i7 extreme uto 3.10.2017 22:17

Pa rekao mi je jedan lik da je dosta bolja kvaliteta kad se slusa na autoradiu posto mi podrzava taj flac, a sad kolika je razlika neznam jer jos nisam probao. Ako nije velika onda uopce ni necu raditi to. Vasa misljenja?

Friday uto 3.10.2017 22:20
i7 extreme kaže...

Pa rekao mi je jedan lik da je dosta bolja kvaliteta kad se slusa na autoradiu posto mi podrzava taj flac, a sad kolika je razlika neznam jer jos nisam probao. Ako nije velika onda uopce ni necu raditi to. Vasa misljenja?

 

Moze biti samo gore jer FLAC ima smisla samo ako digitaliziras nesto sto je u iznimno visokoj kvaliteti. MP3 je uglavnom "los" i prebacivanjem u FLAC neces postici apsolutno nista osim sto ce ti svaka pjesma zauzimati cca 5-10x vise mjesta na sticku ili sta vec koristis.

EDIT:

To ti je kao da stari divx film hoces prebaciti u 4k rezoluciju. Mozes, ali slika ce ostati prakticki ista - samo dimenzijama veca.

i7 extreme uto 3.10.2017 22:24
Friday kaže...
i7 extreme kaže...

Pa rekao mi je jedan lik da je dosta bolja kvaliteta kad se slusa na autoradiu posto mi podrzava taj flac, a sad kolika je razlika neznam jer jos nisam probao. Ako nije velika onda uopce ni necu raditi to. Vasa misljenja?

 

Moze biti samo gore jer FLAC ima smisla samo ako digitaliziras nesto sto je u iznimno visokoj kvaliteti. MP3 je uglavnom "los" i prebacivanjem u FLAC neces postici apsolutno nista osim sto ce ti svaka pjesma zauzimati cca 5-10x vise mjesta na sticku ili sta vec koristis.

EDIT:

To ti je kao da stari divx film hoces prebaciti u 4k rezoluciju. Mozes, ali slika ce ostati prakticki ista - samo dimenzijama veca.

Ah znači nema smisla, ništa onda ostavljam u mp3-u. Hvala na objašnjenju :)

Tom69 uto 3.10.2017 22:25

Zamisli da je CD flaša vina od 1L, MP3 čaša od 2dl, a FLAC vrč od 1L. Ako iz flaše u čašu naliješ 2dl vina, a ostatak izliješ u kanal, te onda iz te čaše izliješ u vrč od 1L, hoćeš li dobiti 1L vina? Zamijeni vino s kvalitetom i dobio si odgovor.

ihush uto 3.10.2017 22:26
i7 extreme kaže...

Pa rekao mi je jedan lik da je dosta bolja kvaliteta ..

 i tako si povezao 2-i-2 .. :))

originalni file mora biti kvalitetan, zato ako googlaš nećeš naći npr konverter mp3 u flac (besmisleno) dok ćeš naći bezbrojne flac u mp3.. a isti soft može oboje.

ako imaš original, tad možeš u flac, ako imaš mp3 tad slušaj mp3.

i7 extreme uto 3.10.2017 22:28
Tom69 kaže...

Zamisli da je CD flaša vina od 1L, MP3 čaša od 2dl, a FLAC vrč od 1L. Ako iz flaše u čašu naliješ 2dl vina, a ostatak izliješ u kanal, te onda iz te čaše izliješ u vrč od 1L, hoćeš li dobiti 1L vina? Zamijeni vino s kvalitetom i dobio si odgovor.

 

Hahaha e tim jezikom je puno razumljivije, sve si reka :)

honor8 uto 3.10.2017 22:28
i7 extreme kaže...

Pozdrav. Zanima me di mogu besplatno prebaciti muziku iz mp3 formata u flac format, jel ima neki program ili neka stranica na netu?

Hvala :)

 

Koja budala konvertira mp3 u flac i zašto ? 

Budeš samo imao veću datoteku jednake kvalitete ili ako konvertiranje ne bude kvalitetno i goru kvalitetu.

Inače najbolji onverter ti je foobar2000 koji je zapravo audio player sa hrpom alata a tako i konverterom svih audio formata.

i7 extreme uto 3.10.2017 22:32
ihush kaže...
i7 extreme kaže...

