A1

Homebox-jel neko probo

domi321 sri 3.7.2019 08:39

Koristim homebox i kad ga s produznim kablom stavim van kuce brzina se penje do 50mbps.

Inace sam na moru pa ne ocekujem neke velike brzine no jel se moze kupit neka yagi antena preko njuskala da ju mogu sprovest van kroz zid/prozor na krov

Ivooh11 sri 3.7.2019 13:36

Vidi za iskrine antene imaš kombinacije ,ali nisu jeftine, jedno vrijeme se dosta pričalo o p-56 mimo, znači 2 antene u paru ,bilo ih je i na njuškalu nešto sitno. Koliko antene same znače za brzinu stvarno ne znam ,ali najvažnije od svega je da toranj nije jako daleko i da na njega nije nakačeno puno korisnika,jer ako ima puno uređaja nakačenih na jednu baznu stanicu sve je uzaludno. Čitaj iskustva ljudi koji imaju pokučni internet na tele 2 recimo u zg. jedva im brzina ide od 2-5 mb.

AF139 pet 5.7.2019 20:21
domi321 kaže...

Koristim homebox i kad ga s produznim kablom stavim van kuce brzina se penje do 50mbps.

Inace sam na moru pa ne ocekujem neke velike brzine no jel se moze kupit neka yagi antena preko njuskala da ju mogu sprovest van kroz zid/prozor na krov

 Ne , Yagi antene nisu širokopojasne kao LPDA pa mogu jedva pokriti jedan band !

Na njuškalu ima dosta prevaranata kao i ovaj što prodaje Yagi od 16 el. dobiti  ~ 15dBi za 2400-2500MHz (wifi). Koaksijalni kabal RG58 je loš za frekvencije mobilnih stanica radi gubitaka u njemu a i navedeni VSWR je jako loš i da je za radnu frekvenciju te antene. Antene sa 3mm koaksijalnim kablovima dužim od 1m odmah preskači ...

Npr. za mobilni band na 800MHz elementi bi trebali biti dugi oko 18cm i razmaci među njima srazmjerno veći.

 

https://www.njuskalo.hr/wireless-wlan/4g-25dbi-wifi-yagi-antena-16-elemenata-sma-j-muski-konektor-oglas-25335642

 

Inače ima još gluposti istih i na e-Bay itd. gdje prodaju  "antene" pod 30 i više dBi a nemaju niti 3-5 dBi.

 

Cansee pet 19.7.2019 12:03
toxic kaže...

Ja uzeo prija par dana.
Antena jako blizu mene, evo oblacno vrijeme, neka kisica u kuci

 

upravo izmjereno:

 

https://www.speedtest.net/result/8414844007

 

imam samo interne antene koje su dosle s ruterom, uskoro mi dolaze iskrine koje cu po potrebi ustekat...

 

 

buraz moj ovo je dosta dobra brzina. samo nagađam da i tu ima neko ograničenje od 100 GB ili tako nešto? jel ima neka opcija da plaćaš više ali da imaš totalni flat?

toxic pet 19.7.2019 12:33
Cansee kaže...
toxic kaže...

Ja uzeo prija par dana.
Antena jako blizu mene, evo oblacno vrijeme, neka kisica u kuci

 

upravo izmjereno:

 

https://www.speedtest.net/result/8414844007

 

imam samo interne antene koje su dosle s ruterom, uskoro mi dolaze iskrine koje cu po potrebi ustekat...

 

 

buraz moj ovo je dosta dobra brzina. samo nagađam da i tu ima neko ograničenje od 100 GB ili tako nešto? jel ima neka opcija da plaćaš više ali da imaš totalni flat?

 imam 200gb + nocni flet od 00 do 10h ujutro.

neki dan sam ujutro od 06h do 08 i 30h skinuo 40gb patcha od coda

 

dakle od prijasnjih 10mbita i pravi flet

sada imam 200gb po danu i flet od 00 do 10h i u pravilu se ujutro rano budim i u to vrijeme od 06 do 10h skinem vise nego sam na 10mbita u par dana

 

a kada po danu potrisis 200gb smanje ti na 2mbita sto je opet dovoljno za gledanje nekih streamova i crtica na youtubeu u nekoj losijoj kvaliteti. cak mozes bez problema i igrat igre online.

Cansee pet 19.7.2019 12:55
toxic kaže...
Cansee kaže...
toxic kaže...

Ja uzeo prija par dana.
Antena jako blizu mene, evo oblacno vrijeme, neka kisica u kuci

 

upravo izmjereno:

 

https://www.speedtest.net/result/8414844007

 

imam samo interne antene koje su dosle s ruterom, uskoro mi dolaze iskrine koje cu po potrebi ustekat...

