anelko pon 27.7.2015 09:46
loky4i4 kaže...

Kao prvo nadam se da sam otvorio temu u dobroj kategoriji ... Zanima me mogu li resellat web hosting ,znači naplatiti hosting usluge klijentima bez da otvaram tvrtku ,plačam porez itd.

 Sto da ne ? nije to nista cudno danas, svi mafijaju na razne nacine cisto sumnajm da ce i tebe neko ganjati zbog toga.

anelko uto 28.7.2015 10:36
loky4i4 kaže...

Ne želim "mafijati" zanimalo me samo da li se to može voditi kao freelance 

 Da moze svi bi tako radili.  NE placanje pdv i ostalih dadzbina je varanje drzave, ali kazem ti mnogi to rade...

Vkm996 uto 28.7.2015 11:10
loky4i4 kaže...

Nije mi nikakav problem placanje pdva nego me zanima jel moram otvarati tvrtku da bi se bavio resellanjem 

Moraš otvoriti firmu (obrt, j.d.o.o... svejedno). Mjesečno si moraš plaćat' mirovinsko i socijalno i ako te uvedu u sustav PDV-a, onda 25% ukupne zarade. 

Pretpostavljam da si početnik i da nemaš nikakvu bazu korisnika i da ti zarada nebi prelazila 2000kn mjesečno u početku, a tih 2000kn ti taman pokrije mirovinsko i socijalno, i onda si na nuli... Pozitivnoj.

 

Prije no što se zaletiš i otvoriš firmu, radi samo preko PayPal-a, nemoj podizati fizički novac i vidi dali ti se uopće isplati. 

mmmnnn sri 17.1.2018 17:03

Evo da ne otvaram novu temu pitat ću ovdje.

 

Naime, danas sam dobio na email da mi je hosting popunjen tj. da sam iskoristio svih 500 mb koliko iznosi hosting.

Sama web stranica je teška oko nekih 40 mb + baza oko 15 mb. 

Gdje mi je otišo ostali prostor?

Brisao sam statistiku (awast i webalizer) i tako dobio oko 70 mb, no opet mi nije jasno gdje se moglo iskoristiti oko 400 mb?

Šta još mogu obrisati?

hvala