Pa rekao mi je jedan lik da je dosta bolja kvaliteta ..

 i tako si povezao 2-i-2 .. :))

originalni file mora biti kvalitetan, zato ako googlaš nećeš naći npr konverter mp3 u flac (besmisleno) dok ćeš naći bezbrojne flac u mp3.. a isti soft može oboje.

ako imaš original, tad možeš u flac, ako imaš mp3 tad slušaj mp3.

 A sto ces, ja o tome slabo znan. Glavno da sam ja tu pitao da nebi sad cekao sate na konvertiranje toga haha, a nista dobio sa time

i7 extreme uto 3.10.2017 22:34
honor8 kaže...
i7 extreme kaže...

Pozdrav. Zanima me di mogu besplatno prebaciti muziku iz mp3 formata u flac format, jel ima neki program ili neka stranica na netu?

Hvala :)

 

Koja budala konvertira mp3 u flac i zašto ? 

Budeš samo imao veću datoteku jednake kvalitete ili ako konvertiranje ne bude kvalitetno i goru kvalitetu.

Inače najbolji onverter ti je foobar2000 koji je zapravo audio player sa hrpom alata a tako i konverterom svih audio formata.

 Dobro je stari, skuzio sam da je to besmisleno. Nisam znao, sada znam i sve pet. 

BlackMoon uto 3.10.2017 22:36
honor8 kaže...
i7 extreme kaže...

Pozdrav. Zanima me di mogu besplatno prebaciti muziku iz mp3 formata u flac format, jel ima neki program ili neka stranica na netu?

Hvala :)

 

Koja budala konvertira mp3 u flac i zašto ? 

Budeš samo imao veću datoteku jednake kvalitete ili ako konvertiranje ne bude kvalitetno i goru kvalitetu.

Inače najbolji onverter ti je foobar2000 koji je zapravo audio player sa hrpom alata a tako i konverterom svih audio formata.

 Neke stvari treba logički zaključiti. Na žalost, ne znam što je ovdje u pitanju...logika, temeljno neznanje ili nešto treće...

Friday uto 3.10.2017 22:49
i7 extreme kaže...
honor8 kaže...
i7 extreme kaže...

Pozdrav. Zanima me di mogu besplatno prebaciti muziku iz mp3 formata u flac format, jel ima neki program ili neka stranica na netu?

Hvala :)

 

Koja budala konvertira mp3 u flac i zašto ? 

Budeš samo imao veću datoteku jednake kvalitete ili ako konvertiranje ne bude kvalitetno i goru kvalitetu.

Inače najbolji onverter ti je foobar2000 koji je zapravo audio player sa hrpom alata a tako i konverterom svih audio formata.

 Dobro je stari, skuzio sam da je to besmisleno. Nisam znao, sada znam i sve pet. 

 

Sad ide dio kad te vrijedjamo i upiremo prstom u tebe. Tako to ide na internetima...

baba123 uto 18.6.2019 12:54

Molim za pomoc

 

naime postoji mp3 tag za fajlove pa stavim na svaku pjesmu sliku albuma ili izvodjaca

to mogu i na flac uciniti

ali ako je wav ne mogu

postoji li neki program da u wav falu na pjesmu stavim sliku , dakle to nije za youtube vec samo slika omota

i pjesma je u audio formatu Wav

 

jos nisam dobio od nikoga dobar odgovor

nemoguce tda ne postoji mogucnost

 

molim za pomoc

unaprijed zahvalan

Minneyar uto 18.6.2019 13:05
baba123 kaže...

Molim za pomoc

 

naime postoji mp3 tag za fajlove pa stavim na svaku pjesmu sliku albuma ili izvodjaca

to mogu i na flac uciniti

ali ako je wav ne mogu

postoji li neki program da u wav falu na pjesmu stavim sliku , dakle to nije za youtube vec samo slika omota

i pjesma je u audio formatu Wav

 

jos nisam dobio od nikoga dobar odgovor

nemoguce tda ne postoji mogucnost

 

molim za pomoc

unaprijed zahvalan

 Ne znam do cega je tocno, ali da, Wav je jako problematican za tagganje (u vecini programa mu uopce ne mogu mijenjati tag, jedino di sam uspio je jednu po jednu pjesmu u VLC-u), ne bih se cudio da ne moze sliku imati u tagovima. Preporucam da konvertiras u zahvalniji format (FLAC)

CPU pon 12.7.2021 22:43

Malo da živnem temu

Evo ovako, znači zanima me gdje mogu besplatno skidat pjesme ali u FLAC formatu.(da bude dobra kvaliteta zvuka). Ne razumijem se u to i treba mi pomoć. Ako će netko krenut pametovat, bolje da mi ne odgovara na post, hvala...