 

 

buraz moj ovo je dosta dobra brzina. samo nagađam da i tu ima neko ograničenje od 100 GB ili tako nešto? jel ima neka opcija da plaćaš više ali da imaš totalni flat?

 imam 200gb + nocni flet od 00 do 10h ujutro.

neki dan sam ujutro od 06h do 08 i 30h skinuo 40gb patcha od coda

 

dakle od prijasnjih 10mbita i pravi flet

sada imam 200gb po danu i flet od 00 do 10h i u pravilu se ujutro rano budim i u to vrijeme od 06 do 10h skinem vise nego sam na 10mbita u par dana

 

a kada po danu potrisis 200gb smanje ti na 2mbita sto je opet dovoljno za gledanje nekih streamova i crtica na youtubeu u nekoj losijoj kvaliteti. cak mozes bez problema i igrat igre online.

 

koliko plaćaš mjesečno? to je A1 jel?

aj možda bi se i mogao sklepati preko tog noćnog flata, znači tu skidam potpuno neograničeno i ne uračunava se u onih 200 jel? onda bi igre mogao skidati samo preko noći, al ne znam jel bi se pokrio sa 200 Gb za ostale stvari

 

imam dosta igara i na steamu, uplayu, gogu, battle.netu, ne mogu sve stalno imati instalirano i onda volim neke stvari obrisati pa poslije opet instalirati. na taj način ladno zdrobim 100 Gb u roku od 2 dana

toxic pet 19.7.2019 13:08
Cansee kaže...
toxic kaže...
Cansee kaže...
toxic kaže...

Ja uzeo prija par dana.
Antena jako blizu mene, evo oblacno vrijeme, neka kisica u kuci

 

upravo izmjereno:

 

https://www.speedtest.net/result/8414844007

 

imam samo interne antene koje su dosle s ruterom, uskoro mi dolaze iskrine koje cu po potrebi ustekat...

 

 

buraz moj ovo je dosta dobra brzina. samo nagađam da i tu ima neko ograničenje od 100 GB ili tako nešto? jel ima neka opcija da plaćaš više ali da imaš totalni flat?

 imam 200gb + nocni flet od 00 do 10h ujutro.

neki dan sam ujutro od 06h do 08 i 30h skinuo 40gb patcha od coda

 

dakle od prijasnjih 10mbita i pravi flet

sada imam 200gb po danu i flet od 00 do 10h i u pravilu se ujutro rano budim i u to vrijeme od 06 do 10h skinem vise nego sam na 10mbita u par dana

 

a kada po danu potrisis 200gb smanje ti na 2mbita sto je opet dovoljno za gledanje nekih streamova i crtica na youtubeu u nekoj losijoj kvaliteti. cak mozes bez problema i igrat igre online.

 

koliko plaćaš mjesečno? to je A1 jel?

aj možda bi se i mogao sklepati preko tog noćnog flata, znači tu skidam potpuno neograničeno i ne uračunava se u onih 200 jel? onda bi igre mogao skidati samo preko noći, al ne znam jel bi se pokrio sa 200 Gb za ostale stvari

 

imam dosta igara i na steamu, uplayu, gogu, battle.netu, ne mogu sve stalno imati instalirano i onda volim neke stvari obrisati pa poslije opet instalirati. na taj način ladno zdrobim 100 Gb u roku od 2 dana

 Da a1

ja sam vec skinuo dosta toga preko nocnog fleta i nije mi se obracunalo u glavni promet.

imas na moj a1 tracking koji se osvjezava svako malo a dodatno u postavkama rutera vidis live promet ali tamo vidis ukupno kolko si potrosio.

 

180kn me kosta jer nisam a1 korisnik.

ako vec imas u a1 nesto onda ce te doci manje

 

inace 100 gb ti kosta 165 kn + 15 kn dodatnih 100gb i to je maks sto mozes.

jos imas foru da si aktiviras ako bas iz nekog razloga trebas jedokratno za 10kn cijeli dan i noc dakle 24h totalni flet

toxic pet 19.7.2019 13:20
Sale_ds kaže...
Znaci sad imaju 100gb dnevno, a ne mjesecno?

 Kak si to zakljucio?

 

imaju 100gb mjesecno + 15 kn za dodatnih 100gb mjesecno

10kn jednokratno za 24h flat (full brzina bez ogranicenja)

nakon potrosenih 200gb spuste brzinu na 2mbita

+ nocni flet (puna brzina bez ogranicenja prometa) od 00h do 10h ujutro.