A1

A1 HomeBox TELEFON+INTERNET

mac92 sub 28.12.2019 14:19
DDavorin kaže...
mac92 kaže...

Bok,

Ja sam namjeravao uzet homebox i onda kupit neki bolji ruter i možda vanjska antena (može preporuka)? Da li netko od vas ima konfiguracijske podatke za A1?

 https://www.bug.hr/forum/topic/ope-teme-ostali-operateri/4g-5g-routerimhotspotanteneoperaterifw/272732.aspx

 

koje konfiguracijske podatke trebaš? 

 Iskreno nemam pojma. Zasad mi je bila opcija da se maknem s bakra na homebox radi brzina i usput bih kupio neki ruter koje je bolji od ovog kaj se dobije. Najbitnije u tome svemu neka opcija za koju se zna da funkcionira, mislim na ruter. Netko tko već ima istu / sličnu situaciju.

Može preporuka rutera i antene ?

Kec11 ned 29.12.2019 12:34

Ovak
Ja imam huawei router sa dvije antene koje se zašarafe i imaju one ljepke.Tako da sam si antene rastegnuo na prozoru i brzina mi je izvrsna.Imaš i mogućnost etherneta  ako ti je komp dovoljno blizu routera.Utakneš i, naravno, preko žice brzina je kudikamo veća.Ja sam, velim, sasvim zadovoljan.Ima opcija za 10 kn još 20 GB , pa i to dobro dođe.Za 30 kn još 100 GB.Tko voli nek izvoli :)

Valentin17 ned 29.12.2019 13:07
Kec11 kaže...

preko žice brzina je kudikamo veća.

To uopće ne mora biti tako, ovisi o puno stvari.

DDavorin kaže...

mac92  routeri koji odgovaraju za A1 

HVALA.

mac92 kaže...

 Iskreno nemam pojma. 

Zar ne bi bolje bilo prvo isprobati i ruter i brzinu nego se bacati u trošak bespotrebno?

Ovo govorim jer si do sada bio na bakru, a znam dobro što bakar nudi ili bolje ne nudi.

mac92 ned 29.12.2019 23:05
Valentin17 kaže...
Kec11 kaže...

preko žice brzina je kudikamo veća.

To uopće ne mora biti tako, ovisi o puno stvari.

DDavorin kaže...

mac92  routeri koji odgovaraju za A1 

HVALA.

mac92 kaže...

 Iskreno nemam pojma. 

Zar ne bi bolje bilo prvo isprobati i ruter i brzinu nego se bacati u trošak bespotrebno?

Ovo govorim jer si do sada bio na bakru, a znam dobro što bakar nudi ili bolje ne nudi.

 Susjed mi ima homebox i ja sam ga još prije uzeo na probni rok i recimo da je ok radio. Nisam imao dosta vremena da sprobam u kući na određenim mjestima kako lovi signal, al ono bakar kod mene je 4 megabita... 
Minimalna kod homeboxa tada je bila 25 megabita. To mi se trenutno čini najbolja opcija.

Valentin17 ned 29.12.2019 23:25
mac92 kaže...

Ja ga imam osobno, nikad nikakvih problema osim da sam imao problema sa spajanjem na WIFI kad sam postavio svoju lozinku,

sa lozinkom koju uređaj ima tvornički postavljenu radi savršeno, jebga, kasno popodne i navečer brzina pada kad se mreža više optereti,

ja do podne i dio popodneva lovim bez problema preko 25 MB/s, dok kasnije navečer je to oko 10 do 15 MB/s što je u odnosu na žicu

opet dosta, uređaj ko uređaj radi bez greške inače baš kako je podešen u startu, UPNP bez problema radi, ne treba portove ručno otvarati,

iako se i to da napraviti ako se baš ima potreba. WLAN antena nije nešto iako ja preko 2 zida lovim puni signal na nekoj udaljenosti od cca. 4 metra

sa kvalitetnom WLAN karticom.

stokis sri 1.1.2020 19:16

jel sad po novom zakonu a1 poslje potroseni GB po full brzini mora omogucit 4 Mbit/s do sad je bilo 1 Mbit/s ??

 

https://www.hakom.hr/default.aspx?id=10167

 

Univerzalna usluga - Nova godina donosi povećanje brzine pristupa internetu u okviru pružanja univerzalne usluge s najmanje 1 Mbit/s na najmanje 4 Mbit/s za sve korisnike koji to zatraže, a imaju ugovoren pristup internetu preko tarife univerzalne usluge ili će ju tek ugovoriti.  Posebni maloprodajni paket brzine prijenosa podataka od najmanje 4 Mbit/s downloada i 512 kbit/s uploada bit će dostupan svim korisnicima koji nemaju tehničku mogućnost korištenja standardnih paketa ponuđenih na tržištu od 1. siječnja 2020. Socijalno ugrožena skupina krajnjih korisnika, osim minimalno dostupne brzine prijenosa od 4Mbit/s (paket MAXnet mini), imat će pravo popusta od 50% i 50% popusta na naknadu za opciju neograničenog prometa.

