Audio i video alati

Gledanje filmova i serija preko Embya

MSN ned 12.8.2018 08:37

Kako živim u inozemstvu gdje je skidanje s torrenta skupa igra, a Netflix i slični VOD nemaju sve što zelim pratiti, odlučio sam si srediti vlastiti "netlflix"

 

Trenutno imam nekih 3000 filmova i 35000 epizoda serija i animea. Problem koji mi se počeo javljati je da server koji koristim i nije neke pretjerane snage, pa planiram prijeći na jači server.

 

Kako mi je ipak malo previše trošiti toliko para mjesečno samo da ja gledam filmove i serije, sjetio sam se da bih mogao nuditi uslugu drugima da gledaju preko mojeg servera sve što zele.

 

Znači cijena bi bila negdje oko 5 eura mjesečno, te svi novci bi išli na plaćanje servera, tu ja ne bih imao nikakve zarade, samo bi mi to bila pomoć pri plaćanju servera.

 

Sada me zanima dali bi možda netko bio zainterisan na ovome forumu za tako nešto?

 

Znači što bih nudio za tu cijenu:

 

1. Trenutno imam oko 3000 filmova, mislim da su svi 1080p (nema yifi kvalitete i slično, većina je veći bitrate oko 10mbps, ima i dosta remux fil, ukoliko je niži bitrate onda je h265 format, koji izgleda vrlo dobro)

 

2. 30000 epizoda Tv serija, imam oko 600 kompletno popunjenih serija, sve serije kada izađu skinu se automatski u roku 1 sat vremena od emitiranja, kvaliteta se automatski upgrada na veću razinu kada dolje bolja verzija (ista situacija kao s filmova, većina 1080p, ono što je niže je niže jer ne postoji bolja kvaliteta na netu)

 

3. 6000 epizoda anime - ista situacija kao i s tv, čim dođe nova epizoda skine se, ako postoji dub bit će i ta verzija uz sub)

 

4. Neograničeni automatski request - znači možete zatražit i bilo koji film i seriju, skinut će se u roku par sati, vjerojatno i brže)

 

5. Mogućnost gledanja na bilo kojem uređaju - možete transkodirati koliko vas volja (bit će snažan server)

 

6. Gledanje na više uređaja odjednom - vidio bi koliko ljudima treba, ali dao bi da gledate na više uređaja odjednom

 

7. Povezivanje s kodijem - znači imali bi library kao na kodiju, samo tu neće biti štekanja i sličnih stvari

 

8. 4k filmovi 

 

Razlog zašto ne bih nudio plex je jer plex bana ljude ako se plaća sadržaj. Emby je puno bolji s time, te ukoliko bih imao dosta ljudi, uzeo bih i commercial licence, pa na neki način i nije ilegalno (okey, je, ali ne toliko)

 

 

Možete pisati ovdje ukoliko je netko zainterisiran, ako ima dosta ljudi, uzeo bih ovaj bolji server, pa bih za par dana sve to posložio.

Davao bih ljudima test na par dana da sami vide kako to radi, te naravno pomogao ako gdje zaškripi 

 

 

Ispričavam se moderatorima ukoliko je u krivom podforumu ili ako je nešto tako zabranjeno.

 

Josko73 ned 12.8.2018 15:19

Mene interesira tvoja ideja pa kad i ako to složiš mogu ti u PM poslat moj e-mail pa ćeš mi poslat nekoliko dana test pa bumo vidjeli kako dalje sa plaćanjem tih 5 eura.I naravno ako to bude dobro šljakalo!