. Treba gurati druge kanale u hd, a ne neke koje slabo ko gleda...

 

Evo, ekipa reddevils mi je upravo poslala listu. Sve brzo i ekspresno. Hvala momci i bacam se popodne na uporedjivanje i test. tvviet or reddevils :D

 javi se na pm da dobijes iptv što hoces po zelji

x18x05x čet 23.5.2019 13:27
skroby17 kaže...

Hvala puuno x18x05x na pomoći. Instalirao Apps2fire i radi. Instalirao iptv smarters pro i perect player i radi bez ikakve potrebe za dodavanjem adrese i podataka za plaćanje. Stvarno puuno puuno hvala 

 Nije problem.