DDavorin ned 12.1.2020 17:35

A1 su maheri imaju puštene 3 frekvencije ,a ponegdje i 4 za 4G a daju routere koji se spajaju samo na jednu frekvenciju. Situacija jedna bazna stanica 20 korisnika i routeri im se spajaju samo na jednu frekvenciju s najjačim signalom i naravno da su brzine DL male. A druge dvije ili tri frekvencije nema korisnika osim malo kvalitetnijih mobitela koji podržavaju više agregacija. Na 3CA max brzine su im 337.5Mbps a na 4CA 487.5Mbps

ChillyBoy sub 18.1.2020 01:10
DDavorin kaže...

A1 su maheri imaju puštene 3 frekvencije ,a ponegdje i 4 za 4G a daju routere koji se spajaju samo na jednu frekvenciju. Situacija jedna bazna stanica 20 korisnika i routeri im se spajaju samo na jednu frekvenciju s najjačim signalom i naravno da su brzine DL male. A druge dvije ili tri frekvencije nema korisnika osim malo kvalitetnijih mobitela koji podržavaju više agregacija. Na 3CA max brzine su im 337.5Mbps a na 4CA 487.5Mbps

 

 

Jel moguće to promijeniti na postavkama rutera, da se spaja na 3CA ili 4CA?

Memphis pet 24.1.2020 20:55
ChillyBoy kaže...

Ma ne, imam smeće ZTE MF283v. Jel mogu uzeti tele 2 huawei 315 router, i prebaciti A1 karticu u njega. Hoće biti problema?

 Kod mene nema problema sa promijenom uređaja samo ne smiješ selit iz kuće van.

09jer90 uto 28.1.2020 10:27

vidio sam ja odavno da oni krkljaju sa brzinama i to posteno, 4 megabajta postignem samo u 2 sata iza ponoci a preko dana je oko 1.2-1.5 megabajta... sto mi je pomalo smijesno i jos uz to onih 100 gigabjta ode za sekund dovoljno je upalit netflix i pogledati jednu sezonu witchera. ehhh dobar je i zte sta cine sa onim smecem od alcatela

toxic uto 28.1.2020 13:01

Ne znam za Vas ali meni je ovih 200gb po danu i flat od 00 do 10h savrseno dobro sjelo..

 

imam brzine od 80 do 105mbita u sec a upload varira od 15 - 50.

 

rijetko kada se priblizim brojci od 200gb po danu a ako zafali uplatim dodatnih 20gb za surfanje do slijedeceg ciklusa ili imas drugu opciju 100gb za 10kn 24h

Nasprem parice na kojoj sam imao pravi flat 10mbit down i 0,5 upload ovo je preporod samo takav...

 

igram se online ko i na zici

DDavorin uto 28.1.2020 16:21
toxic kaže...

Ne znam za Vas ali meni je ovih 200gb po danu i flat od 00 do 10h savrseno dobro sjelo..

 

imam brzine od 80 do 105mbita u sec a upload varira od 15 - 50.

 

rijetko kada se priblizim brojci od 200gb po danu a ako zafali uplatim dodatnih 20gb za surfanje do slijedeceg ciklusa ili imas drugu opciju 100gb za 10kn 24h

Nasprem parice na kojoj sam imao pravi flat 10mbit down i 0,5 upload ovo je preporod samo takav...

 

igram se online ko i na zici

 Dobra ti tarifa 200GB po danu znači mjesečno imaš cca 6TB.....

toxic uto 28.1.2020 17:36
DDavorin kaže...
toxic kaže...

Ne znam za Vas ali meni je ovih 200gb po danu i flat od 00 do 10h savrseno dobro sjelo..

 

imam brzine od 80 do 105mbita u sec a upload varira od 15 - 50.

 

rijetko kada se priblizim brojci od 200gb po danu a ako zafali uplatim dodatnih 20gb za surfanje do slijedeceg ciklusa ili imas drugu opciju 100gb za 10kn 24h

Nasprem parice na kojoj sam imao pravi flat 10mbit down i 0,5 upload ovo je preporod samo takav...

 

igram se online ko i na zici

 Dobra ti tarifa 200GB po danu znači mjesečno imaš cca 6TB.....

Dobro znas na sto sam mislio...

Gogy7 sri 4.3.2020 20:22

Mislim prekinuti s Tele 2 pokucnom uslugom. Zanima me homebox, no na a1 stranici ne pise bas nista pa me zanima slijedeće:

*koje su brzine? Bitan mi je upload i download.

