Eniac čet 16.5.2024 09:34

Pozdrav svima, zamolio bi vas ako bi neko znao da mi pomogne. Kreiram webshop u wordpresu, ali lokalno, koristeci "localwp" local WP dev tool. I sve funkionalnosti ima. Moje pitanje je sledece: registrovao bi domen .ba, a hosting sam inace uzimao preko hostgator-a ili hostinger-a. Ali ne dozvoljava mi hosting .ba domene. Na koji nacin da hostujem navedeni domen i da imam WP da mogu import sajta uraditi. Mozda je laicko pitanje, ali hvala vam unaprijed na odgovoru.

Pozdrav

UncleJimbo čet 16.5.2024 09:51
Eniac kaže...

Pozdrav svima, zamolio bi vas ako bi neko znao da mi pomogne. Kreiram webshop u wordpresu, ali lokalno, koristeci "localwp" local WP dev tool. I sve funkionalnosti ima. Moje pitanje je sledece: registrovao bi domen .ba, a hosting sam inace uzimao preko hostgator-a ili hostinger-a. Ali ne dozvoljava mi hosting .ba domene. Na koji nacin da hostujem navedeni domen i da imam WP da mogu import sajta uraditi. Mozda je laicko pitanje, ali hvala vam unaprijed na odgovoru.

Pozdrav

 

Ne dozvoljava ti hosting ili zakup?

Registriraš domenu na registru koji ima zakup .BA domene i nakon toga je hostaš gdje želiš.

midzan21 čet 16.5.2024 12:20

Ovo je situacija gdje bih gledao lokalne web hosting providere jer oni podržavaju lokalne domene ili VPS gdje ćeš sam podignuti cPanel ili neki slični sistem te samo napraviti DNS pointing domene na server preko recimo Cloudflare-a.

 

Jedan BH Hosting kojeg sam koristio jedno vrijeme za jedan projekt - https://www.global.ba/index.php povoljni su a i podrška im je solidna, barem za moje upite gdje smo morali raditi restore iz backupa stranice jer se prvi put raspalo nakon updatea na live webu te nakon što je korisnik malo zbrljao svoje i nije znao kako vratiti na staro od prije 2 dana kad je sve bilo OK.