 

Godina koristim MP3 i rekoh ajde da probam taj FLAC. Pošto na youtubu od toga nema ništa gdje da probam onda?

Hvala unaprijed

 

BlackMoon uto 13.7.2021 00:10
CPU kaže...

Malo da živnem temu

Evo ovako, znači zanima me gdje mogu besplatno skidat pjesme ali u FLAC formatu.(da bude dobra kvaliteta zvuka). Ne razumijem se u to i treba mi pomoć. Ako će netko krenut pametovat, bolje da mi ne odgovara na post, hvala...

 

Godina koristim MP3 i rekoh ajde da probam taj FLAC. Pošto na youtubu od toga nema ništa gdje da probam onda?

Hvala unaprijed

 

 U glazbenom dućanu. Kupiš CD i ripaš ga u .flac. Mislim da na internet shopovima za prodaju muzike dobiješ samo mp3, možda u malo boljoj kvalteti, npr 320kb/s...ali mp3 je uvijek lossy format.

informacije radi, ja sam još 2010 uveo flac kao jedini format za slušanje glazbe. Gdje si bio 1991?

CPU uto 13.7.2021 00:27
BlackMoon kaže...
CPU kaže...

Malo da živnem temu

Evo ovako, znači zanima me gdje mogu besplatno skidat pjesme ali u FLAC formatu.(da bude dobra kvaliteta zvuka). Ne razumijem se u to i treba mi pomoć. Ako će netko krenut pametovat, bolje da mi ne odgovara na post, hvala...

 

Godina koristim MP3 i rekoh ajde da probam taj FLAC. Pošto na youtubu od toga nema ništa gdje da probam onda?

Hvala unaprijed

 

 U glazbenom dućanu. Kupiš CD i ripaš ga u .flac. Mislim da na internet shopovima za prodaju muzike dobiješ samo mp3, možda u malo boljoj kvalteti, npr 320kb/s...ali mp3 je uvijek lossy format.

informacije radi, ja sam još 2010 uveo flac kao jedini format za slušanje glazbe. Gdje si bio 1991?

 Aha

fer-de-lance uto 13.7.2021 09:00
CPU kaže...

Malo da živnem temu

Evo ovako, znači zanima me gdje mogu besplatno skidat pjesme ali u FLAC formatu.(da bude dobra kvaliteta zvuka). Ne razumijem se u to i treba mi pomoć. Ako će netko krenut pametovat, bolje da mi ne odgovara na post, hvala...

 

Godina koristim MP3 i rekoh ajde da probam taj FLAC. Pošto na youtubu od toga nema ništa gdje da probam onda?

Hvala unaprijed

 

Samo torrenti.

I to teško da 1% kaj tražiš budeš našao na javnim trackerima.

Eventualno ruski.

Najbolje da probaš nabaviti pozivnicu za neki privatni tracker (ne znam kak to ide, imaš temu na forumu), ali onda si pripremi neku torrent mašinu da uploadaš 0-24.

 

blackalbum uto 13.7.2021 16:12
CPU kaže...

Malo da živnem temu

Evo ovako, znači zanima me gdje mogu besplatno skidat pjesme ali u FLAC formatu.(da bude dobra kvaliteta zvuka). Ne razumijem se u to i treba mi pomoć. Ako će netko krenut pametovat, bolje da mi ne odgovara na post, hvala...

 

Godina koristim MP3 i rekoh ajde da probam taj FLAC. Pošto na youtubu od toga nema ništa gdje da probam onda?

Hvala unaprijed

 

 prijavi se na apple music ili spotify nisu skupi imaš ih za 45-50 kn mjesečno jamčim ti da je kvaliteta zvuka kod njih bolja barem 10 puta od bilo čega na internetu