Stric_Jura sri 5.6.2019 14:00

Pozdrav,

 

zanimaju me iskustva s deduplikacijom, problemi, najbolja praksa itd...

 

znači imam FileServere, WS 2012 R2 i 2016, virtualke, vrte se na ESXi-u 6.7u1...

 

koristim Veeam B&R 9.5u4a, vrti se na WS 2016, s repositorijem na Linux stroju...

 

FS diskovi su do 3 TB (dakle manje od 64 TB kako M$ preporuča), Deduplication rola je dignuta i na Veeam serveru...

 

računam na nekih 40% smanjenju zauzeća diska...

 

Ima li tko iskustva s povratom iz Veeam backupa - cijelih virtualki, diskova i pojedinih datoteka na deduplicirane diskove?

 

Hvala unaprijed....

BebacMan sri 5.6.2019 14:16
Stric_Jura kaže...

Pozdrav,

 

zanimaju me iskustva s deduplikacijom, problemi, najbolja praksa itd...

 

znači imam FileServere, WS 2012 R2 i 2016, virtualke, vrte se na ESXi-u 6.7u1...

 

koristim Veeam B&R 9.5u4a, vrti se na WS 2016, s repositorijem na Linux stroju...

 

FS diskovi su do 3 TB (dakle manje od 64 TB kako M$ preporuča), Deduplication rola je dignuta i na Veeam serveru...

 

računam na nekih 40% smanjenju zauzeća diska...

 

Ima li tko iskustva s povratom iz Veeam backupa - cijelih virtualki, diskova i pojedinih datoteka na deduplicirane diskove?

 

Hvala unaprijed....

 

Najbolje ti je da pitaš na Veeam Community forumu. Npr.

 

https://forums.veeam.com/veeam-backup-replication-f2/restore-files-from-windows-2016-deduplicated-volume-t42205.html

 

 

nine pet 7.6.2019 15:46
Stric_Jura kaže...

Ima li tko iskustva s povratom iz Veeam backupa - cijelih virtualki, diskova i pojedinih datoteka na deduplicirane diskove?

 

kao prvo hoćeš reći da radiš i source i target dedupe? Nisam još koristio opciju u Veeam-u, ali imam jedan NAS koji dedupe-a i space saving je ogroman. točne brojke ti mogu reći u utorak, moram provjeriti.

Restore testove kompletnih virtualki radim jednom mjesečno za više korisnika i nisam primjetio neki ogroman performance drop u odnosu na klasični storage, ali obično restoram jednu virtualku mjesečno, od max parsto giga i nije baš da štopam i uspoređujem vrijeme  uostalom dedupe je puno "zahtjevniji" u write-u nego u read-u. file ili app item restore je brz kako god okreneš.

imaš neki definiran RTO od korisnika da te to specifično zanima ili?

Stric_Jura ned 9.6.2019 14:12

Pozdrav,

 

ne, imaš uostalom i pojašnjenje na Veeamu, ne smije biti target deduplicirani Win Server, a ja imam namjenski uređaj s Linux distrom, pa to otpada kao prepreka....

 

ma koristim samo na virtualiziranim WinServer 2016 s FileServer rolom, tako da  je dedup zbilja brz (imao sam do 59 identičnih fileova) i dobito s 1.2 TB diska s 1 TB popunjenosti pad na 640 GB popunjenosti...