*100Gb dnevno potrosnja ili mjesecno?

*Pokucni sam nosio na more... Mogu li ponijeti homebox, neki su pisali da se ne smije mjenjati lokacija

*Osnovni ruter je dovoljan ili?

Hvala

Marsel007 sri 4.3.2020 21:12
Gogy7 kaže...

Mislim prekinuti s Tele 2 pokucnom uslugom. Zanima me homebox, no na a1 stranici ne pise bas nista pa me zanima slijedeće:

*koje su brzine? Bitan mi je upload i download.

*100Gb dnevno potrosnja ili mjesecno?

*Pokucni sam nosio na more... Mogu li ponijeti homebox, neki su pisali da se ne smije mjenjati lokacija

*Osnovni ruter je dovoljan ili?

Hvala

1. Ovisi o lokaciji, nabavi a1 sim, ubaci u mobitel i testiraj

2. 100gb mjesecno, mozes uzet jos 100gb za 15 kn mjesecno, nakon tih 200gb brzina pada na 2mbps up/down, ako hoces full brzinu mozes uzet 20gb za 10kn, i to mozes koliko hoces puta aktivirat, s tim da ti se promet napravljen od ponoci do 10 ujutro ne uracunava.

3. Nisam skroz siguran, ali mislim da mozes nosit ako ne koristis telefon

4. Dovoljan je, no posto imas huawei od tele2 ja bi koristio njega, bolji je i mozes birat na kojoj frekvenciji da ti radi.

Memphis ned 8.3.2020 14:16
Gogy7 kaže...

Mislim prekinuti s Tele 2 pokucnom uslugom. Zanima me homebox, no na a1 stranici ne pise bas nista pa me zanima slijedeće:

*koje su brzine? Bitan mi je upload i download.

*100Gb dnevno potrosnja ili mjesecno?

*Pokucni sam nosio na more... Mogu li ponijeti homebox, neki su pisali da se ne smije mjenjati lokacija

*Osnovni ruter je dovoljan ili?

Hvala

 Dobar je samo pazi kod njih imaš dosta još skivenih troškova koji se naplaćuju mimo paketa (osnovne cijene) kao najam rutera i sl. Ako imaš fiksnu preko njega ne smiješ ga prenašat jer će ti ga zablokirat ako ga makneš sa registrirane lokacije.

 

Što bolji router to bolja veza.

Valentin17 pet 20.3.2020 06:10

Imam problem sa ruterom, jučer sam vidio da postoji na A1 stranici nadogradnja firmwera za ruter ZTE 283+, istu sam skinuo i pokušao

nadograditi jer sam imao problema sa otvaranjem portova, alat za nadogradnju je došao do 5 posto i tu stao te izbacio poruku

da firmware nije kompatibilan sa uređajem, od tada se ruter više ne želi spojiti na internet, kliknem spajanje nakon čega piše neuspješno,

na ruteru svijetle sve lampice plavo, korisničko sučelje pokazuje A1 LTE, ali interneta i dalje nema, korisnička služba kaže da je ruter spojen

na mrežu iako je kod mene u korisničkom sučelju drugačije.

Verzija firmwera koji je sada instaliran je B06, vadio sam karticu, gasio i palio, ništa ne pomaže, sve postavke su početne.

Jel ima tko kakav savjet kaj da još probam ili možda link na odgovarajući firmware da probam flashati ponovno?

Rocki pet 20.3.2020 09:11

Ugasi ruter, zovi szk i reci da ti ruter tj. internet ne radi zbog rutera neka pošalju novi. Ako šalju novi neka ti pošalju neki Huawei, bolji su od zte. Moje brzine na mobitelu:
www.speedtest.net/my-result/a/5834730562

Memphis pet 20.3.2020 20:38
Valentin17 kaže...

Imam problem sa ruterom, jučer sam vidio da postoji na A1 stranici nadogradnja firmwera za ruter ZTE 283+, istu sam skinuo i pokušao

nadograditi jer sam imao problema sa otvaranjem portova, alat za nadogradnju je došao do 5 posto i tu stao te izbacio poruku

da firmware nije kompatibilan sa uređajem, od tada se ruter više ne želi spojiti na internet, kliknem spajanje nakon čega piše neuspješno,

na ruteru svijetle sve lampice plavo, korisničko sučelje pokazuje A1 LTE, ali interneta i dalje nema, korisnička služba kaže da je ruter spojen

na mrežu iako je kod mene u korisničkom sučelju drugačije.

Verzija firmwera koji je sada instaliran je B06, vadio sam karticu, gasio i palio, ništa ne pomaže, sve postavke su početne.

Jel ima tko kakav savjet kaj da još probam ili možda link na odgovarajući firmware da probam flashati ponovno?

 provjeri APN postavke